Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

na zachodzie europy żyje się lepiej zarobki są 5xlepsze, ludzie nie są tak podli jak w Polsce

Polecane posty

Gość Gosc
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

A ja nie znam takich do niczego Polaków o jakich piszecie a mieszkam tu dużo dłużej niż ty, może wyjechali.

A może sam taki jesteś, dlatego nie widzisz tego w innych 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Jeszcze najlepsze, że ominą ten temat, gdyż knebel politycznej poprawności zakazuje im podejmować dyskusje w tym zakresie. No ale cudownie, można nie zrobić prania i iść na jarmark świąteczny i już nie wrócić. Albo na wyspach na koncert w Manchesterze.

Mosty też niebezpieczne, metro oczy dookoła głowy, buzia na kłódkę, polityczna poprawność nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

A może sam taki jesteś, dlatego nie widzisz tego w innych 😂

A może Kopernik był kobietą 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL
54 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Skąd a Polakach za granicą tyle nienawiści do wszystkiego co polskie, szkoda was i dobrze, że wyjechaliście. Nie chciałabym takiego sąsiada, współpracownika. Narzekacie, macie kompleksy, plujecie na Polskę, zazdrościcie Anglikom, Irlandczykom. Nie macie korzeni, wzorcow, zagubieni, źle czujecie się w kraju i złe na obczyźnie.

A wiesz to bo ?

Szwagier powiedzial ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuu
25 minut temu, Gość Gosc napisał:

Mosty też niebezpieczne, metro oczy dookoła głowy, buzia na kłódkę, polityczna poprawność nie dla mnie

no pewnie, lepiej byc je.ba.nym rasistka ksenofobem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość 0987654321 napisał:

ha ha ha 

ty na powaznie?

 Jezykow obcych sie nie mozna nauczyc czy co?  

A po co ja mam się uczyć języków obcych? Niech obcy uczą się języka polskiego. Polacy nie gęsi, swój język mają. Polska to jest piękny kraj i nie muszę daleko jeździć żeby coś zwiedzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL
43 minuty temu, Gość gośćd napisał:

Więcej pobiera w UK no chyba, że nie zaliczyło się awansu ponad kierowcę autobusu i manikurzystkę 😉 to faktycznie dalej się tkwi w najniższym progu podatkowym

Wez nie badz smieszna..

Jaka jest kwota wolna od podatku w PL ?

Jaka jest stawka Vatu np. na podreczniki szkolne czy rzeczy dla dzieci ? U mnie ZERO !

Jak na prad ? Ja mam 13.5, a ty ?

Jaka stawka podatku dla firm ? Mam najnizsza w Europe i np. 2 lat zwolnienia z placenia dla nowo otwierajacych sie firm,nie mowiac o dofinansowaniach i to realnych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
36 minut temu, Gość Gosc napisał:

A ja nie znam takich do niczego Polaków o jakich piszecie a mieszkam tu dużo dłużej niż ty, może wyjechali.

Wyjdz ze swojego pokoiku w bloku to moze zobaczysz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
34 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Mosty też niebezpieczne, metro oczy dookoła głowy, buzia na kłódkę, polityczna poprawność nie dla mnie

Ty muisz uwazac na brzozy 😉 I nie zapomnij i miesiecznicy i lekcji religii 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa
12 minut temu, Gość poza PL napisał:

Wez nie badz smieszna..

Jaka jest kwota wolna od podatku w PL ?

Jaka jest stawka Vatu np. na podreczniki szkolne czy rzeczy dla dzieci ? U mnie ZERO !

Jak na prad ? Ja mam 13.5, a ty ?

Jaka stawka podatku dla firm ? Mam najnizsza w Europe i np. 2 lat zwolnienia z placenia dla nowo otwierajacych sie firm,nie mowiac o dofinansowaniach i to realnych..

