Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Biała Dama

Rewolucja w L4 - słyszałyscie o planach?

Polecane posty

Gość ffzaazzzz

Jak chca to niech sobie na tym zwolnieniu siedza ale niech im sie kazdy dzien odlicza od macierzynskiego... 😉 Zapewniam ze zaraz bedzie o wiele mniej zwolnien 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość ffzaazzzz napisał:

Jak chca to niech sobie na tym zwolnieniu siedza ale niech im sie kazdy dzien odlicza od macierzynskiego... 😉 Zapewniam ze zaraz bedzie o wiele mniej zwolnien 😄

A może niech płacą kary za zwolnienie, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffzaazzzz
15 minut temu, Gość Gość napisał:

A może niech płacą kary za zwolnienie, co?

A moze niech mpaca,  zasadzie czemu nie ? O ile mi wiadomo to jak sie popelnia przetepstwo to dostaje sie kare/mandat.... tu w gre wchodzi wyludzenie 😉 

Nie znam kraju w ktorym L4 bylo by naduzywane w tak razacy sposob jak w Polsce (a kilka krajow znam i to bardzo dobrze). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

A one jeszcze narzekają, że będą musiały przepracować 3 MIESIĄCE po podpisaniu umowy, żeby zajść w ciąży i pójść na L4, 🤦‍♀️

Polacy mają niestety tendencje do narzekania... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna
48 minut temu, DANIEL napisał:

Przeczytaj artykuł jeszcze raz tylko ze zrozumieniem. Zasiłek będzie się należał po 90 dniach pracy lub 180 ale chodzi tylko o okres płacenia składek. Skończy się szukanie pracy zaraz po zajsciu w ciążę przez przedsiębiorcze kobiety. Ale jeżeli kobieta uczciwie pracowała i po jakimś czasie zdecydowała się na ciążę to zasiłek dostanie normalnie. Zamyka się po prostu furtka dla nierobów i cwaniaków którzy zatrudniają się tylko po to żeby wyciągać zasiłek. 

Ale przy zmianie pracy będzie się liczyło na nowo. Krótko mówiąc nie opłaca mi się teraz zmieniać pracę na lepszą, tylko zajść w ciążę i od pierwszych tygodni iść na chorobowe, bo nie mogę tam pracować, a w nowym miejscu nie wiadomo co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Anna napisał:

Ale przy zmianie pracy będzie się liczyło na nowo. Krótko mówiąc nie opłaca mi się teraz zmieniać pracę na lepszą, tylko zajść w ciążę i od pierwszych tygodni iść na chorobowe, bo nie mogę tam pracować, a w nowym miejscu nie wiadomo co będzie.

Jeżeli między jedną pracą a drugą przerwa nie będzie dłuższa niż 90 dni to nie bedzie się liczyło na nowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
32 minuty temu, Gość Gość napisał:

A może niech płacą kary za zwolnienie, co?

rozwiązaniem byłoby aby każdy pracownik był jak Dubaju czy ogólnie ZEA na działalności gospodarczej wtedy by się nie opłacało lecieć na zwolnienie po kreskach a de facto więcej i tak by zostało w kieszeni pracownika przy budowaniu własnej poduszki finansowego bezpieczeństwa bez państwa grabiącego pracodawcę przy wypłatach dla etatowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Anna napisał:

Ale przy zmianie pracy będzie się liczyło na nowo. Krótko mówiąc nie opłaca mi się teraz zmieniać pracę na lepszą, tylko zajść w ciążę i od pierwszych tygodni iść na chorobowe, bo nie mogę tam pracować, a w nowym miejscu nie wiadomo co będzie.

