Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dlaczego wiele z was z wlasnej woli czeka z rodzeniem do 35 r.z. a potem strach i larum ze dziecko ma wieksze szanse na bycie chorym niz u koiet mlodszych? nie macie mózgu?

Polecane posty

Gość gość

ryzyko wystapienia wad u plodu wzrasta lawinowo po 35 r.z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Bo nie kazdy robi sobie dzieci, a potem wyciaga reke po zasilki. Nie jestesmy zwierzetami, zeby rozmnazac sie przy braku warunkow. A jak ktos ma popieprzony zwiazek i robi sobie dziecko, to juz w ogole ma ze lbem cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Większe "szanse" czyli jakie? O ile dokladnie większe są te "szanse"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mi w wieku 20-30 lat nie w głowie była rodzina, a larum nie podnoszę, z moich obserwacji po 30 nie rodzi się więcej chorych dzieci niż po 20. W sumie w moim otoczeniu wszystkie ciężkie i traumatyczne ciaze były u kobiet po 20, bo wtedy zakładały rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loli

bo nie każda kobieta ma ochotę rOOchac się z byle menelem spod kiosku i wyciągać łapy po socjal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iksde
17 minut temu, Gość gość napisał:

ryzyko wystapienia wad u plodu wzrasta lawinowo po 35 r.z.

ciebie to chyba matka urodziła po 70tce w takim razie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta

Bo nie każda musi sobie robić prędko dzieciaka zeby zdążyć przed 30. Śmieszą mnie te baby które desperacko się hajtaja i mnożą przed 30 bo się boją. Świat sie zmienia. Teraz normalny człowiek myśli o czymś więcej niż tylko bycie rozpłodowa krówka. Poza tym nie każdy ma możliwości finansowe, partnera itd 

Ehhh ale fakt taka młoda będzie siedziała na utrzymaniu męża, zasilkach i 500. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0330

p..skk.  sklejj ty s 3@#4d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Kobieta napisał:

Bo nie każda musi sobie robić prędko dzieciaka zeby zdążyć przed 30. Śmieszą mnie te baby które desperacko się hajtaja i mnożą przed 30 bo się boją. Świat sie zmienia. Teraz normalny człowiek myśli o czymś więcej niż tylko bycie rozpłodowa krówka. Poza tym nie każdy ma możliwości finansowe, partnera itd 

Ehhh ale fakt taka młoda będzie siedziała na utrzymaniu męża, zasilkach i 500. 

Ja czasem tez sie zastanawiam czy niektóre kobiety życia nie mają,ze ledwo wyjdą z domu i już zakładają swoją rodzinę i pieluszkują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Uwaga

Karyna DETECTED :D

Autorka pewnie wpadła w wieku 16 lat, edukacja i kariera legły w gruzach, teraz już pozostaje jej leczyć kompleksy na ka.eterii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość Aga napisał:

Bo nie kazdy robi sobie dzieci, a potem wyciaga reke po zasilki. Nie jestesmy zwierzetami, zeby rozmnazac sie przy braku warunkow. A jak ktos ma popieprzony zwiazek i robi sobie dziecko, to juz w ogole ma ze lbem cos.

Właśnie zwierzęta nie rozmnażają się jak nie mają warunków. Są jednak od nas dużo mądrzejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Uwaga

Karyna DETECTED 😄

Autorka pewnie wpadła w wieku 16 lat, edukacja i kariera legły w gruzach, teraz już pozostaje jej leczyć kompleksy na ka.eterii!

Oho, przeterminowana mamunia detected. Ja rodzilam będąc już po studiach, mając pracę a still przed 30tka. Mąż też po studiach i miał i ma pracę, bylo nas stać. Nie wiem jakim trzeba być niedorobieńcem by dopiero po 35 roku życia mieć kasę na dziecko i to nie z zasiłków. Jak obrazasz ty to moge i ja. Coś za coś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość breta

Serio ? Obchodzi Cię kiedy jakas kobieta zachodzi w ciążę? Masz chyba wyjątkowo nudne życie, że piszesz na forum takie durne topiki. Dla mnie kobieta może i rodzic po 50tce jak ma taką wolę i dziecko jest kochane. Nic mi do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia

Nie odpisujcie trolicy. Było już mnóstwo takich tematów i zakłada następne żeby wywołać guffffno burze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Oho, przeterminowana mamunia detected. Ja rodzilam będąc już po studiach, mając pracę a still przed 30tka. Mąż też po studiach i miał i ma pracę, bylo nas stać. Nie wiem jakim trzeba być niedorobieńcem by dopiero po 35 roku życia mieć kasę na dziecko i to nie z zasiłków. Jak obrazasz ty to moge i ja. Coś za coś. 

