Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Pierwsze wyniki wskazują że wygrał PiS

Polecane posty

Gość gość
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Wolisz złodziei z PIS? Dlaczego?

"Kradnie" tak samo PiS jak i PO. Straszne, jak ludzie dali sobie wyprać mózgi. Tak samo to krzyczenie, że PO to komuniści, gdy PiS ma w swoich szeregach prokuratora Piotrowicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegunda
7 minut temu, Gość gosc napisał:

Wolisz złodziei z PIS? Dlaczego?

bo jest niższy zus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Najlepsze, że PO tak zachęcała do wyborów, aby obecna partie odsunac od wladzy, a zmotywowala przede wszystkim przrstraszonych wyborcow PiS, buahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Dlatego, że kradna mniej i dziela się z ludźmi, tamci mieli szarego człowieka w 4 literach.  

Ale czym się dzielą? Twoimi pieniędzmi się dzielą? Doprawdy łaskawcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herb
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Ale czym się dzielą? Twoimi pieniędzmi się dzielą? Doprawdy łaskawcy...

Nie tłumacz tego dyskalkulikowi. Nie zrozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Dlatego, że kradna mniej i dziela się z ludźmi, tamci mieli szarego człowieka w 4 literach. 

A szary człowiek to kto? Ta patola, co dostaje prezenty od nich twoim kosztem? Czy sama jesteś tą roszczeniową częścią społeczeństwa, która chce tylko brać? Czy kradną mniej? Raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość herb napisał:

Nie tłumacz tego dyskalkulikowi. Nie zrozumie

Ależ to nie dyskalkulik. Przecież ta osoba doskonale umie liczyć kasę do rąsi, co dostanie czyimś kosztem. Gorzej jak potem będzie darła ryja o większy socjal, bo nagle dziwnym trafem ceny do góry polecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ludzie już po wyborach wygrał PiS tak zagłosowała większość. Po tez kiedyś było u władzy mieli czas się wykazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ludzie już po wyborach wygrał PiS tak zagłosowała większość. Po tez kiedyś było u władzy mieli czas się wykazać. 

No po wyborach, dlatego to doby moment żeby o nich rozmawiać. Generalnie każdy moment jest doby żeby porozmawiać o polityce. Czy to o zmianach dla przedsiębiorców, sytuacji w służbie zdrowia, edukacji itd. Zawsze coś się dzieje. I jeżeli są ludzie, który chcą się dzielić swoimi spostrzeżeniami to chyba dobrze. Gorzej jakby nikt nie miał nic do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
46 minut temu, Gość gość napisał:

Ale czym się dzielą? Twoimi pieniędzmi się dzielą? Doprawdy łaskawcy...

Tak wiem, że to nasze pieniądze  ale tamci brali krocie nic dla ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
54 minuty temu, Gość gość napisał:

Ale czym się dzielą? Twoimi pieniędzmi się dzielą? Doprawdy łaskawcy...

Tak, dzielą się moimi pieniędzmi, tamci nie dzielili się moimi pieniędzmi, tylko zabierali mi wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Dlatego, że kradna mniej i dziela się z ludźmi, tamci mieli szarego człowieka w 4 literach. 

Akurat ze mnie zdzierają bardziej i nic mi nie dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

Akurat ze mnie zdzierają bardziej i nic mi nie dali.

Mi w sumie też nic PiS nie dał, jedynie wyższe ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 minut temu, Gość gość napisał:

Mi w sumie też nic PiS nie dał, jedynie wyższe ceny. 

Mnie ograbił z oszczędności bo zeżarła je inflacja, którą radośnie napędzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Uważam, że zamozna klasę średnią boli, że Pisiory niweluja przepaść jaka dzieliła ja od biednej części społeczeństwa, nie czuja już się lepsi i wyjątkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Uważam, że zamozna klasę średnią boli, że Pisiory niweluja przepaść jaka dzieliła ja od biednej części społeczeństwa, nie czuja już się lepsi i wyjątkowi.

problem w tym, że na przestrzeni ostatnich lat pogłębila się przepaść pomiedzy biednymi a bogatymi. Polecam zajrzeć do statystyk gus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Tak, dzielą się moimi pieniędzmi, tamci nie dzielili się moimi pieniędzmi, tylko zabierali mi wszystko.

