Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

25 minut temu, Lala34 napisał:

Dziewczyny pomocy, badalam progesteron i jest 10,92 ng/ml ktos podpowie czy to bardzo niski wynik 10dpt? Co byscie braly dodatkowo? Duphaston czy co? Biore 600 utrogestanu dopochwowo.

Ja biorę Lutinus 3x2 i Prolutex x1. Nie wiem czy to nie za dużo, ale przy próbie zmniejszenia dawki Lutinusa miałam krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Lala34 napisał:

Dziewczyny pomocy, badalam progesteron i jest 10,92 ng/ml ktos podpowie czy to bardzo niski wynik 10dpt? Co byscie braly dodatkowo? Duphaston czy co? Biore 600 utrogestanu dopochwowo.

Lala, to co mega pobija progesteron to zastrzyki Prolutexu. Ja brałam rano zastrzyk w brzuch a wieczorem 400mg utrogestanu dopochwowo i miałam progesteron na poziomie 95.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Krokus napisał:

Lala, to co mega pobija progesteron to zastrzyki Prolutexu. Ja brałam rano zastrzyk w brzuch a wieczorem 400mg utrogestanu dopochwowo i miałam progesteron na poziomie 95.

Dzięki za info a jak dlugo bralas? Do 12 tygodnia? Czy nadal bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Lala34 napisał:

Dzięki za info a jak dlugo bralas? Do 12 tygodnia? Czy nadal bierzesz?

Przez 6 tyg i 5 dni brałam codziennie. Od 6 tyg i 6 dnia co drugi dzień (jedno opakowanie tak). W dni kiedy nie brałam Prolutexu brałam dopochwowo utrogestan 400mg x3. I po skończeniu wszystkich zastrzyków Prolutexu, zastąpiłam całkowicie utrogestanem 400mg x3. Teraz zaczęłam 14 tydz i jestem już tylko na 200mg dziennie. Do końca 16 tyg mam skończyć progesteron całkowicie.

Lekarka mi powiedziała, że łożysko zaczyna powoli przejmować funkcję podtrzymania zarodka od 7 tyg, ale bezpiecznie brać proga do końca 12 -13 tyg i ewentualnie kontynuować do końca 16 tyg ale już zdecydowanie mniejsze dawki.

Edytowano przez Krokus
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krokus napisał:

Dziewczyny na jakich dawkach heparyny jesteście?

0,4 ml

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krokus napisał:

Dziewczyny na jakich dawkach heparyny jesteście?

Ja np bralam 0.6 po ciazy, po cesarce, ale ta profesor mowila ze to zalezy od wagi, a wtedy mialam wiekszą 😜

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lala34 napisał:

Ja np bralam 0.6 po ciazy, po cesarce, ale ta profesor mowila ze to zalezy od wagi, a wtedy mialam wiekszą 😜

A jak Twoja beta, robiłaś dziś kontrolę? 
Ja dziś powtórzyłam sikanca ale druga kreska nadal strasznie blada 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PolaMela napisał:

A jak Twoja beta, robiłaś dziś kontrolę? 
Ja dziś powtórzyłam sikanca ale druga kreska nadal strasznie blada 😞 

Tak !! Beta 178,3 ale progesteron 10,92 mnie martwi...wiec sie zapisalam do lekarza na poniedzialek moze da mi ten prolutex. Troche wyższe wartosci i bety i progesteronu mialam w poprzedniej ciazy, porownywalam dzis sobie te wyniki. A Ty kiedy powtarzasz Bete? Jutro?

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lala34 napisał:

Tak !! Beta 178,3 ale progesteron 10,92 mnie martwi...wiec sie zapisalam do lekarza na poniedzialek moze da mi ten prolutex. Troche wyższe wartosci i bety i progesteronu mialam w poprzedniej ciazy, porownywalam dzis sobie te wyniki. A Ty kiedy powtarzasz Bete? Jutro?

Super, gratuluje i zazdroszczę 😉 bo mnie jednak strasznie stresuje ta moja niska. 
Stezenie progesteronu w endometrium musisz mieć prawidłowe skoro tak pieknie przystasta Beta. A co z progesteronu teraz stosujesz? 
Jade rano sprawdzić moje wyniki …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, doczytałam ze masz Utrogestan 600 dopochwowo. To można spokojnie zwiększyć do 2x400 i dołożyć Duphaston 3x1 jeśli masz ale pamiętaj ze on w badaniu krwi nie wychodzi bo to nie progesteron tylko pochodna wiec jak sprawdzisz krew to nie wykaże. Możesz tez podjadać luteinę podjezykowo 3x100. 
Tego się na szczęście dla dziecka nie da przedawkować, najwyżej mamusia będzie trochę nietomna, ale nadmiar i tak się nie wchniania wiec spoko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Krokus napisał:

Dziewczyny na jakich dawkach heparyny jesteście?

