Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

17 godzin temu, GoskaSamoska napisał:

Mam właśnie przepisane 75mg. No zobaczymy. Dziś plamienie więc pewnie jutro okres się zacznie i zaczynamy brać Estrofem. Zobaczymy co to będzie, jestem podekscytowana, że wkoncu coś się w temacie ruszyło 🙂

Ja za 2 tygodnie będę dokładnie w tym samym momencie, zacznę kolejny cykl. Minęło 3 miesiące od poronienia w 8 tygodniu. Mam nadzieje ze tym razem się uda. Trzymam za Ciebie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, GoskaSamoska napisał:

W którym dniu mieliśmy podgląd Endo w cyklu sztucznym? Ja mam przyjść dopiero w 10 dniu o zastanawiam się czy to nie za późno jak ja mam dość grube Endo...

Ja mam w 11 dniu mieć usg i oznaczenie progesteronu. Acard 75, encorton 10, neoparin 0.4, od dnia w którym miesiączka się zmniejszy. Od 2 dnia cyklu Estrofem. Jak planowo dostanę okres to zaczynam za 10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, PolaMela napisał:

Ja mam w 11 dniu mieć usg i oznaczenie progesteronu. Acard 75, encorton 10, neoparin 0.4, od dnia w którym miesiączka się zmniejszy. Od 2 dnia cyklu Estrofem. Jak planowo dostanę okres to zaczynam za 10 dni

To widzisz u mni ani nie zlecił badania progesteronu, encortu nie mam, neoparin też nie. Tylko Estrofen od pierwszego dnia ... No nic, czekamy i zobaczymy. Najbardziej się boje ze nic nam nie zostanie po rozmrożeniu oocytów. Widzę że ten lekarz chce mocno zamrozić zarodki przed transferem. Obawiam się czy takie rozmrażanie i zamrażanie nie spowoduje że zostaniemy z niczym. Tyle kasy udamy a nic nie dostaniemy 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, GoskaSamoska napisał:

To widzisz u mni ani nie zlecił badania progesteronu, encortu nie mam, neoparin też nie. Tylko Estrofen od pierwszego dnia ... No nic, czekamy i zobaczymy. Najbardziej się boje ze nic nam nie zostanie po rozmrożeniu oocytów. Widzę że ten lekarz chce mocno zamrozić zarodki przed transferem. Obawiam się czy takie rozmrażanie i zamrażanie nie spowoduje że zostaniemy z niczym. Tyle kasy udamy a nic nie dostaniemy 😞

GoskaSamoska w,której klinice podchodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ada23 napisał:

GoskaSamoska w,której klinice podchodzisz?

Provita Angelius w Katowicach. Ale nasz lekarz prowadzący aktualnie nie przyjmuje i tak jesteśmy trochę zagubieni.

Edytowano przez GoskaSamoska
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.09.2021 o 16:45, GoskaSamoska napisał:

Byliśmy na wizycie kontrolnej i od okresu rozpoczynamy nasz cykl startowy.

Zdziwiłam się, że mamy brać TYLKO estrofen bo dwa lata temu w przerwanej procedurze mieliśmy jeszcze encorton. Spytałam o ten lek to powiedział że się go nie stosuje bo nie wie po co miałby być.

Czy Wy też tylko z jednym lekiem byliście? Nie dostałam też żadnego skierowania na np badanie progesteronu. Mam przyjść w 10 dniu cyklu na kontrolę.

Tez miałam tylko dwa hormony. Estrogen i progesteron. I tez nie musiałam mierzyć progesteronu. I się udało.  Jedna doktor powiedziała mi ze im mniej leków tym lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Celli77 napisał:

Tez miałam tylko dwa hormony. Estrogen i progesteron. I tez nie musiałam mierzyć progesteronu. I się udało.  Jedna doktor powiedziała mi ze im mniej leków tym lepiej. 

