Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Ile kobiet kiedyś pracowało a ile dzis i co robiły

Polecane posty

Gość Mem
8 minut temu, Gość Suzi napisał:

Nawet państwowe uczelnie są utrzymywane z podatku wszystkich więc dziennie studia też powinny być płatne 

Tak, powinne być. Może wtedy byłoby mniej młodzieży wybierającej bezsensowne i mało opłacalne studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isisisj
1 minutę temu, Gość gość napisał:

W żadnym innym kraju nie dostaje się na bombelka sumy w wysokości 1/3 pensji minimalnej netto. I nie powinno się dostawać. Powinno się z tego finansować miejsca w żłobkach i przedszkolach, co znacznie pomogłoby w aktywizacji zawodowej kobiet (a nie jak obecnie kobiety z rynku pracy wypychało, bo po co pracować jak za darmo dają?).

A dlaczego podatnicy mają utrzymywać setki tysięcy studentów dziennych ? Później tylko oni mają z tego korzyści a to jest zabierane z często małych pensji ubogich ludzi,  chce zeby się skończył socjal dla studentów dziennych i zarobili na swoją edukację sami jak to jest w USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jsjsj
1 minutę temu, Gość Isisisj napisał:

A dlaczego podatnicy mają utrzymywać setki tysięcy studentów dziennych ? Później tylko oni mają z tego korzyści a to jest zabierane z często małych pensji ubogich ludzi,  chce zeby się skończył socjal dla studentów dziennych i zarobili na swoją edukację sami jak to jest w USA

Jak zabierać socjal to wszystkim cwaniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mem
2 minuty temu, Gość Isisisj napisał:

A dlaczego podatnicy mają utrzymywać setki tysięcy studentów dziennych ? Później tylko oni mają z tego korzyści a to jest zabierane z często małych pensji ubogich ludzi,  chce zeby się skończył socjal dla studentów dziennych i zarobili na swoją edukację sami jak to jest w USA

Edukacja wyższa to w ogóle potrzebuje reformy. Począwszy od finansowania, a kończywszy na programach (w sumie tak jak wszystko w tym państwie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isjsj
1 minutę temu, Gość Mem napisał:

Edukacja wyższa to w ogóle potrzebuje reformy. Począwszy od finansowania, a kończywszy na programach (w sumie tak jak wszystko w tym państwie).

Ale mnie najbardziej śmieszy że każdy w tym kraju podlega jakiemuś socjalowi ale czepiają się tylko 500 + , to się nazywa hipokryzja i moralność wybiórcza bo jak zabrać to wszystkim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isjsj

Refundacje leków też zabierzmy bo to socjal 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość 82828 napisał:

I chce dodać że jesteś niestety kolejnym zmanipulowanym przez tvn że dzięki 500 plus ludzie przechodzą na Social, guziku prawda, teraz kur domowych jest na lekarstwo kiedyś była plagą

Nie zrozumieliśmy sie nie jestem wrogiem 500+, bo podobne programy od lat funkcjonują w połowie europy. Jestem wrogiem patologi bo chociaż jak twierdzisz coraz wiecej kobiet się aktywizuje to również coraz więcej popada w złudzenie socjalnego bogactwa. Od kilku tygodni jestem na forum i to co w niektórych tematach ludzie wypisują naprawdę graniczy z patologia. Wiem że tacy ludzie zawsze byli tylko nigdy do mnie nie docierała skala tego zjawiska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jdjs
1 minutę temu, DANIEL napisał:

Nie zrozumieliśmy sie nie jestem wrogiem 500+, bo podobne programy od lat funkcjonują w połowie europy. Jestem wrogiem patologi bo chociaż jak twierdzisz coraz wiecej kobiet się aktywizuje to również coraz więcej popada w złudzenie socjalnego bogactwa. Od kilku tygodni jestem na forum i to co w niektórych tematach ludzie wypisują naprawdę graniczy z patologia. Wiem że tacy ludzie zawsze byli tylko nigdy do mnie nie docierała skala tego zjawiska. 

Patologia to głównie stan umysłu, można mieć pieniędze i wykształcenie a być ciężką patologia, bieda to nie patologia jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odm

Autorko, było właśnie odwrotnie- kiedyśś wszystkie kobiety pracowały a teraz większość nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Shiro napisał:

Gadasz bzdury ja mam 25 lat a pracuje na produkcji fizycznie , moja ciotka ma 45 a nigdy się prawdziwa robota nie skalala dorabiala  w sumie tylko na papierosy , obiadu jej się gotować nie chce w domu burdel jej koleżanki takie same tylko dobrze zjeść i zapalić, to zależy od człowieka nie od wieku

