Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

jutro mam Papp-a, usg a dzisiaj miałam do tego pobieraną krew. Boję się czego się tam dowiem...jedno dziecko mam zdrowe, co jeśli drugie nie?

Polecane posty

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ty jesteś jakąś chora kobieto... Temat jest o teście pappa i badaniu usg. A test pappa to bardzo mały koszt. Pff typowa kafeterianka - nie znam się ale się wypowiem. 

A ty jestes zdrowa? gdzie w temacie autorki masz usg? Jednak autorka drugim swoim poscie pisze o nifty. Idz wez kropelki na katarek !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 minut temu, Gość Gość napisał:

A ty jestes zdrowa? gdzie w temacie autorki masz usg? Jednak autorka drugim swoim poscie pisze o nifty. Idz wez kropelki na katarek !

Wstań, podejdź do ściany, uderz w nią kilka razy głową. Odwróć się, wróć z powrotem do komputera, usiądź przed nim. Przeczytaj jeszcze raz tytuł posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Gość napisał:

A ty jestes zdrowa? gdzie w temacie autorki masz usg? Jednak autorka drugim swoim poscie pisze o nifty. Idz wez kropelki na katarek !

"jutro mam Papp-a, usg a dzisiaj miałam do tego pobieraną krew. Boję się czego się tam dowiem...jedno dziecko mam zdrowe, co jeśli drugie nie?" 

Katarku nie mam na szczęście i życzę abyś i ty nie miała 👍🏻

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 godzin temu, Gość goscik napisał:

ciebie matka widocznie nie badała nigdy, szkoda, bo by się przydało naprawić chora psyche 😄😄😄 Choć z tego co mówią psychologowie, kompleksy wynosi sie z domu.

Gdzie widzisz kompleksy i chorą psychę? Po prostu niektórzy ludzie to hipochondrycy najgorszego sortu i niestety przelewają swoje wymysły na dzieci. A do lekarza i owszem, chodziłam i chodzę- wtedy kiedy coś mi dolega 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aslanka

Kochana autorko

 

Czekam na poród. Jestem po pappie. Mam 33 lata. Na tę  część badania z krwi skierował mnie lekarz po badaniu genetycznym z przeziernoscia 2.5 mm przy dość małym jeszcze crl (Nie pamiętam w tej chwili ale to był chyba 16 tydz). 

 

Wyniki biochemii byly dobre i obnizyly kalkulowane przez niego wcześniej ryzyko. 

natomiast z czasem na usg zaczęły pojawiać się kolejne markery ZD - krótsze kości ludowe, wieksza cisterna magna, torbiele splotu.

 

Te wszystkie markery mogą ale nie musza nic znaczyc. Mam nadzieję, że w grudniu urodze zdrowe dziecko. 

 

skierowano mnie na Harmony (podobne do Nifty) ale olałam temat: jeśli dziecko faktycznie jest chore te 2.5 klocka przyda się na rehabilitację czy lekarzy. Jeśli będzie zdrowe mąż chce oddać te kase na jakąś zrzutę na chore dzieciątko bo poczuliśmy oboje na własnej skórze jak ważne jest dla rodzica zdrowie dziecka... 

 

Trzymaj się 

 

P.s. po pappie zawsze możesz zrobić amniopunkcję, to badanie inwazyjne ale też może wykluczyć wady - poczytaj tylko p ryzyku, jest małe ale jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opiszę Ci w skrócie moją historię, mam nadzieję, że Cię chociaż trochę pociesze :) aktualnie jestem w 16 tyg ciąży. 3tygodnie temu poszłam na badania prenatalne- na USG wszystko wyszło dobrze, jednak lekarz zalecił  zrobić test Pappa. Tego samego dnia dostałam telefon, że lekarz chce się ze mną widzieć i omówić wynik- wizyta była dopiero za tydzień. Wynik testu 1:74, duze ryzyko urodzenia dziecka z ZD. No cóż... Zdecydowalam się na test SANCO/NIFTY i dziś otrzymałam wynik PRAWIDŁOWY. 3tygodnie zylam w strachu... Trzymam kciuki za Ciebie, aby było wszystko dobrze!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×