Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusiaa

LIPCÓWKI 2020

Polecane posty

Tak, też idę na usg 3 trymestru, wstępnie mam na 6 maja.

Aniac jeśli chodzi o poród z cukrzycą to moja ginekolog mówiła, że taka ciąża nie powinna się przeterminować i że jeżeli nic sie nie dzieje to wtedy w dniu terminu wywołują. Rozmawiałam z koleżanką, która też miała cukrzycę i urodziła 3 dni po terminie także chyba co lekarz to inna polityka..

Hej Dosia, jutro mam teleporade z diabetologiem, wiec sie dopytam jak on to widzi. Dzis zaczelam nowe opakowanie paskow ixell, na czczo mialam 67 a godzine po obfitym sniadaniu bylo tylko 92. Zaskoczylo mnie to, bo w najlepszym wypadku spodziewalam sie wyniku dochodzacego do 120. Dlatego wtedy sprawdzilam to plynem kontrolnym i po 5 probach okazalo sie, ze zakres zawartosci plynu kontrolnego jest niski. Czy dobrze rozumiem, ze oznacza to tyle, ze gdy badam z krwi wyniki sa zanizone? Plyn kontrolny mam otwarty od 3 ms, wiec jest nadal wazny. Wczesniejsze opakowania z paskami, ktore mialam pokazywaly plyn kontrolny w normie. Orientujesz sie w tym temacie?

Aniu ja dostalam glukometru ixell w szpitalu, to jest taki szajs, że nie można wierzyć w żaden wynik. Ja po tygodniu użytkowania go kupiłam inny bo ten sie do niczego nie nadaje.. Bardzo zaniza wyniki i np. Na ixellu na czczo pokazywał mi 65 a na tym co kupiłam 83.. Różnice są kolosalne, chyba nie ma ani jednej dobrej opinii o tym glukometrze I nie wiem dlaczego dają go ciężarnym.. Jeżeli po posiłku pomiar jest poniżej 100 mg/dl to znaczy, że się nie najadasz ale wtedy obfite śniadanie wyklucza to, że dalej jesteś głodna..

Dosia ja mialam miec wizyte w srode. Ale nie poszlam bo bafan z tego wszystkiego nie zrobilam. Ide jutro zrobic badania i bede dzwo ic do lekarza. Ja po malu zaczynam sie rozgladac za wozkiem. Boje sie jeszcze strasznue ze cos sie moze stac. Porodowka u mnie jeszcze otwarta. Chociaz w tym samym szpitalu jest zakazny. Mam nadzieje ze doipca to juz jakos sie unormuje. 

Masz wybrane imie? U nas chyba bedzie Szymon Krzysztof. Drugie imie po moim Tacie 

Hej bezsił☺ najwazniejsze że wizyty masz normalnie bo twraz wiekszosc przychodni odwołuje.. 

Ja też się boję ale myślę pozytywnie. Teraz jak zajmiesz się wyprawką to nie będziesz miała czasu na czarnowidztwo☺

U nas ma być Basia, raczej na 100% tak zostanie☺ 

A jak sie czujesz? Ogolnie dobrze? Mi juz stopy zaczynaja puchnac noestety. Jak teraz pojde i bedzie wszystko ok to pewnie troche soe uspokoje. 

Ja ogólnie dobrze, tylko spojenie łonowe mi się rozchodzi i momentami ból jest nie do zniesienia. Mi puchną tylko dłonie zawsze rano, wieczorem odpuszcza.

Niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz, czasem czuję ruchy małej tak, jakby miała drgawki. Zwłaszcza wtedy kiedy leżę na lewym boku. Muszę o to lekarza zapytać bo w necie mało informacji na ten temat

Dosia czytalam o tym ostatnio. Kobieta tak samo to opisywala. Lekarz powiedzial, ze to tylko czkawka 😉 talze spokojnie 🙂

Właśnie mi się wydaje, że jak mała ma czkawkę to jakoś inaczej to czuje, takie rytmiczne puknięcia a te drgawki to takie jakby ktoś ją prądem raził😛 ale pewnie masz rację i to zwykła czkawka☺ 

Tobie też tak szybko czas leci? Dopiero się dowiedziałam o ciąży a tu już tylko 13 tygodni do konca..

