Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zaniepokojona

Ponad 2letnie dziecko nie mówi nic

Polecane posty

Gość Zaniepokojona

Umie tylko dwie sylaby "da" I ""ma".

Ma 2 lata i 2miesiące. 

Czy wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Oczywiście, że nie ok. Mój też ma opóźniona mowę, ale odkąd skończył 1.5 roku chodzimy do logopedy i efekty są. 

Twój syn komunikuje się gestem? Pokazuje palcem? 

Idź do neurologopedy na konsultacje, jeśli cos zaniepokoi to wyśle Cie do psychologa z dzieckiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona

Palcem pokazuje,ale przez to że nie mówi,nie do końca wiem,o co mu chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

a ty duzo mówisz do niego? Ja wiem że to może zabrzmić dziwnie, ale do dziecka które nie mówi nic w wieku 1.5 roku powinno się mówić cały czas. Choćby to co się teraz robi. "ubierzemy bluzeczkę ", "zamkniemy drzwi". Mozliwe ze ty sama mówisz niewiele, to i dziecko nie widzi takiej potrzeby. Mozliwe tez ze to cos głebszego i laryngolog jest niezbędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
59 minut temu, Gość Zaniepokojona napisał:

Umie tylko dwie sylaby "da" I ""ma".

Ma 2 lata i 2miesiące. 

Czy wszystko jest ok?

To prowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oschła
45 minut temu, Gość Gość napisał:

a ty duzo mówisz do niego? Ja wiem że to może zabrzmić dziwnie, ale do dziecka które nie mówi nic w wieku 1.5 roku powinno się mówić cały czas. Choćby to co się teraz robi. "ubierzemy bluzeczkę ", "zamkniemy drzwi". Mozliwe ze ty sama mówisz niewiele, to i dziecko nie widzi takiej potrzeby. Mozliwe tez ze to cos głebszego i laryngolog jest niezbędny

Akurat to nie ma nic wspolnego z rozwojem mowy, mozna byc gadula i dziecko moze pozno rozwijac mowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Oschła napisał:

Akurat to nie ma nic wspolnego z rozwojem mowy, mozna byc gadula i dziecko moze pozno rozwijac mowe. 

ale w odwrotna strone ma. Dziecko które wychowuje sie w ciszyn -bo tv zakazany, a siedzi z mama 10h dziennie sam na sam, a mama po cichu, to dziecko nie zajarzy ze mozna gadac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Cześć mam Ci napisze, że to ok bo moje dziecko też późno zaczęło mówić A teraz rozwija się prawidłowo, a część, że u mnie okazało się, że dziecko ma jednak jakieś problemy rozwojowe. To Ty znasz najlepiej swoje dziecko i skoro jesteś zaniepokojona to dla własnego spokoju i zdrowia dziecka po prostu to sprawdź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gigi

Norma to 200 słów na dwa lata, po mały powinno składać dwuwyrazowe zdania. Nie robi tego? Idziemy do specjalistów. Sprawdzamy słuch, wędzidełko, migdałki. Potem neurologopeda. Prawdopodobnie nic mu nie jest, ale trzeba wykluczyć zaburzenia dla swojego spokoju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja bym w pierwszej kolejności poszła do neurologopedy. On i tak skieruje na badanie sluchu, powie czy widzi potrzebę zrobić abr czy audiometria starczy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupia matka głupie dziecko. Szczepione było czy nie? Bo jak nie to może się zaraziło od matki głupotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osa

Moj ma dokladnie tyle i gada zdaniami, zadaje pytania itp.

ale starszy syn w tym wieku mowil tylko mama, baba i tata.

wazne: czy rozumie mowe i czy rekompensuje brak mowy komunikacja niewerbalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×