Twoja ciotka nie stanowi większości. W obliczu spadku dzietności i ułatwień technologicznych dzisiejsza kura domowa robi 1/10 tego co dawniejsza. Nawet jeśli czyjaś babcia nie pracowała to narobiła się nieporównywalnie więcej niż dziś jej wnuczka,a ciotka jest leniem, lenie były zawsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mem
19 minut temu, Gość Isjsj napisał:

Ale mnie najbardziej śmieszy że każdy w tym kraju podlega jakiemuś socjalowi ale czepiają się tylko 500 + , to się nazywa hipokryzja i moralność wybiórcza bo jak zabrać to wszystkim 

To powiem Ci prościej... Chce żeby nikomu nic nie DAWANO, ale żeby nikomu nic nie ZABIERANO. Tak, refundacja leków też jest be 🙂 Prawda jest taka, że refundowane są takie leki, na których opłacenie ludzi stać, a byłoby stać jeszcze bardziej w przypadku nieopodatkowana pracy i braku ZUSu. Ludzie, którzy potrzebują lekarstw wartych pojedynczo kilkadziesiąt tysiecy złotych refundacji nie mają 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
27 minut temu, Gość Isisisj napisał:

A dlaczego podatnicy mają utrzymywać setki tysięcy studentów dziennych ? Później tylko oni mają z tego korzyści a to jest zabierane z często małych pensji ubogich ludzi,  chce zeby się skończył socjal dla studentów dziennych i zarobili na swoją edukację sami jak to jest w USA

A czemu tylko studenci? Jak USA to USA: publiczna opieka zdrowotna na naprawdę podstawowym poziomie, a za wszystko inne płacisz sobie sama. Nie stać cię na szpital po 5000 zł za dzień? Jaka szkoda... cóż, zapraszamy po sąsiedzku, pani sobie wybierze wyściółkę trumny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mem
1 minutę temu, Gość gość napisał:

A czemu tylko studenci? Jak USA to USA: publiczna opieka zdrowotna na naprawdę podstawowym poziomie, a za wszystko inne płacisz sobie sama. Nie stać cię na szpital po 5000 zł za dzień? Jaka szkoda... cóż, zapraszamy po sąsiedzku, pani sobie wybierze wyściółkę trumny.

Dobrze, że u nas nie płaci się w ogóle za usługi zdrowotne takie jak np. lekarzy specjalistów, lekarzy dentystów. W teorii, nie powinno się płacić, bo przecież socjal, a w praktyce to szybciej i taniej rzeczywiście można sobie trumne kupić 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
37 minut temu, Gość Isisisj napisał:

A dlaczego podatnicy mają utrzymywać setki tysięcy studentów dziennych ? Później tylko oni mają z tego korzyści a to jest zabierane z często małych pensji ubogich ludzi,  chce zeby się skończył socjal dla studentów dziennych i zarobili na swoją edukację sami jak to jest w USA

W UK studia też są płatne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jsjsj
15 minut temu, Gość gość napisał:

A czemu tylko studenci? Jak USA to USA: publiczna opieka zdrowotna na naprawdę podstawowym poziomie, a za wszystko inne płacisz sobie sama. Nie stać cię na szpital po 5000 zł za dzień? Jaka szkoda... cóż, zapraszamy po sąsiedzku, pani sobie wybierze wyściółkę trumny.

I tak powinno być, jak nikomu to nikomu , a na pewno nie fundowac komuś studiów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 minut temu, Gość Mem napisał:

Dobrze, że u nas nie płaci się w ogóle za usługi zdrowotne takie jak np. lekarzy specjalistów, lekarzy dentystów. W teorii, nie powinno się płacić, bo przecież socjal, a w praktyce to szybciej i taniej rzeczywiście można sobie trumne kupić 😂

Niedługo tylko trumnę będzie można kupić, jak kogoś nie będzie stać, bo "socjałowych" lekarzy i pielęgniarek zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jsjsj
8 minut temu, Gość Gość napisał:

W UK studia też są płatne!

Wszędzie studia są płatne, ale te śmierdzące lenie na goffno studiach najwięcej się będą madrowali że 500 plus i tak dalej a swojego socjaliku nie widzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jsjsj
1 minutę temu, Gość Jsjsj napisał:

Wszędzie studia są płatne, ale te śmierdzące lenie na goffno studiach najwięcej się będą madrowali że 500 plus i tak dalej a swojego socjaliku nie widzą 

Dla mnie takie goffno studia jak socjologia czy obrona narodowa powinny być tylko i wyłącznie płatne, jedynie tylko lekarze i ci co pracuja w służbie życia powinni mieć za darmo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Jsjsj napisał:

I tak powinno być, jak nikomu to nikomu , a na pewno nie fundowac komuś studiów 

Podstawówka i szkoła średnia też powinny być płatne, i nieobowiązkowe. Elektorat PiSu w jednym pokoleniu osiągnąłby 80% 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jsjsj
33 minuty temu, Gość Gość napisał:

Twoja ciotka nie stanowi większości. W obliczu spadku dzietności i ułatwień technologicznych dzisiejsza kura domowa robi 1/10 tego co dawniejsza. Nawet jeśli czyjaś babcia nie pracowała to narobiła się nieporównywalnie więcej niż dziś jej wnuczka,a ciotka jest leniem, lenie były zawsze. 