skąd wiesz ile mam lat? 😄 tak sie składa, że jeszcze studiuję i nie mam w planach rozkładać przed nikim nóg 😉
Tak się składa, że dla jednych celem jest rozkładanie nóg i zakładanie prowokacyjnych tematów( no bo kompleksy trzeba jakoś leczyć prawda? :) a dla innych rozwój, zarabianie kasy, podróże i spokojna, dokładna selekcja samców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość breta napisał:

Serio ? Obchodzi Cię kiedy jakas kobieta zachodzi w ciążę? Masz chyba wyjątkowo nudne życie, że piszesz na forum takie durne topiki. Dla mnie kobieta może i rodzic po 50tce jak ma taką wolę i dziecko jest kochane. Nic mi do tego.

bo ją matka urodziła po 80tce dlatego ma taka zrytą psychikę, myslę, że nie warto odpisywać 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Oho, przeterminowana mamunia detected. Ja rodzilam będąc już po studiach, mając pracę a still przed 30tka. Mąż też po studiach i miał i ma pracę, bylo nas stać. Nie wiem jakim trzeba być niedorobieńcem by dopiero po 35 roku życia mieć kasę na dziecko i to nie z zasiłków. Jak obrazasz ty to moge i ja. Coś za coś. 

Przecież pojęcie "mieć kasę" jest pojęciem względnym. Ktoś uważa, że ma kasę bo właśnie zaczął pracować i zarabia średnia pensję, a dla kogoś innego "mieć kasę" oznacza zarobki  o wysokości 3 średnich i oszczędności rzędu 200 tys zł. 

Resumując: inna osoba będąc na twoim miejscu gdy ty zdecydowałaś się na ciąże, mogłaby uznać, że nie ma na tyle kasy, żeby podjąć ten krok, gdyż po prostu mierzy dużo wyżej jeśli chodzi o zabezpieczenie materialne. Inna osoba natomiast, zdecydowałaby się na to dziecko jeszcze wcześniej bo wystarczyłby jej kąt u rodziców i 500 + 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Macierzyństwo nie jest jedyną rzeczą ktora mnie czeka w życiu, a niestety posiadając dziecko jesteś już do niego związana przez pierwsze 4 lata, a odpowiedzialna do konca życia. To ogromna odpowiedzialność. Nie trudno urodzić w wieku 20 lat i wychowywać je, ale trudniej utrzymać i żyć ze świadomością,że jesteś uwiazana. Wydaje mi sie,ze wiele kobiet nie zna pojęcia wolności skoro tak im spieszno do dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A wiesz, że więcej chorych dzieci rodzą kobiety młode niż te po 35 rz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscccc

Córka koleżanki w wieku 18 i 20 lat urodziła chore dzieci,wiec trafić się to może w każdym wieku. Dodam że zajmują z mężem jeden pokój u niego w jego domu rodzinnym a niedawno urodziła trzecie dziecko, nie wiem czy zdrowe czy chore.Pewnie tez jest z siebie dumna ze nie czekała . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yxyx

nie zwalajcie winy na kobiety, bo to faceci na ogóle nie chcą dzieci, a potem dzieci wcale nie rodzą się chore, przykład Megan Markle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Z moich obserwacji wynika że młode kobiety też rodzą chore dzieci. Nie znam żadnej która po 35 roku urodziła dałna a znam dwie które w wieku 20 i 23 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genetyka

Boze, kobiety, jakie wy jestescie glupie i sie tym chwalicie. Myslicie ze darmowe badania prenatalne dla kobiet po 35rz sa za darmo bez powodu? Ze jak bylo dofinansowanie do invitro i limitem tez byl wiek kobiety 35rz to tak dla zartu zrobiono?

Mlode kobiety rodza wiecej chorych dzieci bo jest wiecej mlodych matek niz starych, wiec sie bardziej rzucaja w oczy. Ale jak wezmie sie np 1000 kobiet co urodzily w wieku 20 lat, a 1000 35latek to odsetek wad u plodow jest wyzszy u 35 latek.

"Przykładowo, ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa u kobiety w wieku 20 lat wynosi 1:1527, a u kobiety w wieku 35 lat już 1: 356." to sa dane ze stron klinik zajmujacych sie badaniami prenatalnymi. takich badan sa dziesiatki jak nie setki a wy sie dalej oklamujecie i pultacie choc o biologii i genetyce nie macie bladego pojecia. typowe baby nie znaja sie ale jazgocza.

