Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Pierwsze wyniki wskazują że wygrał PiS

Polecane posty

Gość gosc
5 minut temu, Gość osc napisał:

nie wiem na jakiej planecie ty żyjesz, ale ja idąc przykładowo do biedry po produkty bazowe na obiad wydaje około 50 zł do tego jakiś sok i pół stówy nie ma w kieszeni. To było nie do pomyślenia 4-5 lat temu. Z kim o tym nie gadam, każdy ma identyczne obserwacje.

A chleb po 10 zico to nie fantastyka tylko realia, gdy płaca minimalna skoczy do 4000 😄 Swoją drogą chciałabym zobaczyć miny niedowiarków, gdy pracodawcy szukający oszczędności zaczną masowo "zachęcać" etatowców do zakładania własnych nisko opodatkowanych działalności albo zwyczajnie zaczną tych ludzi zwalniać. Przetrwają zaradniejsi a biedota popłynie jeszcze bardziej.

Ona żyje w alternatywnej rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Na PIS głosują najsłabiej wykształceni ludzie, których nie można podejrzewać o kojarzenie faktów i znajomość mechanizmów ekonomicznych. Dla nich ma nie być LGBT, kościół ma mieć się dobrze i brzuch ma być pełny.

Ale po co ludziom znajomosc mechanizmow ekonomicznych ?

Najwazniejszy jest efekt- pelny brzuch i swiatopoglad im pasujacy :)

Czy ty wiesz jak dokladnie jest zbudowany sysytem operacujny komputera ?

Nie, po co ci to ? Najwazniejsze,ze dziala i ty mozesz go uzywac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25 minut temu, Gość loikju napisał:

Hmmm też mam oszczędności,  musimy zyć w zupełnie innej rzeczywistosci bo piszczysz jakby wskaźnik inflacji był z 15 % a nie 2,5

 

Spokojna twoja rozczochrana, za rok-maks 2 lata poszybuje. Dlatego teraz pisiorki będą szybko przepychać najgorsze góowna jakie jeszcze mają w zapasie (dobicie sądów, ustawa medialna), bo wiedzą, że za te 2 lata ludzie będą chcieli ich powywieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

Ja tez jestem przedsiębiorcą od ok 10 lat i nie głosowałam na PiS, bo gardzę socjalem, nie jestem leniem i wszystko co mam zawdzięczam temu, że zapieprzam dziennie po 10-12 h.

Nie sztuka jest zapieprzac po 10-12 godzin..

Sztuka jest pracowac tak by przy minimum wysilku miec max zyskow..

I nie trzeba do tego od razu przekretow 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Nie sztuka jest zapieprzac po 10-12 godzin..

Sztuka jest pracowac tak by przy minimum wysilku miec max zyskow..

I nie trzeba do tego od razu przekretow 😉

Czyli nie pracować i czekać aż PIS-da 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość gosc napisał:

Ale po co ludziom znajomosc mechanizmow ekonomicznych ?

Najwazniejszy jest efekt- pelny brzuch i swiatopoglad im pasujacy 🙂

Czy ty wiesz jak dokladnie jest zbudowany sysytem operacujny komputera ?

Nie, po co ci to ? Najwazniejsze,ze dziala i ty mozesz go uzywac 😉

To akurat wiem 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Ale czym się dzielą? Twoimi pieniędzmi się dzielą? Doprawdy łaskawcy...

No laskawcy 🙂

Ci chociaz sie dziela tym co mi ukradna..

Poprzedni kradli tak samo, ale sie nie dzieli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Nie sztuka jest zapieprzac po 10-12 godzin..

Sztuka jest pracowac tak by przy minimum wysilku miec max zyskow..

I nie trzeba do tego od razu przekretow 😉

Zgadzam się dlatego ja mogę sobie pozwolić na wakacje 4 razy w roku 🙂 Jednak nigdy nie jest tak, że wysokie zarobki pojawiaja się od razu, trzeba to sobie wypracować przez lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Zgadzam się dlatego ja mogę sobie pozwolić na wakacje 4 razy w roku 🙂 Jednak nigdy nie jest tak, że wysokie zarobki pojawiaja się od razu, trzeba to sobie wypracować przez lata.

