Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusiaa

LIPCÓWKI 2020

Polecane posty

Hej dziewczyny, jestem po usg połowkowym. Wyszło ok, jednak cora sie stresowała badaniem. lozysko jest na przedniej ścianie, wiec pewnie dlatego słabo czuje jej ruchy. 

24. II. Imieniny: Borzygniewa, Bogurada, Niesuła/Niesułki , Wieledroga

24. II. Imieniny:

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą:

Ermegarda, Flawian, Irmegarda, Jan, Jaśmina, Julian, Józefa, Lucjusz, Łucjusz, Maciej, Marek, Modest, Montan, Piotr, Sergiusz

Dosia i tak inne dziewczyny jestescie tu na jeszcze? Jak po usg polowkowym?

Hej bezsił☺ jestem jestem☺ u nas po połówkowym dużo spokojniej, potwierdziło się na 100% że będzie dziewczynka☺ Mała ważyła 409 gram i już mocno daje o sobie znać.  A jak u Ciebie? Opowiadaj!☺

Dosia u mnie prawdopodobnie chlopak 😜 wazy 360g no juz czuje ruchy intensywniej zawsze w nocy. Jak narazie wszystko jest ok 

Tylko teraz strach wychodzic bo wszędzie ten wirus 😞

U mnie ruchy już o stałych porach, najbardziej rano i wieczorem☺ brzuszek już masz duży? U mnie koniec 5 miesiąca i jak ktoś nie wie to nie powie, że jestem w ciąży☺

11. III. Imieniny: Drogosławy, Świetlany, Nawoja i Ludosława

11. III. Imieniny:

Angelika

Balbina

Benedykt

Dominik

Edwin

Eulogia

Eulogiusz

Eutymiusz

Jan

Kandyd

Konstanty

Konstantyn

Pioniusz

Prokop

Rozyna

Sofroniusz

Sylwia

Tala

Talus

Teresa

Trofim

Dziewczyny co u was? Jak sie macie w tej trudnej sytuacji? 

Hej Bezsil, ja dostałam skierowanie na toxo, cytomegalie, bo nie wiadomo czy zakażenie jest świeże czy stare, do tego inne badania. Jednak nie mogę ich zrobić, bo u mnie w mieście wszystkie laboratoria sa pozamykane. Jak u Ciebie?

U mnie też laboratorium zamknięte a 31.03 mam wizytę u lekarza. Narazie nie odwołują ale to jeszcze ponad tydzień i nigdy nic nie wiadomo.

Ogólnie czuje się dobrze, mała aktywna. A Jak u Was? 

Ja badania robilam w zeszlym tyg akurat przed zamknieciem labo. Pilam glukoze i wyszlo ok. Troche hemoglobina mi leci ,ale nie ma jeszcze tragedii. Martwie sie obecna sytuacja straszbie 😞 ja wizyte pozniej o ile dobrze pamietam mam 8 kwietnia. Jezeli mibhemoglobina nie skoczy to pewnie szpital i dozylnie zelazo 

Dosia ja ostatnio zle sie czulam i 2 dni przelezalam z bolem glowy, szyi i oka. Moglam pic i  na szczescie obylo sie bez wymiotow. Nabralam 4 paracetamole, chociaz i tak nie pomogly.  Oby do tego czasu u Ciebie w miescie lab byly nadal otwarte, chyba, ze skorzystasz teraz i pojdziesz prywatnie..

Bezsil a jaka masz hemoglobine? Ja ostatnie badanie sprzed miesiaca i tez ponizej normy. Biore suplementy na 2 trymestr w ktorych tez jest zelazo, widac to nie wystarcza. Lekarka zapisala mi Ferrum lek to zelazo w syropie na recepte. Dzis zaczne brac. Mam tez buraki i bede robic domowy sok. Przy jakiej wartosci hemoglobiny trzeba podawac ja dozylnie?

Ja badania i tak robię prywatnie bo ciążę prowadzę prywatnie ale i tak laby pozamykane. Ciekawe jak będzie z wizytami. Cyrk na kółkach. 