W UK kwota wolna od podatku calkowicie to £11,000 rocznie

dzieci maja w szkole podstawowej i sredniej za darmo podreczniki, zeszyty, dlugopisy, kredki, nowszystko. 

antykoncepcja jest za darmo, ta awaryjna tez darmowa.

zakupy ktore w Polsce kosztuja ok 100 zl to tutaj wydatek 20-25 funtow, czyli zarobisz na nie w 3 godziny majac pensje minimalna.

itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Olaa napisał:

W UK kwota wolna od podatku calkowicie to £11,000 rocznie

dzieci maja w szkole podstawowej i sredniej za darmo podreczniki, zeszyty, dlugopisy, kredki, nowszystko. 

antykoncepcja jest za darmo, ta awaryjna tez darmowa.

zakupy ktore w Polsce kosztuja ok 100 zl to tutaj wydatek 20-25 funtow, czyli zarobisz na nie w 3 godziny majac pensje minimalna.

itd itd

Kwota wolna od podatku w UK to 12,500£, z resztą się zgadzam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
50 minut temu, Gość gośćd napisał:

O apoteoze syfu, brudu, lenistwa i jakoś to będzie. 🙂

noooo,ale to wyrwałas z kontekstu :d bo dalej rozwinełam,ale juz Ci sie nie chcialo czytac 😉 typowe.... (nie moglam sie powstrzymac:D)

wiesz ja moge wymienic wiele rzeczy w czym to uk i zachod jest gorszy od Polski lub czego mi brakuje tutaj.. nie ma raju na ziemi 😉 poza tym w ogole nie wychwalałam tego braku czystosci, tylko napisałam ze ludzie maja inne priorytety.wiecej czasu spedzaja odpoczywajac, wychodza ze znajomymi, siedza w pubach, bawia sie z dziecmi i nie tylko w weekendy i swieta. O te priorytety mi chodzi. Dla nich bysk w domu jest drugorzedna wartoscia. A dla nas? Wystarczy popatrzec na to z jakimi problemami na codzien borykaja sie kobiety na tym forum? nie ma dnia by nie było postu pod tytułem "jak radzicie sobie z dzieckiem i obowiazkami domowymi" ..to jest najwiekszy problem kobiet,bo mamy wbite do głowy siedzenie w domu,zajmowanie sie garami,bycie matka idealna i wszedzie musi byc 100%. dlaczego nie mozna odpuscic troche? jeszcze raz powtarzam ,ze nie chodzi o to,by zaniedbac domu,rodziny.. po prostu wiele z nas nie potrafi postawic siebie i swoje potrzeby na 1 miejscu, bo najpierw sa obowiazki wzgledem rodziny, względem domu, wzgledem pracy i dla siebie czasu nie ma. Tutaj wlasnie ludzie potrafia byc egoistami i zadbac o swoje zdrowie psychiczne ,a kurz lezy. I tak samo sie nie posprzata. JEdynie nie jest dla nich to priorytetem,bo mimo woli trzec podłoge w kuchni po 8h w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

noooo,ale to wyrwałas z kontekstu :d bo dalej rozwinełam,ale juz Ci sie nie chcialo czytac 😉 typowe.... (nie moglam sie powstrzymac:D)

wiesz ja moge wymienic wiele rzeczy w czym to uk i zachod jest gorszy od Polski lub czego mi brakuje tutaj.. nie ma raju na ziemi 😉 poza tym w ogole nie wychwalałam tego braku czystosci, tylko napisałam ze ludzie maja inne priorytety.wiecej czasu spedzaja odpoczywajac, wychodza ze znajomymi, siedza w pubach, bawia sie z dziecmi i nie tylko w weekendy i swieta. O te priorytety mi chodzi. Dla nich bysk w domu jest drugorzedna wartoscia. A dla nas? Wystarczy popatrzec na to z jakimi problemami na codzien borykaja sie kobiety na tym forum? nie ma dnia by nie było postu pod tytułem "jak radzicie sobie z dzieckiem i obowiazkami domowymi" ..to jest najwiekszy problem kobiet,bo mamy wbite do głowy siedzenie w domu,zajmowanie sie garami,bycie matka idealna i wszedzie musi byc 100%. dlaczego nie mozna odpuscic troche? jeszcze raz powtarzam ,ze nie chodzi o to,by zaniedbac domu,rodziny.. po prostu wiele z nas nie potrafi postawic siebie i swoje potrzeby na 1 miejscu, bo najpierw sa obowiazki wzgledem rodziny, względem domu, wzgledem pracy i dla siebie czasu nie ma. Tutaj wlasnie ludzie potrafia byc egoistami i zadbac o swoje zdrowie psychiczne ,a kurz lezy. I tak samo sie nie posprzata. JEdynie nie jest dla nich to priorytetem,bo mimo woli trzec podłoge w kuchni po 8h w pracy

brawo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Kwota wolna od podatku w UK to 12,500£, z resztą się zgadzam 😉