Progesteron od początku cyklu brałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2021 o 06:38, PolaMela napisał:

Ja mam w 11 dniu mieć usg i oznaczenie progesteronu. Acard 75, encorton 10, neoparin 0.4, od dnia w którym miesiączka się zmniejszy. Od 2 dnia cyklu Estrofem. Jak planowo dostanę okres to zaczynam za 10 dni

Kiedy kolejny transfer? Miałaś badana immunologie i KIRy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałam okres, jest 9. Jeszcze nie wiem czy mocne plamienie czy początek. Myślicie że brać od dziś czy jutro tabletki? Estrofen mam w pierwszym dniu 2x1. Może wezmę tylko wieczorem raz. A od jutro już normalnie? Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam od razu 🙂 Teraz czekamy 10 dni i zobaczymy co dalej...

Jakoś strasznie mało osób aktywnych jest teraz na forum....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GoskaSamoska napisał:

Dostałam okres, jest 9. Jeszcze nie wiem czy mocne plamienie czy początek. Myślicie że brać od dziś czy jutro tabletki? Estrofen mam w pierwszym dniu 2x1. Może wezmę tylko wieczorem raz. A od jutro już normalnie? Co sądzicie?

Mi kazali brać od 1 dnia po trzy tabletki na 24 godz. Trochę niewygodne te godziny bo jeśli wezmę o 7 rano to następna jest o 15 a ostatnia o 23. Tamtym razem nie wzielam chyba 2, 3 tabletek bo akurat byłam w Polsce u mamy i z tych wszystkich wrażeń zapomniałam. I dostałam okres. Wiec wszystko muszę zacząć od początku. Za tydzień powinnam zacząć jeśli dostanę okres planowo. 
myslicie ze te 2,3 tabletki często brane z opóźnieniem były powodem tej miesiączki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, GoskaSamoska napisał:

Progesteron od początku cyklu brałaś?

Nie. Progesteron chyba 4 dni przed transferem brałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Celli77 napisał:

Mi kazali brać od 1 dnia po trzy tabletki na 24 godz. Trochę niewygodne te godziny bo jeśli wezmę o 7 rano to następna jest o 15 a ostatnia o 23. Tamtym razem nie wzielam chyba 2, 3 tabletek bo akurat byłam w Polsce u mamy i z tych wszystkich wrażeń zapomniałam. I dostałam okres. Wiec wszystko muszę zacząć od początku. Za tydzień powinnam zacząć jeśli dostanę okres planowo. 
myslicie ze te 2,3 tabletki często brane z opóźnieniem były powodem tej miesiączki? 

Mi lekarz powiedział że nie muszę je brać jakoś regularnie - jak wezmę tak wezmę, jedna rano, druga wieczorem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Celli77 napisał:

Mi kazali brać od 1 dnia po trzy tabletki na 24 godz. Trochę niewygodne te godziny bo jeśli wezmę o 7 rano to następna jest o 15 a ostatnia o 23. Tamtym razem nie wzielam chyba 2, 3 tabletek bo akurat byłam w Polsce u mamy i z tych wszystkich wrażeń zapomniałam. I dostałam okres. Wiec wszystko muszę zacząć od początku. Za tydzień powinnam zacząć jeśli dostanę okres planowo. 
myslicie ze te 2,3 tabletki często brane z opóźnieniem były powodem tej miesiączki? 

Nie,to nie byl powód 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, GoskaSamoska napisał:

Dostałam okres, jest 9. Jeszcze nie wiem czy mocne plamienie czy początek. Myślicie że brać od dziś czy jutro tabletki? Estrofen mam w pierwszym dniu 2x1. Może wezmę tylko wieczorem raz. A od jutro już normalnie? Co sądzicie?

Estrofem brałam 2-3 dzień cyklu 3x1 tabletce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kammka7 napisał:

Kiedy kolejny transfer? Miałaś badana immunologie i KIRy? 

Nie miałam robionej immunologii ani KIR. Mój lekarz twierdzi ze to nic nie warte. Miałam za to test ERA żeby określić ile przed transferem włączyć progesteron. Jak dobrze liczę to transfer będzie 11.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PolaMela napisał:

Nie miałam robionej immunologii ani KIR. Mój lekarz twierdzi ze to nic nie warte. Miałam za to test ERA żeby określić ile przed transferem włączyć progesteron. Jak dobrze liczę to transfer będzie 11.10

To ja już nie wiem co o tym wszystkim myśleć.... Jak to możliwe, że część lekarzy uważa że te badania są nic nie warte, a niektorym udaje sie właśnie z zaleceniami od immunologa. Z tego co pamiętam Leczylas się w Czechach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, GoskaSamoska napisał:

Wzięłam od razu 🙂 Teraz czekamy 10 dni i zobaczymy co dalej...