Dlatego, niezaradne jednostki takie jak ty, muszą być zarządzane i brane "pod skrzydła".
Ja akurat wolałabym samodzielnie dysponować swoimi pieniędzmi, zaoszczędziłabym i na emeryturę i na datki dla biednych by zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loikju
37 minut temu, Gość gosc napisał:

Mnie ograbił z oszczędności bo zeżarła je inflacja, którą radośnie napędzili.

Hmmm też mam oszczędności,  musimy zyć w zupełnie innej rzeczywistosci bo piszczysz jakby wskaźnik inflacji był z 15 % a nie 2,5

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Ale czym się dzielą? Twoimi pieniędzmi się dzielą? Doprawdy łaskawcy...

Dzielą się z nią moimi pieniędzmi 😞 A ja mogę coraz mniej kupić za moją wyplatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
18 minut temu, Gość Gosc napisał:

Uważam, że zamozna klasę średnią boli, że Pisiory niweluja przepaść jaka dzieliła ja od biednej części społeczeństwa, nie czuja już się lepsi i wyjątkowi.

Zamożną klasę średnią boli to, że PIS kradnie ich pieniądze, żeby podzielić się nimi z biedną częścią społeczeństwa. Niech biedna część społeczeństwa idzie do pracy a nie wyciąga ręce po cudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Gość loikju napisał:

Hmmm też mam oszczędności,  musimy zyć w zupełnie innej rzeczywistosci bo piszczysz jakby wskaźnik inflacji był z 15 % a nie 2,5

 

A o ile podrożało jedzenie? Co z tego że "lokomotywy" staniały skoro jedzenie i mieszkania podrożały o kilkadziesiąt procent? Wskaźnik inflacji to sciema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osc
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Zamożną klasę średnią boli to, że PIS kradnie ich pieniądze, żeby podzielić się nimi z biedną częścią społeczeństwa. Niech biedna część społeczeństwa idzie do pracy a nie wyciąga ręce po cudze.

Dokładnie, pis próbuje niwelować różnice klasowe odbierając zamożniejszym ich ciężko zarobione pieniądze. Niech sobie biedota sama pozakłada własne firmy i zacznie tyrać 10-12 h na swoim, to zobaczy jakie to eldorado.
Kiedyś miałam więcej empatii dla biednych, teraz widzę w nich głównie nierobów, na własne życzenie, siedzą na dupach i wyciągają łapy po cudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość loikju napisał:

Hmmm też mam oszczędności,  musimy zyć w zupełnie innej rzeczywistosci bo piszczysz jakby wskaźnik inflacji był z 15 % a nie 2,5

 

Wskaźnik inflacji 2.5%, lokaty w bankach na czysto jakieś 1.5%. Fajnie. Rzeczywiście oszczędności w ogole nie topnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość osc napisał:

Dokładnie, pis próbuje niwelować różnice klasowe odbierając zamożniejszym ich ciężko zarobione pieniądze. Niech sobie biedota sama pozakłada własne firmy i zacznie tyrać 10-12 h na swoim, to zobaczy jakie to eldorado.
Kiedyś miałam więcej empatii dla biednych, teraz widzę w nich głównie nierobów, na własne życzenie, siedzą na dupach i wyciągają łapy po cudze.

No daj spokój. Przecież biedni muszą mieć work-life balace. Praca po 10 - 12 h nie dla nich. Niech frajerzy pracują. Oni zagłosują na PIS i PISda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loko
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

A o ile podrożało jedzenie? Co z tego że "lokomotywy" staniały skoro jedzenie i mieszkania podrożały o kilkadziesiąt procent? Wskaźnik inflacji to sciema.

No właśnie ile podrożało to jedzenie? Słucham. Bo ciągle słyszę o chlebie za 20 pln i maśle za 10 zł za kostke a w sklepach inne ceny. 

