Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zdziwiona

Do tych co jedzą kurczaka 3 dni

Polecane posty

Gość Zdziwiona

Coś wam powiem. Ugotowałam właśnie całego kurczaka żeby z mięsa zrobić farsz do krokietów. I jestem w szoku bo tu kilka razy czytałam ze kurczak starcza 4osobowej rodzinie na 3 dni. Obrałam mięso i wyszła średnia miseczka mięsa. Kurczak ważył 1300g. Kości i skore wyrzuciłam, zostawiłam tylko mięso. Na skrzydełkach mięsa jest licho co. Tylko piersi i udka bogate. Jak wy to jecie? Jak z tego robicie 12 porcji? Osoba która dostanie to skrzydełko to więcej się kości nalize niż naje. Dlatego wole indyka bo jest bardziej podzielny. Np. Golonka z indyka Ok 0,5 kg starcza nam 3 osobowej rodzinie w tym 5latek na jeden obiad jako dodatek do ziemniaków i warzyw. No ale w przepisie do krokietów jest kurczak, ma być białe mięso to nie będę modyfikować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A indyk to jakie mięso jak nie białe, czerwone? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Było uda odkoszczone kupić, a nie płacić za gnaty i jeszcze tracić czas na obieranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie wiem, my kurczaka mamy na 1 obiad (3 osoby). Ja zjem pierś, córka drugą, a mąż dwa udka i skrzydełka. Kurczak w całości ma małe piersi i nogi. Też mnie ciekawi jak ludzie to robią, podejrzewam, że wydzielają mikroskopijne porcje typu jedno skrzydełko, 1/3 piesi albo ta mała pałka od udka, podają do tego furę ziemniaków i dlatego są najedzeni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bdbdbnd
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

A indyk to jakie mięso jak nie białe, czerwone? 

Miałaś kiedyś do czynienia z całym indykiem ? Wiesz ile rodzajów mięsa jest w indyku ? Jeśli nie to się nie wypowiadaj. Na samej nodze masz 3 rodzaje mięsa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdziwiona
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Było uda odkoszczone kupić, a nie płacić za gnaty i jeszcze tracić czas na obieranie.

Przepis jest na piers. Kupiłam całego żeby mieć więcej tego farszu. Nie chce skrawków to raz a dwa nie jestem taka leniwa żeby mnie to piec minut zbawilo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdziwiona

Tamta babka opisywała ze jak nie zjedzą swojego kawałka to ona to później zbiera obiera z mięsa i robi farsz bodajże do pierogów o ile dobrze pamiętam. Zapadło mi to w pamięć bo było kilka stron hejtu ze z oslinionego mięsa robi farsz do pierogów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Zdziwiona napisał:

Przepis jest na piers. Kupiłam całego żeby mieć więcej tego farszu. Nie chce skrawków to raz a dwa nie jestem taka leniwa żeby mnie to piec minut zbawilo. 

Skrawki to obierałaś z tego całego kurczaka, a nie z ud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Też mnie to zastanawia bo sama kiedyś nawet policzyłam, ile tego mięsa na kurczaku jest - ok. 55% wagi, jak się starannie "obierze", bez skóry. 1,5 kg kurczak da 4 porcje mięsa po 206g. 2 mikro porcje na osobę maks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Bdbdbnd napisał:

Miałaś kiedyś do czynienia z całym indykiem ? Wiesz ile rodzajów mięsa jest w indyku ? Jeśli nie to się nie wypowiadaj. Na samej nodze masz 3 rodzaje mięsa 

Czyli według ciebie indyk to nie jest mięso białe tak? Bo mięso dzieli się na białe i czerwone. A to jakie smaki możesz uzyskać z jakiej części indyka to inna bajka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bbdbdndn
7 minut temu, Gość Gość napisał:

 

 

2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Czyli według ciebie indyk to nie jest mięso białe tak? Bo mięso dzieli się na białe i czerwone. A to jakie smaki możesz uzyskać z jakiej części indyka to inna bajka. 

