Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

2 godziny temu, plastka-77 napisał:

No to nie masz już problemu z tym ze dawka za duża. Przy homo to do końca ciąży będziesz brać? Jaka dawka? 

Z tego co się orientowałam to heparynę w takiej sytuacji zaczyna się brać na 1 tydzień przed transferem, a kończy po zakończeniu połogu czyli mniej więcej do 6 tyg po porodzie. Acard już się przestaje brać w 35 lub 36 tyg.

Moja klinika napisała mi, że jeśli chodzi o dawkę, to skoro mam wskazania nie ma teraz znaczenia czy dawka 0.2 czy 0.4. Jeszcze mam spotkanie z lekarzem 29 lipca to zapytam dokładnie. Lekarka w Polsce twierdziła, że minimum 0.4 - taką heparynę akurat wykupiłam. Dam tu znać jak dowiem się czegoś więcej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny 🙉 jestem w Brnie w środe transfer, dziś miały być podane immunoglobuliny, otóż doszlo do jakiegos nieporozumienia i zamiast wlewu dożylnego zamówili zastrzyk. Jestem wściekła przyjechałam tyle km, sama i teraz niewiem czy wogóle podchodzić do tego transferu?? Ale mam wracać z niczym tyle zachodu...

Co robić? 😭😢😤😲😫

Oprocz tego zastrzyku ktory podali w brzuch ktory moglam sobie sama zrobic w domu, po bede miala atosiban no i standartowo accofil, encorton, prolutex. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość kar napisał:

Dziewczyny 🙉 jestem w Brnie w środe transfer, dziś miały być podane immunoglobuliny, otóż doszlo do jakiegos nieporozumienia i zamiast wlewu dożylnego zamówili zastrzyk. Jestem wściekła przyjechałam tyle km, sama i teraz niewiem czy wogóle podchodzić do tego transferu?? Ale mam wracać z niczym tyle zachodu...

Co robić? 😭😢😤😲😫

Oprocz tego zastrzyku ktory podali w brzuch ktory moglam sobie sama zrobic w domu, po bede miala atosiban no i standartowo accofil, encorton, prolutex. 

Kar, ja bym zaryzykowała. A może to akurat Ci pomoże, taki uklad. Nie znam się na immunoglibulinach ale może to nie ma większego znaczenia sposób podania. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, anett96 napisał:

Ale wrze u nas na forum....jak w ulu😉

Która to miala transferowac w połowie lipca? Jak tam?

Anett a Ty jak tam? Mam nadzieje ze beta pięknie przyrasta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, plastka-77 napisał:

A gdzie macie aż 4? W Polsce, blastki? Jaki koszt? 

W Stanach, 9000$ za te 4 plus jeszcze ok 3000$ za transfer i mowia ze 500$ za lekarstwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Mkk napisał:

W Stanach, 9000$ za te 4 plus jeszcze ok 3000$ za transfer i mowia ze 500$ za lekarstwa. 

Aaaas no tak, przecież pisałaś! Przepraszam, zapomniałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, plastka-77 napisał:

Aaaas no tak, przecież pisałaś! Przepraszam, zapomniałam. 

Ale nie ma sprawy 🙂 ja sie tu zadko udzielam. Nie mam takiej wiedzy w temacie jak wy dziewczyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość kar napisał:

Dziewczyny 🙉 jestem w Brnie w środe transfer, dziś miały być podane immunoglobuliny, otóż doszlo do jakiegos nieporozumienia i zamiast wlewu dożylnego zamówili zastrzyk. Jestem wściekła przyjechałam tyle km, sama i teraz niewiem czy wogóle podchodzić do tego transferu?? Ale mam wracać z niczym tyle zachodu...

Co robić? 😭😢😤😲😫

Oprocz tego zastrzyku ktory podali w brzuch ktory moglam sobie sama zrobic w domu, po bede miala atosiban no i standartowo accofil, encorton, prolutex. 

