Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mam 16 lat, rodzice nigdy nie rozmawiali ze mną o seksie, w szkole też nikt

Polecane posty

Gość gość

Wydaje mi się, że jakąś tam wiedzę o seksie mam, a teraz chcę podać parę powszechnym opinii wśród koleżak i kolegów, które wydają się naciągane:
1. Że za pierwszym razem, albo jeśli seks uprawia się tylko parę razy to nie dostanie się choroby wenerycznej ani nie zajdzie w ciąże
2. Że od seksu oralnego oraz całowania nie dostaje się chorób wenerycznych i nie ma żadnego znaczenia, że np. robiło się te czynności z 30 osobami, bo zarażenie czymś jest niemożliwe
3. Że jeśli bardzo nie chce się mieć dziecka to do zapłodnienia nie dojdzie, albo jeśłi było się nietrzeźwym w trakcie zbliżenia.
4. Że w Polsce jest jak zagranicą i aborcję można przepowadzić na każdej ulicy , a choroby weneryczne to pikuś, bierzesz antybiotyk nawjwyżej i jesteś czysta.
5. Że jak chłopak przymusza do całownia i macanek to jeszcze nie molestowanie.
Ja też mam parę wątpliwości np. czy seks oralny jest bezpieczny pod względem chorób wenerycznych, czym jest molestowanie (czy to tylko gwałt?). Czy od całowania można się czymś zarazić.
Nie wiem może myślicie, że jestem głupia ale nawet na popularnych stronach infomrajce są różne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w Internecie nawet. W szkole jest wdz, tam też możesz popytać, ewentualnie porozmawiać z mamą czy inną dorosłą zaufana osobą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

czy jest coś np. w formie książki elektronicznej czy apikacji na telefon zrobionej przez lekarzy, zdaje sobie sprawę że artykuły to czesto zdanie redaktora a nie wiedza lekarska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też nie

Poczytaj na blogu mamaginekolog tam jest duzo pożytecznych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A po co ci dziecko taka wiedza? Seks jest dla małżeństw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

A po co ci dziecko taka wiedza? Seks jest dla małżeństw. 

I to tylko tych małżeństw zawartych w kościółku! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Wydaje mi się, że jakąś tam wiedzę o seksie mam, a teraz chcę podać parę powszechnym opinii wśród koleżak i kolegów, które wydają się naciągane:
1. Że za pierwszym razem, albo jeśli seks uprawia się tylko parę razy to nie dostanie się choroby wenerycznej ani nie zajdzie w ciąże
2. Że od seksu oralnego oraz całowania nie dostaje się chorób wenerycznych i nie ma żadnego znaczenia, że np. robiło się te czynności z 30 osobami, bo zarażenie czymś jest niemożliwe
3. Że jeśli bardzo nie chce się mieć dziecka to do zapłodnienia nie dojdzie, albo jeśłi było się nietrzeźwym w trakcie zbliżenia.
4. Że w Polsce jest jak zagranicą i aborcję można przepowadzić na każdej ulicy , a choroby weneryczne to pikuś, bierzesz antybiotyk nawjwyżej i jesteś czysta.
5. Że jak chłopak przymusza do całownia i macanek to jeszcze nie molestowanie.
Ja też mam parę wątpliwości np. czy seks oralny jest bezpieczny pod względem chorób wenerycznych, czym jest molestowanie (czy to tylko gwałt?). Czy od całowania można się czymś zarazić.
Nie wiem może myślicie, że jestem głupia ale nawet na popularnych stronach infomrajce są różne.

 

A czemu szkukasz odpowiedz na popularnych stronach ? Do biblioteki za daleko czy jestes analfabetka ?

Troche wysilku i znajdziesz odpowiedz w fachowej literaturze. Zapewniam cie, ze istnieja ksiazki,ktore rozwieja twoje watpliwosci.

Nie internet. Zapraszam do biblioteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takatam
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Wydaje mi się, że jakąś tam wiedzę o seksie mam, a teraz chcę podać parę powszechnym opinii wśród koleżak i kolegów, które wydają się naciągane:
1. Że za pierwszym razem, albo jeśli seks uprawia się tylko parę razy to nie dostanie się choroby wenerycznej ani nie zajdzie w ciąże
2. Że od seksu oralnego oraz całowania nie dostaje się chorób wenerycznych i nie ma żadnego znaczenia, że np. robiło się te czynności z 30 osobami, bo zarażenie czymś jest niemożliwe
3. Że jeśli bardzo nie chce się mieć dziecka to do zapłodnienia nie dojdzie, albo jeśłi było się nietrzeźwym w trakcie zbliżenia.
4. Że w Polsce jest jak zagranicą i aborcję można przepowadzić na każdej ulicy , a choroby weneryczne to pikuś, bierzesz antybiotyk nawjwyżej i jesteś czysta.
5. Że jak chłopak przymusza do całownia i macanek to jeszcze nie molestowanie.
Ja też mam parę wątpliwości np. czy seks oralny jest bezpieczny pod względem chorób wenerycznych, czym jest molestowanie (czy to tylko gwałt?). Czy od całowania można się czymś zarazić.
Nie wiem może myślicie, że jestem głupia ale nawet na popularnych stronach infomrajce są różne.

 

Wszystkie te teorie to kompletne bzdury... 

