Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusiaa

LIPCÓWKI 2020

Polecane posty

Ja bylam juz, ale niestety sie nie udalo utrzymac. Wgl cudem nam sie udalo zajsc naturalnie, bo bylo tylko 3% prawidlowych plemnikow.

Ja biore Ferrum taki syrop, ale chyba srednio pomaga, bo hemoglobine mam 11,6 przy normie od 12, hematokryt 34,6 przy normie od 37. Normy ogolne, nie dla ciezarych.

Ja tez chcialam w prywatnym rodzic we Wro, ale od poczatku roku zamkneli. Z tym, ze aby rodzic w prywatnym trzeba miec zdrowa ciaze, czyli bez jakis chorob przewkleklych czy komplikacji. Wtedy i tak nie przyjma i najlepiej rodzic w szpitalu o wysokim stopniu referencyjnosci. Przynajmniej tak bylo we Wro, gdy znajoma miala rodzic. Ona miala ustalony termin cesarki, ale dzidzius zdecydowal przyjsc wczesniej i musiala jechac do publicznego szpitala.

Ciekawe jak Twoj dzidzius, czy sie przesunal glowka w dol czy jednak nie. Czytalam, ze do 32t c jeszcze ma miejsce, aby sie przesunac, pozniej juz z tym ciezko.

A w Wawie to z prywatnych Medicor? Ja bym na Twoim miejscu jak masz mozliwosc cesarki od Twojej gin/czy zalatwienia papierow na nia, to bym z tego skorzystala i w publicznym rodzila o wysokim stopni ref. 

Długo się leczyliście zanim się udało? My po poronieniu trochę odpuściliśmy i jak znowu zdecydowaliśmy się na ciążę to staraliśmy się troche ponad rok ale tez nie mieliśmy za dużych szans na ciążę bo męża 10 miesięcy nie bylo praktycznie w domu. 

Wyniki mam podobne jak Twoje, teraz bede badać za tydzień to zobaczymy czy po tym sorbiferze się poprawiły.

W warszawie jest medicover ale właśnie powiedzieli że jak z cukrzyca i nadcisnieniem to lepiej w publicznym. Miałam rodzić w szpitalu mswia I on jest III stopień ref. ale on teraz jest zakazny i moja prowadzaca chce mnie wyslac do innego szpitala ale też III ref.

Mała się na pewno nie przekrecila bo cały czas czuje kopniecia poniżej pępka, ona w ogóle jest wysoko bo w ogóle nie naciska mi na pęcherz i nie biegam do łazienki co 10 minut😛 za to brzuch mam nisko i nie jest duży to nie mam problemu z oddychaniem.

Jeśli chodzi o zaświadczenie na cc to trzeba je miec do 30 tc to jeszcze jest teoche czasu. Powiem Ci, że zastanawiam się cały czas co zrobić, z jednej strony dla mnie wygodniej cc ale dla dziecka podobno lepiej naturalnie. I po cięciu często dziewczyny mają problem z laktacją. A Ty będziesz zalatwiac zaswiadczenie na cc?

Ja leczylam sie pare lat (tez mam liste swoich pb zdrowotnych) a jesli chodzi o 2 strone, to nie dawali nam szans. Dalismy sobie czas do poczatku 2020, ze jesli sie nie uda, to zapiszemy sie na in vitro. Z reszta i tak by sie przeciagnelo przez tego wirusa.

Tylko w okolicy pepka, to ja tez czuje. Pepek to chyba dla malej srodek teraz, jesli glowka na dole albo do gory. Ciekawe, ze jej tak wygodnie, bo glowka jest ciezsza i sila grawitacji powinna ciagnac na dol.

Nie wiedzialam, ze zasw trzeba miec do 30 t c. Wlasnie nast wizyte u gin mam to bedzie 30 t c juz a teraz pewnie psychiatrzy i tak nie przyjmuja. Bardziej mysle, zeby dogadac sie z lekarzem odnosnie kosztowi sama rozumiesz w ten sposob to zalatwic... . Ten na ktorego zmienilam pracuje w szpitalu.

