Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Syn nie rozróżnia kolorów. Poradzcie

Polecane posty

Gość Gość

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z moim prawie 9 latkiem. Przestał rozróżniać kolory. Przez pewien czas myślałam że robi sobie ze mnie najzwyczajniej w świecie żarty i mocno się denerwowalam kiedy np mówiłam mu przy zadaniu domowym, to zrób na różowo a on wyciągał np blekitny i pytał czy to jest różowy. Do szewskie pasji mnie to doprowadzalo, Zwłaszcza że zbiegło się to w czasie z różnymi jego zachowaniami w szkole (pyskowki do pani, wybuchy nerwowo w domu) i odbierałam to jako próbę irytowania mnie. Ale teraz nie na żarty się wystraszylam bo chyba naprawdę coś jest nie tak. Pisał list do Mikołaja. Pokolorowal narysowane przez siebie obrazki. Obejrzałam list i zapytałam go na jaki kolor pomlaowal choinkę na co oczywiście odpowiedział że na zielono, upewnilam się Jeszce dwa razy i odpowiedź była taka sama. Jednak choinka nie była zielona tylko pomarańczowa. Pokazała mu to a on się popłakał że w takim razie nie może tego listu położyć na okno i musi rysować od nowa. I że przecież kolorowal zielona kredka. W szkole też ostatnio prosił Panią żeby mu zaznaczyla na tabelce który kolor której kredce odpowiada bo on nie wie. Jest w szoku. Czytałam o daltonizmie ale on nigdy nie miał takich problemów. Dla upewnienia się wzięłam jakiego opinie z zerówki przedszkolnej i była rewelacyjna. Mianowicie że syn jest bardzo zdolniony. Bezbłędnie, liczy, czyta, piszę, rozróżnia kolory itp. Faktem jest że syn w przedszkolu tworzył piękne rysunki i prace artystyczne, a teraz jakość wykonywanych prac i nawet głupiego kolorowania uległa u niego znacznemu pogorszeniu. 

Napewno zapisze się z nim do okulisty ale bardzo martwię się czym może być to spowodowane. Dodam że zauważylam że problem z rozróżnianianiem barw u młodego nie występuje cały czas.Jednak zdarzają się takie sytuacje i to coraz częściej Czasem określi kolory bezbłędnie a czasem sam się irytuje tym że nie może Pokolorowac samodzielnie rysunku tylko wola mnie żebym mu pokazała jaka kredka ma być do danego koloru. . 

Czy ktoś z was może spotkał się z podobną sytuacja u swojego dziecka. Czy może chociaż ma jakiekolwiek pojęcie czym może być spowodane takie nagle wystąpienie takich problemów. Bo przyznam szczerze że martwię się bardzo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szlachcic81

KITUJCIE sobie na tym forum ale to NIC WAM NIE DA.Oczywiscie ze ROBIE ale zrzad STOND...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pootas81

Powtarzam ze NIE BEDE sie z wami tu uzeral...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Widać pojawił się jakiś troll 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie spotkałam się z takim czymś. Nie czekaj z wizytą u specjalisty. A może w międzyczasie chorowal albo miał jakiś uraz? To tylko kolory czy też innych rzeczy zapomniał? Szybko zacznij szukać przyczyny, coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Komediant

Trzeba go koniecznie uśpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ogólnie raczej wszystko jest ok. Nadal jest bardzo mądry. Zdolny. Ma szeroki zakres wiedzy jak na 9 latka. Tylko tak jak już wyżej pisałam jego rysunki i sposób kolorowania nie jest już taki jak był w przedszkolu. Tylko tak jakby niedbaly. Koloruje na miarę 4,5 latka. Porównując jego prace przedszkolne a te szkolne nastąpiła bardzo widoczna zmiana. No i też zrobił się bardzo wybuchowy, nieuwazny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tam poszukaj

Jest takie jedno miejsce w Tworkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po prostu kolory widzi inaczej przez zla prace oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybka

To że widzi kolory inaczej przez to że z oczami coś jest nie tak to raczej autorka wie. Bardziej pytała co może być tego przyczyną. W sensie jakaś choroba oczu itp. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc gosc

Jak Matka poprawi ortografie to NA PEWNO dziecko zrobi postepy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Było nie dorabiać sobie w burdelu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr. hab.

Na wieczór porządnie wysmaruj jego ślepie świeżo wydalonym kałem to do rana mu przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym poszła jeszcze do neurologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×