Bardziej mi chodziło o to ze jak kurczaka się ugotuje to cały jest biały i jak zrobię farsz to będzie biały czyli taki jaki ma być według przepisu a z indyka wyszedłby mi różowy. I nie chodzi mi o to ze są różne smaki z indyka tylko naprzyklad takie udo już nie wyglada jak drób bardziej jak wieprzowina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bxbxcnxn

Hot temat! Czyli wchodzą te co kurczaka jedzą 3 dni ale nie chcą napisać jak to robią 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moja babcia robiła rosół a z mięsa z rosolu pierogi. Tylko babcia byla sama i tylko sobie gotowała. U mnie kurczak jest na raz. Kupuję zagrodowe, po ok. 2kg i najwyżej na drugi dzień pierś zostaje, bo córki wolą udka. Nie ma tam czego dzielić na kilka obiadów ani porcjować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U nas kurczak też na raz. Zdarza się, że mąż zje sam całego pieczonego z marketu, ale one są małe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hxhxj

No takie z rożna to się je i nie wiadomo kiedy całego się zjadło 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Mi i mężowi taki kurczak starcza na 3 obiady. Ale u nas mięso jest tylko malym dodatkiem do obiadu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
27 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie wiem, my kurczaka mamy na 1 obiad (3 osoby). Ja zjem pierś, córka drugą, a mąż dwa udka i skrzydełka. Kurczak w całości ma małe piersi i nogi. Też mnie ciekawi jak ludzie to robią, podejrzewam, że wydzielają mikroskopijne porcje typu jedno skrzydełko, 1/3 piesi albo ta mała pałka od udka, podają do tego furę ziemniaków i dlatego są najedzeni. 

Albo kupują większe kurczaki a nie jakieś kuropatwy 😅  kurczaki z wolnego wybiegu to 2-3 kilo mięcha. Nie żebyśmy go z mężem jedli takiego 3 dni ale w jeden nie damy mu rady na pewno.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nxnxnnx
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Mi i mężowi taki kurczak starcza na 3 obiady. Ale u nas mięso jest tylko malym dodatkiem do obiadu 🙂

To zdradź sekret jak go porcjujesz na te 3 obiady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
30 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie wiem, my kurczaka mamy na 1 obiad (3 osoby). Ja zjem pierś, córka drugą, a mąż dwa udka i skrzydełka. Kurczak w całości ma małe piersi i nogi. Też mnie ciekawi jak ludzie to robią, podejrzewam, że wydzielają mikroskopijne porcje typu jedno skrzydełko, 1/3 piesi albo ta mała pałka od udka, podają do tego furę ziemniaków i dlatego są najedzeni. 

Ja całej piersi nie zjem z kurczaka który ma 2,5kilo. W życiu 😅 takiego kupiłam akurat na jutrzejszy/ pojutrzejszy obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nxnxnnx
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Albo kupują większe kurczaki a nie jakieś kuropatwy 😅  kurczaki z wolnego wybiegu to 2-3 kilo mięcha. Nie żebyśmy go z mężem jedli takiego 3 dni ale w jeden nie damy mu rady na pewno.  

To nie kurczak tylko brojler jak już. Normalny kurczak Ci taki nie urośnie. Tym bardziej z wolnego wybiegu. Tak rośnie brojler szprycowany lekami i koncentratem zamiast ziarna. Albo Ty nas kłamiesz albo sprzedawca Ciebie okłamuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

U mnie też mięso to tylko dodatek do warzyw i kasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Róża

Kiedyś kurczaka miałam na trzy dania tj porcja rosołowa szła na rosół a udka i skrzydełka smażyłam na drugie danie do tego ziemniaczki i surówka, pierś mrozilam i miałam na kolejny obiad tj kroiłam, rozbijalam i panierowałam jak schabowe plus ziemniaczki i surówka...teraz rodzina większa :)trzy osoby i wystarcza na dwa dania tj pierś robię jak powyżej plus rosołek z reszty 😀ale ja starej daty jestem i tak mnie w domu nauczono ...pozdrawiam wszystkich serdecznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 666

W niektórych tematach piszecie, ze mieso jest niezdrowe, ze za duzo miesa w diecie, a teraz niedowierzacie jak mozna jesc kurczska przez 3 dni 😁 tak zle i tak niedobrze 😂