OK, nie bylam pewna bo mnie to nie interesuej w zasadzie, place podatki i juz ale nie palce duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Olaa napisał:

OK, nie bylam pewna bo mnie to nie interesuej w zasadzie, place podatki i juz ale nie palce duzo

Spoko, po prostu wzrosła w tamtym roku 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa
10 minut temu, Gość Olaa napisał:

OK, nie bylam pewna bo mnie to nie interesuej w zasadzie, place podatki i juz ale nie palce duzo

A jak ktos otwiera wlasny maly biznes, to placi  "ZUS" moze jakos ponizej  £200 na rok  na poczatku.  niecale 200 na rok ! a nie na miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Kompromitacja występuje jak Polka chwali życie w syfie, przedkładanie pogaduszek z kumpelami nad wlasne dzieci,itp. Za te cechy Polki są cenione na świecie, a tu swój na swego wilkiem.

moim zdaniem kompromitacja to raczej gadanie bzdur i udawanie mądrej w temacie z ktorym nawet sie nei zapoznałas. TYMBARDZIEJ nigdzie nie napisalam o przekladaniu pogaduszek nad wlasne dziecko! napisałam,ze kobiety tutaj spedzaja MNOSTWO czasu z wlasnymi dziecmi,bo porzadek w domu, dwudaniowy obiad i prasowanie koszul na kant nie jest ich najwazniejszym priorytetem.Spedzaja czas rodzinnie, z dziecmi, biora udział w playgrupach, bawia sie z dziecmi na placach zabaw, salach zabaw, chodza na zajęcia bo maja na to czas. Sa na macierzynskim i poswiecaja sie macierzynskiemu. My co robimy na macierzynskim? Placzemy,bo skarpetki trzeba pozwijac w pary, piekarnik nieumyty,a dziecko marudzi i nie pozwala nam poodkurzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Zresztą, jak juz wsadzilam kij w mrowisko to powierce nim 😄

kobiety ktore nie pracują narzekaja na to,ze maja dom na głowie. Kobiety ,ktore pracuja tez z zycia rzadko cos maja, bo znow wracaja popracy i dom na głowie. Co przeciętnej babie zaprząta głowe? Nie wyjscie po pracy na kawe, drinka, do kina z dziecmi, czy na spacer.Nie ma palnow,ze wroci do domu, rozłozy sie na sofie i bedzie ogladac film z dziecmi. Nie ma opcji,ze wroci i z dziecmi sie pobawi. Nie... gdziez. Trzeba posprzatac, nagotowac, poprasowac na jutro i kobieta nie mysli o tym,zeby odpoczac.Zawsze mysli o tym co ma do zrobienia.

Narzekacie na facetow,ze nic nie robią, nie pomagaja, nie widza syfu. Oni sa zmeczeni i naturalnie walą sprzatanie i odpoczywają. Kto w tym wszystkim jest szalony? Facet ktory dba o swoj komfort, znajduje czas na gre, hobby.. czy kobieta ktora czesto nie ma wolnego w ciagu dnia ani hobby, bo gary musi umyc poraz szosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
42 minuty temu, Gość Olaa napisał:

A jak ktos otwiera wlasny maly biznes, to placi  "ZUS" moze jakos ponizej  £200 na rok  na poczatku.  niecale 200 na rok ! a nie na miesiac.

A jaka dostaniesz emeryturę przy takim małym ZUSie, co z leczeniem w przypadku kosztownej operacji leczenia przy takim małym zusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
34 minuty temu, Gość gosc napisał:

Zresztą, jak juz wsadzilam kij w mrowisko to powierce nim 😄

kobiety ktore nie pracują narzekaja na to,ze maja dom na głowie. Kobiety ,ktore pracuja tez z zycia rzadko cos maja, bo znow wracaja popracy i dom na głowie. Co przeciętnej babie zaprząta głowe? Nie wyjscie po pracy na kawe, drinka, do kina z dziecmi, czy na spacer.Nie ma palnow,ze wroci do domu, rozłozy sie na sofie i bedzie ogladac film z dziecmi. Nie ma opcji,ze wroci i z dziecmi sie pobawi. Nie... gdziez. Trzeba posprzatac, nagotowac, poprasowac na jutro i kobieta nie mysli o tym,zeby odpoczac.Zawsze mysli o tym co ma do zrobienia.

