Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Biała Dama

Rewolucja w L4 - słyszałyscie o planach?

Polecane posty

Gość Gość
4 minuty temu, Gość gość napisał:

typowy emigracyjny zwycięzca-pieniacz tylko obrażać potrafi, już daliście popis w tamtym temacie gdy nie pozostawiliśmy na was suchej nitki 🙂

trollisko jedne się do mnie przyczepiło, wypad z tematu

Hahahaha 🤣🤣🤣 No nie wierzę, że można być tak ograniczonym 

'6 strefie podlondyńskiej w wielojęzykowej wieży babel' 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxx
5 minut temu, Gość gość napisał:

typowy emigracyjny zwycięzca-pieniacz tylko obrażać potrafi, już daliście popis w tamtym temacie gdy nie pozostawiliśmy na was suchej nitki 🙂

trollisko jedne się do mnie przyczepiło, wypad z tematu

Czytałem tamten temat i akurat wy wypadliście bardzo słabo i intelektualnie i jeśli chodzi o kulturę. Ale wmawiaj sobie dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Xxx napisał:

Czytałem tamten temat i akurat wy wypadliście bardzo słabo i intelektualnie i jeśli chodzi o kulturę. Ale wmawiaj sobie dalej 

jakoś musisz sobie racjonalizować swoją porażkę na polu osobistym, zawodowym jak i w dyskusji, no nic twoja sprawa 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 minut temu, Gość Xxx napisał:

Czytałem tamten temat i akurat wy wypadliście bardzo słabo i intelektualnie i jeśli chodzi o kulturę. Ale wmawiaj sobie dalej 

 

1 minutę temu, Gość gość napisał:

jakoś musisz sobie racjonalizować swoją porażkę na polu osobistym, zawodowym jak i w dyskusji, no nic twoja sprawa 🙂

Zaraz Ci odpisze,  że to on jest obiektywny bo wcale nie wyjechał, pozostał w Polsce i do sprawy jest ustosunkowany z dystansu... głos pozorujący neutralnośc za 3...2...1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Szkoda na was czasu matołki 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
2 godziny temu, Gość gość napisał:

antykoncepcja nie istnieje w XXI wieku ostatecznie nawet wstrzemięźliwość płciowa i inne formy zaspokojenia seksualnego? brak wam wyobraźnie zmysłowej czy jak?

Przed planowanym zajściem trzeba wcześniej odstawić tabletki czy inne środki, gumki pękają, owulacja też może się przesunąć więc nie bądź taki/taka do przodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Hahaha napisał:

Pracuje w zawodzie związanym z tematem i zaraz pekne że śmiechu. 

W Polsce najczęściej wykudzane L4 to zwolnienia na kręgosłup, brane nagminnie przez mężczyzn. Ale wiadomo, że kobieta w ciąży to łatwy cel to się do niej najpierw dowala. 

Po drugie, kodeks pracy nie zabrania zatrudniać ciężarnej, a nie można się na rozmowie spytać czy jest w ciąży tak samo jak czy planuje dsiecko. 

Po trzecie, jak zgnebicie rodaczki to wam zaraz stado Ukrainę czy innych Pakistanek narodzi po 10 dzieci i będziecie na nich więcej płacić niż ten rok L4 dla jakiejś karyny. 

Nie ma państwa bez obywateli, nie ma obywateli bez dzieci, taka prawda. 

W Polsce nie ma legalnej 100% antykoncepcji a sterylizacja jest zabroniona. Trzeba jak najbardziej brać pod uwagę wpadki czy nawet ciąże z gwałtu. 

Testy na ojcostwo robi się po narodzinach dziecka, tym tokiem porzucona ciężarna bez prawa L4 ma zdechnac z głodu. 

Państwo ładuje masę kasy w leczenie alkoholizmu, czy cpunow i nikomu to nie przeszkadza. Horrendalne pensje polityków też są okej. Ale taka karyna co weźmie na L4 1800zl to już zagrożenie dla budżetu xD

Co więcej największe wojownifzki o to prawo to inne kobiety. Ale robią to z wredoty bo już nie wierzę że się tak nagle każda troszczy o państwo xD

Ciekawe że jak ejst temat o 20 latxe w ciąży to jej jadą że za wczesnje hurr durr, a jak babka przed 40 pisze ze się stara to jej piszą że za późno hurr durr. 

Boże baby to są jednak zawistne i podłe istoty. 