Uważaj bo wyborcom pis zaraz wybuchnie głowa z zazdrośći i rozpaczy. Że wyjeżdzasz i jeszcze nie chcesz dawać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 minut temu, Gość loko napisał:

No właśnie ile podrożało to jedzenie? Słucham. Bo ciągle słyszę o chlebie za 20 pln i maśle za 10 zł za kostke a w sklepach inne ceny. 

Mieszkania podrożały? A kiedy nie drożały? Regularnie od 2005 roku cena za m2 idzie w górę. Na chwilę cena za m2 zatrzymała się i znów ruszyła w górę.  Średnia pensja (średnia, nie minimalna) idzie w górę (2017 rok 4490, 2019 rok 5125) to liczysz ze wszystko potanieje? Weź sie stuknij w głowę. 

 

W zeszłym roku kupiłam mieszkanie w 100tysięcznym mieście za 4500zł za m2. Dzisiaj mieszkanie na tym osiedlu kosztuje 5500 za m2. Z tą średnią pensją mogłabyś się nie kompromitować. Przykładowo: w przedsiębiorstwie pracownicy zarabiają 3,5 tys brutto z nadgodzinami i wystarczy, że dyrekcja weźmie większą premię i nagle się okazuje, że średnia pensja w przedsiębiorstwie wynosi 5 tys. Też mogę powiedzieć, że w moim przedsiębiorstwie ludzie zarabiają 4 tys brutto, ale to, że tyle mają, ponieważ ciągną nadgodziny wcale nie muszę mówić. Przelew na tyle jest? Jest. Pytasz ile podrożało jedzenie? Żeby kupić pietruszkę, to trzeba być burżujem w tej chwili. Fasolka szparagowa ok 15 zł w sezonie, a można było rok temu kupić nawet za 3 zł za kg. Ziemniaki są po 3,5 za kg, a w zeszłym roku były po złotówce. Nigdy żadna susza tak nie pociągnęła cen w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

No laskawcy 🙂

Ci chociaz sie dziela tym co mi ukradna..

Poprzedni kradli tak samo, ale sie nie dzieli..

to się nazywa klasyczny objaw sztokholmski. Nie ważne, że bije, ważne, że czasem pogłaszcze 🙂

Ja tam wolę sama zarządzać pieniędzmi, nie potrzebuję od tego pisu. Niestety moja kasa jest rozkradana i rozdawana "potrzebującym".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

No laskawcy 🙂

Ci chociaz sie dziela tym co mi ukradna..

Poprzedni kradli tak samo, ale sie nie dzieli..

Kradli trochę mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loko
16 minut temu, Gość osc napisał:

nie wiem na jakiej planecie ty żyjesz, ale ja idąc przykładowo do biedry po produkty bazowe na obiad wydaje około 50 zł do tego jakiś sok i pół stówy nie ma w kieszeni. To było nie do pomyślenia 4-5 lat temu. Z kim o tym nie gadam, każdy ma identyczne obserwacje.

A chleb po 10 zico to nie fantastyka tylko realia, gdy płaca minimalna skoczy do 4000 😄 Swoją drogą chciałabym zobaczyć miny niedowiarków, gdy pracodawcy szukający oszczędności zaczną masowo "zachęcać" etatowców do zakładania własnych nisko opodatkowanych działalności albo zwyczajnie zaczną tych ludzi zwalniać. Przetrwają zaradniejsi a biedota popłynie jeszcze bardziej.

Żyje na tej samej co Ty, tylko patrzę realnie na to co sie dzieje w perspektywie  ostatnich 10-15 lat a nie ostatnich 4. Wszystko drozalo i drożeje. Po raz kolejny napisze liczysz ze jak średnia pensja idzie w górę to ceny będą stały w miejscu? Co do pensji minimalnej w wys. 4k , pożyjemy zobaczymy czy ktokolwiek taka wprowadziA odnośnie samozatrudnienia dodam jedno - właśnie na takiej formie zatrudnienia pracuje. I szczerze? W życiu nie wrócę na etat. Przetrwają zaradniejsi? No właśnie przetrwają zaradniejsi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość gosc napisał:

To akurat wiem 🙂

To wytłumacz tak żebym też wiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość gosc napisał:

To akurat wiem 🙂

Ja tez 🙂

Podalam jako przyklad.