Narzekacie na facetow,ze nic nie robią, nie pomagaja, nie widza syfu. Oni sa zmeczeni i naturalnie walą sprzatanie i odpoczywają. Kto w tym wszystkim jest szalony? Facet ktory dba o swoj komfort, znajduje czas na gre, hobby.. czy kobieta ktora czesto nie ma wolnego w ciagu dnia ani hobby, bo gary musi umyc poraz szosty

Masz obraz polski z kafeterii, a te posty to nieudacznice piszą, lenie, patologia, smsrkule bawiące się w dom z "partnerem" Wyjrzyj z netu, bo wolisz jak opętana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

A jaka dostaniesz emeryturę przy takim małym ZUSie, co z leczeniem w przypadku kosztownej operacji leczenia przy takim małym zusie?

a od czego jest ubezpieczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Masz obraz polski z kafeterii, a te posty to nieudacznice piszą, lenie, patologia, smsrkule bawiące się w dom z "partnerem" Wyjrzyj z netu, bo wolisz jak opętana.

taaaa, a teraz zastanow sie jak zyjesz ty i twoi znajomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 minut temu, Gość gosc napisał:

a od czego jest ubezpieczenie ?

Małe ubezpieczenie nie pokrywa wszystkiego, mały ZUS mała emerytura, na zachodzie jeśli chcesz żyć jak człowiek na emeryturze musisz płacic dużo więcej niż taki zusik o jakim piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa
15 minut temu, Gość Gosc napisał:

A jaka dostaniesz emeryturę przy takim małym ZUSie, co z leczeniem w przypadku kosztownej operacji leczenia przy takim małym zusie?

Place skladki (pension). jakos £40 miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa
17 minut temu, Gość Gosc napisał:

A jaka dostaniesz emeryturę przy takim małym ZUSie, co z leczeniem w przypadku kosztownej operacji leczenia przy takim małym zusie?

poza tym ja nie mam wlasnego biznesu, tlyko pisalam ze  jak ktos dopiero zaczyna rozkrecac mini interes, to placi tak malo na poczatku. a jak nie ma dochodow, to nie musi placic nic.  a w Polsce ZUS to mus i juz - wiem od tescia bo ma wlasny maly biznes w Bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
13 minut temu, Gość gosc napisał:

taaaa, a teraz zastanow sie jak zyjesz ty i twoi znajomi

Akurat żyje dobrze, co nie znaczy, że tutaj tak super .Eldorado nie istnieje, na zachodzie też go nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Olaa napisał:

poza tym ja nie mam wlasnego biznesu, tlyko pisalam ze  jak ktos dopiero zaczyna rozkrecac mini interes, to placi tak malo na poczatku. a jak nie ma dochodow, to nie musi placic nic.  a w Polsce ZUS to mus i juz - wiem od tescia bo ma wlasny maly biznes w Bydgoszczy

Czyli jak nie ma dochodów, to nie płaci zusu, czyli ubezpieczenia? Dziwne, bo ubezpieczenie i podatek, to dwie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 minut temu, Gość Gosc napisał:

A jaka dostaniesz emeryturę przy takim małym ZUSie, co z leczeniem w przypadku kosztownej operacji leczenia przy takim małym zusie?

+ płatne studia czyli niewyedukowane społeczeństwo, którym lepiej się manipuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Olaa napisał:

poza tym ja nie mam wlasnego biznesu, tlyko pisalam ze  jak ktos dopiero zaczyna rozkrecac mini interes, to placi tak malo na poczatku. a jak nie ma dochodow, to nie musi placic nic.  a w Polsce ZUS to mus i juz - wiem od tescia bo ma wlasny maly biznes w Bydgoszczy

Pół roku nic nie płacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Olaa napisał:

Place skladki (pension). jakos £40 miesiecznie.

A te 40 f to jaka da emeryture? Moja znajomej matka dostała tyle, że szybko zmarła w biedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×