Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mini33

Która opcja najlepsza? Poproszę o waszą radę

Polecane posty

Gość Mini33

Będziemy się przeprowadzać do nowego mieszkania- trzeba tylko odremontować. Tam gdzie teraz mieszkamy dwójka naszych dzieci chodzi do żłobka (1,5 roku) i przedszkola (4 lata), . Ja mam pracę z b. trudnym dojazdem (muszę dojeżdżać rowerem nawet w deszcz, o śniegu i mrozach nie wspomnę) ale jak się przeprowadzimy to będę miała dojazd autobusem 20 min i blisko przystanki. Wykończenie zajmie nam ok. roku bo musimy trochę uzbierać na to kasy i będziemy wykańczać powolutku. Pytanie którą opcje przeprowadzki wybrać? Którą byście wybrały? Jedna jest lepsza dla mnie a druga lepsza dla dzieci...

Dla mnie: Przeprowadzamy się od razu jak będzie gotowe, po roku,  tylko dzieci pójdą do prywatnych placówek  na rok(to też dodatkowy koszt)... a później będzie trzeba znowu zmieniać placówki (starsza do szkoły- 6-7l a młodsza do przedszkola 3 lata) bo starsza za rok jeszcze będzie musiała chodzić do przedszkola (5 lat) a młodsza jeszcze do żłobka (2 lata). Ale ja będę miała super dojazd i nie będę taka umęczona...no i odejdą koszty utrzymania drugiego mieszkania

Dla dzieci: Przeprowadzamy się za 2 lata-2,5 roku, dzieci idą od razu do placówek docelowych (zerówka w podstawówce, 6 lat i przedszkole 3 lata). Dla dzieci chyba opcja lepsza bo mniej zmian? Ale ja nie wiem czy dam radę z tymi dojazdami a nie za bardzo chciałabym zmieniać pracę z różnych względów.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Nie decyduj teraz, zobaczysz za rok jak Wam będzie się wszystko układało. Tracisz teraz energię na rozkładanie sytuacji na czynniki pierwsze, a przez rok dużo się może zmienić i zapewne tak będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jsjdj

Ja bym wybrała opcje dla Ciebie. Dzieciom jeszcze w tym wieku nie ma różnicy do jakiej szkoły i z jakim towarzystwem chodzą . Dzieci się dostosują . Gorzej jest już jak są starsze wtedy maja ulubionych kolegow, nauczycieli itp. Ty będziesz mniej umęczona co na pewno wpłynie tez korzystniej na wasze życie rodzinne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wersja dla Ciebie. Musisz być zdrowa, dla siebie i rodziny- dojazdy do pracy na rowerze, gdy jest zimno, ciemno, oblodzone chodniki, itp, są niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×