Dziewczyny, nie chce się wymądrzać ale żelazo z warzyw jest slabo przyswajanie, najlepiej te z mięsa i warto brać też Wit. C żeby poprawiać przyswajalnosc☺

Ja badania i tak robię prywatnie bo ciążę prowadzę prywatnie ale i tak laby pozamykane. Ciekawe jak będzie z wizytami. Cyrk na kółkach. 

Dziewczyny, nie chce się wymądrzać ale żelazo z warzyw jest slabo przyswajanie, najlepiej te z mięsa i warto brać też Wit. C żeby poprawiać przyswajalnosc☺

Dosia ja chodze na nfz i pryw, ale co w tego skoro pozamykane. Chociaz dzwonilam przed chwila do Wroclawia i tam prywatna placowka gdzie robilam nifty i usg1 i 2 trym dziala. Na razie nie przewiduja zamkniecia, chyba, ze dostana nakaz z gory. Z tym, ze teraz przebywam u rodzicow i musialabym sie przeniesc do Wro, jesli tu nie bedzie opieki bede musiala tak zrobic. Poki co siedze na tylku.

Jesli chodzi o zelazo to biore lek na recepte od gina a te soki to dodatkowo, tez wiem o wit C. Nie wiem czy robie poprawnie, ale wyciskam najpierw sok z 2 kiwi, wypijam to a nastepnie wrzucam malego buraka, 1 lub 2 marchewki w zaleznosci od wielkosci i jablko.

Kiedys moja kolezanka, gdy byla w ciazy anemie leczyla tylko sokami i nawet lekarz byl w szoku.

lekarz byl w szoku, bo miala dobre wyniki.

Ja narazie hemoglobine mam 10.8 trz mialam zelazo zapisane. Ale zrobily mi sie zylaki i trudnosci z wyproznianiem. Wit c biore caly czas. Pije tablet ki z buraka . 

Aniac jak bedziesz bralla zelazo to razem z nim wit c bierz. 

U mnie labo pozamykane zobaczymy co bedzie za miesiac. Ponoc jak wazne badania to robia ,ale roznie to bywa. 

Tylko teraz strach isc do lekarza ,czy lekarz nie jest zarazony 😥

Ja wzięłam dzis ten Ferrum syrop i dostałam biegunkę po tym. Może po żelazie jest biegunka albo w druga stronę .... :/

We wtorek spędziłam w przychodni u gina 2 h mam nadzieje, ze tam nic nie złapałam. 

Następna wizyta za 6 tyg. Macie już umówione 3 genetyczne? Ja mam na 30 kwietnia, ale kto wie jak sie to rozwinie.

Słyszałyście o tym ginekologu z Poznania, który miał koronawirusa i przyjął min 140 pacjentek? :(

Ja usg III trymestru mam na 6 maja ale teraz to nie wiadomo jak to wszystko bedzie sie dalej rozwijać. Jeśli chodzi o tego lekarza to wydaje mi się, że powinno być podane jego imie i nazwisko, żeby wszystkie kobiety ktore miały z nim kontakt, wiedziały, że mogły się zarazić. Nie wygląda to wszystko dobrze, mój mąż pracuje w policji i codziennie się boję, czy czegoś nie złapał. Codziennie mają kilkanaście przypadków, że ludzie nie przestrzegają kwarantanny.

Nie wiem zelazo wlasnie czesto dziala.w ten sposob ,ze sa.zaparcia. Duzo ciezarnych sie na to skarzy. Ja jeszcze na usg sie nie umawialam. Wizyte mam miec nastepna 8 kwietnia.

Za polowkowe zaplacilam 130 zl 

Dosia moja siostra cioteczna ma meza ratownika medycznego i tez sie strasznie boi:( 

Ludzie chyba nie zdaja sobie sprawy ,ze zarazaja nawet bez objawow

21.III. Imieniny:

Benedykt

Benedykta

Filemon

Filemona

Ilayla

Klemencja

Mikołaj

Pafnucy

Serapion

Teodul

Cześć, też mam termin na lipiec 🙂

Jak wysoko macie dno macicy? To moja trzecia ciąża i trochę podeszłam do niej bez spiny. Badam się tylko na nfz ale w niezłej przychodni i sie zastanawiam, bo miałam jak dotąd tylko 3x usg, czy to przypadkiem nie bliźniaki? Od 23tc macica utrudnia mi oddychanie. Teraz jestem w 24 i budzę się z bólem żeber, tak ona naciska. Nie jest to jakaś myśl, która spędza mi sen z powiek, tak się luźno zastanawiam. Jak jest u was z macicą?

