Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maggie223

Czy mam wystarczająco pieniędzy żeby wrócić do Polski?

Polecane posty

Gość maggie223

Cześć Wszystkim 🙂 piszę do Was z zagranicy i proszę o radę. W wieku 12 lat przeprowadziłam się z rodzicami za granicę. Od zawsze utrzymywałam kontakt z bliskimi i przyjaciółmi w Polsce, i zawsze miałam ogromny sentyment do ojczyzny. Niby znam język tubylców, posiadam spore grono znajomych, na obczyźnie, jednak kiedy przyjeżdżam do kraju, pomimo upływu tylu lat po za nim, to czuję, że tu jest mój dom. Każde większe zarobione pieniądze, od zawsze inwestowałam w PL. Kocham ten klimat, ludzi i zwykłą codzienność z wszystkimi jej wadami. Czynnikiem, który mnie blokuje przed wyjazdem z Norwegii są pieniądze. Doradźcie mi proszę, powiedźcie, jak wygląda sytuacja obecnie tutaj. Rodzice 5 lat temu wrócili i nie narzekają. Chciałabym zasięgnąć opinii młodszych osób. Pracuję w logistyce, znam angielski i norweski perfekt. Posiadam dwa mieszkania w mieście wojewódzkim, dom na ws (w Polsce) i, dość konkretne oszczędności. Nie zrozumcie mnie źle, nie przechwalam się, tylko niech ktoś powie mi czy w mojej sytuacji byłby tu w kraju spokojny o przyszłość? Za granicą mam ten komfort, że zarabiam sporo i nie martwię się o jutro, czy warto to wszystko poświęcić i wrócić? Dziękuje za pomoc z góry! PZDR 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniszczony Polak

Jeżeli kochasz też bezprawie w sądach np. prokuratorów wrabiających ludzi oraz sędziów nie analizujących, nie biorących pod uwagę dowodów na korzyść oskarżonego to wracaj. W zasadzie przestępcą możesz stać się niespodziewanie i nic z tym nie zrobisz jako szary człowieczek. To co słyszałeś w mediach, są to sprawy znane tylko dlatego, że chwytliwe medialnie i znalazły się osoby, które były gotowe pomóc pokrzywdzonym. W tym wysokoetyczne osoby z wymiaru sprawiedliwości, co nie jest taką oczywistością. To tylko wierzchołek góry lodowej a miejsce ma wiele dramatów, o których się nie mówi.

Jeżeli chciałbyś przypadkiem założyć firmę, to musisz mieć na uwadze, że domyślnie każdy przedsiębiorca jest traktowany jak przestępca. Uciążliwe kontrole niejednego już wykończyły, bowiem celem kontroli nie jest wykrycie nieprawidłowości, celem kontroli jest znalezienie przestępcy i skazanie. Osądzenie, skazanie, zastraszanie, to od 4 lat główne filary wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

 

Chcesz wracać, wracaj. Koszt wynajmu mieszkania w zależności od wielu czynników to od 300 do 2000 zł miesięcznie, chociaż da się znaleźć jeszcze drożej. Koszt zakupu nowego mieszkania coraz wyższy i też zależy od wielu czynników, sprawdź w Internecie. Koszty życia zależą od twojego stylu życia. Zarobki są różne w zależności od firmy, zawodu, stanowiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniszczony Polak

Nie wiem jak z pracą w logistyce. Z dwoma językami niemal od ręki wezmą cię w takich firmach jak Capgemini, Randstat, Uniliwer, PWC w każdym większym mieście (Katowice, Kraków, Warszawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Gość zniszczony Polak napisał:

Jeżeli kochasz też bezprawie w sądach np. prokuratorów wrabiających ludzi oraz sędziów nie analizujących, nie biorących pod uwagę dowodów na korzyść oskarżonego to wracaj. W zasadzie przestępcą możesz stać się niespodziewanie i nic z tym nie zrobisz jako szary człowieczek. To co słyszałeś w mediach, są to sprawy znane tylko dlatego, że chwytliwe medialnie i znalazły się osoby, które były gotowe pomóc pokrzywdzonym. W tym wysokoetyczne osoby z wymiaru sprawiedliwości, co nie jest taką oczywistością. To tylko wierzchołek góry lodowej a miejsce ma wiele dramatów, o których się nie mówi.

Jeżeli chciałbyś przypadkiem założyć firmę, to musisz mieć na uwadze, że domyślnie każdy przedsiębiorca jest traktowany jak przestępca. Uciążliwe kontrole niejednego już wykończyły, bowiem celem kontroli nie jest wykrycie nieprawidłowości, celem kontroli jest znalezienie przestępcy i skazanie. Osądzenie, skazanie, zastraszanie, to od 4 lat główne filary wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

 

Chcesz wracać, wracaj. Koszt wynajmu mieszkania w zależności od wielu czynników to od 300 do 2000 zł miesięcznie, chociaż da się znaleźć jeszcze drożej. Koszt zakupu nowego mieszkania coraz wyższy i też zależy od wielu czynników, sprawdź w Internecie. Koszty życia zależą od twojego stylu życia. Zarobki są różne w zależności od firmy, zawodu, stanowiska

Tutaj jest niestety duzo racji. Prowadzialam kiedys firme w Polsce, niestety, przenioslam ja za granice i tutaj tez zyje. Jest lepiej o niebo, nie traktuja mnie w urzedach jak zlo najgorsze tylko z usmiechem na twarzy pomagaja i doradzaja. Kocham Polske ale ludzie i wladza to koszmar....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie223

Mam mieszkania, na pewno nie wynajmowała bym. Firmy też nie planuję zakładać, Dziękuje za wszystkie odpowiedzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadm

Hej, jak masz poukładane w głowie i jesteś pracowita, to wszędzie się odnajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Każde oszczędności kiedyś się kończą. Jak masz sentyment do PL to przyjedź tu na trzy, cztery miesiące. Ale pieniądze zostaw sobie w Norwegii i staraj się coś zarobić w PL. Zapewniam cię, ze przebudzenie będzie brutalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×