Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

na zachodzie europy żyje się lepiej zarobki są 5xlepsze, ludzie nie są tak podli jak w Polsce

Polecane posty

Gość Olaa
18 minut temu, Gość Gosc napisał:

kobieta ktora czesto nie ma wolnego w ciagu dnia ani hobby, bo gary musi umyc poraz szosty

Ja nie mam zmywarki, ale cenie swoj komfort. poza tym mam faceta ktory robi rzeczy w domu takie jak np on gotuje to jazmywam, ja gotuje to ona zmywa. dziecko tez czasem zmywa naczynia i niezle mu idzie.

Ja codziennie albo czytam ksiazke, lub magazyny jakies,  algo ogladam sobie seriale na netflixie sama lub z mezem. czesto mam kapiel w pianie i mam czas by robic maseczki,pilingi ciala.

2x w tygodniu ide na fitness- raz joga, a raz barre.  albo czaem zamaist barre ifde pobiegac. co 2, 3 tyogdnie idziemy na basen rodzinnie, praktycznie co sobote/niedziele jest rower 2 godziny lub spacer 2 godziny. raz w miesiacu kino z kolezankami. 

w miszkaniu czysto, ale nie lsni. kurze na polkach z ksiazkami owszem, wycieram, raz na 2 tygodnie... jakos tak. nie rzucaja sie w oczy, nie rzeszkadzaj nam. syfu ie ma. piekarnik myjemy co 3-4 miesiace. lodowke raz na miesiac.  itd......

umiar, rownowaga, umiar, rownowaga.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

A te 40 f to jaka da emeryture? Moja znajomej matka dostała tyle, że szybko zmarła w biedzie.

 a wiesz co to sa oszczednosci , lokaty? bo ja wiem i mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Olaa napisał:

Place skladki (pension). jakos £40 miesiecznie.

Dodatkowo MOŻESZ płacić składki emerytalne, ale nie MUSISZ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja też już pomijam fakt, że statystyczny mieszkaniec UK dopiero w okolicach 50 dojrzewa mentalnie i psychicznie i dociera do niego refleksja "gdzie ja zamieszkam na emeryturze?" i odkrywa produkt, którym jest kredyt hipoteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Olaa napisał:

 a wiesz co to sa oszczednosci , lokaty? bo ja wiem i mam.

tak, lokaty może o 0,5% większe od poziomu inflacji, błagam dziewczyno za długo siedzisz wśród tych ekonomicznych analfabetów z UK i przesiąkłaś ich myśleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

A te 40 f to jaka da emeryture? Moja znajomej matka dostała tyle, że szybko zmarła w biedzie.

Możesz płacić więcej jeśli chcesz, sam wybierasz czy płacisz 2,5%, 5% czy 8% swojej pensji. 

Możesz też nie płacić w ogóle i sam sobie składać. Twój wybór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szlachcic81

MORDERCY I LGAZE chyba SRAJA W GACIE.Umre w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Szlachcic81 napisał:

MORDERCY I LGAZE chyba SRAJA W GACIE.Umre w Polsce.

Miłego umierania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mieszkam w Polsce jak jest za granicą wiem z rozmów z znajomymi itp... Ale jedno wiem napewno w Polsce jest co raz gorzej. Wczoraj zaczol syna boleć ząb, prywatnie do dentysty najbliższy termin połowa stycznia. Ale że pilne byliśmy wczoraj za ostatnich. Pani stomatolog wyleczyla dwa żeby cena 340 zł. Mama chory kręgosłup na tomograf czekalam 5 miesięcy teraz czekam od maja na rehabilitację na szczęście będę je miała już po 20 stym listopada. Jest to chore 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa
15 minut temu, Gość gość napisał:

ja też już pomijam fakt, że statystyczny mieszkaniec UK dopiero w okolicach 50 dojrzewa mentalnie i psychicznie i dociera do niego refleksja "gdzie ja zamieszkam na emeryturze?" i odkrywa produkt, którym jest kredyt hipoteczny

Okolo  85-90% Brytyjczykow w wieku 40+ jakich znam, ma swoje mieszkania  - tak,na kredyty, ale prawie juz splacone. ci p o50-tce maja je zwykle calkowicie juz splacone.  wiec beda mieli gdzie mieszkac na stare lata ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Mieszkam w Polsce jak jest za granicą wiem z rozmów z znajomymi itp... Ale jedno wiem napewno w Polsce jest co raz gorzej. Wczoraj zaczol syna boleć ząb, prywatnie do dentysty najbliższy termin połowa stycznia. Ale że pilne byliśmy wczoraj za ostatnich. Pani stomatolog wyleczyla dwa żeby cena 340 zł. Mama chory kręgosłup na tomograf czekalam 5 miesięcy teraz czekam od maja na rehabilitację na szczęście będę je miała już po 20 stym listopada. Jest to chore 

 Moja ciocia w Polsce bardzo choruje. lekarz wiesz co jej powiedzial jak sie skrzyla ma okropne bole  plecow oraz nerek? "'tak to jetst w pani wieku, co pani narzeka? to normalne jak boli". tak jej powiedzial  lekarz!! tutaj, w UK,  to NIE DO POMYSLENIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
25 minut temu, Gość Olaa napisał:

 a wiesz co to sa oszczednosci , lokaty? bo ja wiem i mam.

