Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

moniq12

Co śmieszy Polskich odbiorców w filmach?

Polecane posty

Cześc, pytanko mam trochę takie natury psychologiczno-filozoficznej :D. Ostatnio po długiej przerwie w oglądaniu filmów wróciłam do tego, często coś ogladam, przypominam sobie klasyki itd. Ostatnio wzięło mnie na stare dobre Polskie kino. Filmy reżyserów takich jak Pasikowski, Ślesicki itd. Tak zauważyłam, że wiele filmów z tamtych lat ( szczególnie te w których obsadzony jest jeden z moich ulubionych aktorów Bogusław Linda :)) polega na przedstawieniu danej grupy społecznej w krzywym zwierciadle, lub nawet grupy te są ukazywane w sposób bardzo negatywny. W filmach tego typu grupy te to najczęściej policja, wojsko i mafia. Ciekawi mnie skąd taki trend? Późniejszy czas to często jakieś komedie z niezdarna policją w tle itd. Sądzicie, że taki trend to jedynie Polska przypadłośc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest właśnie to jak dane narody ekranizują w swoich filmach grupy społeczne. Ja tak ogólnie zauważyłam, że w wielu amerykańskich filmach w takim krzywym zwierciadle ukazywany jest amerykański styl życia. Widac to dobrze w ,, Edwardzie Nożycorękim" jak odrealniony człekopodobny twór jest wrzucony w świat jednakowych amerykańskich domków. Takie zderzenie dwóch światów powoduje kontrast. Często też widac to w filmach o afroamerykanach w ameryce, jest to wszystko przejaskrawione, ale wydaje mi się, że w tym całym satyrycznym ukazywaniu grup społecznych chodzi po prostu o zasadzę ,, Co kraj to obyczaj". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simone112
2 godziny temu, pola343 napisał:

Takie wyśmiewanie amerykańskiego stylu życia jest też fajnie ukazane w Brickleberry ;). Szczególnie odcinek z Obamą, jeżeli oglądacie to pewnie kojarzycie :D. 

Oglądałam, w opór śmieszne ;). Jak już sypiemy przykładami to jeszcze są ,, Chłopaki z baraków". Wyśmiewanie tego stylu życia tych małych społeczności mieszkających w starych rozwalających się barakach. Ale chyba nawet w brickleberry był odcinek o tej społeczności. Co do Polski to wyśmiewanie policji, polityki czy innych służb nie powinno byc kojarzone jedynie z naszym krajem. To samo dzieje się przecież w innych państwach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bananek

A jakie znacie najciekawsze postacie ukazane w krzywym zwierciadle? Pisaliscie o tej policji i od razu pomyślałam o Barszczyku z Pitbulla :P. Heh to był glina jakiego nam potrzeba :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Gość Bananek napisał:

A jakie znacie najciekawsze postacie ukazane w krzywym zwierciadle? Pisaliscie o tej policji i od razu pomyślałam o Barszczyku z Pitbulla :P. Heh to był glina jakiego nam potrzeba :D.

Hah dokładnie, w jednej scenie chyba w 3 sezonie twórcy zrobili też taki żarcik, że było zbliżenie na Naczelnika Barszczyka, który akurat zalewał sobie barszczyk 😜 . Co do postaci ukazanych w taki lub podobny sposób to również podam przykład z Pitbulla bo jest przecież tam detektyw Ostrowski ( nie mylic z Rutkowskim, jak to mawiał 😉 ) . To chyba oczywiste do jakiejś postaci jest to odwołanie ;P. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misio97

Ja jestem właśnie w trakcie przypominania sobie wszystkich tych starszych filmów o policji. Trochę tam ukazywania w krzywym zwierciadle itd. Jednak powiedzcie mi, jakie polecacie filmy tego typu, które wyszły stosunkowo niedawno? A może coś wychodzi teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sie czesto sklada , ze seriale dotycza wlasnie srodowiska poloicyjnego lub lekarskiego. Nie do konca wiadomo dlaczego tak jest ale widac to wyraznie na przestrzeni lat i w serialach polskich i zagranicznych. Moze po prostu najlatwiej jest zmontowac akcje wlasnie w srodowisku policyjnym gdzie z gory wiadomo , ze na pewno bedzie chodzilo o konflikt z prawem w takiej czy innej formie. Nie wiem. Dosc , ze seriale policyjne ciesza sie przewaznie niemalejaca popularnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Axe
Dnia 2.12.2019 o 16:12, Gość Misio97 napisał:

Ja jestem właśnie w trakcie przypominania sobie wszystkich tych starszych filmów o policji. Trochę tam ukazywania w krzywym zwierciadle itd. Jednak powiedzcie mi, jakie polecacie filmy tego typu, które wyszły stosunkowo niedawno? A może coś wychodzi teraz?

Psy 3 😉 Będę jeszcze monitorowac co tam Polscy twórcy szykują. 

