Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

Dnia 18.08.2021 o 16:06, Dasha napisał:

Która klinikę wybrać Novum w Warszawie czy Bocian w Białymstoku? Do in vitro na swoich komórkach. 

Edytowano przez Kammka7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2021 o 09:35, Krokus napisał:

Dziewczyny, które są lub były w ciąży. Do którego tygodnia macie zalecenia brać estrofem i progesteron? I jak macie schodzić z tych dawek? Ja mam już schodzić z dawek od ukończenia 8 tygodnia a w 10 tygodniu przestać przyjmować je całkowicie. Wydaje mi się jednak, że to za wcześnie.

Ja estrofem jeszcze wczesniej odstawiałam, a progesteron dokładnie tak jk Ty. Zaczełam w 8 tygodniu i do końca 10 odstawiłam całkowicie. Lekarz mówił, ze tak ma być, ale się stresowałam i 2 dni po odstawieniu zbadałam proga i wynosił ponad 100.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2021 o 08:43, GoskaSamoska napisał:

 

- Anty-Hiv 

- HBsAg

- Anty-HBc

- Anty-HCV-Ab

- VDRL

- Toksoplazmoza

- różyczka

- HTLV-I

- RhD

- malaria

- CMV

- T-cruzi

Malaria faktycznie dziwna, ale może nie w Polsce podchodzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2021 o 16:51, Kammka7 napisał:

Polecacie novum w Warszawie i dr Lewandowskiego? 

Ja osobiście nie polecam dr Lewandowskiego. Novum jest ogólnie dobre, ale drogie. Wybrałabym innego lekarza natomiast. 

Edytowano przez Krokus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krokus napisał:

Ja osobiście nie polecam dr Lewandowskiego. Novum jest ogólnie dobre, ale drogie. Wybrałabym innego lekarza natomiast. 

Leczylas się w novum? Jakiego lekarza poleciłabyś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krokus napisał:

Ja osobiście nie polecam dr Lewandowskiego. Novum jest ogólnie dobre, ale drogie. Wybrałabym innego lekarza natomiast. 

W novum wgl uważają leczenie immunologiczne? Bo ja na pewno będę miała zalecenia od immunologa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krokus napisał:

Ja osobiście nie polecam dr Lewandowskiego. Novum jest ogólnie dobre, ale drogie. Wybrałabym innego lekarza natomiast. 

Mam niskie amh, ale mam jeszcze swoje komórki, które się zapladniają. Potrzebuję kliniki z naprawdę dobrym laboratorium żeby te zarodki wytrzymały do 5 doby. Słyszałam od jednej położnej że w Polsce to novum w Warszawie albo bocian w bialymstoku, a tak to Czechy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kammka7 napisał:

W novum wgl uważają leczenie immunologiczne? Bo ja na pewno będę miała zalecenia od immunologa 

Lewandowski nie "wierzy" w immunologię. Lepiej inny lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kammka7 napisał:

Mam niskie amh, ale mam jeszcze swoje komórki, które się zapladniają. Potrzebuję kliniki z naprawdę dobrym laboratorium żeby te zarodki wytrzymały do 5 doby. Słyszałam od jednej położnej że w Polsce to novum w Warszawie albo bocian w bialymstoku, a tak to Czechy. 

A w jakim wieku jesteś? Z perspektywy mojego doświadczenia to działa tak, że możesz mieć niskie AMH, ale jeśli jesteś młoda jest szansa. Natomiast możesz mieć dobre AMH, ale być po 40 i wtedy już znacznie mniejsze szanse na ciążę z własnej komórki. AMH nie mówi za wiele o jakości komórek. Dobre laboratorium jest ważne, ale jeśli jakość komórek jest słaba, to żadne laboratorium nie pomoże bo zarodki źle się dzielą.

No i oczywiście jakość nasienia też gra swoją rolę, choć w mniejszym stopniu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Krokus napisał:

A w jakim wieku jesteś? Z perspektywy mojego doświadczenia to działa tak, że możesz mieć niskie AMH, ale jeśli jesteś młoda jest szansa. Natomiast możesz mieć dobre AMH, ale być po 40 i wtedy już znacznie mniejsze szanse na ciążę z własnej komórki. AMH nie mówi za wiele o jakości komórek. Dobre laboratorium jest ważne, ale jeśli jakość komórek jest słaba, to żadne laboratorium nie pomoże bo zarodki źle się dzielą.

No i oczywiście jakość nasienia też gra swoją rolę, choć w mniejszym stopniu.