Hej Dosia, jestem po rozmowie z diabetologiem. Powiedzial, ze jesli cukry na glukometrze sa w normie (nawet jesli jest tylko podejrzenie cukrzycy ciazowej) to nie ma powodu, aby wczesniej i sztucznie wywolywac porod. Co innego jesli przyjmowaloby sie insuline i dziecko bylo za duze. Dal mi tez paseczki na accu check i za msc do kontroli. Zapytalam sie dlaczego w lab glukoza wychodzi wyzsza ta na czczo a on odp, ze do lab musimy dojsc i nie jest to od razu po przebudzeniu i przez to cukier idzie w gore.

Widzialam, ze pisalac cos a la drgawkach malej, tez czasem cos takiego obserwuje. Wtedy mam bardziej wrazenie, ze ja cos trzepie. Moze sie obraca, albo jest czyms wyjatkowo zajeta. Jednak sie tym nie przejmuje :)

Aniu dobrze, że Cię uspokoił☺ czyli jednak co lekarz to inna opinia.. Najważniejsze, żeby z maluchem było wszystko okej i żeby nie rosło nadmiernie. 

Faktycznie czuje jakby miała drgawki i cieszę się że ktos tak ma poza mną bo jak pytałam kolezanek to żadna czegoś takiego nie miała😛 jeszcze tylko kilka tygodni i będziemy już tulic swoje maleństwa..😍

Dosia leci czas szybko. No u mnie 14 tyg do konca. Chociaz tak naprawde nie wiwmy kiedy. Niby blisko a daleko 😉

Ja już się nie mogę doczekać, w sumie oboje z mężem odliczamy już dni☺ to będzie prawdziwa księżniczka tatusia, on ma większego bzika niż ja. Mam nadzieję, że chociaz dochodzimy do tego 37 tygodnia i że przejdziemy lekko poród☺

Mój też tak drga, poprzedni też tak miał. Nie wiem czemu tak drgają ale też nie sądzę żeby to była czkawka. Mój pierwszy syn bardzo często czkał w brzuchu i już poza też więc wiem jak to czuć. W internecie piszą o niedojrzałym układzie nerwowym i że to normalne. Chyba nie ma czym sie przejmować. 

U nas miała być dziewczynka ale ostatnio nam powiedzieli że jednak chłopiec, będzie miał na imię Hugo. 

Dziewczyny nie wiem czy nie przesadzam, ale 8 dni temu zmieniłam gin. Robił wtedy usg przez brzuch i do dzis boli mnie to miejsce. Moja mała jest ułożona główka bardzo nisko. Lekarz ta głowica bardzo mocno naciskał na dole (od strony główki)tak jakby chciał przesunąć dziecko, zeby pewnie więcej zobaczyć. Gdy to robił bardzo mnie bolało a mała czułam, ze sie przesunęła i zaczęła kopać nożkami. Wiem, ze powinnam od razu mowić, ze mnie boli, ale ufałam, ze lekarz wie co robi i jest to potrzebne. Do dzis mnie tam boli i obawiał sie, ze mógł zrobić krzywdę dziecku. A przecież taki malec ma delikatne kości i mózg sie ksztaltuje :(

Aniac mnie też zawsze boli podczas usg ale po kilku godzinach przechodzi. Może zadzwoń do swojego lekarza jak nie będzie przechodzić

Dosia teraz na dodatek sie martwie inna sprawa, odpadl mi kawalek zeba. Zab do leczenia kanalowego, ktory ze wzg na rtg przesunelam na po ciazy. Udalo mi sie dodzwonic do mojego dentysty jutro mnie przyjmie. Boje sie isc, ale co zrobic :(

Masakra, wszystko na raz. Dentysta na pewno coś poradzi, może tylko jakoś zaleczy a po ciąży zrobi jak należy. Głowa do góry, na pewno bedzie wszystko dobrze☺

Hej Dosia, dentysta założył plombę tymczasowa, to sie chyba nazywa glasjonomer. Ceny co najmniej 2x droższe niż przed korona. Najważniejsze, ze zrobione i obym nie złapała tego wirusa u dentysty. Przed wizyta musiałam wypełnić ankietę dot koronawirusa i branych leków przeciwbólowych (czy ktoś np nie zbijał gorączki), zmierzyli mi temperaturę + podpisać sie pod tekstem, w którym było napisane, ze mimo tego, ze dbają o higienę itp. to jestem świadoma, ze mimo wszystko mogę zarazić sie u nich koronawirusem... Ładnie sie zabezpieczają. Odebrałam dzis badanie progesteronu wyszło 121,80 robione w 27 t c. Czy Tobie gin tez takie cos zlecał? Nadal mnie boli miejsce po głowicy, gdy gin robił usg. Jak do jutra to sie nie zmieni to napisze do lekarza.