Kiedyś to było, kiedyś to ludzie robili teraz to nic nie robią, a wzrost gospodarczy i rozwój to się bierze z nic nie robienia , weź się kobieto ogarnij 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jsjsj
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Podstawówka i szkoła średnia też powinny być płatne, i nieobowiązkowe. Elektorat PiSu w jednym pokoleniu osiągnąłby 80% 😄

Nie dlatego że państwo powinno nauczyć czytać i pisać, ale jak ktoś chce zdobyć dobry zawód i na tym zarabiać powinien wziąć kredyt studencki jak w krajach zachodnich i po studiach go splacac , studia są dla niektórych  , nauczanie podstawowe dla wszystkich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jsjsj
Przed chwilą, Gość Jsjsj napisał:

Nie dlatego że państwo powinno nauczyć czytać i pisać, ale jak ktoś chce zdobyć dobry zawód i na tym zarabiać powinien wziąć kredyt studencki jak w krajach zachodnich i po studiach go splacac , studia są dla niektórych  , nauczanie podstawowe dla wszystkich 

A mimo że nie wszyscy podatnicy na studia chodzą wszyscy muszą płacić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Gość Jdjs napisał:

Patologia to głównie stan umysłu, można mieć pieniędze i wykształcenie a być ciężką patologia, bieda to nie patologia 

Sama bieda patologia nie jest, ale sutuacja gdzie matka pyta co tanio ugotować dwojce dzieci bo jej do pierwszego nie starcza już patologia jest. Wspomniana kobieta ma męża który teoretycznie pracuje plus poziom wszelkiego wsparcia socjalnego w obecnych czasach. Wiec jak ta kobieta sobie radziła bez 500+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nnn
1 minutę temu, DANIEL napisał:

Sama bieda patologia nie jest, ale sutuacja gdzie matka pyta co tanio ugotować dwojce dzieci bo jej do pierwszego nie starcza już patologia jest. Wspomniana kobieta ma męża który teoretycznie pracuje plus poziom wszelkiego wsparcia socjalnego w obecnych czasach. Wiec jak ta kobieta sobie radziła bez 500+?

500 plus to pic na wodę kiedyś tego nie było ale żarcie było tańsze, w sumie nic się nie zmieniło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Gość Nnn napisał:

500 plus to pic na wodę kiedyś tego nie było ale żarcie było tańsze, w sumie nic się nie zmieniło 

Chcesz mi wmówić że w ciągu tych kilku lat inflacja skoczyła o 300%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kiedyś chyba był obowiązek pracy. Nie można było.ot tak, siedzieć sobie w domu. Za moich czasów ( mam 40 lat) wszyscy siedzieli z dziećmi max do 3lat, dzieci do przedszkola, mama do pracy. Nie kojarzę nikogo nie pracującego,  poza jedną marynarzową. Teraz mam syna w 1 klasie i nie pracują 2 mamy.  Obie w domu z malutkimi dziećmi.  No i moja sąsiadka,  bo " po co ona ma robić po pracy coś,  jak może mieć na to cały dzień ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ale kogoś w tyłek szczypie ten socjal:) Płacony również w innych krajach Europy i to od dawna. Jakoś  ten ktoś nie zauważa, że od kilku lat Polska ma rosnące wskaźniki gospodarcze, w przeciwieństwie do np.Niemiec. Kobiety pracowały i pracują, od niedawna nawet w zawodach, które wcześniej nie były dla nich dostępne.

właśnie patrząc na Niemcy tym bardziej socjal powiniejn być w Polsce ukrócony, gdyż nasza gospodarka jest ściśle skorelowana z niemiecką poprzez wymianę handlową i ich problemy wkrótce staną się naszymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDY
3 godziny temu, Gość Shiro napisał:

Gadasz bzdury ja mam 25 lat a pracuje na produkcji fizycznie , moja ciotka ma 45 a nigdy się prawdziwa robota nie skalala dorabiala  w sumie tylko na papierosy , obiadu jej się gotować nie chce w domu burdel jej koleżanki takie same tylko dobrze zjeść i zapalić, to zależy od człowieka nie od wieku

Trzeba było się uczyć lub złapać bogatego męża, ciotka pewnie była spryciula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8282
1 godzinę temu, Gość Nnn napisał:

500 plus to pic na wodę kiedyś tego nie było ale żarcie było tańsze, w sumie nic się nie zmieniło 

Czereśnie były po 70 zł więc skoczyla nawet miejscami o 700 % 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak komuś 500 plus przeszkadza to ja chętnie przygarne:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×