Chyba  zartujesz. Sprawdź sobie statystyki GUS i nie piernicz. Najwięcej zwolnień lekarskich biorą KOBIETY. Ogółem o 50% więcej. Co ciekawe, najbardziej "chorują" kobiety w przedziale wiekowym 30-39 lat. A przedziale wiekowym 20-39 kobiety są dwa razy dłużej na chorobowym niż mężczyźni. Zwolnienia na ciążę stanowią 20% wszystkich zwolnień (biorą rzecz jasna tylko kobiety), a zwolnienia na kręgosłup to 15% ogółu (i tu są i kobiety i mężczyźni).

Po co kłamiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
14 minut temu, Gość Eeeee napisał:

Przed planowanym zajściem trzeba wcześniej odstawić tabletki czy inne środki, gumki pękają, owulacja też może się przesunąć więc nie bądź taki/taka do przodu. 

O ile wcześniej trzeba te tabletki odstawić, że to taki problem (te pękające gumki itd itp)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Coś muszą zmienić bo tych l4 ciążowych jest bardzo dużo.  Chodzi tu głównie o te co po miesiącu pracy rzudają l4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Coś muszą zmienić bo tych l4 ciążowych jest bardzo dużo.  Chodzi tu głównie o te co po miesiącu pracy rzudają l4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To ze w UK nie ratuje się zagrożonej ciąży to akurat źle o nich świadczy.  Taki bogaty,rozwinięty kraj a wiedza na temat  płodności, ciąży,  połogu ,kp beznadziejna:(  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Coś muszą zmienić bo tych l4 ciążowych jest bardzo dużo.  Chodzi tu głównie o te co po miesiącu pracy rzudają l4. 

Czasem jak jest ciąża zagrożona, to powinni kłaść do szpitala, a jak lekarz zdecyduje że szpital się nie należy, to do roboty, nie ma wystawiania l4 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

To ze w UK nie ratuje się zagrożonej ciąży to akurat źle o nich świadczy.  Taki bogaty,rozwinięty kraj a wiedza na temat  płodności, ciąży,  połogu ,kp beznadziejna:(  

Nie ratuja do 12 tyg. Później tak. Wiedza na te tematy jest spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Może być l4 ale bezplatne tak jak było jeszcze kilka lat temu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

W UK nie mają żadnej wiedzy dot płodności i prowadzenia ciąży.  Ciążę ratuje się wcześnie a nie po 12 to jak już często jest za późno.  Jak kobieta ma problemy z hormonami i nikt jej nie poda na początku ciąży leków to nie donosi żadnej ciąży.  Po co 3 razy poronic  jak można zaoszczędzić kobiecie bólu i cierpienia? Ten brak wiedzy w UK jest przerazajacy:(  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

W UK nie mają żadnej wiedzy dot płodności i prowadzenia ciąży.  Ciążę ratuje się wcześnie a nie po 12 to jak już często jest za późno.  Jak kobieta ma problemy z hormonami i nikt jej nie poda na początku ciąży leków to nie donosi żadnej ciąży.  Po co 3 razy poronic  jak można zaoszczędzić kobiecie bólu i cierpienia? Ten brak wiedzy w UK jest przerazajacy:(  

To nie jest brak wiedzy tylko inne podejście. Uznają, że jeśli płód jest za słaby, żeby dotrwać do 12 tygodnia to go nie ratuja. Zasada selekcji naturalnej. Ktoś komu zależy na ratowaniu na wczesnym etapie, robi to prywatnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie ratuja do 12 tyg. Później tak. Wiedza na te tematy jest spoko

chyba żartujesz 😄 nigdy w życiu przecież 12 tydzień to 3 msc mniej więcej, nikt Ci nie pozwoli wyleżeć właściwie od początku ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 minut temu, Gość Gosc napisał:

W UK nie mają żadnej wiedzy dot płodności i prowadzenia ciąży.  Ciążę ratuje się wcześnie a nie po 12 to jak już często jest za późno.  Jak kobieta ma problemy z hormonami i nikt jej nie poda na początku ciąży leków to nie donosi żadnej ciąży.  Po co 3 razy poronic  jak można zaoszczędzić kobiecie bólu i cierpienia? Ten brak wiedzy w UK jest przerazajacy:(  

jak potrafi poronić 3 razy to chyba powinna już dojść do konkluzji - o ile poronienia to dla niej trauma - żeby przed takim dramatem się zabezpieczyć i nie wpaść, współcześnie to banalnie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To ze kobieta nie może odnosić ciąży nie znaczy ze płód jest slaby czy uszkodzony. W UK wieksześć lekarzy to ...e. Masz zapalenie ucha to co Ci zapisze paracetamol hehe zapalenie pęcherza paracetamol 🙂 wiec jakim.cudem mają uratować ciążę?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

To ze kobieta nie może odnosić ciąży nie znaczy ze płód jest slaby czy uszkodzony. W UK wieksześć lekarzy to ...e. Masz zapalenie ucha to co Ci zapisze paracetamol hehe zapalenie pęcherza paracetamol 🙂 wiec jakim.cudem mają uratować ciążę?  