To prawda, ceny teraz bardzo poszybowały w górę ale jak trzeba to trzeba.. Ja też podpisywałam taki papier w laboratorium.

Ja nie badałam progesteronu a dzisiaj już 27+2 tc.. Nie wiedziałam, że w ogóle takie badanie się robi na tym etapie ciazy. Twój wynik jest prawidłowy?

Do lekarza koniecznie napisz, lepiej zawracać mu głowę niż potem żałować, w ciąży nigdy nic nie wiadomo.

Dosia ja mam od 18 t c twardnienie brzucha, główka tez jest bardzo nisko, gdy chodzę np 2 -3 min brzuch mi sztywnieje i zaczyna bolec. Dlatego mi dał badanie na progesteron, bo gdyby był za niski to mógłby być przedwczesny poród albo inne nieprawidłowości. Wtedy bierze sie progesteron. mój wynik jutro mu wyślę, ale z tego co patrzyłam w necie raczej jest w normie.

Jeśli sie nie ma takich objawów, to nie zlecają tego badania. Ja tak sobie myśle, zeby conajmniej do 32 t c nasze dzidziusie wytrzymały a najlepiej do 35 t c.

To musisz dużo odpoczywać i wysługiwać się mężem😀 ale najważniejsze, że jest dobrze. 

Mam nadzieję, że wytrwamy do samego końca, w sumie po 30 tc to już ostatnia prosta..

Oby tak było. Myślałaś nad tym jak chcesz karmić? Jaki urlop planujesz wybrać łączony czy najpierw 100 a pózniej 60%? (O ile wcześniej pracowałaś). Co ze szczepionkami dla małej?

Ja bym chciała piersią ale jak to będzie to okaże się później. Jeśli chodzi o macierzyńskie to ja jestem na własnej działalności i u mnie to trochę inaczej wygląda☺ Ja nawet zwolnienia nie biorę bo zaraz mi zus na kontrolę przyjdzie.

Szczepić na pewno będziemy na wszystko co możliwe, jakoś nie przekonuje mnie teoria o autyźmie po szczepionkach. 

A Ty co myślisz o tym wszystkim? To jest tyle spraw do ogarnięcia o których teraz się nawet nie mysli, że głowa mała.

Jesli teraz bierzesz te zastrzyki z heparyna to po porodzie tez trzeba jakiś czas. Nie jestem pewna czy przy tych zastrzykach można karmić.

Jesli chodzi o szczepionki to gdzieś czytałam, ze ponoć najgorsze sa te 3 w 1 czy 5 w 1. Ogólnie to kompletnie sie nie znam na tym temacie, ale to trzeba dużo poczytać. Tez ważne, zeby dziecko w dniu szczepionki było całkowicie zdrowe.

Ja myśle, ze w sumie mało czasu zostało. Pamietam jakby to bylo wczoraj gdy robiłam test ciążowy a teraz 28 t c. Trzeba poczytać o tych formalnościach przed i po porodzie. Ja nigdy nie miałam malutkiego dziecka na rękach a mam już 34 lata. We Wrocławiu nie mam rodziny, wiec będziemy całkowicie zdani na siebie. Jesli chodzi o poród to trzeba sobie upatrzec 2 szpitale w razie gdyby w 1 zamknęli z powodu korony. Wystarczy 1 chora pacjentka/lekarz/Polozna ... . Do wózka tez chciałam sie "przymierzyć" w sklepie, ale watpię, zeby w najbliższym czasie otwarli sklepy. Bede musiała zamówić pod koniec msca przez neta. Jak ogólnie wyglada Twoja morfologia? Nie masz anemii?

Ja w tym roku skończę 30 lat i to tez nasze pierwsze dziecko ale ja w lipcu 2017 poroniłam. Ty też bylas już w ciąży czy teraz pierwszy raz?

Jeśli chodzi o porod to ja mialam szpital wybrany w ktorym pracuje moja ginekolog ale to przeksztalcili na zakazny. Zastanawiam sie nad porodem w prywatnym szpitalu. Mam anemie i biore sorbifer co drugi dzień. A Ty?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się