Rób transfer. U mnie tez było nieporozumienie i opóźnienie z accofilem i wyszło na dobre. Pamietam jeszcze jak Plastka napisała, ze to musi buc znak, ze wszystko przy tym transferze pod górkę jest 😃

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, chciałam się zapytać który transfer z kd wam się udał? Ja jestem po pierwszym, śliczny zarodeczek i beta 0. Miałam 3 procedury na swoich komórkach, amh mam 1,3, niestety beta zawsze 0. Mam zamrożone bardzo dobre blastki z tej procedury i mam kocioł w głowie jak się teraz przygotować do crio :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lilianka nie ma reguly za ktorym razem sie uda. Niektorym 1 lub 2 transfer a innym potrzeba wiecej podejsc. Jak chcesz  to zrob dodatkowe badania  choc zazwyczaj sie mówi  ze dopiero 2 nieudane  transfery są do tego wskazaniem.  Mozesz zbadac pakiet na trombofilie, badania z immunologi. A histeroskopie mialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do dziewczyn, które rodziły - czy po porodzie zmienia się wszystko tam na dole? Co robić żeby wrócić po porodzie jak najszybciej do formy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, believer napisał:

Lilianka nie ma reguly za ktorym razem sie uda. Niektorym 1 lub 2 transfer a innym potrzeba wiecej podejsc. Jak chcesz  to zrob dodatkowe badania  choc zazwyczaj sie mówi  ze dopiero 2 nieudane  transfery są do tego wskazaniem.  Mozesz zbadac pakiet na trombofilie, badania z immunologi. A histeroskopie mialas?

Leczyłam kiedyś immunologię. Po szczepieniach okazało się, że moje komórki nie dojrzewają. Po kilku latach część zaczęła dojrzewać ale zarodki nie przyjmowały się (raczej były słabe). W klinikach nie uznają immunologii dlatego odpusciłam temat mimo, że wyniki nie były dobre. Zapisałam się do Paśnika, prędzej jeździłam do Malinowskiego. Nie miałam histeroskopi, nikt nigdy nie proponował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Liliankaa napisał:

Leczyłam kiedyś immunologię. Po szczepieniach okazało się, że moje komórki nie dojrzewają. Po kilku latach część zaczęła dojrzewać ale zarodki nie przyjmowały się (raczej były słabe). W klinikach nie uznają immunologii dlatego odpusciłam temat mimo, że wyniki nie były dobre. Zapisałam się do Paśnika, prędzej jeździłam do Malinowskiego. Nie miałam histeroskopi, nikt nigdy nie proponował.

Lilianka, mam nadzieję, że nie, ale jak kolejny transfer nie wyjdzie to zrób sobie histeroskopię. Believer ma racje, to podstawa. Sprawdzą czy nie masz polipów, zrostów, czy wszystko z macicą ok. To prosty zabieg i  kluczowy przy staraniach.

Edytowano przez plastka-77
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, plastka-77 napisał:

Lilianka, mam nadzieję, że nie, ale jak kolejny transfer nie wyjdzie to zrób sobie histeroskopię. To podstawa. Sprawdzą czy nie masz polipów, zrostów, czy wszystko z macicą ok. To prosty zabieg i  kluczowy przy staraniach.

Dzięki za odpowiedź. Immunologa mam we wrześniu, chciałabym w sierpniu się jeszcze dostać do ginekologa i jestem gotowa na zabieg. Po tylu latach nie mam jednego lekarza 😞 jezdziłam po klinikach w polsce, kd zrobiliśmy w czechach a teraz muszę kogoś znaleźć tutaj na miejscu. Na daną chwilę panicznie boję się podejść do crio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Liliankaa napisał:

Dzięki za odpowiedź. Immunologa mam we wrześniu, chciałabym w sierpniu się jeszcze dostać do ginekologa i jestem gotowa na zabieg. Po tylu latach nie mam jednego lekarza 😞 jezdziłam po klinikach w polsce, kd zrobiliśmy w czechach a teraz muszę kogoś znaleźć tutaj na miejscu. Na daną chwilę panicznie boję się podejść do crio

Kochana, jak my wszystkie :(

Każda z nas ma bogata historię.

Możesz napisać coś o klinice w Czechach, jaka to była jak efekty, ile komórek ile blastek? Jak Twoja opinia?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na Reprofit Ostrawa. Tutaj akurat nie mam zastrzeżeń, wszystko profesjonalnie. Mieliśmy 10 komórek z czego wyszło 9 zarodków, 4 Expanded blastocyst grade1 czyli mówili że najlepsze, 3 EB grade 1- czyli bardzo dobre i 2HBgrade 2 czyli dobre. Pomoroziliśmy w różnych konfiguracjach czyli mam jeszcze parę podejść ale już wiem, że łatwo nie będzie. Dzisiaj zrobiliśmy jeszcze badanie kir i hla, o którym dowiedziałam się z grup i forum. Trochę smutne, że jeździ się po klinikach a nikt nie wspomni, że są takie badania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, plastka-77 napisał:

Lilianka, mam nadzieję, że nie, ale jak kolejny transfer nie wyjdzie to zrób sobie histeroskopię. Believer ma racje, to podstawa. Sprawdzą czy nie masz polipów, zrostów, czy wszystko z macicą ok. To prosty zabieg i  kluczowy przy staraniach.

