Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Co kupic i za jaka kwote na parapetowke do brata i szwagierki?

Polecane posty

Gość Gosc

Przyznam szczerze ze nie bylam na takiej parapetowce. Co kupic? Raczej niz z wystroju bo oni pewnie beda urzadzac i ciezko trafic kolorem.

Myslalam o jakims doniczkowym kwiatku typu storczyk, i torbie prezentowej, z jskas butelka alkoholu, kawa czrkoladkami itp. Jak uwazacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Storczyk to taki oklepany kwiat, który.malo kto lubi. Ja mam w domu 5 storczyków a nie znoszę tych kwiatów, a dostaje je często w pracy, czy od dalszych znajomych na różne okazje 😄 ja ostatnio kupilam koleżance wazon na kwiaty. Klasyczny kryształowy, duży , ciezki by pomieścil duże bukiety. Zawsze sie przyda. Poza tym mozesz kupic bialy obrus na stol, deske do krojenia, cukiernice albo świecznik. Jak pójdziesz w klasykę to na pewno im sie przyda..Ale twój pomysł tez jest ok, ja jedynie wolę praktyczne prezenty i zostawiać z nimi troche siebie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

voucher do Ikei (czy tam innego sklepu tego typu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A co myslicie o czyms w stylu las w szkle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A moze dzbanek filtrujący Dafi,teraz jest fajny szklany,b ładny. Jak ja kupowałam to były tylko plastikowe. I do tego dokup kilka filtrów magnezowych np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Storczyk to taki oklepany kwiat, który.malo kto lubi. Ja mam w domu 5 storczyków a nie znoszę tych kwiatów, a dostaje je często w pracy, czy od dalszych znajomych na różne okazje 😄 ja ostatnio kupilam koleżance wazon na kwiaty. Klasyczny kryształowy, duży , ciezki by pomieścil duże bukiety. Zawsze sie przyda. Poza tym mozesz kupic bialy obrus na stol, deske do krojenia, cukiernice albo świecznik. Jak pójdziesz w klasykę to na pewno im sie przyda..Ale twój pomysł tez jest ok, ja jedynie wolę praktyczne prezenty i zostawiać z nimi troche siebie 🙂

Jak bym dostała kryształowy wazon, obrus albo cukiernicę, to bym wywaliła. Nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Żona brata to bratowa a nie szwagierka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Kiss napisał:

Jak bym dostała kryształowy wazon, obrus albo cukiernicę, to bym wywaliła. Nie używam.

kwiaty trzymasz w słoiku,a na stole lezy cerata,a cukier nabierasz prosto z woreczka?😄 moze nie uzywasz, nie musisz. Trudno dogodzic wszystkim,ale ciesze sie ze choć deski do krojenia uzywasz,bo cerate bys podarła  😄

las w szkle to fajny pomysl o ile oni by cos takiego lubili.Mi sie bardzo podoba,ale nie mam gdzie tego postawic,wiec nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Przyznam szczerze ze nie bylam na takiej parapetowce. Co kupic? Raczej niz z wystroju bo oni pewnie beda urzadzac i ciezko trafic kolorem.

Myslalam o jakims doniczkowym kwiatku typu storczyk, i torbie prezentowej, z jskas butelka alkoholu, kawa czrkoladkami itp. Jak uwazacie?

I bardzo dobry pomysł. Storczyk w białym kolorze bo uniwersalny dobre wino i czekoladki ewentualnie dobra kawa ale dowiedz się czy mają ekspres ciśnieniowy żebyś nie kupila zwykłej sypanej. Zamiast storczyka może być drzewko bonsai, zamioculcas lub Skrzydłokwiat. Piękne rosliny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Kiss napisał:

Jak bym dostała kryształowy wazon, obrus albo cukiernicę, to bym wywaliła. Nie używam.

Ja to samo 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość gosc napisał:

kwiaty trzymasz w słoiku,a na stole lezy cerata,a cukier nabierasz prosto z woreczka?😄 moze nie uzywasz, nie musisz. Trudno dogodzic wszystkim,ale ciesze sie ze choć deski do krojenia uzywasz,bo cerate bys podarła  😄

las w szkle to fajny pomysl o ile oni by cos takiego lubili.Mi sie bardzo podoba,ale nie mam gdzie tego postawic,wiec nie kupuje.

