Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jaaahasahha

Skoro tak lubicie oceniać innych to proszę

Polecane posty

Gość Jaaahasahha

Oceńcie moja sytuacje. Ja się nie boje napisać szczerze co i jak mam. 
Mam męża i 2 synków. Dochody na rodzine z uwzględnieniem 500+ wynoszą na tę chwile Ok 7800zl. Od lutego idę na wychowawczy i spadnie do Ok 6300. Nasze zobowiązania to kredyt hipoteczny 1300, gotówkowy 1000 i rata za AGD 300zl. Abonament telefony i internet w sumie 80 zł. Za Nc+ 100 zł. Woda 200zl co drugi miesiąc a prąd 260 co drugi miesiąc. Gaz różnie ale średnio 150 zł mc. Do tego opłacamy prywatne ubezpieczenia za 100 zł/mc. Przedszkole 300zl. Jedzenie i chemia Ok 2000-2500 zł/mc. 
teraz co mamy: pół bliźniaka 90 m2. Auto 13 letnie, 7 osobowe ale te 2 osoby w bagażniku jakby co 😋. Mąż ma służbowego a’la suva 2 letniego. Wiec inne auto niepotrzebne nam. Mamy wszystkie nowe meble, 3 sypialnie, salon z aneksem kuchennym, 2 łazienki, zmywarkę, extra pralkę, piekarnik, lodówkę side by side, nowoczesny okap, ekspres ciśnieniowy delonghi,  irobota roombe 925, 3 telewizory, laptopa, tableta z klawiatura który wyglada jak mały laptop, 2 iphony . Jeździmy co roku na wakacje nad morze na tydzień. W ferie na weekend do hotelu Gołębiewski. Kupujemy to na co mamy ochotę jeśli chodzi o jedzenie lub ubrania. Staramy się zdrowo odżywiać. Mam wykształcenie wyższe i przed ciaza zajmowałam kierownicze stanowisko. W związku z tym ze mąż również ma kierownicze stanowisko dużo pracuje i czasami wyjeżdża a ja zajmuje się domem i dziećmi. W tygodniu mąż wraca Ok 15-16 i wieczory spędzamy razem wspólnie z dziećmi. Raczej nigdzie nie wychodzimy. Czasami coś sobie zamówimy albo zaprosimy gości to wtedy szalejemy z daniami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

Jezu 200zl za wodę??? Co wy z nią robicie? 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola

a jesteś brzydka?Bo nie napisałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopps
3 minuty temu, Gość Ggghhy napisał:

Jezu 200zl za wodę??? Co wy z nią robicie? 😀

Ja płacę za wodę zaliczkę prawie 300 zł na miesiąc. A jest nas dwie osoby. Ale co zrobić, skoro metr sześcienny ciepłej wody kosztuje ponad 40 zł (zimnej chyba 17). A myć się, prać, itp., jakoś trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zostaje wam cos z tej pensji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Obydwoje kierownicze stanowiska ale 500 + pobiera 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

8 tysiecy i tysiac zostaje 7 ty masz 3 tysiace maz 4 pensje dupy nie urywaja jak na kierownicze stanowiska. Ja chce miec na sama siebie ok 5 tysiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oj kłamczuszku

Kierownik za niecałe 2k? 😂 

Skoro idziesz na wychowawczy czyli bezpłatny i odpadnie wam dochód ca 1500 zł to miałaś na umowie nie ale 2 tysie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc Gosc

Moim zdaniem to nieduzo jak na kierownicze stanowiska, ale nienie pisze tego jako jadowitej krytyki. Oczywiscie jest duza rozpietosc na kierowniczych stolkach. Ja jestem zwykla specjalistka, zarabiam netto 3100 zl/mc, a moj maz na kierowniczym stanowisku 11 800 pln/mc. Zarzadza zespolem 350 ludzi. Miasto 100 tys mieszkancow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Haha teraz wszystkie kierowniczkami sa haha a za chwile placza ze 500 plus to malo 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc Gosc