Pozdrawiam

Dosia, Bezsil teraz praktycznie kazdy ma osobe z rodziny ktora pracuje w szpitalu, jako policjant i strazak. Ja rowniez, bo duzo ryzykuja i moga to dziadostwo przywlec do domu.

Bezsil za polowkowe 130? Jak to mozliwe? Ja placilam 400 za samo usg.

Borneo, nie mam pojecia, odnosnie tego dnia macicy. U mnie tez nie wiem jak to wyglada. Nie poszlas na usg 1 i 2 trymestru genetyczne, gdzie bada sie dzidziusia od stop do glowy? Takie usg trwa okolo 20 min, choc zalezy od lekarza i ulozenia dziecka. To usg gdzie chodze do zwyklego ginekologa, to trwa kilka sekund i sprawdza tylko obwod glowki i tyle.

Ostatnio rozmawialam z inna ciezana na poczekalni i byla jej to 3 ciaza i brzuszek miala ogromny na swoj tydzien ciazy, tak jest gdy ktos ma kolejne dziecko. Pytalas sie lekarza o ten nacisk dzidziusia na zebra? Ja chyba mam na odwrot dzidziusia czuje bardzo nisko, na ostatnim badaniu byla glowka w dol. Termin mam na 8/9 lipca. W przyszla srode bedzie 25 t c. 

Byłam na pierwszym usg w 9tc ale był to najszybszy lekarz świata, mimo że prywatnie. Później w 12tc i 20, standardowo (2 ostatnie tzw. genetyczne). 

Niestety dziecko nisko też jest. Nie wszystkie pozycje z mężem są możliwe bo nagle jest "za duży". 

Wcześniej nigdy nie miałam takich problemów. Wizytę mam dopiero w kwietniu, wtedy zapytam, ale miałam nadzieję że tu trochę porównam. 

Dno macicy jest u góry, juz powinno być nad pępkiem. To jest ta ściana, która jest najwyżej. Mi właśnie uciska na żebra i żołądek. Spodziewałam się tego dużo później. 

Hej hej☺ u mnie wszystko dobrze☺ Jeszcze równe14 tygodni do końca, młoda rośnie i strasznie się rozpycha☺ narazie na każdej wizycie jest główką do góry i nie wiadomo czy księżniczka bedzie chciała się przekręcić bo już zrobiło jej się ciasno. Aniac a jak u Ciebie? Jak się czujesz i jak sobie radzisz w tym ciężkim czasie?

Hej Dosia, dobrze wiedzieć, ze wszystko ok. Czyli termin masz na 14 lipca? Ja mam cos około 8-9 lipca. Moja przeciwnie ułożona główka do dołu. Nie wiadomo od czego to zależy. Wydaje mi sie, ze jeszcze maja dość miejsca aby sie przekręcić. Ja ogólnie czuje sie w miarę ok. Z tym, ze mam taka żółta wydzielinę i zastanawiam sie czy to normalne. Wcześniej pod koniec 1 trym brałam czopki przeciw candidia g. I nie wiem czy to nie wróciło. Staram sie spać na lewej stronie, ale gdy w końcu przewroce sie na prawa, to brzuch mi twardnieje. Wizyty mam ustalane średnio co 7 tyg. Obawiam sie porodu przedwczesnego, bo czasem dość mocno czuje nacisk tam na dole. Ostatnio jak byłam u gina to szyjka trzymała. 

Tak, termin mam na 14 lipca. Ja mam wizyty co 4 tygodnie. Ostatnio też miałam taką żółtą wydzielinę i brałam co drugi dzień Lactovaginal dowcipnie. Przeszło po kilku dniach więc polecam☺

Ja od tygodnia robię zastrzyki z heparyny na rozrzedzenie krwi bo mam cukrzycę i nadciśnienie, co zastrzyk to nowy siniak. 

Nastawiłaś się już na poród sama czy myślisz, że do lipca sytuacja wróci do normy? Ja już sama nie wiem co myśleć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się