Rozne sa opcje. Porcje nie muszą byc duze. Piers rozbic i zrobic kotlety, ew. Nuggetsy. Z surowka i kasza jest obiad. Z reszty ugotowac rosol lub jakas zupe typu pomidorowa. To jest drubi obiad. Moze nawet na 2 dni. Z miesa z zupy zrobic krokiety lub pierogi i jest kolejny obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Przecież to autorko proste. Nawet 4 dni. Kupujesz większego kurczaka i robisz tak. Dzień pierwszy kotlet z jednej piersi. Jak się postarasz, wyjdą 4. Dzień drugi, kotlet z drugiej piersi, albo jakiś ryż z podsmażoną piersią pokrojona na kawałeczki. Dzień trzeci, gulasz z udek, a dzień czwarty zupa na porcji rosołowej i skrzydełkach. Ale jak chcesz zrobić pieczonego kurczaka, to już niestety, ale na 3 dni tego nie rozłożysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
49 minut temu, Gość Nxnxnnx napisał:

To nie kurczak tylko brojler jak już. Normalny kurczak Ci taki nie urośnie. Tym bardziej z wolnego wybiegu. Tak rośnie brojler szprycowany lekami i koncentratem zamiast ziarna. Albo Ty nas kłamiesz albo sprzedawca Ciebie okłamuje 

Sama jest brojler naszprycowany koncentratem😂

kurczaki które jem wykluwają się z jajek zniesionych, wysiedzianych przez kwoki, wychowane na robaku, resztkach „ze stołu” pszenicy i kukurydzy. Głupie nie są, ale szafki z lekami nie potrafią otwierać jeszcze żeby się szprycować... takie domowe kurczaki po 3 ważą a nie kilo30. Może ty gołębie kupujesz i myślisz że kurczak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm

Do białych mięs zaliczamy miesa ptaków ( w tym oczywiscie indyków) a takze zajecy i królików. I nie chodzi o kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Albo kupują większe kurczaki a nie jakieś kuropatwy 😅  kurczaki z wolnego wybiegu to 2-3 kilo mięcha. Nie żebyśmy go z mężem jedli takiego 3 dni ale w jeden nie damy mu rady na pewno.  

Co ty odpowiadasz, jakie 2-3 kg mięsa, jak taki kurczak wazy max 2kg. Z wolnego wybiegu są mniejsze, bo niefaszerowane hormonami. Musiałabyś jakiegoś 5kg kolosa kupić, żeby było 3kg mięsa, w życiu takiego kurczaka nie widziałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 godzin temu, Gość gość napisał:

Przecież to autorko proste. Nawet 4 dni. Kupujesz większego kurczaka i robisz tak. Dzień pierwszy kotlet z jednej piersi. Jak się postarasz, wyjdą 4. Dzień drugi, kotlet z drugiej piersi, 

Cztery kotlety z jednej piersi kurczaka???

Padłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Co ty odpowiadasz, jakie 2-3 kg mięsa, jak taki kurczak wazy max 2kg. Z wolnego wybiegu są mniejsze, bo niefaszerowane hormonami. Musiałabyś jakiegoś 5kg kolosa kupić, żeby było 3kg mięsa, w życiu takiego kurczaka nie widziałam. 

W Polsce mięso na hormonach jest zabronione! Skończcie powtarzać te brednie. Chcecie zjeść kurczaka na hormonach? Do do Brazylii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
32 minuty temu, Gość Gość napisał:

Cztery kotlety z jednej piersi kurczaka???

Padłam!

Uważaj, bo nie wstaniesz. U mnie idą na kotlety 2 piersi i mamy po 2. Z większej piersi ci 4 wyjdą. Natomiast 4 de volaille już nie. Mało się tutaj naczytałaś, że mięska, to ona malutko, bo niezdrowe? No to przygotuje po 70-80g mięsa na osobę i według niej jest git. Restauracyjna porcja kotleta ze schabu ma 100g, to co ty nie zrobisz 4 kotletów z jednej piersi kurczaka ważącego ok kilogram osiemdziesiąt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×