Zamiast histeroskopii można zrobić też zabieg SIS - czyli USG z solą fizjologiczną. Zabieg trwa minutę i nie trzeba do niego usypiać. Polega na włożeniu balonika do macicy, który jest wypełniony solą fizjologiczną. Gameta w Warszawie oferuje to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Liliankaa napisał:

Zdecydowałam się na Reprofit Ostrawa. Tutaj akurat nie mam zastrzeżeń, wszystko profesjonalnie. Mieliśmy 10 komórek z czego wyszło 9 zarodków, 4 Expanded blastocyst grade1 czyli mówili że najlepsze, 3 EB grade 1- czyli bardzo dobre i 2HBgrade 2 czyli dobre. Pomoroziliśmy w różnych konfiguracjach czyli mam jeszcze parę podejść ale już wiem, że łatwo nie będzie. Dzisiaj zrobiliśmy jeszcze badanie kir i hla, o którym dowiedziałam się z grup i forum. Trochę smutne, że jeździ się po klinikach a nikt nie wspomni, że są takie badania. 

Zrób koniecznie, koniecznie badania rozszerzone na trombofilię. Włączając PAI-1. Ja zaszłam w ciążę przy pierwszym transferze z KD. Nie brałam zastrzyków z heparyny i dziecko w 13 tyg umarło mi w brzuchu. Miałam wywoływany poròd płodu. Jeśli nie robiłaś tych badań to KONIECZNIE zròb przed transferem. Ich nie robi się w ciąży bo ciąża fałszuje wyniki.

Mi też nikt nie mówił o PAI-1. Tak jak mówisz, jeździ się po klinikach i niekt nie informuje. A miałam 7 procedur, w 4 różnych klinikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Liliankaa napisał:

Zdecydowałam się na Reprofit Ostrawa. Tutaj akurat nie mam zastrzeżeń, wszystko profesjonalnie. Mieliśmy 10 komórek z czego wyszło 9 zarodków, 4 Expanded blastocyst grade1 czyli mówili że najlepsze, 3 EB grade 1- czyli bardzo dobre i 2HBgrade 2 czyli dobre. Pomoroziliśmy w różnych konfiguracjach czyli mam jeszcze parę podejść ale już wiem, że łatwo nie będzie. Dzisiaj zrobiliśmy jeszcze badanie kir i hla, o którym dowiedziałam się z grup i forum. Trochę smutne, że jeździ się po klinikach a nikt nie wspomni, że są takie badania. 

Piękny wynik! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Krokus napisał:

Zrób koniecznie, koniecznie badania rozszerzone na trombofilię. Włączając PAI-1. Ja zaszłam w ciążę przy pierwszym transferze z KD. Nie brałam zastrzyków z heparyny i dziecko w 13 tyg umarło mi w brzuchu. Miałam wywoływany poròd płodu. Jeśli nie robiłaś tych badań to KONIECZNIE zròb przed transferem. Ich nie robi się w ciąży bo ciąża fałszuje wyniki.

Mi też nikt nie mówił o PAI-1. Tak jak mówisz, jeździ się po klinikach i niekt nie informuje. A miałam 7 procedur, w 4 różnych klinikach.

Tego badania nie robiłam☹ ale brałam clexane bo mam mthfr i jeszcze coś tam... co się bierze na tą mutację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Liliankaa napisał:

Tego badania nie robiłam☹ ale brałam clexane bo mam mthfr i jeszcze coś tam... co się bierze na tą mutację?

Acard i Clexane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Krokus napisał:

Acard i Clexane

Dzięki! Miałam na rozpisce sprzed kilku lat od immunologa acard również, teraz nie wzięłam. 7 procedur? Wow...kiedy teraz podchodzisz do transferu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2020 o 15:27, believer napisał:

Anett a Ty jak tam? Mam nadzieje ze beta pięknie przyrasta? 

Nete mialam w 7 dot 190 a w 10 dniu 850 jakis tak. Potem juz nie gadalam i czekam do 4go na usg. Mam nadzieje ze coś tam w środku rośnie....

