Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tina

Szlachetna Paczka to pomoc patologii i nieudacznikom

Polecane posty

Gość Gość
3 minuty temu, Gość nore napisał:

Te dzieci JUŻ proszą i wiedzą, że dostaną. Moja ciocia pracuje w przedszkolu i opowiadała niejednokrotnie o "biednych dzieciach" 4- czy 5-letnich. One już doskonale wiedzą, że "świat im da" i otwarcie mówią. Szczególnie w okolicach BN padają teksty "Mama nie dała składki na paczkę, ale ja i tak dostanę"
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Boli Cię że ty za darmo nie dostajesz ? Inaczej się takich emocjonalnych reakcji nie da wytłumaczyć, ja zarabiam na siebie starcza mi nawet na buty za 500 zł i jakoś nie krytykuje szlachetnej paczki , najbardziej krytykują ci co sami by chętnie polecieli na darmoszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0000

Nie chcesz nie dawaj , Ale nie wtrącaj się do ludzi którzy dają, nikt Ci nie dał prawa żebyś patrzyła na co ktoś wydaje swoje pieniądze, chyba nie posiadasz własnych pieniędzy skoro Cię tak interesują cudze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa
18 minut temu, Gość nore napisał:

Te dzieci JUŻ proszą i wiedzą, że dostaną. Moja ciocia pracuje w przedszkolu i opowiadała niejednokrotnie o "biednych dzieciach" 4- czy 5-letnich. One już doskonale wiedzą, że "świat im da" i otwarcie mówią. Szczególnie w okolicach BN padają teksty "Mama nie dała składki na paczkę, ale ja i tak dostanę"
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Brr.  Okropne. Moja ciocia jest nauczycielką i też o tym opowiadała. Pracujący rodzic da, bo go "stać " a biedny nie, ale przecież jego dzieci nie mogą być stygnatyzowane. Tym sposobem osoba pracująca sponsoruje biedotę, a ich dzieci biorą przykład. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja jestem przeciwna wspieraniu patologii. A sory, ale rodzina z linku zamieszczonego w pierwszym poście to patologia. Troje dzieci odebranych to robią kolejne nie mogąc kupić nawet łóżeczka?   Jak oni chcą ich utrzymać? I potrzeba specjalna dla tatusia laptop. Kurde mój się zepsuł rok temu i na tel zasuwam, bo szkoda mi na laptop, wolę dodatkowy wyjazd dla dzieci. Ale może mi ktoś da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
43 minuty temu, Gość 0000 napisał:

Nie chcesz nie dawaj , Ale nie wtrącaj się do ludzi którzy dają, nikt Ci nie dał prawa żebyś patrzyła na co ktoś wydaje swoje pieniądze, chyba nie posiadasz własnych pieniędzy skoro Cię tak interesują cudze 

Wiesz co, taka "pomoc" tak naprawdę może szkodzić i tym rodzinom i całemu społeczeństwu, bo rozleniwia i demotywuje. Nie jest tak w każdym przypadku, ale na pewno w wielu. 

Jeśli wydajesz swoje własne ciężko zarobione pieniądze w sposób który szkodzi innym to inni mają jak najbardziej prawo się zainteresować i ocenić moralność takiego postępowania- gdybyś na przykład kupowała krwawe diamenty i przez to afrykańskie dzieci biegalyby bez rączek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
52 minuty temu, Gość Gość napisał:

Boli Cię że ty za darmo nie dostajesz ? Inaczej się takich emocjonalnych reakcji nie da wytłumaczyć, ja zarabiam na siebie starcza mi nawet na buty za 500 zł i jakoś nie krytykuje szlachetnej paczki , najbardziej krytykują ci co sami by chętnie polecieli na darmoszke

Przykro mi że takie tanie buty musisz nosić, może zgłoś się do szlachetnej paczki to dostaniesz porządne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxx

U mnie w mieście tez juz żebrzą na szlachetne paczki, w niektórych opisach wyraźnie piszą, że ojciec rodziny choruje na "chorobę alkoholową"... masakra... Ja rozumiem pomoc w losowych sytuacjach, ktoś zginął w wypadku, komuś spalił się dom, ktoś zachorował na raka, ale nie wieloletnie nieróbstwo, dziecioróbstwo i "choroby alkoholowe" , no ludzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nore

Wiesz, nie chodzi o to, że nie można zrobić paczki biednemu dziecku (albo dorosłemu), tylko o to, że regularne dawanie ryby zamiast wędki kreuje kolejne pokolenia, które zamiast iść do pracy i zarobić, czekają aż ktoś im da. Straszne jest właśnie to, że nawet takie małe dzieci są już na tyle cwane, że wiedzą, że mogą zdobyć wiele na biedne dziecko. Tak samo jak Cyganki biorą dziecko na żebry, bo wtedy dostaną więcej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nore

Wiesz, nie chodzi o to, że nie można zrobić paczki biednemu dziecku (albo dorosłemu), tylko o to, że regularne dawanie ryby zamiast wędki kreuje kolejne pokolenia, które zamiast iść do pracy i zarobić, czekają aż ktoś im da. Straszne jest właśnie to, że nawet takie małe dzieci są już na tyle cwane, że wiedzą, że mogą zdobyć wiele na biedne dziecko. Tak samo jak Cyganki biorą dziecko na żebry, bo wtedy dostaną więcej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazdy powinien kierowac sie wlasnym sercem. Nigdy nie wiem co nas w zyciu spotka. Dzis mam to pomoge, jutro nie bede miala to nie pomoge. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzzz
12 godzin temu, Gość Gość napisał:

Tacy ludzie jak ty nie myślą długofalowo , możesz się znaleźć w takim samym położeniu przez sytuację losowa i wtedy sama wyciągnięsz ręce 

sytuacje losowe to jedno, a lenistwo to drugie, jak mozna w dzisiejszych czasach nie móc znaleźć pracy? Mnóstwo jest ogłoszeń. A jak się nie ma warunków, to sie nie płodzi kolejnych dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
27 minut temu, Gość nore napisał:

Wiesz, nie chodzi o to, że nie można zrobić paczki biednemu dziecku (albo dorosłemu), tylko o to, że regularne dawanie ryby zamiast wędki kreuje kolejne pokolenia, które zamiast iść do pracy i zarobić, czekają aż ktoś im da. Straszne jest właśnie to, że nawet takie małe dzieci są już na tyle cwane, że wiedzą, że mogą zdobyć wiele na biedne dziecko. Tak samo jak Cyganki biorą dziecko na żebry, bo wtedy dostaną więcej kasy.

Dokładnie a takie akcje jak szlachtetna paczka promują wiemopokoleniowa wyuczona patologie. Po co się starać skoro mi dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
22 minuty temu, goscaga83 napisał:

Kazdy powinien kierowac sie wlasnym sercem. Nigdy nie wiem co nas w zyciu spotka. Dzis mam to pomoge, jutro nie bede miala to nie pomoge. 

Mhm. Tylko takim pomaganiem pogłębiasz patologię. Poszukaj jakiejś samotnej matki opiekującej się niepełnosprawnym dzieckiem, albo rodziny gdzie samotny rodzic ciężko zachorował i im pomagaj, to będzie przynajmniej miało sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie pomagam i nie daję taka kedna zgloszona do szlachetnej paczki : przykład 6 dzieci kazda dwójka  z innym dwaj  ojcowie ulotnieni jeden  siedzi w pierdlu ,3000 tys z 500+ 600 zł z rodzinnego 2400 alimentów z funduszu  a i nastepny wujcio na horyzoncie z tego co widzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Nie pomagam i nie daję taka kedna zgloszona do szlachetnej paczki : przykład 6 dzieci kazda dwójka  z innym dwaj  ojcowie ulotnieni jeden  siedzi w pierdlu ,3000 tys z 500+ 600 zł z rodzinnego 2400 alimentów z funduszu  a i nastepny wujcio na horyzoncie z tego co widzę 

