Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość elficzek13

co gotujecie dla rodziny na koniec miesiąca i przed wypłato?

Polecane posty

Gość Hdhddjnd

Ja jestem „robem” ale się wypowiem. Ziemniaki z wody, mięso i sos z krolika i kapusta z buraczkami taka surówka domowej roboty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też gość
10 minut temu, Gość Hdhddjnd napisał:

Ja jestem „robem” ale się wypowiem. Ziemniaki z wody, mięso i sos z krolika i kapusta z buraczkami taka surówka domowej roboty 

O po weekendzie u rodziny na wsi to i zaopatrzenie w domowych sloikach jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 godzin temu, Gość GoscAnka napisał:

Nie napisałam „topiły się” tylko, ze same skwarki topiły, nauka czytania ze zrozimieniem jaśnie panie

Chyba nieumiejętność pisania w języku polskim:

"Lepiej powiedzcie co dzisiaj u was na obiad, ja serwuje jajo sadzone ze skwarkami , dzieci same topiły na weekend" 

Serio? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bxbdbnd
2 godziny temu, Gość Też gość napisał:

O po weekendzie u rodziny na wsi to i zaopatrzenie w domowych sloikach jest.

Sama to robiłam wredoto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bxbdbnd
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

Chyba nieumiejętność pisania w języku polskim:

"Lepiej powiedzcie co dzisiaj u was na obiad, ja serwuje jajo sadzone ze skwarkami , dzieci same topiły na weekend" 

Serio? 

No i właśnie to jest logicznie napisane zdanie poprzednie złożone. Dała skwarki, które dzieci topiły w weekend. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bxbdbnd

A dla tych co krzyczą ze indyk drogi info. W piątek i sobotę golonki z indyka będą w intermarche po 7,99 za kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc Anka

Dzisiaj kasza gryczana z łyżka oleju i pieczona marchewka z piekarnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gosc Anka napisał:

Dzisiaj kasza gryczana z łyżka oleju i pieczona marchewka z piekarnika

Nie chcę ci się,oj nie chce robić. Parówy do tego dorzuc, to będzie komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo

A u mnie barszcz ukraiński z wkladka, a na drugie kalafior z jajkiem sadzonym i pomidorem z cebulka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
44 minuty temu, Gość Bxbdbnd napisał:

No i właśnie to jest logicznie napisane zdanie poprzednie złożone. Dała skwarki, które dzieci topiły w weekend. 

 Nie widzę tam '(...) które same topiły w weekend'. Wtedy byłoby poprawnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
30 minut temu, Gość Gość napisał:

 Nie widzę tam '(...) które same topiły w weekend'. Wtedy byłoby poprawnie. 

Do szkoły, kucu!! Jedyne co mogłabyś jej zarzucić to że można było postawić myślnik lub średnik zamiast przecinka. Zdanie jak najbardziej poprawne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Do szkoły, kucu!! Jedyne co mogłabyś jej zarzucić to że można było postawić myślnik lub średnik zamiast przecinka. Zdanie jak najbardziej poprawne. 

"Na weekend" jest według ciebie poprawne? 

Brakuje myślnika lub zaimka przymiotnego 'które', żeby miało to sens. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ncncncn
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

"Na weekend" jest według ciebie poprawne? 

Brakuje myślnika lub zaimka przymiotnego 'które', żeby miało to sens. 

Właśnie, ze jest logicznie bez które. Jakbyś nie spała na lekcjach języka polskiego to byś wiedziała ze takie są zdania logiczne jeśli są podrzędnie złożone to Nie trzeba pisać które. To ze na pudełku tak piszą to nie znaczy ze wszędzie. Poczytaj prozę zobaczysz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minute ago, Guest Ncncncn wrote:

It is logically without that. If you hadn't slept in Polish lessons, you would know that these are logical sentences if they are subordinate, then you don't have to write which ones. The fact that they write on the box does not mean that everywhere. Read the prose you'll see 

Equally, instead of 'which', I could add 'children' and the sentence would have a completely different meaning. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jhxjdjd

Ja co prawda dziś już po obiedzie ale na jutro planuje zupę ogórkowa i placki ziemniaczane . 
zupa: skrzydło z indyka 5-6 zł, marchewka, ziemniaki i inne warzywa od mamy z ogródka a ogórki mam ze słoika swojej roboty. 
placki : ziemniaki od taty z pola, jajko od mamy, maka sol i pieprz ze sklepu koszt Ok 1,50. Gdybym wszystko musiała kupić to i tak zamknęłabym się w kwocie 15-20 w zależności od tego gdzie kupuje ale mam zdrowy obiad dwudaniowy dla 4 osob 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gość Ndndndnd napisał:

No to nie podawaj historycznych cen bo teraz kosztują 70 zł 

Cena skupu hurtowego z tego roku. Poza tym jak widzę co ludzie tu wypisują o cenach produktów rolnych w miastach to jestem w szoku. Dla większości hodowców zwierząt czy rolników nawet połowa tych cen jest nieosiągalna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cvhhjj

Rosół😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 godzin temu, Gość Cvhhjj napisał:

