Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Trądzik w ciąży

Polecane posty

Gość Gość

Pomóżcie proszę 

jestem w 13 tygodniu i od początku ciąży mam pryszcze że szok przed ciąża tez zmagałam z się trądzikiem ale nie było aż tak źle zawsze jakoś sobie radziłam ;( a teraz nic nie mogę używać a tak mnie boli twarz najgorzej jest w okolicy szyki i na policzkach  

nie wiem co już robić używam tylko żeli do mycia twarzy trądzikowe i olejki ale to nic nie pomaga jest gorzej i gorzej 

 czy ktoś z was tez mial aż taki problem w ciąży z cera ?! Jeśli tak to jak sobie radzicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Tez mialam problemy z trądzikiem w ciazy, szczegolnie dekolt i plecy. Okropne ropne wytryski. Bylam u lekarza i dal jakas masc. Tez tak najldpiej zrob. Te zmiany hormonalne podczas ciąży wykanczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A bierzesz duphaston? Ja dostałam koszmarnych pryszczy na plecach (!) na początku ciąży, dopiero po czasie skojarzyłam, że to może być przez duphaston i faktycznie jak już mi ginka odstawiła to minęło.

Niestety najskuteczniejsze na trądzik są retinoidy, które w ciąży są zakazane. Ale ja na Twoim miejscu bym poszła do dermatologa. Ja kiedyś jak byłam właśnie po retinoidy, to babka wspominała, że w ciąży faktycznie możliwości leczenia trądziku są ograniczone, ale jakieś są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość ... napisał:

Tez mialam problemy z trądzikiem w ciazy, szczegolnie dekolt i plecy. Okropne ropne wytryski. Bylam u lekarza i dal jakas masc. Tez tak najldpiej zrob. Te zmiany hormonalne podczas ciąży wykanczaja.

Też mam na plecach ale nie tyle co na twarzy, bez makijażu nie wyszłam bym z domu bo chyba ludzie by się wystraszyli

chyba zrobię podobnie i pójdę do lekarza może coś pomoże bo liczyć na cud ze to samo zniknie nie ma co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

A bierzesz duphaston? Ja dostałam koszmarnych pryszczy na plecach (!) na początku ciąży, dopiero po czasie skojarzyłam, że to może być przez duphaston i faktycznie jak już mi ginka odstawiła to minęło.

Niestety najskuteczniejsze na trądzik są retinoidy, które w ciąży są zakazane. Ale ja na Twoim miejscu bym poszła do dermatologa. Ja kiedyś jak byłam właśnie po retinoidy, to babka wspominała, że w ciąży faktycznie możliwości leczenia trądziku są ograniczone, ale jakieś są.

Nie biorę tych tabletek. I to chyba po prostu przez hormony ja brałam przed ciąża epiduo i super pomagało nic nie miałam ale tam są kwasy to wiadomo ze nie można stosować w czasie ciąży

ale również słyszałam że są maści które można stosować w ciąży no wiadomo ze za dużo nie zdziałają, chociaż zawsze jakaś nadzieja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Od początku ciąży miałam ten sam problem co ty autorko, wcześniej też zmagalam się z trądzikiem. W pierwszych tygodniach byłam wysypana cała i jedynie co mi pomagało to pasta cynkowa, robiłam z niej codziennie maskę na noc. Teraz jestem w 32 tygodniu ciąży u nigdy nie mialam tak ładnej twarzy i ani jednego pryszcza. Dlatego cierpliwości 👍🏻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Od początku ciąży miałam ten sam problem co ty autorko, wcześniej też zmagalam się z trądzikiem. W pierwszych tygodniach byłam wysypana cała i jedynie co mi pomagało to pasta cynkowa, robiłam z niej codziennie maskę na noc. Teraz jestem w 32 tygodniu ciąży u nigdy nie mialam tak ładnej twarzy i ani jednego pryszcza. Dlatego cierpliwości 👍🏻

Nie stosowałam nigdy pasy cynkowej 

I normalnie nakładałaś ja i szłaś w niej spać ? Ja tak robię ale z olejkiem z ostropestu ale nie pomaga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A pastę cynkową można stosować w ciąży ? Jest to bezpieczne wiem że sudokrem można na pewno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie stosowałam nigdy pasy cynkowej 

I normalnie nakładałaś ja i szłaś w niej spać ? Ja tak robię ale z olejkiem z ostropestu ale nie pomaga 

Tak, po prostu myłam twarz i osuszałam i potem nakladalam dość grubą warstwę. I pastę cynkowa można stosować w ciąży tylko należy zwrócić uwagę aby pasta nie była z dodatkiem kwasu salicylowego i Wit A bo i takie twory pojawiły się na rynku, taką zwykłą bez tych dodatków można kupić w każdej aptece. Nie polecam maści cynkowej ponieważ jest za słaba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 

3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Tak, po prostu myłam twarz i osuszałam i potem nakladalam dość grubą warstwę. I pastę cynkowa można stosować w ciąży tylko należy zwrócić uwagę aby pasta nie była z dodatkiem kwasu salicylowego i Wit A bo i takie twory pojawiły się na rynku, taką zwykłą bez tych dodatków można kupić w każdej aptece. Nie polecam maści cynkowej ponieważ jest za słaba. 

Ale jednak coś tam ci pomagało, skoro teraz nie masz już nic na buzi ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie stosowałam nigdy pasy cynkowej 

I normalnie nakładałaś ja i szłaś w niej spać ? Ja tak robię ale z olejkiem z ostropestu ale nie pomaga 

I szłam w niej spać. Tylko robiłam to codziennie i widziałam efekty, pryszcze z nocy na noc robiły się mniejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

 

Ale jednak coś tam ci pomagało, skoro teraz nie masz już nic na buzi ? 

 

Pasta cynkowa pomagała bardzo, natomiast maść cynkowa nie bo jest słabsza od pasty i tłusta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Pasta cynkowa pomagała bardzo, natomiast maść cynkowa nie bo jest słabsza od pasty i tłusta. 

Jutro kupię pastę cynkową może i mi pomoże 

i nie robiły ci się później nowe wypryski ?

bo ja u siebie zauważyłam że znikają dosyć szybko ale co z tego jak zaraz pojawiają się kolejne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeszcze jedno pytanie szłaś w niej spać to nie wchłaniała się w poduszkę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 minut temu, Gość Gość napisał:

Jeszcze jedno pytanie szłaś w niej spać to nie wchłaniała się w poduszkę ? 

Zdarzało się, że miałam rano ubrudzoną poduszkę lecz bez problemu się odpierała. Stosując pastę przez noc nic nowego się nie pojawiało ale kiedy w ciągu dnia nakładałam podkład to czułam wieczorem nowe wulkany pod skórą. W połowie drugiego trymestru miałam już lepszy stan cery 👍🏻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×