Nie, ja nie jestem kierowniczka, tylko specjalistka 🙂 nie aspiruje na kierownicze stanowisko, lubie swoj w miare swiety spokoj 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaahashsjans
20 minut temu, Gość Ggghhy napisał:

Jezu 200zl za wodę??? Co wy z nią robicie? 😀

Codziennie się kapiemy. Nieraz dwa razy dziennie. Codziennie jedna lub dwie zmywarki i Ok 7 pralek tygodniowo. Wszystko na długie programy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaahashsjans
17 minut temu, Gość jola napisał:

a jesteś brzydka?Bo nie napisałaś

A przepraszam. Nie, nie jestem brzydka. Może nie piękność ale z twarzy Ok. Mam nadwagę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaahashsjans
15 minut temu, Gość Gosc napisał:

Zostaje wam cos z tej pensji? 

Zostaje ale narazie wszystko ładujemy w wykończenie domu bo jest nowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaahashsjans
14 minut temu, Gość Gosc napisał:

Obydwoje kierownicze stanowiska ale 500 + pobiera 😅

Pobieram bo po pierwsze mi się należy a po drugie to jest z moich podatków. Jak miałam  1 dziecko to mi się nawet zwrot nie należał z podatku na dziecko bo przekroczyliśmy dochód, jak urodziłam drugie to becikowego nie dostaliśmy bo przekroczyliśmy dochód. 500+ to jedyne co bierzemy. Wow wzięliśmy dopiero za 4 miesiące 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaahashsjans
10 minut temu, Gość Oj kłamczuszku napisał:

Kierownik za niecałe 2k? 😂 

Skoro idziesz na wychowawczy czyli bezpłatny i odpadnie wam dochód ca 1500 zł to miałaś na umowie nie ale 2 tysie? 

A Ty myślisz ze w małym mieście kierownik ile zarabia ? U prywaciarza ? Premia mi się nie liczyła do dochodu bo była jako nagroda rozliczana i opodatkowana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaahashsjans
11 minut temu, Gość Gosc Gosc napisał:

Moim zdaniem to nieduzo jak na kierownicze stanowiska, ale nienie pisze tego jako jadowitej krytyki. Oczywiscie jest duza rozpietosc na kierowniczych stolkach. Ja jestem zwykla specjalistka, zarabiam netto 3100 zl/mc, a moj maz na kierowniczym stanowisku 11 800 pln/mc. Zarzadza zespolem 350 ludzi. Miasto 100 tys mieszkancow.

Mąż dopiero w tym roku awansował. Wcześniej nie miał w tym kierunku doświadczenia ani nie ma w tym kierunku wykształcenia i dopiero w przyszłym roku może się ubiegać o podwyżkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaahashsjans
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Haha teraz wszystkie kierowniczkami sa haha a za chwile placza ze 500 plus to malo 😅

Ja nie mówię ze to mało, ale zanim weszło to za mniejsza pensje mogliśmy więcej kupić niż teraz za wieksza pensje i 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gość Gosc napisał:

Obydwoje kierownicze stanowiska ale 500 + pobiera 😅

A niby dlaczego ma nie pobierać, w końcu 500 nie zależy od dochodów. Patologi dać 500+ to ok ale uczciwie pracującym to już szczypie w oczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaahashsjans
9 minut temu, Gość Gosc Gosc napisał:

Nie, ja nie jestem kierowniczka, tylko specjalistka 🙂 nie aspiruje na kierownicze stanowisko, lubie swoj w miare swiety spokoj 🙂

Mądra z Ciebie dziewczyna. Każdy chce być kierownikiem ale nie wie z czym ta praca się wiąże i  z czym to się je 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaahashsjans
5 minut temu, Leżaczek napisał:

No to oceniam. Majątek netto na minusie. Życie na kredyt. Konsol brak. Oszczędności zero. Spicie po nocach w ogóle? 😕😩 

Śpimy. Jeżeli chcesz się popisać to żeby ocenić nasza wartość netto musiałbyś wiedzieć ile mamy jeszcze kredytu i ile jest warta na te chwile nasza nieruchomość. Zaskoczę Cie. Na bieżąco prowadzę budżet domowy i aktualizuje w excelu nasza wartość netto i jesteśmy na plusie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaahashsjans
4 minuty temu, DANIEL napisał:

A niby dlaczego ma nie pobierać, w końcu 500 nie zależy od dochodów. Patologi dać 500+ to ok ale uczciwie pracującym to już szczypie w oczy. 