No bo nie podpisuje się umowy o pracę, żeby zajść w ciążę, tylko żeby PRACOWAĆ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 minut temu, Gość ffzaazzzz napisał:

A moze niech mpaca,  zasadzie czemu nie ? O ile mi wiadomo to jak sie popelnia przetepstwo to dostaje sie kare/mandat.... tu w gre wchodzi wyludzenie 😉 

Nie znam kraju w ktorym L4 bylo by naduzywane w tak razacy sposob jak w Polsce (a kilka krajow znam i to bardzo dobrze). 

dokładnie w UK tak nie ma i tam Polki nagle uświadamiają sobie, że ciąża to nie choroba a tych zagrożonych nie opłąca się ratować - natura zadecyduje co dalej 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

No bo nie podpisuje się umowy o pracę, żeby zajść w ciążę, tylko żeby PRACOWAĆ. 

nie tylko pracować, ale również oszczędzać i inwestować słowem rozwijać się jak człowiek myślący a nie pospolity wyrobnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biała Dama
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

A czy musisz zachodzić w ciąże od razu po podpisaniu umowy? Rząd szuka kasy na finansowanie bobelkowego eldorado to raz a dwa może i dobre to jest rozwiązanie bo wykluczy właśnie takie chciwe lisice, które szukają pracy z umową po to by uciec na L$ od razu. 90 dni pracy to raptem 3 miesiące. Nie przepracujesz tyle zanim nogi rozłożysz? Kwestia organizacji i/lub priorytetów. Moim zdaniem super pomysł. 

Doczytaj trollu do końca co pisze i się wypowiadaj. Ja pracuje 6 lat akurat w obecnej firmie. Poziom wypowiedzi żenujący. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Pewnie!

Lepiej dawać kasę młodemu zdrowemu facetowi w kiecce niż ciężarnej, prawda?

A po co komukolwiek dawać kasę. Niech zarówno facet w kiecce jak i ciężarna sobie zarobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna Mamba

Żal wam du%::%%pe ściska, tylko z tego jadu się nie posra%%%/**jcie. Wara od kobiet w ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość gość napisał:

nie tylko pracować, ale również oszczędzać i inwestować słowem rozwijać się jak człowiek myślący a nie pospolity wyrobnik

No, ale żeby oszczędzać i inwestować, trzeba pracować, nie bardzo rozumiem o co chodzi z 'nie tylko pracować'. Co zrobisz z pieniędzmi to już inna historia i mało mnie ona interesuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Ciąża nie bierze się z nieba, że może "dopaść" nagle po rozpoczęciu pracy. Co ma więc zrobic taka kasjerka? Może popracować chociaż pól roku zanim rozłoży nogi? 

OK, a co z nie planowanym ciążami? 

Moja poszła do nowej pracy w październiku, w grudniu miała wypadek w pracy autem służbowym i co miała by w gipsie śmigać? planowaliśmy ciążę na kwiecień, a samo wyszło w styczniu i co zrobisz? Pracowała do maja puki czuła się ok, a później l4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

No, ale żeby oszczędzać i inwestować, trzeba pracować, nie bardzo rozumiem o co chodzi z 'nie tylko pracować'. Co zrobisz z pieniędzmi to już inna historia i mało mnie ona interesuje. 

a mnie pracowanie dla idei pracowania nie obchodzi jest pustą koncepcją wypełnienia czasu, bez perspektywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Eeeee napisał:

OK, a co z nie planowanym ciążami? 

Moja poszła do nowej pracy w październiku, w grudniu miała wypadek w pracy autem służbowym i co miała by w gipsie śmigać? planowaliśmy ciążę na kwiecień, a samo wyszło w styczniu i co zrobisz? Pracowała do maja puki czuła się ok, a później l4

antykoncepcja nie istnieje w XXI wieku ostatecznie nawet wstrzemięźliwość płciowa i inne formy zaspokojenia seksualnego? brak wam wyobraźnie zmysłowej czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Eeeee napisał:

OK, a co z nie planowanym ciążami? 