Wiem, dlaczego obrażasz? Oszczędności i lokaty możesz szybko stracić w razie jakiegoś nieszczęścia, choroby, gdy ubezpieczenie tego nie pokryje, życie dniem dzisiejszym i radość z niskiego ubezpieczenia to lekkomyślność. Mam nieruchomości w kraju, a lokaty raz mam raz nie, bo życie wymaga ryzyka, samym paliwem i kiełbasą długo nie pociagniesz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL
46 minut temu, Gość Gosc napisał:

A jaka dostaniesz emeryturę przy takim małym ZUSie, co z leczeniem w przypadku kosztownej operacji leczenia przy takim małym zusie?

U mnie leczenie jest za darmo,placisz jedynie za pobyt w szpitalu,to jest platne bodajrze 65 euro dziennie.

Mozesz wykupic prywatne ubezpieczenie.Ci najmniej zarabiajacy sa od tego zwolnieni.

Podstawowa opieka medyczna  czyli wizyty w przychodni sa platne,mimo placenia tego " Zusu". Leki rowniez.

Ludzie o nikich dochodach maja to za darmo i placa symboliczne kwoty ( ryczalt) za leki.

Sa kolejki do lekarzy specjalistow.. Dlugie. Sa dobrzy lekarze jak i konowaly nie znajace sie na niczym.

Podejscie dodzieci uposledzonych,osob starszych, kobiet w ciazy itp. jest kompletnie inne niz w PL i to na +

Emerytura panstwowa wynosi tyle co obecnie zasilek dla bezrobotnego, oczywiscie tygodniowo.

Normalne jest, ze ludzie maja prywatne fundusze emerytalne, gdzie pracodawca moze dozucac sie do skladki czy  skladke odliczasz od dochodu przed opodatkowaniem. Taka emerytura NIE JEST pozniej ponownie poodatkowana podatkiem dochodowym jak w PL.

Seniorzy maja darmowa opieke medyczna,darmoweprzejazdy, doplaty do pradu czy ogrzewania..

Wole byc emerytem poza PL.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL
42 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Małe ubezpieczenie nie pokrywa wszystkiego, mały ZUS mała emerytura, na zachodzie jeśli chcesz żyć jak człowiek na emeryturze musisz płacic dużo więcej niż taki zusik o jakim piszesz.

A w PL duzy zus to duza emerytura ? 🙂

Wez mnie nie rozsmieszaj 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
32 minuty temu, Gość gość napisał:

ja też już pomijam fakt, że statystyczny mieszkaniec UK dopiero w okolicach 50 dojrzewa mentalnie i psychicznie i dociera do niego refleksja "gdzie ja zamieszkam na emeryturze?" i odkrywa produkt, którym jest kredyt hipoteczny

Jak nie ma gdzie mieszkać, to kredytu pod zastaw nieruchomości nie dostanie, a w wieku 50 lat to tak chętnie nie dają, chyba że na 15 lat i raty duże, a człek co całe życie bimba sobie nieprzyzwyczajony do wyrzeczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
34 minuty temu, Gość Gość napisał:

Możesz płacić więcej jeśli chcesz, sam wybierasz czy płacisz 2,5%, 5% czy 8% swojej pensji. 

Możesz też nie płacić w ogóle i sam sobie składać. Twój wybór. 

Najczęściej jak nie musisz to nie płacisz, czas szybko leci i masz pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL
39 minut temu, Gość gość napisał:

+ płatne studia czyli niewyedukowane społeczeństwo, którym lepiej się manipuluje

Lepiej sie doinformuj 🙂

Darmowe studia sa , jak rowniez system grantow i stypendii, gwarantujacych realna pomoc 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
21 minut temu, Gość Olaa napisał:

 Moja ciocia w Polsce bardzo choruje. lekarz wiesz co jej powiedzial jak sie skrzyla ma okropne bole  plecow oraz nerek? "'tak to jetst w pani wieku, co pani narzeka? to normalne jak boli". tak jej powiedzial  lekarz!! tutaj, w UK,  to NIE DO POMYSLENIA!!!

Skąd wiesz, jak zachorujesz to zobaczysz. Piszą że tam na wszystko dają paracrtamol, za to tanie u ubezpieczrnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
13 minut temu, Gość poza PL napisał:

U mnie leczenie jest za darmo,placisz jedynie za pobyt w szpitalu,to jest platne bodajrze 65 euro dziennie.

Mozesz wykupic prywatne ubezpieczenie.Ci najmniej zarabiajacy sa od tego zwolnieni.

Podstawowa opieka medyczna  czyli wizyty w przychodni sa platne,mimo placenia tego " Zusu". Leki rowniez.

Ludzie o nikich dochodach maja to za darmo i placa symboliczne kwoty ( ryczalt) za leki.

