Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Ciezarne - jak radzicie sobie z obawą by dziecko urodziło się zdrowe?

Polecane posty

Gość Gość

Od tygodnia przezywam stres i strach o zdrowie dziecka które niedługo urodze. Robiłam wszystkie badania, oglądało płód 3 lekarzy a ja wiem, że mimo tego, że badania wychodzą ok, zdarzają się przypadki urodzenia dziecka z zespołem downa lub innym. Przyszłe mamy jak sobie z tym radzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A jak się urodzi chore, to co? Nie będziesz kochała? Oddasz? Każda matka się martwi, jesteś w ciąży, więc to dopiero początek Twoich obaw- naucz się z tym żyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak sobie radzilam? Melisa i pozytywne myślenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Już bez przesady, po tym teście pappa to już mała szansa że dziecko będzie chore. 

10 minut temu, Gość Gosc napisał:

A jak się urodzi chore, to co? Nie będziesz kochała? Oddasz? Każda matka się martwi, jesteś w ciąży, więc to dopiero początek Twoich obaw- naucz się z tym żyć 

Niektore biorą pod uwagę usunięcie. Zamiast skazywac na cierpienie sobie i to dziecko, wykręcone jak warzywo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Już bez przesady, po tym teście pappa to już mała szansa że dziecko będzie chore. 

Niektore biorą pod uwagę usunięcie. Zamiast skazywac na cierpienie sobie i to dziecko, wykręcone jak warzywo 

Na porodowce ma usunąć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gosc napisał:

Na porodowce ma usunąć? 

Właśnie... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Gosc napisał:

Na porodowce ma usunąć? 

Chodziło mi o to że jak na teście pappa źle ewidentnie wyjdzie i po punkcji to wiele można jeszcze zrobić. Np.usunac. Nie wiem jakich Wy tych lekarzy macie ale ja pod koniec miałam robione takie usg że ewidentnie było widać buzię dziecka i było widać że z twarzy to zdrowy, normalny dzieciak.

Ja tam nie wiem. Już po teście pappa który wyszedł dobrze, byłam spokojna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
33 minuty temu, Gość Gosc napisał:

A jak się urodzi chore, to co? Nie będziesz kochała? Oddasz? Każda matka się martwi, jesteś w ciąży, więc to dopiero początek Twoich obaw- naucz się z tym żyć 

ja bym oddała do okna życia.
Na miejscu autorki poszłabym do lekarza Z NAJLEPSZYM sprzętem usg prenatalnym, zawsze tez mozna wykonać test nifty, chociaż jest drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Chodziło mi o to że jak na teście pappa źle ewidentnie wyjdzie i po punkcji to wiele można jeszcze zrobić. Np.usunac. Nie wiem jakich Wy tych lekarzy macie ale ja pod koniec miałam robione takie usg że ewidentnie było widać buzię dziecka i było widać że z twarzy to zdrowy, normalny dzieciak.

Ja tam nie wiem. Już po teście pappa który wyszedł dobrze, byłam spokojna. 

Test Pappa nie jest wiarygodny i powoli się od niego odchodzi. A na twarzy dziecka nie zobaczysz wszystkich chorób geniuszko od siedmiu boleści 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość gosc napisał:

ja bym oddała do okna życia.
Na miejscu autorki poszłabym do lekarza Z NAJLEPSZYM sprzętem usg prenatalnym, zawsze tez mozna wykonać test nifty, chociaż jest drogi

Jak dziecko Ci zachoruje na nieuleczalną chorobę np. W wieku 7 lat, to też oddasz dowolną życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Jak dziecko Ci zachoruje na nieuleczalną chorobę np. W wieku 7 lat, to też oddasz dowolną życia?

*do okna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim

Ja zrobiłam nifty w 12 tygodniu a potem cieszyłam się ciaza, 2 tys badanie, spokój ducha bezcenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Czasem sobie slabo radzilam, plakalam, martwilam się, szlam na kolejne usg z przeplywami. U mnie było wiele czynników ryzyka. Generalnie jakoś sobie musisz radzić, nie masz wyjścia, jeżeli jest dużo leków to możesz pić melise, pójść częściej do lekarza i być dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niewyżyty

Czy lubicie uprawiać sex w ciąży  bo moja żona nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
19 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jak dziecko Ci zachoruje na nieuleczalną chorobę np. W wieku 7 lat, to też oddasz dowolną życia?

Hipokrytka.
Najpierw chcecie zakazać aborcji "bo przecież można urodzić i oddać"

A jak ktoś chce oddać to jest jeszcze większym egoistą.

F u c k logic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

Hipokrytka.
Najpierw chcecie zakazać aborcji "bo przecież można urodzić i oddać"

A jak ktoś chce oddać to jest jeszcze większym egoistą.

F u c k logic.