Nie musisz wiedziec jak zbudowany jest arkusz kalulkacyjny Excel,  znac kazda linijke kodu, by go uzywac 😉 

Nie musisz wiedziec na jakiej zasadzie dziala tv.. a uzywasz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

To wytłumacz tak żebym też wiedziała

Poszukaj w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tragedia, ale pociesza mnie fakt, że SLD wróciło do łask i Konfederacja weszła. Dwa charakterne ugrupowania, liczę na jakąś wywrotowość w polityce. Przyda się trochę świeżej krwi w tym padole wapniaków z PIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość Loko napisał:

Żyje na tej samej co Ty, tylko patrzę realnie na to co sie dzieje w perspektywie  ostatnich 10-15 lat a nie ostatnich 4. Wszystko drozalo i drożeje. Po raz kolejny napisze liczysz ze jak średnia pensja idzie w górę to ceny będą stały w miejscu? Co do pensji minimalnej w wys. 4k , pożyjemy zobaczymy czy ktokolwiek taka wprowadziA odnośnie samozatrudnienia dodam jedno - właśnie na takiej formie zatrudnienia pracuje. I szczerze? W życiu nie wrócę na etat. Przetrwają zaradniejsi? No właśnie przetrwają zaradniejsi. 

No i ok. Ale wyobraź sobie panie kasjerki, parkingowych, sprzedawców, fryzjerki zmuszone do przejścia na b2b. Raczej ich to nie ucieszy, bo zasuwać będzie trzeba tyle samo a benefity i urlopy poznikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Ja tez 🙂

Podalam jako przyklad.

Nie musisz wiedziec jak zbudowany jest arkusz kalulkacyjny Excel,  znac kazda linijke kodu, by go uzywac 😉 

Nie musisz wiedziec na jakiej zasadzie dziala tv.. a uzywasz 😉

To jak rozumieć program wyborczy partii skoro nie zna się choćby podstawowych mechanizmów ekonomicznych? Głosować tak kompletnie bez pomyślunku?

W sumie masz rację. Żeby głosować w naszym kraju nawet nie trzeba umieć czytać i pisać. Wystarczy w odpowiednim miejscu krzyżyk postawić... 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Koczownik napisał:

Tragedia, ale pociesza mnie fakt, że SLD wróciło do łask i Konfederacja weszła. Dwa charakterne ugrupowania, liczę na jakąś wywrotowość w polityce. Przyda się trochę świeżej krwi w tym padole wapniaków z PIS.

Tak. Przynajmniej takie pocieszenie. I to, że PIS nie będzie miało większości konstytucyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Gość Loko napisał:

Żyje na tej samej co Ty, tylko patrzę realnie na to co sie dzieje w perspektywie  ostatnich 10-15 lat a nie ostatnich 4. Wszystko drozalo i drożeje. Po raz kolejny napisze liczysz ze jak średnia pensja idzie w górę to ceny będą stały w miejscu? Co do pensji minimalnej w wys. 4k , pożyjemy zobaczymy czy ktokolwiek taka wprowadziA odnośnie samozatrudnienia dodam jedno - właśnie na takiej formie zatrudnienia pracuje. I szczerze? W życiu nie wrócę na etat. Przetrwają zaradniejsi? No właśnie przetrwają zaradniejsi. 

Tylko tutaj chodzi o proporcję zarobków. Porównaj sobie co może kupic statystyczny Niemiec za kwotę taką jak za mniej więcej 2 lata bedzie mieć Polak (4k). Róznica kolosalna. No chyba, że bedziesz na zakupy jeździć na Białoruś. U nas zarobki rosna wprost proporcjonalnie do cen.
Co do b2b wyobraź sobie fryzjerów, pielęgniarki, sklepikarzy zmuszonych do przejścia na taki system. Raczej mało kogo to ucieszy, bo przy takim samym wkładzie pracy poznikają nagle l4, urlopy i inne benefity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

No i ok. Ale wyobraź sobie panie kasjerki, parkingowych, sprzedawców, fryzjerki zmuszone do przejścia na b2b. Raczej ich to nie ucieszy, bo zasuwać będzie trzeba tyle samo a benefity i urlopy poznikają.

