Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość issska

co spowodowało że zechciałyście mieć dziecko? pytanie poważne

Polecane posty

Gość Gosc
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Wciąż nie mogę się nadziwić ile osób bezdzietnych i NIE planujących dzieci wchodzi na forum „ciąża poród macierzyństwo” 

I w jakim celu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 godzin temu, Gość Gość napisał:

Po pierwsze to czemu komentujesz moja opinie (mam równo gdzies co tam sobie myslisz) zamiast odpowiadac na pytanie autorki? Mów tylko o sobie, a do życia innych sie nie czepaiaj.

A po drugie to moj powod nr jeden wcale nie uwazam za egoistyczny. To jest dla ogólnego dobra rodziny, Egoistyczne to jest podejscie, że nie chce miec dzieci bo chce zarabiac i wole pieniadze , jak zapewne ty to robisz

ale co w tym egoistycznego?

egoistyczne jest przekładanie potrzeb własnych nad potrzeby najbliższych - czyli zaniedbywanie dziecka by cała energia szła w groszoróbstwo dla przykładu - a tymczasem u bezdzietnych dziecka nie ma - więc jak jest możliwy egoizm względem abstrakcyjnego bytu? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

ale co w tym egoistycznego?

egoistyczne jest przekładanie potrzeb własnych nad potrzeby najbliższych - czyli zaniedbywanie dziecka by cała energia szła w groszoróbstwo dla przykładu - a tymczasem u bezdzietnych dziecka nie ma - więc jak jest możliwy egoizm względem abstrakcyjnego bytu? 😄

Egoizm to część życia człowieka. Wszytko co robimy robimy z egoizmu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Wciąż nie mogę się nadziwić ile osób bezdzietnych i NIE planujących dzieci wchodzi na forum „ciąża poród macierzyństwo” 

A co w tym dziwnego? Tutaj są nie tylko tematy strikto dziecięce. Można zabić czas w pracy i pośmiać się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

U  mnie a i c.

A, bo rodzice i teściowie nie moga się doczekać, dalsza rodzina suszy głowę. Czuję się jak gorszy sort rodziny, czarna bezdzietna owca. Wszyscy wokół juz mają i mówią jakie to fajnie i że wiele tracimy. Nie jestem jakos szczególnie podatna na sugestie, zawsze miałam to gdzieś, ale nie mówiłam nie. Jakby nam nie wyszło, to bym się nie załamała.

 

C, bo mój facet bardzo chciał, a jesteśmy razem juz 10 lat 😉

 

To na tyle. Nigdy nie miałam ciągot macierzyńskich i doskonale rozumiem osoby, takie jak ja. Obecnie jestem w 4 msc i w sumie chciałbym juz poznać tego małego facecika. Myslę, że mogłabym mu wiele pokazać i wiele nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxx

Wy podajecie ze z przyczyn egoistycznych glownie chce sie miec dziecko. A ja powiem ze z przyczyn altruistycznych NIE chce miec dzieci. Zlituje sie i oszczedze nowemu istnieniu cierpienia bo ten swiat jest chory, zly, nieprzyjazny, oszczedze mu patrzenia jak odchodza jego rodzice, uczucia samotnosci i odrzucenia . Za duzo jest cierpienia aby powolywac na swiat niewinne dobre istnienie. Ten swiat sprowadza niewinne dobre istnienia na albo zla droge albo droge cierpienia. Nie chce zadac bolu i cierpienia swojemu dziecku tymbardziej ze nie mam kompletnie zadnego wplywu na to czy urodzi sie madre, zdrowe, ładne, jesli nie to bedzie 80 lat odrzucane i samotne a ja wiecznie nie bede zyc by mu pomagac i zostac moze same i samotne. Nie zgadzam sie na taki tryb zycia i uwazam ze ten swiat jest za bardzo zly by powolywac na nie nowe niewinne zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 godzin temu, Gość gosc napisał:

Bo chcę mieć kogoś komu będę mogła przekazać własne wartości i ideały. 

to zostań mentorem w ośrodku z trudną młodzieżą, bo nastolatek będzie traktować twoje mundrości jak nużące popierdywanie starej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ffff

Mąż chciał w sumie prosił dwa lata więc odpuściłam jesteśmy razem już 12 lat i nie żałuję tej decyzji syn jest super ale na drugie już mnie nie namówi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×