Biologicznie najlepiej jest rodzic mlodo i tyle, wasze argumenty sa spoleczno-ekonomiczne. Nie mowie ze sa zle, ale dla dziecka lepsza bogata mloda matka niz bogata stara matka. zawsze tak bylo, organizm kobiety z wiekiem jest coraz slabszy i ciaza to wieksze obciazenie. miesnie slabsze, wlokna kolagenowe slabsze, etc. serce zdrowej 20latki jest bardziej wydajne niz serce zdrowej 40, a w ciazy serce jest obciazone dodatkowo o 70%.

darujcie sobie przyklady typu  'a moja ciotka to, a moja siostra tamto' bo to sa wyjatki.

prosze, nie zaklinajcie rzeczywistosxim btw brytyhscy naukowcy wykazali korelacje miedzy wiekiem rodzicow a autyzmem dziecka tj im starsi rodzice tym wieksza szansa na autyzm u dziecka. w anglii jest mnostwo nastoletnich ciaz i uwaga, w tej grupie wiekowej matek sie prawie nie rodza dzieci z autyzmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwejk
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

A wiesz, że więcej chorych dzieci rodzą kobiety młode niż te po 35 rz? 

Zgadza się.Też czytałam nie tak dawno statystyki,chodzi o to że młode kobiety nie wykonują badań prenatalnych bo są płatne i dlatego nie wszystkie wady można wychwycić podczas zwykłych badań usg.Natomiast badania prenatalne po 35 roku życia są obowiązkowe i bezpłatne ,jeśli płód ma wady-wtedy można dokonać terminacji ciąży.Dlatego więcej chorych dzieci rodzą kobiety do 35 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak, nie mamy mózgu i dobrze nam z tym. Lepiej się poczułaś autorko? 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

skąd wiesz ile mam lat? 😄 tak sie składa, że jeszcze studiuję i nie mam w planach rozkładać przed nikim nóg 😉
Tak się składa, że dla jednych celem jest rozkładanie nóg i zakładanie prowokacyjnych tematów( no bo kompleksy trzeba jakoś leczyć prawda? :) a dla innych rozwój, zarabianie kasy, podróże i spokojna, dokładna selekcja samców.

A Ty sobie możesz przebierać i selekcjonowac? Haha chyba marchewki na stoisku na zakupach w zieleniaku albo szmaty w Zarze 😄 Ja akurat starannie wyselekcjonowalam partnera, niektórym to się udaje nawet przed 30tka. Nie zrób w gacie, coś mi się wydaje że to nie ty ich wybierasz tylko żaden sensowny nie jest tobą zainteresowany. Czegoś ci brak, może urody, może odpowiednich cech charakteru. A ten ewidentnie masz zyebany na maksa. Rozkładanie nóg haha i wszystko jasne. Pusta panienka. Byłam w wielu krajach zanim dziexko urodziłam, potem też jeździliśmy i jeździmy nadal. Fakt, nie byłam jeszcze na innym kontynencie ale plany są. Ale ty masz podły charakterek.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Kwejk napisał:

Zgadza się.Też czytałam nie tak dawno statystyki,chodzi o to że młode kobiety nie wykonują badań prenatalnych bo są płatne i dlatego nie wszystkie wady można wychwycić podczas zwykłych badań usg.Natomiast badania prenatalne po 35 roku życia są obowiązkowe i bezpłatne ,jeśli płód ma wady-wtedy można dokonać terminacji ciąży.Dlatego więcej chorych dzieci rodzą kobiety do 35 roku życia.

Więcej młodych kobiet rodzi chore dzieci bo WIĘCEJ MŁODYCH NIŻ STARYCH RODZI DZIECI I W OGOLE. widać że same matematyczne tumany dokoła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mialo być: tak, więcej młodych niż starych rodzi chore dzieci BO WIĘCEJ MŁODYCH NIŻ STARYCH RODZI DZIECI W OGÓLE. Skoro jest mimo wszystko więcej matek które rodzą poniżej 35 r.z.to jasne że więcej rodzą chorych dzieci bo one ogólnie rodzą więcej dzieci. Prosta matematyka, ułomy! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

jaki strach niby i jakie larum przygłupie?

ja jeszcze o czyms takim nie slyszalam. jedyne larum to robisz ty Karyno,  bo ci żal tyłek ściska, że się wkopałaś w pieluchy po maturze i nie masz życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×