Daj babie spokój przecież widać że szuka tego jedynego 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jeżeli w domu jest osoba niepełnosprawna bo dzisiejsze koszty leczenia niektórych chorób zrujnowały już nie jeden budżet. Ale bieda z powodu wielodzietności to już patologia. Co to średniowiecze zeby po antykoncepcje latać do wioskowego szamana? Masa dzieci i brak środków na ich utrzymanie to nie bieda tylko głupota. Jeszcze jak w skutek wydarzeń losowych matka zostanie sama z dziećmi to owszem można jej pomóc w ułożeniu sobie jakoś tego życia. Ale jak dwoje zdrowych fizycznie ludzi narobi dzieci i beczy pod MOPSem że nie ma z czego żyć to tylko pała, gaz, pała i kopa na rozpęd. Zdrowy facet w tym kraju spokojnie znajdzie fizyczną robote za 2500 plus trójka dzieci z 500+ razem 4000 zł. Doliczmy minimalne koszty za mieszkanie socjalne i się okazuje że dochód porównywalny do ludzi którzy ciężko pracują i muszą spłacać kredyty za swoje mieszkania. Prawdziwą patologia jest dawanie na prawo i lewo jak popadnie i uczenie masy ludzi lenistwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Przecież zdrowe rodziny wielodzietne miały być wykluczone z programu z powodu 500 plus, tak było w tamtym roku, coś się zmieniło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Śmieszy mnie, gdy patologia wyzywa innych od jelenii ale sami wspierają pieniężnie nierobów w czarnych kieckach XD

1 godzinę temu, DANIEL napisał:

Rozumiem jeżeli w domu jest osoba niepełnosprawna bo dzisiejsze koszty leczenia niektórych chorób zrujnowały już nie jeden budżet. Ale bieda z powodu wielodzietności to już patologia. Co to średniowiecze zeby po antykoncepcje latać do wioskowego szamana? Masa dzieci i brak środków na ich utrzymanie to nie bieda tylko głupota. Jeszcze jak w skutek wydarzeń losowych matka zostanie sama z dziećmi to owszem można jej pomóc w ułożeniu sobie jakoś tego życia. Ale jak dwoje zdrowych fizycznie ludzi narobi dzieci i beczy pod MOPSem że nie ma z czego żyć to tylko pała, gaz, pała i kopa na rozpęd. Zdrowy facet w tym kraju spokojnie znajdzie fizyczną robote za 2500 plus trójka dzieci z 500+ razem 4000 zł. Doliczmy minimalne koszty za mieszkanie socjalne i się okazuje że dochód porównywalny do ludzi którzy ciężko pracują i muszą spłacać kredyty za swoje mieszkania. Prawdziwą patologia jest dawanie na prawo i lewo jak popadnie i uczenie masy ludzi lenistwa. 

Akurat ty danielku jesteś ostatnią osobą, która powinna gadać o patologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Śmieszy mnie, gdy patologia wyzywa innych od jelenii ale sami wspierają pieniężnie nierobów w czarnych kieckach XD

Akurat ty danielku jesteś ostatnią osobą, która powinna gadać o patologii.

Po czym wnosisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, DANIEL napisał:

Rozumiem jeżeli w domu jest osoba niepełnosprawna bo dzisiejsze koszty leczenia niektórych chorób zrujnowały już nie jeden budżet. Ale bieda z powodu wielodzietności to już patologia. Co to średniowiecze zeby po antykoncepcje latać do wioskowego szamana? Masa dzieci i brak środków na ich utrzymanie to nie bieda tylko głupota. Jeszcze jak w skutek wydarzeń losowych matka zostanie sama z dziećmi to owszem można jej pomóc w ułożeniu sobie jakoś tego życia. Ale jak dwoje zdrowych fizycznie ludzi narobi dzieci i beczy pod MOPSem że nie ma z czego żyć to tylko pała, gaz, pała i kopa na rozpęd. Zdrowy facet w tym kraju spokojnie znajdzie fizyczną robote za 2500 plus trójka dzieci z 500+ razem 4000 zł. Doliczmy minimalne koszty za mieszkanie socjalne i się okazuje że dochód porównywalny do ludzi którzy ciężko pracują i muszą spłacać kredyty za swoje mieszkania. Prawdziwą patologia jest dawanie na prawo i lewo jak popadnie i uczenie masy ludzi lenistwa. 