Maz ma bardzo dobre wyniki więc ten czynnik odpada. Ja mam 30lat, amh badane w zeszłym roku w listopadzie 0,81. Mam co miesiąc owulacje. Miałam już jedno in vitro, 3 zarodki 3 dniowe ponoć dobrej jakości, tak mi powiedziano w laboratorium. Lekarz stwierdził że były slsbe skoro nie doszło do zagnieżdżenia. Miałam w sumie pobranych 9 komórek, 6 się zaplodnilo. Jak na moje amh wyniki bardzo dobry tak mi lekarz powiedział. Przed procedura nie miałam robionej histeroskopii, drożności jajowodów i badanej immunologii. Zbadałam immunologie jeszcze nie byłam u lekarza ale z tego co czytałam to chyba jest średnia. Na drożność idę w przyszłym tyg, a na histero za dwa. 

Niby wykluczyłam ciążę naturalna w moim wypadku, ale czasem sama nie wiem co myśleć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Krokus napisał:

Lewandowski nie "wierzy" w immunologię. Lepiej inny lekarz.

A bocian w bialymstoku wierzy? Mam do Białegostoku 5 godzin drogi, ale jak będzue trzeba, pojadę.. To już do tych Czech bliżej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kammka7 napisał:

A bocian w bialymstoku wierzy? Mam do Białegostoku 5 godzin drogi, ale jak będzue trzeba, pojadę.. To już do tych Czech bliżej 

Nie wiem niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kammka7 napisał:

Maz ma bardzo dobre wyniki więc ten czynnik odpada. Ja mam 30lat, amh badane w zeszłym roku w listopadzie 0,81. Mam co miesiąc owulacje. Miałam już jedno in vitro, 3 zarodki 3 dniowe ponoć dobrej jakości, tak mi powiedziano w laboratorium. Lekarz stwierdził że były slsbe skoro nie doszło do zagnieżdżenia. Miałam w sumie pobranych 9 komórek, 6 się zaplodnilo. Jak na moje amh wyniki bardzo dobry tak mi lekarz powiedział. Przed procedura nie miałam robionej histeroskopii, drożności jajowodów i badanej immunologii. Zbadałam immunologie jeszcze nie byłam u lekarza ale z tego co czytałam to chyba jest średnia. Na drożność idę w przyszłym tyg, a na histero za dwa. 

Niby wykluczyłam ciążę naturalna w moim wypadku, ale czasem sama nie wiem co myśleć. 

Wg mnie masz szanse. Znajdź tylko dobrą klinikę. Ciąża naturalna też może się trafić jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Krokus napisał:

Wg mnie masz szanse. Znajdź tylko dobrą klinikę. Ciąża naturalna też może się trafić jeszcze.

Mi się przytrafila. Z AMH 0.13. NATURALS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lukrecja_86 napisał:

Mi się przytrafila. Z AMH 0.13. NATURALS

A z immunologia miałaś wszystko? Czy nie badałaś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Krokus napisał:

Wg mnie masz szanse. Znajdź tylko dobrą klinikę. Ciąża naturalna też może się trafić jeszcze.

Poleciłabyś swoją? Gdzie się Leczylas? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kammka7 napisał:

Poleciłabyś swoją? Gdzie się Leczylas? 

Ja się leczyłam w Czechach. Z polskich poleciłabym nOvum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Krokus napisał:

Ja się leczyłam w Czechach. Z polskich poleciłabym nOvum.

Jak jest teraz z kwestią przejazdu przez granice? Nie szczepiłam się, mąż też nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kammka7 napisał:

Jak jest teraz z kwestią przejazdu przez granice? Nie szczepiłam się, mąż też nie. 

Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kammka7 napisał:

Poleciłabyś swoją? Gdzie się Leczylas? 

W Invimed i Invicta, ale moje jajniki nie zareagowały na stymulacje. Naturals przyszedł gdy byłam juz całkowicie pogodzona z moim POF i przestałam się starać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kammka7 napisał:

A z immunologia miałaś wszystko? Czy nie badałaś? 

Nie badałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, lukrecja_86 napisał:

W Invimed i Invicta, ale moje jajniki nie zareagowały na stymulacje. Naturals przyszedł gdy byłam juz całkowicie pogodzona z moim POF i przestałam się starać. 

Lukrecja 86a w jakim mieście Invicta byłaś ?pytam poniewaz myślę nad wyborem tej kliniki i u ,ktorego lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko o to chodzi,ze oni mi nijak nie pomogli zajsc w naturalna ciaze. Wręcz przeciwnie, bylam naladowana hormonami i sterydami bez efektu, wiec nie bede polecac ,bo nie ma czego. Wiek zajscia w ciaze 33 lata.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lukrecja_86 napisał:

Tylko o to chodzi,ze oni mi nijak nie pomogli zajsc w naturalna ciaze. Wręcz przeciwnie, bylam naladowana hormonami i sterydami bez efektu, wiec nie bede polecac ,bo nie ma czego. Wiek zajscia w ciaze 33 lata.