Jesli nie ma komplikacji i porod szybko przebiegnie to naturalnie lepiej. Z tym, ze tego nigdy nie wiadomo, jak to sie potoczy. Jeszcze jakbysmy mialy przygotowanie i chodzily na szkole rodzenia.

Ja czuje takie mocne kopnięcia na dole a takie smyranie na górze i podejrzewam, że to rączki☺ moja lekarz mówiła, że jeżeli się odwróci to na pewno będę to czuła bo bedzie kopała zdecydowanie powyżej pępka, pod żebrami. Ona na badaniach połówkowych już była główką do góry i do tej pory nic sie nie zmieniło.

Jeśli chodzi o dogadanie z lekarzem to może być różnie, ogólnie podważają skierowania bez wyraźnych wskazań medycznych, moja siostra rodziła w lutym i miała skierowanie od lekarza że względu na cc 5 lat temu ale lekarz, który przyjmował ją na oddział stwierdził że może rodzić sama, nie pomogło nawet to że jej lekarz prowadzący pracował w szpitalu. Ostatecznie I tak miała cc ze względu na brak postępu porodu ale ile nerw i stresu to tylko ona wie. Z drugiej strony tyle dziewczyn już urodziło naturalnie w czasie wirusa to może i my urodzimy☺ Ja się nawet nie boję naturalnego porodu, co prawda mam niski próg bólu ale podchodzę do tego zadaniowo, muszę urodzić i będę słuchać położnych żeby jak najszybciej poszło a szkołę rodzenia to przez internet ogarniam bo niestety nie ma innego wyjścia

To racja odnosnie kopania, czasem gdy poloze reke pod zebrem to mala kopie. Zobaczysz jak bedzie, jesli do tego 32 t c nic sie nie zmieni to najprawdopodobniej bedziesz miala cesarke.

Szpital w miescie rodzinnym w ktorym bym rodzila slynie z tego, ze trzeba dac koperte, czy to porod naturalny czy cc. Inaczej olewka. Podobno za cc w 2019 brali 3 tys. Ile w tym roku to nie wiem. Choc tu czas pokaze, duzo zalezy jak rozwinie sie sytuacja, od wielkosci dziecka itp.

W miescie gdzie mieszkamy jest tak samo, wszystko za kasę. Ale ja bym tu za chiny nie chciała tu rodzić. Czasem naprawdę lepiej zapłacić ale urodzić po ludzku. Mam taką małą nadzieję, że może na czas naszych porodów sytuacja się unormuje i będzie można rodzić z mężem..

Watpię, ze sie unormuje.  Z reszta mój by prędzej zemdlał, wiec bez niego sobie lepiej poradzę :)

A ja w moim znowu miałabym wsparcie, my w ogóle jesteśmy bardzo zżyci ze sobą. 

Ja się jeszcze boję, że nie zdążę do szpitala jak coś zacznie się dziać. W sumie do Warszawy mam 120 km i poza godzinami szczytu to w 2 godziny spokojnie dojedziemy ale jak zacznie się w czasie najwiekszych korków to dramat.. Nie wiem też czy w szpitalu nie będą traktować mnie jak przybłędy bez lekarza prowadzącego pracującego w szpitalu..

Na cesarkę umawiają wcześniej tydzień albo 2. Gdy mała sie nie obróci to wtedy Cię umówią wcześniej na cc.

Gdyby sie obróciła a nadal chciałabyś cc, to zagadasz z Twoja lekarka, zeby cc załatwić pod stołem i zapłacisz. Lekarze sie znają to by to ogarnęła.

Gdybys chciała SN najlepiej opłacić polozna, która pracuje w tym szpitalu. Wtedy nie jest sie jak przybłęda.

Myślałam o tej położnej i to pewnie najlepsze wyjście. Narazie do 32 tygodnia mogę spać spokojnie

Dokładnie, pozniej będziemy sie tym martwić.