Rosół😋

👅💖💙💚💛💜💝💞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przecież

U mnie też rosół, na specjalne zamówienie 😂 oczywiście z mięsem, marchewką, trochę pietruszki i dużo natki. Na drugie dla dorosłych makaron z kurczakiem w sosie z suszonymi pomidorami, szpinakiem, cebula, czosnek. Dla dzieci placki bananowe i kakao 🙂 

Jutro zupa krem z dyni z pomidorami, batatem i imbirem 😋 na drugie schab duszony w sosie własnym z cebulka i czosnkiem, ziemniaki z koperkiem i Marchewka z groszkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
48 minut temu, Gość Przecież napisał:

U mnie też rosół, na specjalne zamówienie 😂 oczywiście z mięsem, marchewką, trochę pietruszki i dużo natki. Na drugie dla dorosłych makaron z kurczakiem w sosie z suszonymi pomidorami, szpinakiem, cebula, czosnek. Dla dzieci placki bananowe i kakao 🙂 

Jutro zupa krem z dyni z pomidorami, batatem i imbirem 😋 na drugie schab duszony w sosie własnym z cebulka i czosnkiem, ziemniaki z koperkiem i Marchewka z groszkiem 

Te placki i kakao to deser?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //////

Nic dziwnego ze tule w Polsce chorób serca jak Polacy codziennie zra mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość ////// napisał:

Nic dziwnego ze tule w Polsce chorób serca jak Polacy codziennie zra mięso.

Pytanie jakie mieso i co oprócz tego ?

Mam miesozetnego faceta, ktory nie naje sie jarskim obiadem. Przemycam dodatki jak dziecku i ograniczam smażone.

Ja przy nim tez jem ale tylko do obiadu maly chudy kawałek czyli 20-30 procent posiłku. Po za tym  duzo warzyw i owoców. Na obiad i kolacje nie jem już miesa, zero wedlin, tylko zielenina, ewentualnie troche nabiału.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 godzin temu, Gość ////// napisał:

Nic dziwnego ze tule w Polsce chorób serca jak Polacy codziennie zra mięso.

A ty dalej wierz w swoje oleje rosnilnne i toksyczne omega 6 na zdrowie 🤡

a mięso to nie tylko przetworzone kiełbasy czy hamburgery z fast fooda, mięso to przede wszystkim filety, mięśnie i ograny, dobry stek i smalec do smażenia który można podgrzewać w wysokich temperaturach a nie jak te wasze wege margarynki rakotwórcze fuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

A ty dalej wierz w swoje oleje rosnilnne i toksyczne omega 6 na zdrowie 🤡

a mięso to nie tylko przetworzone kiełbasy czy hamburgery z fast fooda, mięso to przede wszystkim filety, mięśnie i ograny, dobry stek i smalec do smażenia który można podgrzewać w wysokich temperaturach a nie jak te wasze wege margarynki rakotwórcze fuj

Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przecież
Dnia 14.11.2019 o 10:41, Gość Gość napisał:

Te placki i kakao to deser?

Nie, kolacja. Standardowo jesteśmy w domu przed 17, o 19.30 śpią. Jedzą w domu śniadanie, potem w przedszkolu i żłobku. Po powrocie często zupa (bo lubią plus to świetny sposób na przemycanie warzyw, do tego wolą ugotowane mięso) i coś małego np trochę drugiego dania (trochę bo są małe, zresztą jedzą tyle ile chcą. Nie zmuszam nigdy), czasem placki lub naleśniki czy mleko z płatkami, czasami same owoce chcą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaprawdziwA
22 godziny temu, Gość Przecież napisał:

Nie, kolacja. Standardowo jesteśmy w domu przed 17, o 19.30 śpią. Jedzą w domu śniadanie, potem w przedszkolu i żłobku. Po powrocie często zupa (bo lubią plus to świetny sposób na przemycanie warzyw, do tego wolą ugotowane mięso) i coś małego np trochę drugiego dania (trochę bo są małe, zresztą jedzą tyle ile chcą. Nie zmuszam nigdy), czasem placki lub naleśniki czy mleko z płatkami, czasami same owoce chcą. 

Czyli zajmujesz się swoimi dziecmi krócej niż obce osoby w placówkach jprdl smutne 

po powrocie 2,5h czyli posiłek, kąpiel i kolacja 😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość MatkaprawdziwA napisał:

Czyli zajmujesz się swoimi dziecmi krócej niż obce osoby w placówkach jprdl smutne 

po powrocie 2,5h czyli posiłek, kąpiel i kolacja 😕 

No faktycznie, tragedia straszna albo jeszcze gorsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Słuchajcie mam rosół i kiszone buraczki w słoiku. Czy będzie pasowało zrobić z nich buraczkową? Czy kiszonki się nie nadają, proszę o radę 🙂 nie chce zepsuć całego garnka rosołu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przecież
Dnia 17.11.2019 o 18:25, Gość MatkaprawdziwA napisał:

Czyli zajmujesz się swoimi dziecmi krócej niż obce osoby w placówkach jprdl smutne 

po powrocie 2,5h czyli posiłek, kąpiel i kolacja 😕 

Lol, tak pracuje jak większość ludzi 😂 8-16. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proste81

STRAZNIK BEZROBOCIA TO JA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×