Jakoś strasznie mało osób aktywnych jest teraz na forum....

A dziwi Cie to? 🙂 Tutaj nigdy niczego nie mozna sie dowiedziec, kazdy wpada tu tylko po swoje i pomoc innym ich nie interesuje. Wielokrotnie moje pytania pozostawaly bez odpowiedzi, bo nagle żadna nie miala transferu z mrożonymi zarodkami żeby powiedzieć ile czasu trwa rozmrażanie zarodka...to się naprawdę odechciewa o cokolwiek pytac. Mam 2 letnia corke z kd przed tamtym transferem ok 3 lata temu czesto korzystalam z forum i z wiedzy dziewczyn doświadczonych, po kilku transferach, chetnie udzielaly odpowiedzi bo ja bylam w temacie zielona...dzis to juz nie to forum 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też je takie pamiętam bo też około 3 lata temu mieliśmy startować ale wyszło jak wyszło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2021 o 23:47, Krokus napisał:

Dziewczyny, które brały heparynę i Acard w ciąży, jakie dawki miałyście?

Neoprene 0.6

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Lala34 napisał:

A dziwi Cie to? 🙂 Tutaj nigdy niczego nie mozna sie dowiedziec, kazdy wpada tu tylko po swoje i pomoc innym ich nie interesuje. Wielokrotnie moje pytania pozostawaly bez odpowiedzi, bo nagle żadna nie miala transferu z mrożonymi zarodkami żeby powiedzieć ile czasu trwa rozmrażanie zarodka...to się naprawdę odechciewa o cokolwiek pytac. Mam 2 letnia corke z kd przed tamtym transferem ok 3 lata temu czesto korzystalam z forum i z wiedzy dziewczyn doświadczonych, po kilku transferach, chetnie udzielaly odpowiedzi bo ja bylam w temacie zielona...dzis to juz nie to forum 

To prawda ze często nikt nie odpowie na pytanie. Ja np mam ustawione bez powiadomień z forum bo miałabym ciagle wiadomości ze ktoś coś napisał. 
jesli chodzi o rozmrażanie zarodków to ja z takich korzystałam. Nie wiem jak się to odbywa szczerze mówiąc. Czy rozmrażają tuż przed transferem. Myśle ze tak. One maja ju 5 dni wiec więcej nie mogą mieć. Czytałam ze zdarza się ze rozmrażające zarodki się niszczą ale to rzadkość raczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Celli77 napisał:

To prawda ze często nikt nie odpowie na pytanie. Ja np mam ustawione bez powiadomień z forum bo miałabym ciagle wiadomości ze ktoś coś napisał. 
jesli chodzi o rozmrażanie zarodków to ja z takich korzystałam. Nie wiem jak się to odbywa szczerze mówiąc. Czy rozmrażają tuż przed transferem. Myśle ze tak. One maja ju 5 dni wiec więcej nie mogą mieć. Czytałam ze zdarza się ze rozmrażające zarodki się niszczą ale to rzadkość raczej. 

Zamrożony zarodek 5dniowy ,rozmrazany jest w dniu transferu kilka godzin przed podaniem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Lala34 napisał:

A dziwi Cie to? 🙂 Tutaj nigdy niczego nie mozna sie dowiedziec, kazdy wpada tu tylko po swoje i pomoc innym ich nie interesuje. Wielokrotnie moje pytania pozostawaly bez odpowiedzi, bo nagle żadna nie miala transferu z mrożonymi zarodkami żeby powiedzieć ile czasu trwa rozmrażanie zarodka...to się naprawdę odechciewa o cokolwiek pytac. Mam 2 letnia corke z kd przed tamtym transferem ok 3 lata temu czesto korzystalam z forum i z wiedzy dziewczyn doświadczonych, po kilku transferach, chetnie udzielaly odpowiedzi bo ja bylam w temacie zielona...dzis to juz nie to forum 