A wózek już wybrany czy jeszcze nie?☺ ja zamówiłam małej jeszcze kilka ubranek, rożek i pieluchy. Jeszcze o termometrze zapomniałam. Zastanawiam się też nad smoczkiem ale sama już nie wiem

Na Allegro oglądam wózek mikado city star 3 w 1. Opinie ma bardzo dobre, przy tym cena nie jest wygórowana. Jeszcze z 2 -3 tyg i sie będziemy musieli zdecydować. Ja musze dokupić nowe ubranka, ogólnie wszystko do higieny, chciałam tez monitor oddechu, gdy dziecko śpi w łóżeczku. Poduszkę do karmienia mam dostać od znajomej. Wanienka, przewijak, śliniaki, ręczniki do dziecka, kocyk, poduszkę i kołderkę z ikei zamówiliśmy (chociaż nie wiem czy takie małe moze spać na poduszce i pod kołderka). Łóżeczko złożone. Trzeba sie zorientować jakie butelki, smoczki i podgrzewacz kupić. Fotelik samochodowy widzialam, ze w zestawie z wózkiem już jest.

Napisano (edytowany)

Jeśli chodzi o szpital to nawet dobrze, że mój został przekształcony w zakazny, dzięki temu wybrałam inny, lepszy, co prawda 30min drogi od mojego domu, ale za to warunki cudowne, opinie tak samo i są w programie rodzić po ludzku i bez bólu czego w moim szpitalu z miasta nie ma ....

Nasza młoda będzie miała, a raczej już ma na imię Bianka 😉

U nas już ruchy czuje od 16 tygodnia ciąży, teraz coraz mocniejsze, dziwne uczucie ale zawsze to ulga, bo wiem że tam jest i żyje sobie spokojnie 🙂

wyprawki jeszcze nie mamy w domu, ale wszystko już w koszykach internetowych, jeszcze kilka rzeczy i będę zamawiać 🙂 W czerwcu będą mi dopiero schody w domu obkładać granitem (niedawno się wprowadziliśmy do nowego domu ) więc mebli jeszcze nie kupiłam i składać będziemy pewnie w połowie czerwca, żeby się nie kurz nie osiadł w szczelinach.....wolę poprostu poczekać 🙂 natomiast wszystko mamy już wybrane od mebli po kolory 🙂

jeśli chodzi o 3 planetarne to nie wiem czy pójdę ..... U nas w mieście totalny chaos, wszystko pozamykane.... kobiety nawet na pierwsze planetarne nie mogą się dostać 😕 badania mam całkowicie w normie jeśli chodzi o krew, jeśli chodzi o dziecko też jest dobrze, więc czekam co powie ginekolog 🙂

Jeśli chodzi o wózek to będzie Kinderkraft Prime 3w1 już chyba jestem zdecydowana na 100% 

Edytowano przez Ciamciaramciacia

Aniac ja do spania kupiłam małej kokon i rożek to zobacze w czym bedzie jej wygodniej. Wozek zamawialismy 17 lutego a przyjedzie dopiero w poniedziałek. Zamawiacie też bazę isofix do samochodu? My jak kupowalismy wozek to pan w sklepie od razu dobrał nam bazę i fotelik do naszego modelu samochodu, wszystko zapiął i mamy to z głowy. Monitor oddechu też kupiliśmy ale tako mobilny, przypinany do ubranka. Elektroniczna nianię też bo mamy duży dom i mogę nie slyszec jak młoda będzie płakać. Butelke kupiłam philips avent z nakładka antykolkową, wzięłam narazie 2 sztuki bo i tak planuje karmić cyckiem.

Ciamciaramcia 30 minut drogi to jeszcze nie tak daleko, ja mam ponad 2 h jazdy i zastanawiam się jak to logistycznie ogarnąć☺

Jeśli chodzi o wyprawkę to ja zamawialam wcześniej bo nie lubię czekac do ostatniej chwili ale wiadomo, każdy wedlug soebie☺ ja tapetę do pokoju małej zamawialam na poczatku stycznia, nawet nie wiedzieliśmy czy to na pewno dziewczynka ale ja od samego początku nie brałam innej opcji pod uwagę☺

W mojej przychodni wizyty odbywają się normalnie, nie wiem tylko jak będzie z usg 3 trymestru.