Na panie kasjerki, parkingowych, sprzedawców, fryzjerki bedą pracować zaradniejsi i będzie się im zabierać jeszcze więcej niż obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

straszna ciemnota, jeszcze troche to cofniemy się o kilka stuleci wstecz, skansen europy i to w niesmacznym i podłym wydaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Ja tez 🙂

Podalam jako przyklad.

Nie musisz wiedziec jak zbudowany jest arkusz kalulkacyjny Excel,  znac kazda linijke kodu, by go uzywac 😉 

Nie musisz wiedziec na jakiej zasadzie dziala tv.. a uzywasz 😉

To jak rozumieć program wyborczy partii skoro nie zna się choćby podstawowych mechanizmów ekonomicznych? Głosować tak kompletnie bez pomyślunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gość napisał:

straszna ciemnota, jeszcze troche to cofniemy się o kilka stuleci wstecz, skansen europy i to w niesmacznym i podłym wydaniu...

No i co poradzisz na to, ze Polacy to lubią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 minut temu, Gość gosc napisał:

to się nazywa klasyczny objaw sztokholmski. Nie ważne, że bije, ważne, że czasem pogłaszcze 🙂

Ja tam wolę sama zarządzać pieniędzmi, nie potrzebuję od tego pisu. Niestety moja kasa jest rozkradana i rozdawana "potrzebującym".

 

W zadnym wypadku.

To wybor pomiedzy zlodziejem,ktory sie dzieli i zlodziejem ,ktory kradnie wylacznie dla siebie 😉

Ty masz zal , ze ciebie okradaja ,ale juz dziela sie z innymi..

Co inni maja kozystac na twojej krzywdzie.Ale tego, ze zlodzieje korzystaja to juz nie widzisz..

Lepiej zeby okradali , ale nie dzielili sie z nikim 😉

Wtedy jest sprawiedliwie i wszystkim po rowno 😄

 

Jak lubisz sama zarzadzac swoimi pieniedzmi to jedz do USA. Bedziesz miec pole do popisu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

No i co poradzisz na to, ze Polacy to lubią?

ja nic moge tylko ograniczyc kontakt z Polakami i obracać się z ludźmi którzy są mentalnie w 20 i 21 wieku 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

W zadnym wypadku.

To wybor pomiedzy zlodziejem,ktory sie dzieli i zlodziejem ,ktory kradnie wylacznie dla siebie 😉

Ty masz zal , ze ciebie okradaja ,ale juz dziela sie z innymi..

Co inni maja kozystac na twojej krzywdzie.Ale tego, ze zlodzieje korzystaja to juz nie widzisz..

Lepiej zeby okradali , ale nie dzielili sie z nikim 😉

Wtedy jest sprawiedliwie i wszystkim po rowno 😄

 

Jak lubisz sama zarzadzac swoimi pieniedzmi to jedz do USA. Bedziesz miec pole do popisu 🙂

Ale ty chyba niewiele zrozumiałaś z tego co napisałam 🙂 Nie mam wpływu na twoją interpretację, więc dyskusja bezsensowna i nawet nie chce mi się merytorycznie odpisywać 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 minut temu, Gość gosc napisał:

To jak rozumieć program wyborczy partii skoro nie zna się choćby podstawowych mechanizmów ekonomicznych? Głosować tak kompletnie bez pomyślunku?

W sumie masz rację. Żeby głosować w naszym kraju nawet nie trzeba umieć czytać i pisać. Wystarczy w odpowiednim miejscu krzyżyk postawić... 🤦‍♀️

Dlaczego " bez pomyslunku " ?

Ludzie wbrew pozorm mysla.. tylko inaczej niz zakladamy 😉

Po co im wiedza o mechanizmach ekonomicznych ?

Oni widza i czuja, ze im sie polepszylo, na wiecej ich stac, czuja sie bezpieczni, bo ktos za nich mysli , a oni nie musza..

Przekladaja mechanizmy ekonomiczne, na codzienne swojskie zycie.. I na tej podstawie wybieraja to ,co dobre dla nich 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

polski przedsiebiorca jest skromny, niby pis tak chce pielegnowac polskosc ale ubija polskie biznesy w 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×