Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusiaa

LIPCÓWKI 2020

Polecane posty

Daj znac Dosia po wizyciejak tam 🙂 ja mam dopiero 7 maja 

Jutro też zapytam moją panią doktor o to szczepienie. Ja mam jutro o 10.40, to bedzie równy 29 tydzień☺

A jak u Ciebie? Jak się czujesz?

Czesc dziewczyny co u was slychac? Ja z takim pytaniem czy macie zalecenia zeby zaszczepic sie na krztusiec? 

Ja nie mam takich zaleceń, aby sie szczepić na krztusiec.

Dosia to daj koniecznie znac.u mnie w miare ok dolegliwosci ciazowe sa. Ale walcze i czekam . Jeszcze tylko 3 miesiace . 

Aniac Ja wiem ,ze w Pl sie tego malo wykonuje. Nie jest to tak popularne hak na zachodzie. Ja mieszkam kolo osrodka zdrowia i pediatra mi o tym powiedzial. 

Dosia to daj koniecznie znac.u mnie w miare ok dolegliwosci ciazowe sa. Ale walcze i czekam . Jeszcze tylko 3 miesiace . 

Aniac Ja wiem ,ze w Pl sie tego malo wykonuje. Nie jest to tak popularne hak na zachodzie. Ja mieszkam kolo osrodka zdrowia i pediatra mi o tym powiedzial. 

Ja wcześniej podpytywałam moja gin o szczepienia w ciąży. Ona ogólnie była nastawiona, zeby nie robić. Myśle, ze dużo zależy od ginekologa albo lekarzy innych specjalności. Bardzo często każdy ma inne zdanie.

Bezsilnych obecnie nie mieszkasz w Polsce?

Hejka!

Polecam Wam stronkę z konkursami http://www.konkursomania.pl/

Możecie tam wygrać BONY zakupowe do wielu sklepów oraz nagrody rzeczowe :)

m.in.: 

* APPLE iPhone XS oraz 11

* TV SAMSUNG Smart 

* Blender AMICA i inne

Polecam Wam:classic_biggrin:

Cześć, ja jestem zaraz po wizycie. Nie wiem z jakich przyczyn ale zmieniła mi się lekarka bez uprzedzenia (kochane nfz). 

Podpytalam ją czy wrócą porody rodzinne do lipca. Niestety lekarka uważa że nie ma co na to liczyć, pozostaje mi tylko zapłacić położnej za opiekę. Mam wrażenie, że cały personel cieszy się, że nie będzie mężów a szkoda bo mój już doświadczony i na pewno by nie przeszkadzał. Niestety mój pierwszy poród zapamiętam do końca życia ze względu na personel, więc bardzo potrzebuję jakiegoś osobistego stróża. 

A wy jak się zapatrujecie na porody rodzinne?

Cześć dziewczyny☺ ja po wizycie, wszystko z małą dobrze, waży 1360 g☺ miałam usg z przepływami i też wyszlo wszystko dobrze. Mała dalej ułożona miednicowo, już wiem że na 99% procent będę rodziła w 38 tc. Nastepna wizyta za 4 tygodnie, normalnie następna byłaby za 2 tygodnie ale przez wirusa wszystko stoi na głowie.

Aniu jak u Ciebie?

Dosia, napisałam na priva. Pytałaś sie o to szczepienie na krztuśca?

Ja wcześniej podpytywałam moja gin o szczepienia w ciąży. Ona ogólnie była nastawiona, zeby nie robić. Myśle, ze dużo zależy od ginekologa albo lekarzy innych specjalności. Bardzo często każdy ma inne zdanie.

Bezsilnych obecnie nie mieszkasz w Polsce?

Wlasnie co lekarz to inna opinia. Czlowiek glupieje. Ale raczej nie bede sie szczepic bo sie boje. Za dlugo soe staralam ,zeby mialo sie teraz cos stac. Mieszkalam w Holandii, obecnie mieszkam w Pl. 

Dosia super zze wszystko dobrze. Ja juz po tej wizycie co bede miala 7 maja pewnie bede kompletowac wyprawke

Bezsił 7 to już za tydzień☺ ciekawe jaki już duży jest Twój synuś☺

U mnie wyprawka prawie skompletowana, jeszcze jakieś drobiazgi zostały. Ale kupowanie tych wszystkich rzeczy dla malucha to mega radocha😀

Bezsił daj znac jutro jak po wizycie☺

Hej dosia. Wszystko dobrze. Tylko brzuch zaczal sie lekko napinac. I maly jest bardzo nisko ulozonybi glowka napiera na szyjke. Wiec mam wiecej odpoczywac . Co tam u Ciebie? Ja sie juz po malu zaczynam bac bo to ptaktycznie 2 miesiace 

Najważniejsze, że wszystko dobrze☺  Za dwa miesiące może będziemy już po wszystkim.. A jak u Ciebie z porodem? Decydujesz się na porod sn czy cc? 