Sa kolejki do lekarzy specjalistow.. Dlugie. Sa dobrzy lekarze jak i konowaly nie znajace sie na niczym.

Podejscie dodzieci uposledzonych,osob starszych, kobiet w ciazy itp. jest kompletnie inne niz w PL i to na +

Emerytura panstwowa wynosi tyle co obecnie zasilek dla bezrobotnego, oczywiscie tygodniowo.

Normalne jest, ze ludzie maja prywatne fundusze emerytalne, gdzie pracodawca moze dozucac sie do skladki czy  skladke odliczasz od dochodu przed opodatkowaniem. Taka emerytura NIE JEST pozniej ponownie poodatkowana podatkiem dochodowym jak w PL.

Seniorzy maja darmowa opieke medyczna,darmoweprzejazdy, doplaty do pradu czy ogrzewania..

Wole byc emerytem poza PL.

 

Tak, jeśli całe życie słono płacisz na tą emeryturę. Ci co tego nie robią przymierają głodem na starość, ledwo na czynsz starcza, a mieszkanie nie własne tło całe życie wynajmowane najczęściej u emigrantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

Najczęściej jak nie musisz to nie płacisz, czas szybko leci i masz pozamiatane.

W PL musisz,placisz,czas szybko leci i.. masz realne goowno. Pozamiatane.

W Uk przynajmniej cie przez cale zycie nie okradaja przymusowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
15 minut temu, Gość poza PL napisał:

A w PL duzy zus to duza emerytura ? 🙂

Wez mnie nie rozsmieszaj 😄

Zależy, jedni mają lepszą inni gorsza, ale mają, bo MUSZA płacić.Najbardxiej narzekają ci, co nie płacili, bo jak się postarasz to i u nas nie zapłacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Tak, jeśli całe życie słono płacisz na tą emeryturę. Ci co tego nie robią przymierają głodem na starość, ledwo na czynsz starcza, a mieszkanie nie własne tło całe życie wynajmowane najczęściej u emigrantów.

Co ty za bajki piszesz ? 🙂

Szwagier powiedzial ?

Te wiadomosci to sa z.. ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Skąd wiesz, jak zachorujesz to zobaczysz. Piszą że tam na wszystko dają paracrtamol, za to tanie u ubezpieczrnie 

Rodzilam tutaj  (cesarka),  mialam tez  konsultacje w sprawie  podejrzenia endometriozy; moja kolezanka ma leczony artretyzm, inna  koleznaka miala podejrzenie raka  piersi i BARDZO SZYBKO  sie nia zajeli,  itd itd a nie slynny paracetamol i nic  innego. 

sa tu super lekarze, sa przecietni i konowaly tez sa, jak wszedzie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość poza PL napisał:

W PL musisz,placisz,czas szybko leci i.. masz realne goowno. Pozamiatane.

W Uk przynajmniej cie przez cale zycie nie okradaja przymusowo.

Okradają wszędzie, za darmo nie ma nic. Na obczyźnie musisz się starać, bo odstawia na granicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miedzyinnymidlatego

Patrzcie jakie mamy podle powietrze:

https://airly.eu/map/pl/

w polszy nawet nikt nie raczy zalatwic nam dofinansowac na piece eko. Patrzcie jakim syfem oddychamy. Ja caly czas kaszle flegma. Boje sie!!!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takaprawda

W czechach i na slowacji ludziom lepiej sie powodzi mimo ze startowalismy z tego samego poziomu co oni.

tam jest legalna aborcja, a ludzie maja czyste powietrze. Porownajcie:

https://airly.eu/map/pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g  o  ss ccc

wlasnie, co do powietrza - nawet nie wiecie, jak fajne powietrze jest  tak od polowy wzwyz, w  UK (dlugi kraj w koncu)  -  a tak z 80%  Szkocji to ma powietrze  n niemalze jak marzenie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
20 minut temu, Gość Gosc napisał:

Najczęściej jak nie musisz to nie płacisz, czas szybko leci i masz pozamiatane.

A skąd taka statystyka? To lepiej nie mieć wyboru, tak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
42 minuty temu, Gość Olaa napisał:

 Moja ciocia w Polsce bardzo choruje. lekarz wiesz co jej powiedzial jak sie skrzyla ma okropne bole  plecow oraz nerek? "'tak to jetst w pani wieku, co pani narzeka? to normalne jak boli". tak jej powiedzial  lekarz!! tutaj, w UK,  to NIE DO POMYSLENIA!!!

ta, te sieroty z Pakistanu albo Bangladeszu posiłkujące się wikipedią w trakcie konsultacji faktycznie wiele mogą, tyle co szaman, mam wrażenie, że o UK to się otarłaś jedynie w trakcie epizodu wakacyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość g o ss ccc napisał:

wlasnie, co do powietrza - nawet nie wiecie, jak fajne powietrze jest  tak od polowy wzwyz, w  UK (dlugi kraj w koncu)  -  a tak z 80%  Szkocji to ma powietrze  n niemalze jak marzenie !!

Tak, zawsze da jakieś plusy i ....minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×