Dosia, Twoja mala bedzie miala lozeczko a rozek/kokon dodatkowo, zeby jej bylo ciasniej jak w brzuszku tak?

Jesli chodzi o ta baze, to jesli jest wymagane to tak. Znajomy ma nam pozyczyc fotelik maxi cosi, wiec moze to juz bedzie w zestawie. W sumie racja z tym wozkiem, ten co ogladalam to wysylka okolo miesiaca. Trzeba troche poczekac. Mozesz napisac jakiej firmy ten monitor oddechu? ten, ktory ja widzialam na yt wklada sie pod materac i nie trzeba dopinac do ubranek. Jesli dziecko sie bedzie ruszac to moze sie odczepic.

Ciamciaramcia ladnie prezentuje sie wozek, ktory wybraliscie. Na usg 3 trymestru musze jechac ponad 100 km. Normalnie mam pakiet z luxmedu i mialabym za darmo w pakiecie, ale czytajac opinie o lekarzach wykonujacych to badanie to sobie odpuszcze. Wole isc tam gdzie mialam 1 i 2 trymestru, zaplacic 400 zl, ale byc pewna, ze nie potraktuja mnie jak smiecia i usg nie bedzie bolesne. 

Dosia i Ciamciaramcia jesli macie usg 3 trymestru w prywatnej placowce, to oni raczej nie beda odwolywac. Predzej z NFZu by odwolali niz tam. Teraz luzuja te obostrzenia, wiec powinno byc otwarte. 

Napisano (edytowany)

Aniac ja do spania kupiłam małej kokon i rożek to zobacze w czym bedzie jej wygodniej. Wozek zamawialismy 17 lutego a przyjedzie dopiero w poniedziałek. Zamawiacie też bazę isofix do samochodu? My jak kupowalismy wozek to pan w sklepie od razu dobrał nam bazę i fotelik do naszego modelu samochodu, wszystko zapiął i mamy to z głowy. Monitor oddechu też kupiliśmy ale tako mobilny, przypinany do ubranka. Elektroniczna nianię też bo mamy duży dom i mogę nie slyszec jak młoda będzie płakać. Butelke kupiłam philips avent z nakładka antykolkową, wzięłam narazie 2 sztuki bo i tak planuje karmić cyckiem.

Ciamciaramcia 30 minut drogi to jeszcze nie tak daleko, ja mam ponad 2 h jazdy i zastanawiam się jak to logistycznie ogarnąć☺

Jeśli chodzi o wyprawkę to ja zamawialam wcześniej bo nie lubię czekac do ostatniej chwili ale wiadomo, każdy wedlug soebie☺ ja tapetę do pokoju małej zamawialam na poczatku stycznia, nawet nie wiedzieliśmy czy to na pewno dziewczynka ale ja od samego początku nie brałam innej opcji pod uwagę☺

W mojej przychodni wizyty odbywają się normalnie, nie wiem tylko jak będzie z usg 3 trymestru.

Ja z tych osób co wszystko na ostatni moment 😄 dla tego wyprawka jeszcze czeka i czeka.... Zresztą kwarantanna nie pomoga, gdyby można było wychodzić, już bym miała połowę tego kupione 😄 jak nie większość..... ale to też mój charakter, jestem podekscytowana, a jednocześnie nie chce wpaść z tej ekscytacji w wir zakupów często nie przemyślanych dlatego im dłużej czekam tym mniej rzeczy potrzebuje 😄 przez 4 lata opiekowałam się dziećmi w dwóch rodzinach i tam praktycznie nic nie było z tego co ja chce kupić i żyli....A nie byli biedni i to mnie jakoś motywuje aby nie przepaść 😄

