Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciężarna

Jak często USG i badanie gin. w ciąży?

Polecane posty

Gość Ciężarna

Cześć, 

Czy na każdej wizycie u ginekologa podczas ciąży macie robione USG i badanie ginekologiczne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

mnie nigdy nie badano ginekologicznie jesli nie było potrzeby. W ciagu ciazy mialam robione 3 razy usg,ale to osobno ze skierowaniem. Na zwyklej wizycie mierzono cisnienie,wazono mnie, mierzono obwod brzucha i rozmowa. Osobno o 6 rano musiałam postac w kolejce z emerytkami zeby oddac probke krwi i moczu co wspominam bardzo "ciepło" do dzis 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja miałam na każdej, a wizyty były mniej więcej raz w miesiącu. Pod koniec zdarzało się częściej, nawet co 2 tygodnie (ciąża bliźniacza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wizyta co 4 tygodnie, na kazdej badanie  ginekologiczne, sprawdzanie tetna itp i skierowanie na dodatkowe badania dokladna analiza krwi co 4 tygodnie (nie mialam przeciwcial toxo) , w miare potrzeb wymazy, cukier... 

3 USG (12, 20 i 30 tydzien) 

Ciaza prowadzona za granica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Usg i badanie ginekologiczne co wizytę czyli co 4 tygodnie. Przed wizytą zawsze mocz i krew ale to bardziej moje widzimisię niż lekarki. Prowadziłam ciąże prywatnie ale byłam też na wizytach na NFZ u tej lekarki i w obu przypadkach wygląda to tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość gosc napisał:

mnie nigdy nie badano ginekologicznie jesli nie było potrzeby. W ciagu ciazy mialam robione 3 razy usg,ale to osobno ze skierowaniem. Na zwyklej wizycie mierzono cisnienie,wazono mnie, mierzono obwod brzucha i rozmowa. Osobno o 6 rano musiałam postac w kolejce z emerytkami zeby oddac probke krwi i moczu co wspominam bardzo "ciepło" do dzis 😄

Te emerytki juz się nastały w kolejkach i napracowały i kasy juz dosyć oddały a Ty jeszcze wielkie G ó w oddałas a wymagania z księżyca. Ja w ciąży po prostu szłam do prywatnego laboratorium czynnego do godz 17 i nie musiałam stać od 6 rano z emerytkami ,tylko szłam o której mi się zachciało i wchodziłam odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ja w ciąży po prostu szłam do prywatnego laboratorium czynnego do godz 17 i nie musiałam stać od 6 rano z emerytkami ,tylko szłam o której mi się zachciało i wchodziłam odrazu.

Badania na czczo tez po poludniu robilas 😉 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Ja tak. Miałam  zagrożoną ciąże i chodziłam  co 2-3 tyg cały 1 trymestr i za każdym razem usg. Dopiero na 14 tyg dali mi na 20 nast wizytę jak uznali ze ok

we wcześniejszych ciążach tak nie miałam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

I usg i badanie co miesiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Badanie ginekologiczne na fotelu co miesiąc, usg do 29 tc co miesiąc na każdej wizycie a po 29 tc zdarza się, że 2 razy w miesiącu. I ciąże prowadzę na NFZ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Badanie ginekologiczne na fotelu co miesiąc, usg do 29 tc co miesiąc na każdej wizycie a po 29 tc zdarza się, że 2 razy w miesiącu. I ciąże prowadzę na NFZ. 

U mnie lekarz nie wsadza łap mówi Ze nie ma takiej potrzeby. 4 miesiąc nie byłam badana ginekologicznie ani razu. tylko usg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgeretg
32 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Badania na czczo tez po poludniu robilas 😉 😄 

Dokladnie 😄 

Ne wspominajac juz o tym ze nie wszyscy od pierwszego tygodnia na L4  siedza i zazwyczaj na badania idzie sie przed praca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Te emerytki juz się nastały w kolejkach i napracowały i kasy juz dosyć oddały a Ty jeszcze wielkie G ó w oddałas a wymagania z księżyca. Ja w ciąży po prostu szłam do prywatnego laboratorium czynnego do godz 17 i nie musiałam stać od 6 rano z emerytkami ,tylko szłam o której mi się zachciało i wchodziłam odrazu.

a jakie dokladnie mam wymagania? zacytuj co o nich napisalam. Gdybys robila badania to wiedzialabys ze robi sie je na czczo, dlatego nie moglabys pojechac kiedy chciałas. Ja nie jestem rannym ptaszkiem i dla mnie pobodka o 5 i stanie z rana w przychodni nie nalezało do najlepszych chwil mojego zycia. A co do emerytek to tak. Za granica emeryci stoją pod pubami,a u nas w kolejce do oddawania krwi. KAzdy sie bawi na ile go stac , nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Chodzilam do ginekologa co 4 tygodnia, od 7 miesiaca co 2. Na kazdej wizycie badanie ginekologiczne i usg, pozniej rowniez ktg. Przy kazdej wizycie zglaszalam sie z najnowszymi badaniami. Zawsze byla to morfologia i mocz plus dodatkowe badania ktore nalezalo zrobic. Moge tylko dodac, ze chodzilam prywatnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
11 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Badania na czczo tez po poludniu robilas 😉 😄 

Nie rozumiem ? to dla ciebie jakiś problem nie pchać nic do mordy przez te kilka godzin? 
tak, też można robić popołudniu. Jak zjesz śniadanie to po 6 godz możesz nawet krzywą cukrową robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa
10 godzin temu, Gość gosc napisał:

a jakie dokladnie mam wymagania? zacytuj co o nich napisalam. Gdybys robila badania to wiedzialabys ze robi sie je na czczo, dlatego nie moglabys pojechac kiedy chciałas. Ja nie jestem rannym ptaszkiem i dla mnie pobodka o 5 i stanie z rana w przychodni nie nalezało do najlepszych chwil mojego zycia. A co do emerytek to tak. Za granica emeryci stoją pod pubami,a u nas w kolejce do oddawania krwi. KAzdy sie bawi na ile go stac , nie?

Morfologii nie trzeba robić na czczo, jedzenie nie zmienia budowy komórek krwi. Akurat wczoraj robiłam badania na 1 trymestr łącznie z krzywą cukrową  serologią i pappa. Nie musiałam być na czczo... pytałam.  Ja zawsze pytam jak mam robić jakieś badanie czy muszę być na czczo (lub czy pełny pęcherz do usg) Jedynie glukozę  czy cholesterol trzeba odczekać kilka godzin od ost posiłku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W ciąży łącznie 7 wizyt, 3 razy USG, badanie gin. na każdej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eyr

Skoro miałyście badanie usg na każdej wizycie to po co ginekologiczne? Przecież stan szyjki można na usg określić dokładniej niż palcami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Gość Ciężarna napisał:

Cześć, 

Czy na każdej wizycie u ginekologa podczas ciąży macie robione USG i badanie ginekologiczne? 

Czesc 🙂

Chodzę prywatnie i tym samym, na każdej wizycie faktycznie mam robione usg, czyli co miesiąc 🙂 badanie ginekologiczne miałam tylko na 1wszej wizycie 🙂

Co miesiąc ważenie, ciśnienie i zlecenie jakiś badań jeśli trzeba typu mocz, morfologia:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×