O cholerę ci  chodzi? Bo w żadnym moim poście nie było nic o zakazie aborcji, czy oddawaniu dziecka, więc hamuj  się z wyzwiskami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

O cholerę ci  chodzi? Bo w żadnym moim poście nie było nic o zakazie aborcji, czy oddawaniu dziecka, więc hamuj  się z wyzwiskami 

Masz problem z czytaniem? Wyraźnie było o oddawaniu dziecka do okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
20 minut temu, Gość Kim napisał:

Ja zrobiłam nifty w 12 tygodniu a potem cieszyłam się ciaza, 2 tys badanie, spokój ducha bezcenny.

Niby tak. Ale jest taka mama, kt ma profil na insta i ona robila ten test. Wyszedl ok a dziecko chore. To trzeba miec dopiero pecha. 

Nigdy nie wiemy co nam jest pisane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
29 minut temu, Gość Gosc napisał:

Test Pappa nie jest wiarygodny i powoli się od niego odchodzi. A na twarzy dziecka nie zobaczysz wszystkich chorób geniuszko od siedmiu boleści 

no jasne, że nie, ale pokazuje prawdopodobieństwo pojawienia sie kilku chorób wrodzonych. Więc prawie masz rację, tak jak prawie jestes mądra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Masz problem z czytaniem? Wyraźnie było o oddawaniu dziecka do okna.

Tak, ale słowa nie napisałam o zakazie aborcji. Pytałam tylko, czy kilkuletnie chore dziecko też tak jedna z drugą odda, bo choroba może się przydarzyć w każdym momencie życia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Niby tak. Ale jest taka mama, kt ma profil na insta i ona robila ten test. Wyszedl ok a dziecko chore. To trzeba miec dopiero pecha. 

Nigdy nie wiemy co nam jest pisane. 

a jaka to byla choroba? Bo nifty bada o ile sie nie myle, obecność takich wad jak z. downa, patau czy edwardsa. A wiadomo, że jest tego cała masa. Tak jak np poliploidia, której nie wykaże ani pappa ani nifty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

no jasne, że nie, ale pokazuje prawdopodobieństwo pojawienia sie kilku chorób wrodzonych. Więc prawie masz rację, tak jak prawie jestes mądra.

Weź ty  się nie sil na mądrości, bo ci nie wychodzi, a jeśli nie rozumiesz, czym jest prawdopodobieństwo, to już nie mój problem. Nawet na kafe mnóstwo kobiet się wypowiada, ze test pappa wyszedł źle, a dziecko rodziło  się zdrowe. W drugą stro e też to działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Tak, ale słowa nie napisałam o zakazie aborcji. Pytałam tylko, czy kilkuletnie chore dziecko też tak jedna z drugą odda, bo choroba może się przydarzyć w każdym momencie życia

 

Aha czyli jestes za aborcją a za oddawaniem dziecka do okna juz nie?
Nadal fuck logic 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Tak, ale słowa nie napisałam o zakazie aborcji. Pytałam tylko, czy kilkuletnie chore dziecko też tak jedna z drugą odda, bo choroba może się przydarzyć w każdym momencie życia

 

Czyli nie widzisz różnicy pomiędzy kilkunastotygodniową ciążą a kilkumiesiecznym czy kilkuletnim dzieckiem? Ja widzę i autorka być może też. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Weź ty  się nie sil na mądrości, bo ci nie wychodzi, a jeśli nie rozumiesz, czym jest prawdopodobieństwo, to już nie mój problem. Nawet na kafe mnóstwo kobiet się wypowiada, ze test pappa wyszedł źle, a dziecko rodziło  się zdrowe. W drugą stro e też to działa. 

a czy ja to neguję? Weź naucz się czytac ze zrozumieniem proste teksty z elementarza chociaż, a potem zabieraj się za analizy medyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Aha czyli jestes za aborcją a za oddawaniem dziecka do okna juz nie?
Nadal fuck logic 😄

Jestem za prawem wyboru w kwestii urodzenia chorego dziecka lub też nie, za oddawaniem dziecka nigdy nie byłam i nie będę- jeżeli ktoś decyduje się urodzić chore dzidcko, to powinien również ponosić konsekwencje tej decyzji, a nie dziecko porzucić i umyć ręce od problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Czyli nie widzisz różnicy pomiędzy kilkunastotygodniową ciążą a kilkumiesiecznym czy kilkuletnim dzieckiem? Ja widzę i autorka być może też. 

Ciebie mózg boli, czy nie potrafisz czytać? A autorka za chwilę rodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

a czy ja to neguję? Weź naucz się czytac ze zrozumieniem proste teksty z elementarza chociaż, a potem zabieraj się za analizy medyczne.

I vice versa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Jestem za prawem wyboru w kwestii urodzenia chorego dziecka lub też nie, za oddawaniem dziecka nigdy nie byłam i nie będę- jeżeli ktoś decyduje się urodzić chore dzidcko, to powinien również ponosić konsekwencje tej decyzji, a nie dziecko porzucić i umyć ręce od problemu.

a jesli choroba okazuje się niespodzianką po porodzie? Najlepiej skazać całą rodzinę na egzystencjalny niebyt i spędzą resztę życia podcierając tyłek warzywu, okeeeeeej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×