Chce zainwestować w lustrzankę, aby robić swoje zdjęcia, mam do tego dryg, lustrzankę od teścia póki co pożyczamy, ale chce swoją bo u nas wołają 500zl za sesję noworodkową... niestety mimo wszystko dla mnie to delikatna przesada 🙂 sesja brzuszkowa za 5 zdjęć 300zl  wzwyż ....  jeszcze nie oszalałam 😄 wolę dołożyć do lustrzanki 🙂

u nas pokój będzie biały, jedna mała ściana w kropki żółto-szaro-granatowe, mebelki białe, dywan w chmurki, lampa też w te kropki 🙂 stwierdziłam, że to dziecko przez najbliższe 3-4 lata i tak będzie bardziej mnie niz pięknego kolorowego pokoju potrzebować więc skupiam się na tym aby było praktycznie, później sama sobie wymyśli kolory i ozdoby 🙂 chcemy też w niedługim czasie mieć drugie dziecko więc mebelki wolę mieć białe, aby w razie chłopca moc z nimi kombinować w jednym pokoju jak będą razem Na początku swojego dorastania 😉

Edytowano przez Ciamciaramciacia

Teraz tyle tych niepotrzebnych gratów jest na rynku że głowa mała ale to wszystko z rozsądkiem trzeba☺ jak coś bedzie potrzebne to lepiej dokupić niż ma się nie przydać. 

U naszej małej też białe meble drewniane, tapeta w sarenki (zakochałam się w niej jak ją zobaczyłam☺ i jasniutkie szarobeżowe sciany. Szary fotel do karmiwnia, szary żyrandol takie metalowe kokardki a na podłodze skóra owcza, jak będzie ją uczulac to wyniosę na korytarz☺ ja też urzadzalam pokój uniwersalnie, z resztą ja nie znoszę różu😛 I mam nadzieję że te meble posłużą jej kilka ładnych lat 

Teraz tyle tych niepotrzebnych gratów jest na rynku że głowa mała ale to wszystko z rozsądkiem trzeba☺ jak coś bedzie potrzebne to lepiej dokupić niż ma się nie przydać. 

U naszej małej też białe meble drewniane, tapeta w sarenki (zakochałam się w niej jak ją zobaczyłam☺ i jasniutkie szarobeżowe sciany. Szary fotel do karmiwnia, szary żyrandol takie metalowe kokardki a na podłodze skóra owcza, jak będzie ją uczulac to wyniosę na korytarz☺ ja też urzadzalam pokój uniwersalnie, z resztą ja nie znoszę różu😛 I mam nadzieję że te meble posłużą jej kilka ładnych lat 

Dokładnie tak, dla tego póki co kupię tylko minimum rzeczy 🙂 takie "Na start" a później będę się martwić 🙂 nasze mamy też nic nie miały i jesteśmy, żyjemy 😄

też nie znioslabym różowych ścian i ozdób 🙈🙈 dlatego u nas tylko ten dodatek żółtego i ciemnego granatu l, aby coś się działo, ale dosłownie to będzie malutki fragment 🙂

A jaki masz fotel do karmienia ? Szukam czegoś fajnego, ale nie chce uszaka, bo mi totalnie nie pasuje do stylu i wystroju mojego domu, gdybym później chciała mieć go w salonie 🙂

Ja właśnie uszak bo potem go wystawie na korytarz, mam taki ogromny przejściowy korytarz na którym jest duża biblioteka i tam będzie pasował. Ja mam dom bardziej w starym stylu, bo to dom w lesie i jakoś nie bardzo pasowały mi tam meble na wysoki połysk, z resztą ja nie lubię tych nowoczesnych wnętrz. Dlatego u młodej też drewniane meble, tyle że białe☺ ogólnie te fotele do karmienia to chyba wszystkie w stylu uszaka