Wiesz to z doświadczenia czy koleżanki siostry męża szwagier tak mówił? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
50 minut temu, Gość Gosc napisał:

To ze kobieta nie może odnosić ciąży nie znaczy ze płód jest slaby czy uszkodzony. W UK wieksześć lekarzy to ...e. Masz zapalenie ucha to co Ci zapisze paracetamol hehe zapalenie pęcherza paracetamol 🙂 wiec jakim.cudem mają uratować ciążę?  

Na zapalenie ucha przepisuje się ibuprom a nie paracetamol :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tak myślę ... ja po 3 tygodniach pracy złamaną  rękę.  2 miesiące byłam na l4 i po powrocie z zwolniania normalnie dostałam nowa umowę.  L4 miałam  płatne 100 % bo rękę złamałam  w drodze do pracy. 

Jak wprowadza te zmiany to co przez 2 miesiące taka osoba nic nie dostanie? Bezsensu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Rozczulacie się nad zwolnieniem lekarskim w ciąży, jakbyście całe życie miały w niej być. 

Prawdziwym problemem będzie choroba, wypadek losowy, kiedy ktoś zostanie bez środków do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 19.11.2019 o 07:41, Gość Biała Dama napisał:

"Zasiłek chorobowy po 90 lub 180 dniach pracy. Kolejny po 90 dniach przerwy" 

Czyli masz zagrożoną ciążę i przez 90 dni nie masz środków do życia? A co jak jesteś samotną matką? Pod most? 

Bez środków do życia ? Przecież macie 500+ , a dziecko też ktoś musiał zrobić nie ? Czy wiatr zapylił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No właśnie!

Przecież 500zł w zupełności wystarczy na rachunki, jedzenie i leki dla dwóch osób na miesiąc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssylwia

Na razie nic nie wprowadzili i nie wiadomo czy w ogóle to wprowadza. Tak samo miało być z wykorzystywaniem urlopów do końca roku. Natomiast jeżeli kobieta ma umowę o pracę 3 miesiące i od razu daje zwolnienie to ZUS kontroluje pracodawcę czy to nie było zatrudnienie na potrzeby właśnie pójścia na zwolnienie itd. I wiele kobiet ma odbierane prawo do zasiłku w tym momencie. Natomiast z ciąża jest różnie. Pierwsza ciążę pracowałam praktycznie do końca natomiast w 2 ciąży byłam od 3 miesiąca na zwolnieniu i lekach, również leżała 2 razy w szpitalu. Także czasami te zwolnienia są potrzebne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
15 godzin temu, Gość Gosc napisał:

To ze kobieta nie może odnosić ciąży nie znaczy ze płód jest slaby czy uszkodzony. W UK wieksześć lekarzy to ...e. Masz zapalenie ucha to co Ci zapisze paracetamol hehe zapalenie pęcherza paracetamol 🙂 wiec jakim.cudem mają uratować ciążę?  

I bardzo dobrze, to są choroby z którymi organizm sam sobie powinien pomóc, w Polsce ludzie nadużywaja lekarstw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

I bardzo dobrze, to są choroby z którymi organizm sam sobie powinien pomóc, w Polsce ludzie nadużywaja lekarstw!

Na zum paracetamol? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Uważam to za dobry pomysł, to tylko 3 miesiące. Czasem jak ludzie nie myślą sami to ustawa musi ich zmusić do tego, cwaniactwo, a nawet fikcyjne zatrudnienie to to nie rzadkość. Dodatkowo jak byłam w ciąży to lekarz na każdej wizycie pytał czy wypisać zwolnienie mimo dobrych wyników, mimo dobrego ciśnienia i mojego dobrego samopoczucia o które pytał na początku wizyty. Ewidentnie wciskanie zwolnienia cieżarnym to już taka tradycja, rzadko jest inaczej bo obserwuje, że koleżanki szybko na l4 poszły i bez problemu dostały, a ciążę jak u mnie - prawidłowe. Jestem za. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×