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2020 o 17:18, Moni napisał:

Rób transfer. U mnie tez było nieporozumienie i opóźnienie z accofilem i wyszło na dobre. Pamietam jeszcze jak Plastka napisała, ze to musi buc znak, ze wszystko przy tym transferze pod górkę jest 😃

Mi w ogóle nie chcieli w klinice podać accofilu domacicznie 5 dni przed transferem i  Beliver mi doradzila zebym w dniu transferu zastrzyk zrobila i zaskoczylo😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Liliankaa napisał:

Cześć dziewczyny, chciałam się zapytać który transfer z kd wam się udał? Ja jestem po pierwszym, śliczny zarodeczek i beta 0. Miałam 3 procedury na swoich komórkach, amh mam 1,3, niestety beta zawsze 0. Mam zamrożone bardzo dobre blastki z tej procedury i mam kocioł w głowie jak się teraz przygotować do crio 😞

Kochana mi sie pierwszy nie udał tez. Potem wzielam 2 zarodki i zaskoczyło. Przynajmniej beta pozytywna. Czekam na usg teraz. Na swoich komórkach mialam 5 procedur i ponad 10 transferów i doooopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Liliankaa napisał:

Dzięki! Miałam na rozpisce sprzed kilku lat od immunologa acard również, teraz nie wzięłam. 7 procedur? Wow...kiedy teraz podchodzisz do transferu?

Na koniec sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, anett96 napisał:

Mi w ogóle nie chcieli w klinice podać accofilu domacicznie 5 dni przed transferem i  Beliver mi doradzila zebym w dniu transferu zastrzyk zrobila i zaskoczylo😁

Ja wlewu tez nie mialam, tez nie chcieli zrobić, myslisz zeby zrobic zastrzyk w dniu transferu? Mam zalecone 1 dzien po transferze, 1/3 dawki codziennie. A jaką miałaś dawkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, anett96 napisał:

Kochana mi sie pierwszy nie udał tez. Potem wzielam 2 zarodki i zaskoczyło. Przynajmniej beta pozytywna. Czekam na usg teraz. Na swoich komórkach mialam 5 procedur i ponad 10 transferów i doooopa.

A z leków jeszcze coś zmieniłaś? Chyba teraz też wezmę 2 zarodki, mam też głupie myśli, że te zarodki nie przeżywają transferu. Ja mam coś pokrzywione chyba, bo każdy lekarz miał problem żeby wsadzić tą rurkę do środka. Trzymam kciuki kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Liliankaa napisał:

Jak się przygotowujesz?

Powtórzyłam wszystkie badania - hormony (AMH, FSH, LH, TSH, FT4, Estradiol, Prolaktyna), morfologia krwi, posiewy bakteryjne, cytologia, USG piersi, rozszerzony pakiet na trombofilię, USG SIS, przeciwciała łożyskowe, Epstein Barr, glukoza i insulina po obciążeniu i na czczo, wirusówka (różyczka, chlamydia, toksoplazmoza, cytomegalowirus), homocysteina, chlorki, sód, potas, czas protrombinowy (APTT, D-dimer, Kreatynina, eGFR), poziom wit D3.

Ja jestem po poronieniu w 2 trymestrze także chciałam sprawdzić czy wszystko ok, no i moje poprzednid badania straciły ważność, dlatego tyle porobiłam.

Oprócz tego wybrałam prywatnie dobrego lekarza specjalizującego się w nawracających poronieniach oraz ivf - teraz on mnie będzie prowadził i nie będę polegać na państwowej służbie zdrowia.

Jeśli chodzi o leki to zaczynam zastrzykiem Diphereline w ten piątek (chyba ze względu na moją endometriozę 2 stopnia). Potem czekam na okres i od 2 dnia okresu przyjmuję Acard i Estrofem. Estrofem będę zwiększać stopniowo aż do 3 na dzień. W między czasie będę mieć 4 kontrolne USG. Na pięć dni przed transferem dorzucam zastrzyki Clexane, no i wchodzi potem progesteron w formie Utrogestanu dopochwowo i Prolutexu w zastrzykach. Doustnie nie będę mieć progesteronu. Cały czas przyjmuję 2mg metafolinu, wit D3 (na razie w dawce 4000) i Omega D3 - jednak czytałam że jak się już bierze i Acard i heparynę na mutację PAI to już wtedy Omega3 trzeba odstawić - bo dodatkowo rozrzedza krew i zwiększa ryzyko krwotoku. Dziś mam spotkanie z lekarzem i między innymi to będę omawiać.

 

W skrócie: pełna diagnostyka, dobry lekarz i dobrze dobrane leki i suplementy. Poprzednio suplementowałam się jak dzika, wszystkim jak leci. Ale teraz widzę że im mniej tym lepiej - wystarczy niezbędne minimum czyli kwas foliowy, wit D3 i ewentualnie Omega3 (ale to nie dla każdego).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×