Ja właśnie uszak bo potem go wystawie na korytarz, mam taki ogromny przejściowy korytarz na którym jest duża biblioteka i tam będzie pasował. Ja mam dom bardziej w starym stylu, bo to dom w lesie i jakoś nie bardzo pasowały mi tam meble na wysoki połysk, z resztą ja nie lubię tych nowoczesnych wnętrz. Dlatego u młodej też drewniane meble, tyle że białe☺ ogólnie te fotele do karmienia to chyba wszystkie w stylu uszaka

Mój dom też nie jest nowoczesny, to raczej styl "nasz" delikatnie nowoczesny, troszkę ale delikatnie styl industrialny.... pod żaden konkretny styl dom nie podchodzi, robiłam wg swojego gustu 🙂 marzy mi się fotel bujany, ale mały wybór.... jak nie znajdę idealnego do kupię poprostu ten w starym stylu z wikliny 🙂

Ja mam z wikliny w salonie ale bujany, jest świetny do siedzenia ale nie wiem czy nada się do karmienia. Jak coś to będę przestawiac.

Ja się jeszcze zastanawiam jak nasz pies zareaguje na małą. A Wy macie jakiegoś zwierzaka?☺

Ja mam z wikliny w salonie ale bujany, jest świetny do siedzenia ale nie wiem czy nada się do karmienia. Jak coś to będę przestawiac.

Ja się jeszcze zastanawiam jak nasz pies zareaguje na małą. A Wy macie jakiegoś zwierzaka?☺

No właśnie myślałam o wiklinowym bujanym... zobaczymy 🙂 będzie można wyjść z domu to pochodzę i potestuje różne modele 😄

Mamy młodego psa, 2.5 roku, nie lubi dzieci cudzych 😄 ale mam nadzieję, że nasze polubi 😄 oddać go nie mam zamiaru pod żadnym względem więc musi być dobrze 🙂 On wiedział od samego początku, że jestem w ciąży, od tego czasu chodzi za mną, pilnuje mnie, jeszcze bardziej nie pozwala mojemu mężowi się zbliżyć do mnie na kanapie czy na łóżku, pyszczkiem go spycha, szczeka jak mój mąż przykłada usta do brzucha 😄 mamy wesoło. Nasz pies to łasuch, żadnego jedzenia nie odpuści, więc przypuszczam, że nawet jeśli na początku będzie czuć się zagubiony, to w chwili kiedy Młoda będzie już jadła obiadki, stanie się tym samym najlepszą jego przyjaciółką, bo napewno mu coś zrzuci na ziemię do jedzenia 😄

póki co nie martwię się, mam nadzieję, że się zaakceptują 😄

A Wasz jak już reaguje ? Duży psiak czy mały ? Nasz to kundelek, średniej wielkości. 

My mamy owczarka niemieckiego długowłosego☺ ogólnie bardziej słucha mojego męża bo spędza z nim dużo czasu. Jest bardzo zaciekawiony brzuchem, zwłaszcza jak mała zaczyna się wiercic i cały brzuch faluje, dużo czasu spędza w jej pokoju☺ na pewno będziemy go przyzwyczajać od razu do młodej, nie boję się, że zrobi jej krzywdę bo jest bardzo zdyscyplinowany i ułożony, to emerytowany psi policjant więc Basia będzie miała obrońcę od małego☺

Moja mama położna powiedziała, żebyśmy na razie się wstrzymali ze staraniami, my posłuchaliśmy sie połowicznie, w prawdzie nie zabezpieczamy się, ja kontroluje dni płodne testerem ze śliny wraz z aplikacją, i jeden cykl stracony mamy za sobą, teraz dajemy na luz

Czesc dziewczyny co u was slychac? Ja z takim pytaniem czy macie zalecenia zeby zaszczepic sie na krztusiec? 

Cześć Bezsił☺ Nic mi narazie nie wiadomo o żadnym szczepieniu, lekarz prowadzący Ci zalecił? Jutro mam wizytę to może mi coś powie

Lekarka z przychodni zdrowia. Bo to mozna powuedziec znajoma. Sama bede sie pytac lekarza o to. Wiem ze w innych krajach to jest zalecane. W Pl niedawno weszlo i nie kazdy poleca 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się