Neoparin 0,6

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2021 o 16:47, PolaMela napisał:

Super a które prenatalne robiłaś? 
Ja jeśli wszystko będzie dobrze to myśle o SANCO. 
Heparynę podaję wolno ale robię jeszcze 2x Prolutex i już średnio mam gdzie podawać a w udo jakoś nie mam odwagi. 

Ojej, to współczuję. W poprzedniej klinice miałam Prolutex i faktycznie gorszy od Neoparinu - bolał długo po podaniu.

Jak mi się brzuch kończy, to podaję sobie w "boczki", bo w zasadzie tylko tam mam trochę tłuszczu 🙂. W uda ani ręce też się jeszcze nie odważyłam...

Zrobiłam standardową PAPPA, bo za darmo na NFZ, ale dla pewności lekarz mi doradził jeszcze NIFTY - podobno najpewniejsze dla komórek dawczyni. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Aaga39 napisał:

PolaMela masz już wyniki bety ?❤️

Nie mam i strasznie się denerwuje 😞 niepotrzebnie robiłam sikańca, był bledszy niż przedwczoraj 😞 a Ty jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PolaMela napisał:

Nie mam i strasznie się denerwuje 😞 niepotrzebnie robiłam sikańca, był bledszy niż przedwczoraj 😞 a Ty jak się czujesz?

Trzymam kciuki za betę  !!! 💪🏻 U mnie znów lekkie plamienie dzisiaj się pojawiło - mam stresa przy każdej wizycie w łazience. W poniedziałek mam wizytę u lekarza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Aaga39 napisał:

Trzymam kciuki za betę  !!! 💪🏻 U mnie znów lekkie plamienie dzisiaj się pojawiło - mam stresa przy każdej wizycie w łazience. W poniedziałek mam wizytę u lekarza.

Trzymam kciuki z całej siły. Będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


ja miałam duże dawki proga, przy pierwszym transferze 3x200 utrogestan. Przy kolejnym podejściu gel Crinone plus 3x400. Do 16 tyg zmniejszyłam do 3x100 i tak brałam długo do 24 tygodnia bo miałam czasami małe krwawienia. 
trzymamy kciuki za każdą fighterkę😉

Aga 39, Pola czekamy na wyniki. Mateusz tez trzyma kciuki 😁

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PolaMela napisał:

Niestety 😞 ciąża biochemiczna, Beta nie przyrosła jak powinna, jest 38.8😰😰

Bardzo nam przykro, macie jeszcze jakieś zarodki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, meggmartin napisał:

Bardzo nam przykro, macie jeszcze jakieś zarodki ? 

Jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, PolaMela napisał:

Niestety 😞 ciąża biochemiczna, Beta nie przyrosła jak powinna, jest 38.8😰😰

Przykro mi, może jest jeszcze szansa? Minęło te 48 h między badaniami? U Jenx ostatnio beta niby spadła, a jednak okazało się, że jest w porządku…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, PolaMela napisał:

Niestety 😞 ciąża biochemiczna, Beta nie przyrosła jak powinna, jest 38.8😰😰

PolaMela może jednak .. beta przyrosła przecież o 60 % …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Aaga39 napisał:

PolaMela może jednak .. beta przyrosła przecież o 60 % …

Przyrost 57%. A progesteron za to rośnie, było 51, dziś 61. Mój ginekolog napisał żebym jeszcze brała leki…

ale wiecie równie dobrze jak ja ze to minimalna szansa… 

Leki będę brała i zrobie bete pojutrze 😞 

Edytowano przez PolaMela
Literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PolaMela napisał:

Przyrost 57%. A progesteron za to rośnie, było 51, dziś 61. Mój ginekolog napisał żebym jeszcze brała leki…

ale wiecie równie dobrze jak ja ze to minimalna szansa… 

Leki będę brała i zrobie bete pojutrze 😞 

Nie znam sie na przyrostach, ale ściskam Cię i życzę żeby w poniedzialek beta  pozytywnie zaskoczyla!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2021 o 18:30, PolaMela napisał:

Przyrost 57%. A progesteron za to rośnie, było 51, dziś 61. Mój ginekolog napisał żebym jeszcze brała leki…

ale wiecie równie dobrze jak ja ze to minimalna szansa… 

Leki będę brała i zrobie bete pojutrze 😞 

Czekamy na info, trzymam kciuki 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mój Kropek ma serduszko 😍Niestety czeka mnie leżenie bo pod nim jest tez spory krwiak. Dziś przeszłam 200m od samochodu do gabinetu i od razu krwawienie, ale najważniejsze ze jest i walczy!

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×