Najrozsądniejszy głos. Popieram 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elza

No nic się nie zmieniło bo ciągle te same rodziny sie zgłaszaja do Sz P jedyna zmiana u nich to kolejny dzieciak.  Te wielodzietne rodziny mają więcej od mojej. Stać ich niech sobie kupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Elza napisał:

No nic się nie zmieniło bo ciągle te same rodziny sie zgłaszaja do Sz P jedyna zmiana u nich to kolejny dzieciak.  Te wielodzietne rodziny mają więcej od mojej. Stać ich niech sobie kupią.

Ah ta polska zawiść " zarabiam mało więc rządam żeby Ci którzy mają jeszcze mniej nie dostali nic " 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiara

Tam wiekszosć jest z chorobą alkoholową. Niech idą na leczenie i wezmą sie w garść. Ludzie pomogà a potem przy wódce z kolegami będzie się śmiać” zobaczcie jelenie mi to kupili, za rok o remont poprosze i dadzą”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Przykro mi że takie tanie buty musisz nosić, może zgłoś się do szlachetnej paczki to dostaniesz porządne?

Ty 500 zarabiasz za pół miesiąca więc jak możesz mówić że tanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Podsumowanie, laska z linku ma od groma dzieci, z których część została jej odebrana, w ciązy z kolejnym, nie pracuje, leży i śmierdzi, konkubent też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ah ta polska zawiść " zarabiam mało więc rządam żeby Ci którzy mają jeszcze mniej nie dostali nic " 

Nie mam czego zazdrościć bo chleb jem za swoje ciężko zarobione pieniądze a nie jak patola z rąk innych. Chodziło mi o to, że mają wiecej to niech sobie kupią a nie dalej wyciągają ręce. Wszystkiego dorobiłam sie sama a nie z socjalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Tiara napisał:

Tam wiekszosć jest z chorobą alkoholową. Niech idą na leczenie i wezmą sie w garść. Ludzie pomogà a potem przy wódce z kolegami będzie się śmiać” zobaczcie jelenie mi to kupili, za rok o remont poprosze i dadzą”

Myślisz że nikt nie widzi że zmieniasz nicki i ciągle bredzisz to samo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Weszłam na stronę i szczerze to nie widzę jakiś patoli wielodzietnych, zawsze jest jakaś osoba ciężko chora, niepełnosprawna, tylko 1 alkoholik i jedna matka z dorosła córka, a reszta wydaje się naprawdę pokrzywdzona przez los, np rodzice dziecka z zanikiem mięśni, albo pan który stracił prace bo pogorszył mu się wzrok i robi kursy z mpsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Nie mam czego zazdrościć bo chleb jem za swoje ciężko zarobione pieniądze a nie jak patola z rąk innych. Chodziło mi o to, że mają wiecej to niech sobie kupią a nie dalej wyciągają ręce. Wszystkiego dorobiłam sie sama a nie z socjalu.

A dla mnie patologia to ludzie którzy zarabiają 2500 netto bo im się nie chciało zdobyć kwalifikacji żeby zarobić to 5 tyś netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Nie mam czego zazdrościć bo chleb jem za swoje ciężko zarobione pieniądze a nie jak patola z rąk innych. Chodziło mi o to, że mają wiecej to niech sobie kupią a nie dalej wyciągają ręce. Wszystkiego dorobiłam sie sama a nie z socjalu.

Medal chcesz za to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×