Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Pytanie o 500plus do osób które odkładają na osobne konto

Polecane posty

Gość Gość

Od razu pisze,że nie pobieram, bo nawet w Polsce nie mieszkam. Ale zastanawia mnie ile udało się niektórym osobom odłożyć od kiedy mają dziecko. Ja mieszkam w UK i mam 80f msc na dziecko, w ciągu 5 lat dołożyliśmy 4 tyś, bo był moment ze musieliśmy pożyczyć z oszczędności dziecka. Chciałabym kupić mieszkanie na wynajem i w przyszłości dla dziecka, więc jeszcze trochę musimy ciulac. Pomocny benefit. Jak to szacuje się w Polsce? Ile wynosi wklad wlasny do mieszkania (na przykład) i ile czasu musuelibyscue odkładać z 500plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Trudno powiedzieć, bo wartość pieniądza się na pewno zmieni przez te 20 lat, my dopiero zaczynamy odkładać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Trudno powiedzieć, bo wartość pieniądza się na pewno zmieni przez te 20 lat, my dopiero zaczynamy odkładać 

Właśnie to też problem..tutaj wszystko drożeje bo brexit. Może zmienimy lokalizację i będzie na więcej nas stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reqwrew

Program za krótko trwa, żeby prognozwać tak dalekosiężne rzeczy, bo nawet w jednym roku inflacja wzrosła, ceny mieszkań są napompowane - a to może oznaczać że albo bańka pęknie, albo będą wciąż dobrem dla zamożnych. Kursy walut bardzo się wahają. Oprocentowania lokat w Polsce są śmiesznie niskie. 500 zł x 12 mies. x 18 lat życia dziecka o jest 108 000 zł - na dzień dzisiejszy można za to kupić malutkie mieszkanko z rynku wtórnego lub coś używanego na prowincji (na pewno nie nowe mieszkanie w dużym mieście ale na wkłąd własny jest).  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kpl

W Gdańsku kupisz za 100tys.niecale 15m2 mieszkania , 500+ można odkładać ale na mieszkanie raczej nie starczy może na jakieś wakacje, za 18lat te 100tys. Będzie pewnie warte 10zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja pobieram 500+ dopiero od lipca, bo mam jedynaka i na razie jest 1500zl. Jest na moim koncie i nie wypłacam tego. Jak się uzbera więcej to założę mu osobne konto. Ma jeszcze świnkę skarbonkę do której wrzucamy czasem jakiegoś grosza (my, dziadkowie), ma tam już około 2000zl. Syn ma 2,5 roku. Nie znam się na finansach. Podejrzewam, że jak będzie pełnoletni to ta kasa nie będzie wiele warta, ale na razie nie chce wydawać tego, bo radzimy sobie bez tego 500+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×