Nierobom dać bo są biedni ale tym co się uczyli, studiowali i pracuja nie dawać bo maja się zrzec na rzecz leniwców. Cała filozofia Kafe. Nie wiedziałeś tego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaahashsjans
5 minut temu, Leżaczek napisał:

I koszty duże. U mnie abonament telefony i internet w sumie 25zł. Za Nc+ 0 zł. Woda 60zl co drugi miesiąc a prąd 120 co drugi miesiąc. Gaz różnie ale średnio 18 zł mc. Do tego opłacamy prywatne ubezpieczenia za 0 zł/mc. Przedszkole 0zl. Jedzenie i chemia Ok 200-500 zł/mc. 

Z dziećmi się nie da żyć jak asceta. Nie po to je urodziłam żeby żyli jak amisze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaahashsjans
11 minut temu, Leżaczek napisał:

No to oceniam. Majątek netto na minusie. Życie na kredyt. Konsol brak. Oszczędności zero. Spicie po nocach w ogóle? 😕😩 

Mamy odłożoną niewielka sumę pieniędzy na czarna godzinę ale reszty nie przepijamy tylko wkładamy w wykończenie domu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
33 minuty temu, Gość Ggghhy napisał:

Jezu 200zl za wodę??? Co wy z nią robicie? 😀

Ja płace 270 rodzina 3 osobowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAX

Jeżeli mówisz, że tak dobrze dbasz o budżet domowy itd. to w takim raze czemu prosisz nas abyśmy to ocenili. Chcesz się pochwalić jak dobrze żyjesz? Powiem ci jedno: jak wyjeżdżacie co roku do hotelu gołębiewski to odwiedzajcie inne miejsca np. USA, Londyn itp.. Dzieci na pewno beda zadowolone z innych kultur niz non-stop w te same miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

270 za wodę co miesiąc płacimy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaaaahaasaa
3 minuty temu, Gość MAX napisał:

Jeżeli mówisz, że tak dobrze dbasz o budżet domowy itd. to w takim raze czemu prosisz nas abyśmy to ocenili. Chcesz się pochwalić jak dobrze żyjesz? Powiem ci jedno: jak wyjeżdżacie co roku do hotelu gołębiewski to odwiedzajcie inne miejsca np. USA, Londyn itp.. Dzieci na pewno beda zadowolone z innych kultur niz non-stop w te same miejsca.

Zle zrozumiałeś o jaka ocenę mi chodzi. Kafeterianki są zerojedynkowe. Albo masz super życie albo jestes nieszczęśliwa. Nie ma nic pośrodku. A za wyjazdy z małymi dziećmi w dalekie miejsca podziękuje. Mam niemowlaka i przeszkolaka i dopiero w następne wakacje chce ich zabrać za Granice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaaaahaasaa
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

270 za wodę co miesiąc płacimy. 

Ja płace Ok 200 za zimna wodę i ścieki bo podgrzewa mi piec gazowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaaaahassaa
7 minut temu, Leżaczek napisał:

12 minut temu, Gość Jaaaahashsjans napisał: Śpimy. Jeżeli chcesz się popisać to żeby ocenić nasza wartość netto musiałbyś wiedzieć ile mamy jeszcze kredytu i ile jest warta na te chwile nasza nieruchomość. Zaskoczę Cie. Na bieżąco prowadzę budżet domowy i aktualizuje w excelu nasza wartość netto i jesteśmy na plusie  X takie dane podałaś to oceniłem pod siebie ciesz się że gryze się w język 😋 bo nie chce ludzi dolowac zwłaszcza gdybym porównał z moją rodziną przy której jestem biedakiem.

Gdyby nie moja rodzina to bym tej raty 1000 nie miała wiec na temat rodziny nie rozmawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×