1. Prawdopodobieństwo jest takie samo jak przy każdym innym razie. 

2. Podczas seksu oralnego też można się zarazić. 

3. Jeśli by tak było, to nie występowałoby zjawisko niechcianych ciąż. Oczywiście, że zawsze może dojść do zapłodnienia. 

4. Aborcja jest nielegalna. Chyba, że dziecko ma poważne wady rozwojowe. Ale i to się może wkrótce zmienić. W kwestii leczenia chorób wenerycznych się nie wypowiem... Raczej lepiej nie mieć :P

5. Molestowanie to każdy dotyk, którego nie chcesz. Jeśli tylko to zasygnalizujesz w jasny sposób. 

Calujac się przekazujesz i odbierasz florę bakteryjną z ust. Możesz się zarazić opryszczką i innymi wirusami

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooo

Przeciez sa strony fachowe, medyczne, sa encyklopedie, poradniki medyczne, czemu pytasz na kafeyerii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 minut temu, Gość Takatam napisał:

Wszystkie te teorie to kompletne bzdury... 

1. Prawdopodobieństwo jest takie samo jak przy każdym innym razie. 

2. Podczas seksu oralnego też można się zarazić. 

3. Jeśli by tak było, to nie występowałoby zjawisko niechcianych ciąż. Oczywiście, że zawsze może dojść do zapłodnienia. 

4. Aborcja jest nielegalna. Chyba, że dziecko ma poważne wady rozwojowe. Ale i to się może wkrótce zmienić. W kwestii leczenia chorób wenerycznych się nie wypowiem... Raczej lepiej nie mieć 😛

5. Molestowanie to każdy dotyk, którego nie chcesz. Jeśli tylko to zasygnalizujesz w jasny sposób. 

Calujac się przekazujesz i odbierasz florę bakteryjną z ust. Możesz się zarazić opryszczką i innymi wirusami

Pozdrawiam 

5. Przy molestowaniu może być przerażona i nie krzyknąć, że ktoś ma przestać. Może zostać też wykorzystana jak śpi, jak jest nietrzeźwa, chora, na lekach. Wtedy nie może się nie zgodzić, ale brak sprzeciwu nie oznacza zgody. Tak samo dotyczy to osób małoletnich. Jak osoba dorosła (ew. 16 plus) obmacuje osobę poniżej 15 r.ż. To nawet jej zgoda nie jest przyzwoleniem, bo jest to pedofilia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wszystko to bzdury autorko.

A wy odpowiadające nie umiecie napisać trzech prostych słów: to wszystko nieprawda, a dopiero potem odesłać gdzie indziej? Tylko jedna osoba odpowiedziała jak powinna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głos Twojej moralności
3 godziny temu, Gość gość napisał:

Wydaje mi się, że jakąś tam wiedzę o seksie mam, a teraz chcę podać parę powszechnym opinii wśród koleżak i kolegów, które wydają się naciągane:
1. Że za pierwszym razem, albo jeśli seks uprawia się tylko parę razy to nie dostanie się choroby wenerycznej ani nie zajdzie w ciąże
2. Że od seksu oralnego oraz całowania nie dostaje się chorób wenerycznych i nie ma żadnego znaczenia, że np. robiło się te czynności z 30 osobami, bo zarażenie czymś jest niemożliwe
3. Że jeśli bardzo nie chce się mieć dziecka to do zapłodnienia nie dojdzie, albo jeśłi było się nietrzeźwym w trakcie zbliżenia.
4. Że w Polsce jest jak zagranicą i aborcję można przepowadzić na każdej ulicy , a choroby weneryczne to pikuś, bierzesz antybiotyk nawjwyżej i jesteś czysta.
5. Że jak chłopak przymusza do całownia i macanek to jeszcze nie molestowanie.
Ja też mam parę wątpliwości np. czy seks oralny jest bezpieczny pod względem chorób wenerycznych, czym jest molestowanie (czy to tylko gwałt?). Czy od całowania można się czymś zarazić.
Nie wiem może myślicie, że jestem głupia ale nawet na popularnych stronach infomrajce są różne.

 

Dziewczyna najwyraźniej nie ma z kim porozmawiać lub się wstydzi. Rozumiem to. Okażcie wsparcie, udzielajcie informacji. Możecie uratować komuś życie, albo przynajmniej komuś pomóc. To nieistotne, że różnimy się w kwestii poglądów. Prawo do edukacji to jedno z podstawowych praw każdego człowieka.

1. Zajść w ciążę i można za każdym razem. Również zarazić się chorobą weneryczną. Przed chorobami zabezpiecza tylko odpowiednia ochrona - to jest prezerwatywa.

2. Przez seks oralny można się zarazić wszystkimi chorobami. Chodzi o kontakt z płynami ustrojowymi lub krwią. Przez całowanie można się zarazić jeśli ma się ranę. Istnieje też zagrożenie opryszczką lub aftem (nie jest niebezpieczne, ale nieprzyjemne).

3. Zapłodnienie jest niezależne od woli i trzeźwości.

4. Aborcja jest możliwa możliwa tylko w trzech przypadkach: ciąża z gwałtu, zagrożenie życia matki, ciężkie wady rozwojowe.

5. Wszystko, czego sobie nie życzysz to molestowanie. Może być dotykanie, ale może być też słowne molestowanie. W definicji gwałtu z kolei, w kodeksie karnym jest: siłą, groźbą lub podstępem.

 

Masz jeszcze jakieś pytania? Chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aja

Jezu, przeciez to prowokacja, zeby rozpoczac gownoburze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Żenujące prowo, a kafe-idio.tki łykają. Jeżeli ktoś w wieku 16 lat faktycznie zadawałby takie pytania to musiałby cierpieć na zaawansowane upośledzenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elo
12 godzin temu, Gość Gość napisał:

Żenujące prowo, a kafe-idio.tki łykają. Jeżeli ktoś w wieku 16 lat faktycznie zadawałby takie pytania to musiałby cierpieć na zaawansowane upośledzenie. 

Dokladnie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×