Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytający

Ktos zna sie na prawie? Niestawienie się w sądzie

Polecane posty

Gość Pytający

Witam! Zostałem wezwany na rozprawę w roli świadka, sprawa dotyczyła konfliktu między małżonkami, jestem bratem oskarżonego. Jego żona jest osobą konfliktowa i nakłamała na niego, gdy ten kazał się jej wyprowadzić z domu, podejrzewajac zdradę. Ostatecznie się pogodzili ale rozprawa i tak musiała się odbyć, ponieważ było już za późno na wycofanie. Nie wstawiłem się, ponieważ przebywam na zwolnieniu lekarskim (grypa jelitowa) sąd nałożył na mnie karę w wysokości 3 tyś zł. Niestety nie poinformowałem wcześniej o swojej nieobecności (Tak wiem to głupie z mojej strony) Siostra poinformowała mnie o nałożonej karze. Zadzwoniłem do sądu mówiąc że przebywam na zwolnieniu lekarskim, kazano mi przesłać zwolnienie... Ale ja posiadam jedynie zwolnienie od lekarza pierwszego kontaktu i jest to zwolnienie do pracy... Nie mam zwolnienia od lekarza sądowego, a w Internecie czytam, że jedynie takie jest akceptowalne... rozprawa była dzisiaj (19.11.19) czy ja mam jakieś szanse aby nie musieć płacić tej kary? Co powinienem teraz zrobić? Czy to nie jest lekko nienormalne że przy tak blahej rozprawie otrzymalem najwyższą możliwą karę za nieobecność? Przyznam szczerze że nie jestem wstanie jednorazowo zapłacić takiej kwoty. Sąd powiedział do mojej siostry że jeśli nie zapłacę to nalozy na mnie jeszcze większą kwotę i zamknie do aresztu. Żona btmrata wycofala zeznania i sprawa została zakończona.
Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaarŕriikkkkk

Bredzisz,nigdy nie jest za późno na wycofanie.punkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prokurator

Sądowy może zamienić te 3 tyś na kręcenie wora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Idź do lekarza i niech przepisze zwolnienie na odpowiedni druk i to zwolnienie wyślij. 

2 godziny temu, Gość Pytający napisał:

Nie wstawiłem się, ponieważ przebywam na zwolnieniu lekarskim (grypa jelitowa)

Dobrze, że się nie "wstawiłeś", szkoda, że się nie stawiłeś w Sądzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

jak byłeś chory to byłeś i tyle, 3tys to jakaś brednia totalna, ale w sumie skoro są w RP sędziowie uznający możliwość życia 140 lat to wszystko możliwe 😄 nic nie płać, tylko nieś to swoje zwolnienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sąd uznaje tylko zwolnienie od lekarza sądowego, od rodzinnego pewnie odrzucą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×