Dnia 5.12.2019 o 22:09, ZUZANNA napisał:

Tak sie czesto sklada , ze seriale dotycza wlasnie srodowiska poloicyjnego lub lekarskiego. Nie do konca wiadomo dlaczego tak jest ale widac to wyraznie na przestrzeni lat i w serialach polskich i zagranicznych. Moze po prostu najlatwiej jest zmontowac akcje wlasnie w srodowisku policyjnym gdzie z gory wiadomo , ze na pewno bedzie chodzilo o konflikt z prawem w takiej czy innej formie. Nie wiem. Dosc , ze seriale policyjne ciesza sie przewaznie niemalejaca popularnoscia.

To bardzo lubiany temat po prostu. Kontrowersje, kontrowersje i jeszcze raz kontrowersje. Ciekawi mnie co jeszcze tak przyciąga Polaków w filmach? Ja zauważyłam, że są to również zachowania nastolatków 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Axe napisał:

To bardzo lubiany temat po prostu. Kontrowersje, kontrowersje i jeszcze raz kontrowersje. Ciekawi mnie co jeszcze tak przyciąga Polaków w filmach? Ja zauważyłam, że są to również zachowania nastolatków 😉

Podasz jakis przyklad na zachowania nastolatkow w filmach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Axe

Zależy w jakim tonie. W takich poważniejszych, nie do śmiechu raczej, a w celu ukazania problemów nastolatków to jak najbardziej sala samobójców. A z takich śmieszniejszych rzeczy to ,, laska" z ,, chłopaki nie płaczą", troszkę nieogarnięty syn bohatera ,, dnia świra" itd :P. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Chlopaki nie placza" nie jest zly. Chociaz mi sie bardziej podobal "Poranek Kojota". O "Sali Samobojcow" slyszalam ale nie ogladalam tego. Znasz taki film "Never let me go"  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Do takiej satyry można też zaliczyc np. dzień świra. Po czasie dopiero zaczełam rozumiec o co chodzi w tym filmie. To taka tragikomedia, a to gatunek do której Polacy mają talent ;). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dnia Swira" nie ogladalam. Moze w swieta nadrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajacyk
Dnia 9.12.2019 o 16:14, ZUZANNA napisał:

Podasz jakis przyklad na zachowania nastolatkow w filmach ?

Masz teraz wychodzący w marcu film ,, w lesie dziś nie zaśnie nikt" . Mimo ze to horror o nastolatkach uzależnionych od technologii to sądze że będa tam zabawne sytuacje z tym motywem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz. Na pewno poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość punks
Przed chwilą, Gość pajacyk napisał:

Masz teraz wychodzący w marcu film ,, w lesie dziś nie zaśnie nikt" . Mimo ze to horror o nastolatkach uzależnionych od technologii to sądze że będa tam zabawne sytuacje z tym motywem.

No to raczej będzie pokazanie grupy w krzywym zwierciadle niż bardziej komiczne sytuacje  ;). Bardziej jakieś tam malutkie żarty sytuacyjne lub słowne na początku filmu, ale raczej będzie tak, że akcja będzie się liczyła w tym filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A cos innego z nowszych filmow tego typu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maślak

Nie wiem czy w horrorze będzie coś do śmiechu ;). Bardziej to taka satyra może byc, ukazanie młodziezy uzależnionej od technologii w krzywym zwierciadle. Najbardziej mnie ciekawi co tam będzie stanowic źródło zagrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość punks

Tzn nie czytałam dokładnego opisy fabuły. Teraz tak myslę, że fajnie gdyby tym zagrożeniem była technologia sama w sobie i jak ci nastolatkowie na to zareagują. Ciekawe czy ten film odbije się w mediach jakoś. W sensie w ten sposób, że zaczną się jakieś spory o to czy technologia jest szkodliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Może trochę można to powiązać z politykę, mnie bardziej interesuje Gąsiewska i jej baaardzo odważna scena 😛 

a tam nawet ciała za dużo nie pokazała, chociaż może w zwiastunie nie, ale w filmie już tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polaków najczęsciej smieszy typowo kabaretowy humor o seksie i przeklenstwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i to jest strasznie przerażające, że nasz humor jest taki przykry - chodzi mi o seks i przekleństwa. kabarety obrzydzają mnie tym przebieraniem się facetów za kobiety itp. 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

i to jest strasznie przerażające, że nasz humor jest taki przykry - chodzi mi o seks i przekleństwa. kabarety obrzydzają mnie tym przebieraniem się facetów za kobiety itp. 😮

To jest tylko gra aktorska, grają co muszą. Myślę, że bez tego nie powstało by dużo fajnych filmów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skoro ludzi to bawi, to dlaczego nie produkować czegoś takiego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się z Tobą zgodzę, to co chcemy by zostało, by było oglądane to jest. My mamy na to bardzo duży wpływ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie śmieszy horror, niestety nie trafiłam jeszcze na coś strasznego, także mam nadzieje, że nowy Polski horror, będzie inny 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A skoro ludzi to bawi, to dlaczego nie produkować czegoś takiego? 

Dokładnie,  czasami takie filmy odrywają ludzi od codziennego szarego życia 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×