Moja poszła do nowej pracy w październiku, w grudniu miała wypadek w pracy autem służbowym i co miała by w gipsie śmigać? planowaliśmy ciążę na kwiecień, a samo wyszło w styczniu i co zrobisz? Pracowała do maja puki czuła się ok, a później l4

Jest coś takiego jak antykoncepcja i trzeba się postarać, żeby wpaść. Ale do kogo ja to pisze, do gościa, który pisze 'puki'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

a mnie pracowanie dla idei pracowania nie obchodzi jest pustą koncepcją wypełnienia czasu, bez perspektywy

Ale nie o tym jest temat 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 minut temu, Gość Biała Dama napisał:

Doczytaj trollu do końca co pisze i się wypowiadaj. Ja pracuje 6 lat akurat w obecnej firmie. Poziom wypowiedzi żenujący. 

to ładnie pracujesz, że o 12 szarpiesz się tu na kafe z dyskutantkami, pozazdrościć twojemu szefowi takiego "pracownika"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ale nie o tym jest temat 🤦‍♀️

temat dawno odszedł już od głównego założenia, więc można już elastycznie dyskutować bez skrępowania 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość gość napisał:

to ładnie pracujesz, że o 12 szarpiesz się tu na kafe z dyskutantkami, pozazdrościć twojemu szefowi takiego "pracownika"

A to nie może mieć np. drugiej zmiany? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

to ładnie pracujesz, że o 12 szarpiesz się tu na kafe z dyskutantkami, pozazdrościć twojemu szefowi takiego "pracownika"

tzw. januszyca pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

A to nie może mieć np. drugiej zmiany? 

to już byśmy znali przyczyny jej jadu i frustracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość gość napisał:

temat dawno odszedł już od głównego założenia, więc można już elastycznie dyskutować bez skrępowania 🙂

No i fajnie, że nie interesuje cię pracowanie dla pracowania, jakiś medal byś chciał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Gość Anna napisał:

Jak będę się dobrze czuła i miała dobre warunki (np. zgodzą się na pracę w domu) to mogę nie iść wcale na L4.

O wiele łatwiej pracować ze złamaną nogą w gipsie niż w ciąży...

Ty się lepiej nie rozmnażaj... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna
3 minuty temu, DANIEL napisał:

Jeżeli między jedną pracą a drugą przerwa nie będzie dłuższa niż 90 dni to nie bedzie się liczyło na nowo. 

W takim razie o.k. Ulżyło mi. 🙂
Nawiasem mówiąc odłożyłam pieniądze, i to całkiem sporo, ale poszły na chorobę nowotworową mamy, pomoc rodzicom i mieszkanie. Przykro mi, że nie odłożyłam więcej, rozumiem, że Wy wszyscy odłożyliście do 30 po milionie na mieszkanie, dziecko i nieprzewidziane wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jprdl. Przejrzałam pierwszą stronę odpowiedzi i tylko jedna osoba zrozumiała o co chodzi. Pracownik ma pracować minimum 90 dni, aby móc dostać zasiłek. Jak się pracuje pół roku i po pół roku pracy zajdzie się w ciążę, to zasiłek chorobowy w przypadku pójścia na L4 dostanie się bez problemu. Są osoby, które się ledwo przyjmują do pracy, a po dwóch tygodniach przynoszą L4. I to nie chodzi tylko o ciążę, ale wszystkich pracowników. Chodzi o głównie o to leserstwo chodzące co dwa tygodnie na chorobowe. Niestety, żeby rozdawać, trzeba mieć z czego, to PIS szuka pieniędzy. Tu 5 zł, tam 5 zł i mamy 1000 dla wielodzietnej matki nieskalającej się w życiu pracą zawodową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna
29 minut temu, Gość Gość napisał:

No bo nie podpisuje się umowy o pracę, żeby zajść w ciążę, tylko żeby PRACOWAĆ. 

W obecnej pracy nie mogę pracować w ciąży. Mam zakaz od lekarza z uwagi na substancje szkodliwe. Mam inną na oku i jeśli wszystko będzie o.k. z dzieckiem na pewno będę pracować ile będę mogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosć

nie rozumiem jedynie akcji z zasilkiem macierzynskim,o ktorym tez tam jest mowa. Okej jezeli chodzi o l4 to moga podwazac,ze robisz to tylko dla wyludzenia kasy,ale macierzynski sie przeciez zawsze nalezy po narodzinach dziecka ,wiec nie rozumiem co w tym zaislku moze ulec zmianie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×