No a u mnie tak się złożyło, że w jednym roku zostanę i mamą i babcią, bo w weekend starsza córka zakomunikowała, że jest w ciąży i ma termin na koniec grudnia 😉 

Dosia poki co nie ma zalecen do cc wiec pewnie naturalnie. 

Gosiaczek gratuluje podwojnie 🙂

Dosia co tam slychac? Jak sie czujesz?

Hej Bezsił☺ u mnie dobrze, 1 lipca idę już do szpitala i będę miała wywoływany poród. Mała waży ok. 2100 I ciągle się wierci☺ a jak u Ciebie? Jak malutki?

Ja w szpitalu. Male komplikacje. Szyjka zaczela sie bardzo skracac w ciagu tyg. Jeszcze minimum 3 tyg musze lezec plackiem. Czyli dokladny miesiac i bedziesz mama 🙂

O kurczę, to niedobrze. Będziesz już leżeć w szpitalu do samego porodu? Najwazniejsze żeby z maluchem było wszystko w porządku

Nie wiem, jeszcze anemie zlapalam i zelazo daja. Jak brzuch mi sie nie bedzie napinal to pewnie wyjde lezec w domu do tego 36-37 tyg 

Komus twardnieje czasem brzuch juz w tych tygodniach? 

Ja anemię też mam, od kilkunastu tygodni biorę sorbifer. Brzuch też mi się stawia a to dopiero 34+4

Mi przez to stawianie sie brzucha strasznje szyjka sie skrocila. I to w tydz czasu. Mialam 3.3 a po tyg juz 1.5cm mam paseer zalozony. I teraz codziennie ktg czy sie skurcze nie pisza. I modle sie aby doczekac do tego 36-37tyg ciazy . Tez bralam zelazo,ale na mnie nie dzialalo za bardzo 

O kurcze,  u mnie na ostatniej wizycie szyjka była ok ale być może też się skraca bo kilkanascie razy na dzień czuje napinanie brzucha. 36 tydzień to już bezpiecznie, musisz wytrzymać jeszcze trochę. Dobrze, że jestes też pod stałą opieką, w razie gdyby cos się dzialo to lekarze będą mogli od razu zareagować

Ja tez mialam kilkanascie razy dziennie. Luteina dopochwowa nie pomagala. Co gorsza w ogole mnie nie bolaly te napinania. Moja lekarka jest bardzo na moim punkcie ostrozna. Itak sobie leze. A Twoja szyjaka ile ma dlugosci? U mnie dziecko bardzo glowka naciska na szyjke 

Mnie też to napinanie nie boli, czuje tylko twardnienie brzucha i nic więcej. Moja lekarka tak samo przewrażliwiona dlatego 2 tygodnie orzed terminem ide już do szpitala. 27 maja miałam wizytę i szyjka miała 3.2 cm, teraz mam wizyte 17.06, zobaczymy jak bedzie. Właśnie mi zaczął się ten brzuch napinac po ostatniej wizycie

A to mi juz wczesniej sie zaczal napinac ok 29 tyg . Ja to i tak pewnie nie doczekam do terminu porodu. Jeszcze w polowie ciazy mialam 4 cm a pozniej nagle zaczela sie skracac. Mialam nawet zastrzyki robione na szybszy rozwoj pluc jakby chcial wczesniej wyjsc. Takze u mnie lezenie jeszcze przez co najmniej 3 tyg 

O kurcze, to faktycznie. A co mówią lekarze? Wyjdziesz jeszcze do domu? Długo już leżysz w szpitalu?

Jutro bede badana i zobaczymy co dalej. Jak paser trzyma to moze mnie wypuszcza do domu z nakazem lezenia do 36 tyg. Chyba ze w szpitalu bede lezec do 36 tyg.ok 37 ściągają passer. Jutro juz bedzie 3 tyg jak leze. 

O matko, współczuję tyle dni leżeć w szpitalu. Najważniejsze, żeby z maleństwem było wszystko dobrze. Teraz to każdy dzień się dla niego liczy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się