Mieszkania podrożały? A kiedy nie drożały? Regularnie od 2005 roku cena za m2 idzie w górę. Na chwilę cena za m2 zatrzymała się i znów ruszyła w górę.  Średnia pensja (średnia, nie minimalna) idzie w górę (2017 rok 4490, 2019 rok 5125) to liczysz ze wszystko potanieje? Weź sie stuknij w głowę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loko
6 minut temu, Gość gosc napisał:

Wskaźnik inflacji 2.5%, lokaty w bankach na czysto jakieś 1.5%. Fajnie. Rzeczywiście oszczędności w ogole nie topnieją.

A kiedy lokaty miały większy % niż wskaźnik inflacji? Chętnie posłucham. A to chciałabys zeby wskażnik infl. wynosił 1 % a lokata (bezpieczna w banku) 10%. No tak niestety nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość loko napisał:

No właśnie ile podrożało to jedzenie? Słucham. Bo ciągle słyszę o chlebie za 20 pln i maśle za 10 zł za kostke a w sklepach inne ceny. 

Mieszkania podrożały? A kiedy nie drożały? Regularnie od 2005 roku cena za m2 idzie w górę. Na chwilę cena za m2 zatrzymała się i znów ruszyła w górę.  Średnia pensja (średnia, nie minimalna) idzie w górę (2017 rok 4490, 2019 rok 5125) to liczysz ze wszystko potanieje? Weź sie stuknij w głowę. 

 

Przywołaj sobie jakiś wykres cen mieszkań w Warszawie i zwróć uwagę na dynamikę wzrostu.

Jedzenie podrożało średnio o kilkadziesiąt procent.

Weź się stuknij w głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

DEMOKRACJA polega na tym że rządzi większość. Czy wam to się podoba, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osc
Przed chwilą, Gość loko napisał:

No właśnie ile podrożało to jedzenie? Słucham. Bo ciągle słyszę o chlebie za 20 pln i maśle za 10 zł za kostke a w sklepach inne ceny. 

Mieszkania podrożały? A kiedy nie drożały? Regularnie od 2005 roku cena za m2 idzie w górę. Na chwilę cena za m2 zatrzymała się i znów ruszyła w górę.  Średnia pensja (średnia, nie minimalna) idzie w górę (2017 rok 4490, 2019 rok 5125) to liczysz ze wszystko potanieje? Weź sie stuknij w głowę. 

 

nie wiem na jakiej planecie ty żyjesz, ale ja idąc przykładowo do biedry po produkty bazowe na obiad wydaje około 50 zł do tego jakiś sok i pół stówy nie ma w kieszeni. To było nie do pomyślenia 4-5 lat temu. Z kim o tym nie gadam, każdy ma identyczne obserwacje.

A chleb po 10 zico to nie fantastyka tylko realia, gdy płaca minimalna skoczy do 4000 😄 Swoją drogą chciałabym zobaczyć miny niedowiarków, gdy pracodawcy szukający oszczędności zaczną masowo "zachęcać" etatowców do zakładania własnych nisko opodatkowanych działalności albo zwyczajnie zaczną tych ludzi zwalniać. Przetrwają zaradniejsi a biedota popłynie jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość loko napisał:

A kiedy lokaty miały większy % niż wskaźnik inflacji? Chętnie posłucham. A to chciałabys zeby wskażnik infl. wynosił 1 % a lokata (bezpieczna w banku) 10%. No tak niestety nie ma. 

Prawie zawsze lokaty miały większy % niż wskaźnik inflacji. Zdarzały się jedynie krótkie epizody kiedy tak nie było. Wystarczy poszukac w necie.

Dla przykładu rok 2015: inflacja -1.5%, średni o procentowanie lokat bankowych 2.0% - różnica o 3.5 pkt procentowego.

PS. Pewnie, żebym chciała "zeby wskażnik infl. wynosił 1 % a lokata (bezpieczna w banku) 10%." No ale tak niestety nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×