Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olamola

Co dalej, aby zostać nauczycielem w przedszkolu?

Polecane posty

Aktualnie jestem na studiach pierwszego stopnia pedagogiki. Trochę mi się pozmieniało i chciałabym zostać nauczycielkom w przedszkolu. Wiem że moje obecne studia mi na to nie pozwolą, ponieważ czytałam, że jedynie po pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej jest taka możliwość. Myślałam, żeby po licencjacie zrobić podyplomowo właśnie pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Czy to pozwoli mi na pracę jako nauczyciel w przedszkolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Przecież będziesz miała na tych swoich studiach specjalizację do wyboru, więc sobie wybierz specjalizację pedagogika przedszkolna i tyle. Na każdych studiach się wybiera specjalizację, zazwyczaj po 1 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Tak. Teraz brakuje nauczycieli w przedszkolach,  na pewno coś znajdziesz a w przedszkolu możesz robić staż na nauczyciela kontraktowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Gość Ola napisał:

Przecież będziesz miała na tych swoich studiach specjalizację do wyboru, więc sobie wybierz specjalizację pedagogika przedszkolna i tyle. Na każdych studiach się wybiera specjalizację, zazwyczaj po 1 roku

Nie ma takiej specjalizacji. Jest opiekuńczo-wychowawcza, a taka nie pozwala na pracę jako nauczyciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie spóźniłas bo przepisy się zmieniły i podyplomowo już nie będzie można skończyć tego kierunku... na niektorych uczelniach zastosowano myk i kierunek ruszył chyba we wrześniu... Od października nie jest to już możliwe (?) coś takiego słyszałam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marawstala napisał:

Trochę sie spóźniłas bo przepisy się zmieniły i podyplomowo już nie będzie można skończyć tego kierunku... na niektorych uczelniach zastosowano myk i kierunek ruszył chyba we wrześniu... Od października nie jest to już możliwe (?) coś takiego słyszałam 

No świetnie... Czyli nie da rady? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
Przed chwilą, Olamola napisał:

No świetnie... Czyli nie da rady? 

Chyba raczej nie... Koleżanki mojej siostry były w podobnej sytuacji ale udało im się zapisać kiedy jeszcze był czas... no chyba, że popytasz na uczelniach czy nie dałoby rady dopisać się w trakcie... Spróbuj! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Olamola napisał:

No świetnie... Czyli nie da rady? 

No nie bardzo. Przepisy zmieniły się w tym roku i nie ma żadnych podyplomówek z wczesnoszkolnej czy przedszkolnej. Jedynie jednolite dziennie studia magisterskie 5 letnie teraz można robić by zostać takim nauczycielem. Nie ma nawet mozliwości licencjatu teraz. 

Więc jesli jesteś pewna swego wyboru radzę albo zrezygnować z obecnego kierunku i iść na pedagogikę wczesnoszkolną od pierwszego roku albo kontynuować obydwa kierunki - tzn ten który zaczęłaś dokończyć do licencjatu (np. przenosząc się na zaoczne) a dziennie rozpocząć tamtą pedagogikę. Teraz innej opcji nie ma. 

Moja siostra też się spóżniła i też jest po opiekuńczo-wychowawczej i niestety może być co najwyżej pomocą w przedszkolu. Na nauczycielkę nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość marawstala napisał:

Chyba raczej nie... Koleżanki mojej siostry były w podobnej sytuacji ale udało im się zapisać kiedy jeszcze był czas... no chyba, że popytasz na uczelniach czy nie dałoby rady dopisać się w trakcie... Spróbuj! 

Niby mogliby dopisać w trakcie, gdyby semestr ruszył od października, tymczasem zanim przepisy weszły w życie to grupy ruszyły albo rok temu w pażdzierniku albo na wiosnę 2019. I nie sądzę aby ktoś ja dopisał w drugim czy trzecim semestrze. 

Przespałaś swój czas autorko, pisano o nadchodzących zmianach już rok temu. Ale jeśli jeszcze robisz licencjat to chyba jestes bardzo młoda także spokojnie - kończ narazie co zaczęłaś a w przyszłym pażdzierniku śmigaj na drugi kierunek. 5 lat szybko zleci a nie ma co czekac że moze otworzą jakaś furtkę w przepisach  dla śpiochów 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość gosc napisał:

Niby mogliby dopisać w trakcie, gdyby semestr ruszył od października, tymczasem zanim przepisy weszły w życie to grupy ruszyły albo rok temu w pażdzierniku albo na wiosnę 2019. I nie sądzę aby ktoś ja dopisał w drugim czy trzecim semestrze. 

Przespałaś swój czas autorko, pisano o nadchodzących zmianach już rok temu. Ale jeśli jeszcze robisz licencjat to chyba jestes bardzo młoda także spokojnie - kończ narazie co zaczęłaś a w przyszłym pażdzierniku śmigaj na drugi kierunek. 5 lat szybko zleci a nie ma co czekac że moze otworzą jakaś furtkę w przepisach  dla śpiochów 😉 

No właśnie nie jestem pewna jak to wygląda w tym konkretnym przypadku który mam na myśli... Kierunek ponoć został uruchomiony przed październikiem ale jakaś osoba z tego kierunku ostatnio pytała czy ta podyplomowa będzie im uznana... Więc jakieś wątpliwości chyba się pojawiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

No ponoc te grupy które ruszyły przed pżdziernikiem mogą skończyć naukę normalnie. Zmiana polega na tym, że już wiecej takich kierunków podyplomowych nie utworzą. Więc kto już się uczy to skończy, kto się obudził by startowac od pażdziernika to niestety... Choć nigdy ne wiadomo co będzie za rok, dwa czy pięć 😉 Choć teraz duża presja jest na nauczycieli więc raczej im z wykształceniem nie popuszczą 😉 W końcu mamuśki "bombelków" mają je na oku 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
15 minut temu, Gość gosc napisał:

No ponoc te grupy które ruszyły przed pżdziernikiem mogą skończyć naukę normalnie. Zmiana polega na tym, że już wiecej takich kierunków podyplomowych nie utworzą. Więc kto już się uczy to skończy, kto się obudził by startowac od pażdziernika to niestety... Choć nigdy ne wiadomo co będzie za rok, dwa czy pięć 😉 Choć teraz duża presja jest na nauczycieli więc raczej im z wykształceniem nie popuszczą 😉 W końcu mamuśki "bombelków" mają je na oku 😉 

To że od października  już się nie da to wiem, jeszcze jakaś zmianę planują wcielić w życie... chodzi o to by ten nauczyciel znał język angielski bo będzie musiał prowadzić zaj językowe w grupie przedszkolnej... : ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×