Kwiatów ciętych nie kupuje obrus? Pff a kto w tych czasach używa obrusów hahah ile ty masz lat... Cukru nie używam. Dla gości mam już piekna stara kryształowa cukiernicę po pra babci więc żadne chińskie badziewie mi nie jest potrzebne. Deskę do krojenie każdy ma więc co to za prezent? Hahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Kwiatów ciętych nie kupuje obrus? Pff a kto w tych czasach używa obrusów hahah ile ty masz lat... Cukru nie używam. Dla gości mam już piekna stara kryształowa cukiernicę po pra babci więc żadne chińskie badziewie mi nie jest potrzebne. Deskę do krojenie każdy ma więc co to za prezent? Hahahah

Obrus to przeżytek, oprócz nieśmiertelnej cukierniczy twojej pra babci cała reszta to chiński będziew... ile ty masz lat ze gadasz takie bzdury i tyle jadu w tobie? 25 A mentalnie 60?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Obrus to przeżytek, oprócz nieśmiertelnej cukierniczy twojej pra babci cała reszta to chiński będziew... ile ty masz lat ze gadasz takie bzdury i tyle jadu w tobie? 25 A mentalnie 60?

A kwiaty cięte często się dostaje...przynajmniej mi sie wazon często przydaje 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To autorka. Zona brata nie ma reki do kwiatów, w poprzednim mieszkaniu nie mieli ani jednego. Dlatego tak mysle ze to moze taki bezproblemowy prezent las w sxkle. Nie trzeba podlewac bo zwmkniety.

Mieszkanie maja spore. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

To autorka. Zona brata nie ma reki do kwiatów, w poprzednim mieszkaniu nie mieli ani jednego. Dlatego tak mysle ze to moze taki bezproblemowy prezent las w sxkle. Nie trzeba podlewac bo zwmkniety.

Mieszkanie maja spore. 

Może tez nie lubi kwiatów. Sama nie przepadam. Najlepiej kup jej kartę podarunkowa do jakiegoś sklepu i sama sobie coś wybierze. Ja jakis czas temu miałam podobną zagwozdke, bo znajoma ma styl bardzo odpustowy i wiedział Am ze nie trafie z prezentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wazon duży szklany prosty bardzo przydatne bo każda NORMALNA kobieta raz na jakiś czas dostaje kwiaty 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
58 minut temu, Gość Gosc napisał:

Wazon duży szklany prosty bardzo przydatne bo każda NORMALNA kobieta raz na jakiś czas dostaje kwiaty 🙂

Jasne, że tak. Chyba, że ktoś już ma to wtedy mu więcej nie potrzeba.

Najlepsze są bony. Wybiorą sobie co chcą, czego jeszcze nie mają i w takim takim stylu jaki im odpowiada.

Sami z partnerem dostaliśmy taki bon i bardzo się ucieszyliśmy, bo kupiliśmy sobie potrzebną(!) szafkę nad pralkę. A tak wylądowalibyśmy z kolejnym wazonem, niepotrzebną cukierniczką i innym zbieraczem kurzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zależy na pewno na jaką kwotę. Jeżeli to kwestia większych pieniędzy to można dac bon, ale przy małych kwotach do 100zl można coś kupić. Możesz kupić karafke na wodę, dzbanek filtrujący, wazon, kieliszki... ja ostatnio dałam komplet kieliszków i wino. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak.

Ja bratu i bratowej na parapetówkę kupiłam ładną cukiernicę w home&you i tzw "bieżnik" na ławę też w tym sklepie. Mają tam naprawdę piękne rzeczy na prezenty. Oprócz tego kupiłam komplet klasycznych kieliszków do wina oraz prostokatną a'la betonową, dość niską donicę i zasadziłam w niej różne sukulenty. Bratową lubi wszelkiego rodzaju kwiaty, więc była bardzo zadowolona i widziałam, że szczerze jej się to podoba. Zresztą, to moi najbliźsi, więc wiedziałam jak się urządzili i czego im brakuje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja osobiście z lasu w słoiku bardzo bym się ucieszyła.  Ale nie każdemu może się podobać taki prezent. Też uważam że bon do sklepu (Ikea, Duma itp) to fajny pomysł. Plus wino albo czekoladki. Naprawdę nie jest łatwo trafić w czyjs gust. Z tych powyższych,  mi też chyba tylko deska do krojenia by się przydała , ale tych mam tyle ile potrzebuję. Kwiatki dostaję dwa razy do roku  (urodziny i rocznica), widocznie normalna nie jestem 😉 i owszem, mam takie proste nietypowe słoiki w których potem taki bukiet stoi. Nie widzę sensu trzymania czegos czego będę używac przez 2 tyg w roku, do tego zakładając jednakowe rozmiary bukietów. Świeczników  nie używam,  obrusów również  (nie, nie mam ceraty,  tylko prostu drewniany stół), cukiernicy też nie mam bo w domu nie slodzimy,  a jeśli mamy gości którzy używają cukru to nasypuję go do ceramicznej, ładnej miseczki. Też nie mam ręki do kwiatów a storczyków nie lubię i tyle. Jak dla mnie nie ma uniwersalnych prezentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość gość napisał:

Ja osobiście z lasu w słoiku bardzo bym się ucieszyła.  Ale nie każdemu może się podobać taki prezent. Też uważam że bon do sklepu (Ikea, Duma itp) to fajny pomysł. Plus wino albo czekoladki. Naprawdę nie jest łatwo trafić w czyjs gust. Z tych powyższych,  mi też chyba tylko deska do krojenia by się przydała , ale tych mam tyle ile potrzebuję. Kwiatki dostaję dwa razy do roku  (urodziny i rocznica), widocznie normalna nie jestem 😉 i owszem, mam takie proste nietypowe słoiki w których potem taki bukiet stoi. Nie widzę sensu trzymania czegos czego będę używac przez 2 tyg w roku, do tego zakładając jednakowe rozmiary bukietów. Świeczników  nie używam,  obrusów również  (nie, nie mam ceraty,  tylko prostu drewniany stół), cukiernicy też nie mam bo w domu nie slodzimy,  a jeśli mamy gości którzy używają cukru to nasypuję go do ceramicznej, ładnej miseczki. Też nie mam ręki do kwiatów a storczyków nie lubię i tyle. Jak dla mnie nie ma uniwersalnych prezentów.

U nas w sumie podobnie, choć obrusów zdarza sie używać jak mam ochotę coś zmienić chwilowo w wystroju (albo np. robię kolację w jakimś "stylu", i kolor obrusa pasuje tematycznie). Tyle, że nigdy białych. Kwiatów ciętych nie lubię a do żywych raz, że nie mam ręki, a dwa: niektórych nie moglibyśmy mieć ze względu na kota (trujący jest choćby wspomniany zamioculcas czy skrzydłokwiat, jak i fikusy, diffenbachie, draceny...). Cukier? Też sami nie słodzimy, a dla gości trzymamy w metalowym pudełeczku po ciastkach, które sobie własnoręcznie ozdobiłam 😉

Naprawdę, takich niby to "uniwersalnych" prezentów najlepiej unikać, bo niby to się "każdemu przyda" ale jak komuś jest potrzebne, to sam już albo kupił, albo planuje kupić w konkretnym stylu. A jak nie jest potrzebne czy będzie nietrafione w gust to skończy na dnie szafy albo na olx.

Bon zakupowy i butelka wina (czy co tam lubią - to się raczej o ludziach wie 😉 ) to najlepszy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

A moze dzbanek filtrujący Dafi,teraz jest fajny szklany,b ładny. Jak ja kupowałam to były tylko plastikowe. I do tego dokup kilka filtrów magnezowych np.

No to ja bym chyba była najbardziej zadowolona z takiego dzbanka. Sama ide dzisiaj taki kupic,ponieważ kupilismy ekspres fo kawy i wody najlepiej uzywac przefiltrowanej no i czas skonczyc z tym dzwiganiem butli z wodą i z tymi hałdami plastikowych butelek. Nawet nie wiedziałam ze są szklane dafi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aja
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ja to samo 😁 

Ja tez 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

No to ja bym chyba była najbardziej zadowolona z takiego dzbanka. Sama ide dzisiaj taki kupic,ponieważ kupilismy ekspres fo kawy i wody najlepiej uzywac przefiltrowanej no i czas skonczyc z tym dzwiganiem butli z wodą i z tymi hałdami plastikowych butelek. Nawet nie wiedziałam ze są szklane dafi. 

U mnie by nie działał. Pijemy mineralna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
13 godzin temu, Gość gosc napisał:

kwiaty trzymasz w słoiku,a na stole lezy cerata,a cukier nabierasz prosto z woreczka?😄 moze nie uzywasz, nie musisz. Trudno dogodzic wszystkim,ale ciesze sie ze choć deski do krojenia uzywasz,bo cerate bys podarła  😄

las w szkle to fajny pomysl o ile oni by cos takiego lubili.Mi sie bardzo podoba,ale nie mam gdzie tego postawic,wiec nie kupuje.

Mam prosty szklany wazon, nie kryształowy babciny, stół jest drewniany i nie leżą na nim żadne zbędne rupiecie, jest myty po użyciu, cukru nie używam, a ksylitol tylko do wypieków i jest w ozdobnym słoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

No to ja bym chyba była najbardziej zadowolona z takiego dzbanka. Sama ide dzisiaj taki kupic,ponieważ kupilismy ekspres fo kawy i wody najlepiej uzywac przefiltrowanej no i czas skonczyc z tym dzwiganiem butli z wodą i z tymi hałdami plastikowych butelek. Nawet nie wiedziałam ze są szklane dafi. 

Ja też z tego bym się najbardziej ucieszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia

Kup kosz okolicznościowy z kawą, pralinami, czy tam winem, to się zawsze przydaje, a na poczcie kwiatowej masz gotowe zestawy plus bon do sklepu wnętrzarskiego jak masz większy budżet, sami dokupią co im trzeba wg swojego gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×