Trudno odpowiedzieć na pytanie jesli zagląda się na forum co kilka dni, a te pytania stają się nieaktualne. Chyba szybciej na grupach na fb znajdziesz odpowiedz, bo tam powiadomienia są na telefonie i sama też cześciej się tam udzielam. Kiedy byłam w trakcie procedury byłam tutaj zdecydowanie cześciej, teraz zaglądam raczej z sentymentu, bo tez duzo mi tutaj dziewczyny pomogły.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maja12 napisał:

Trudno odpowiedzieć na pytanie jesli zagląda się na forum co kilka dni, a te pytania stają się nieaktualne. Chyba szybciej na grupach na fb znajdziesz odpowiedz, bo tam powiadomienia są na telefonie i sama też cześciej się tam udzielam. Kiedy byłam w trakcie procedury byłam tutaj zdecydowanie cześciej, teraz zaglądam raczej z sentymentu, bo tez duzo mi tutaj dziewczyny pomogły.

Ja właśnie na FB wolę nie gdyż łatwiej znajomi będą wiedzieć o problemie. My z naszym borykamy się sami i nikt nie wie. Kojarzę wpis jednej dziewczyny z forum że jej szefowa była na grupie, zobaczyła że się udziela i ja zwolniła bo wiedziała że stara się o dziecko, będą L4 itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny 🙂 ja mam we wtorek transfer mrozaczka 5dniowego-trzymajcie kciuki aby się rozmrozil i zagnieździł !!!Dziś tylko zdziwiła mnie mocno cena Luteiny - za 3 opakowania ponad 600 PLN 😞 wydaje mi się ze przy poprzednich procedurach płaciłam znacznie mniej…

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Aaga39 napisał:

Hej Dziewczyny 🙂 ja mam we wtorek transfer mrozaczka 5dniowego-trzymajcie kciuki aby się rozmrozil i zagnieździł !!!Dziś tylko zdziwiła mnie mocno cena Luteiny - za 3 opakowania ponad 600 PLN 😞 wydaje mi się ze przy poprzednich procedurach płaciłam znacznie mniej…

Trzymam! Strasznie drogo Ci wyszło ale ja rozumiem, za komplet leków na pierwsze 2 tyg kiedy nawet nie wiadomo czy się uda wydałam dziś 730zl. Niestety jest kłopot z dostaniem Prolutexu. Leczę się w Brnie i mam nadzieje ze tam dokupie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mnie ostatnio cena luteiny zaskoczyła. Myślałam, że lekarz źle receptę wystawił, albo tak drogo, bo tym razem inna dawka. Może coś się pozmieniało…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, GoskaSamoska napisał:

Ja właśnie na FB wolę nie gdyż łatwiej znajomi będą wiedzieć o problemie. My z naszym borykamy się sami i nikt nie wie. Kojarzę wpis jednej dziewczyny z forum że jej szefowa była na grupie, zobaczyła że się udziela i ja zwolniła bo wiedziała że stara się o dziecko, będą L4 itd

Fakt, też kojarzę taką sytuację niestety 😞 

5 godzin temu, Aaga39 napisał:

Hej Dziewczyny 🙂 ja mam we wtorek transfer mrozaczka 5dniowego-trzymajcie kciuki aby się rozmrozil i zagnieździł !!!Dziś tylko zdziwiła mnie mocno cena Luteiny - za 3 opakowania ponad 600 PLN 😞 wydaje mi się ze przy poprzednich procedurach płaciłam znacznie mniej…

Kurde rzeczywiście bardzo drogo to wyszło. To chwilowa cena czy tak ostatnio wszystko poszło do góry? 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Aaga39 napisał:

Hej Dziewczyny 🙂 ja mam we wtorek transfer mrozaczka 5dniowego-trzymajcie kciuki aby się rozmrozil i zagnieździł !!!Dziś tylko zdziwiła mnie mocno cena Luteiny - za 3 opakowania ponad 600 PLN 😞 wydaje mi się ze przy poprzednich procedurach płaciłam znacznie mniej…

A jaka nazwa luteiny i dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Ada23 napisał:

A jaka nazwa luteiny i dawka?

Lutinus 100mg opakowanie 21 tabletek 210 PLN 😳

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×