Lukrecja 86 a nie bralas wtedy pod uwagę komórki dawczyni jak twoje jajniki słabo zareagowały na stymulację??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.09.2021 o 15:29, Kammka7 napisał:

Maz ma bardzo dobre wyniki więc ten czynnik odpada. Ja mam 30lat, amh badane w zeszłym roku w listopadzie 0,81. Mam co miesiąc owulacje. Miałam już jedno in vitro, 3 zarodki 3 dniowe ponoć dobrej jakości, tak mi powiedziano w laboratorium. Lekarz stwierdził że były slsbe skoro nie doszło do zagnieżdżenia. Miałam w sumie pobranych 9 komórek, 6 się zaplodnilo. Jak na moje amh wyniki bardzo dobry tak mi lekarz powiedział. Przed procedura nie miałam robionej histeroskopii, drożności jajowodów i badanej immunologii. Zbadałam immunologie jeszcze nie byłam u lekarza ale z tego co czytałam to chyba jest średnia. Na drożność idę w przyszłym tyg, a na histero za dwa. 

Niby wykluczyłam ciążę naturalna w moim wypadku, ale czasem sama nie wiem co myśleć. 

Akurat to, że nie miałaś drożności przed procedurą jest ok, bo nie naciągali na dodatkowe koszty, a informacja o drożności jajowodów przy in vitro de facto nic nie wnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maja12 napisał:

Akurat to, że nie miałaś drożności przed procedurą jest ok, bo nie naciągali na dodatkowe koszty, a informacja o drożności jajowodów przy in vitro de facto nic nie wnosi.

Tak, wiem. Ale histero już można było zrobić, jednak mój lekarz twierdził ze jest wsztstko ok. A trzech innych po nim że coś jest na macicy i chyba to polip, a z polipem ciąża się nie zagnieździ ponoć. Bardziej martwię się ta immunologia... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.09.2021 o 20:17, Ada23 napisał:

Lukrecja 86a w jakim mieście Invicta byłaś ?pytam poniewaz myślę nad wyborem tej kliniki i u ,ktorego lekarza ?

Ja korzystałam z invicty, przygotowania do transferu warszawa, ponieważ dawczyni z Wrocławia to tam odbywały się transfery. W Warszawie polecam dr Pałaszewki i dr Jerzak - chodzilam na zmiane, w zależności od tego kogo w danym dniu cyklu mogłam zastać. We Wrocławiu doktor Ogórek.

Ja jestem zadowolona, udało sie za trzecim transferem ❤️

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bounty90 napisał:

Ja korzystałam z invicty, przygotowania do transferu warszawa, ponieważ dawczyni z Wrocławia to tam odbywały się transfery. W Warszawie polecam dr Pałaszewki i dr Jerzak - chodzilam na zmiane, w zależności od tego kogo w danym dniu cyklu mogłam zastać. We Wrocławiu doktor Ogórek.

Ja jestem zadowolona, udało sie za trzecim transferem ❤️

Bounty90,to tylko na transfery jezdzilas do Wrocławia?A jeśli leczyłaś sie w Warszawie to partner w ,ktorym mieście odawal nasienie do zapładniania??Myślalam,ze jak np.bede w Invicta Warszawa to wszystko odbywa się u nich?Dlaczego nie prowadził Cię jeden lekarz?a komórki mialaś świeże czy mrozone i ile zarodków powstało i ile dali w zestawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Ada23 napisał:

Bounty90,to tylko na transfery jezdzilas do Wrocławia?A jeśli leczyłaś sie w Warszawie to partner w ,ktorym mieście odawal nasienie do zapładniania??Myślalam,ze jak np.bede w Invicta Warszawa to wszystko odbywa się u nich?Dlaczego nie prowadził Cię jeden lekarz?a komórki mialaś świeże czy mrozone i ile zarodków powstało i ile dali w zestawie?

Bounty90 a Invicta ma koordynatorkę zeby w razie wszystkie dokumenty bylo z kim załatwić czy lekarz sie tym zajmuje?Długo czekalas na propozycję dawczyni?Nie wiem od czego zacząć ale chyba od wizyty u lekarza.Ty o przebiegu calej procedury byłaś informowana przez lekarza czy wlasnie przez koordynatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×