Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość natalie50

Buty halluksy operacja

Polecane posty

Gość natalie50

Po co w ogóle robić taką operację ? Ja nie byłam operowana, ale mam dwie koleżanki, u których halluksy odrastają po operacji, co prawda z różną prędkością. Jedna ma 38 lat, półtora roku temu miała operowane haluksy na obydwu stopach bo chodzenie sprawiało jej ból. Po operacji było fatalnie, pamiętam bo cały czas byłam przy niej. Ból straszny brała silne leki przeciwbólowe, przez cztery miesiące nie było jej w pracy. Teraz też ma problem z zakupem butów bo wszystkie miała w szpic i na wysokiej szpilce. Nie może już takich nosić w pracy pomimo długiej rehabilitacji. Względy estetyczne, szpilki i obcasy są jakby sprawą uboczną. Najgorsze jest to, że zoperowanie haluksów u mojej koleżanki nie przyniosło w ogóle oczekiwanych efektów jeśli chodzi o ból. Jedynym efektem u obu koleżanek jest zmiana butów ze szpilek na zdrowsze, o szerokich noskach, muszą nosić wkładki do butów i osłonki by wytrzymać w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co noszą teraz dziewczyny, które kilka lat temu były modne i eleganckie ? Czy teraz nadal są modne i eleganckie ? Koleżanki z pracy uważają, że nie jestem już modna i elegancka. Jak ostatnio chciałam coś modnego i eleganckiego sobie kupić, to najbardziej zaskoczyło mnie, że w ogóle nie było szpilek. Jeszcze kilka lat temu w sklepach były same szpilki i chodziłam na 13 cm szpili, w eleganckich czółenkach z modnym ciasnym noskiem w szpic. Panie w sklepie powiedziały, że dziewczyny kupowały modne i eleganckie wysokie szpilki, a teraz mają deformację, a dla kobiet z poszerzającym stopę haluksem i powykrzywianymi palcami takie buty się już nie nadają i muszą być w sklepach buty na niższym stabilnym obcasie, zwłaszcza, że haluksy i różne deformację ma również po czterdziestce większość kobiet, które nigdy nie nosiły ciasnych szpilek, zawsze nosiły zdrowe buty, a często mają jeszcze większe i dużo gorsze deformację ode mnie, tak, że powinnam się cieszyć, że tylko tak mam zdeformowane palce, bo to normalne i nic strasznego. Koleżanki z pracy nosząc nadal szpilki, nie mają dla mnie litości, stale mi dokuczają i psują dobre samopoczucie, mówiąc, że obuwie dla szerokostopych kobiet z pewnością nie jest modne i zbyt eleganckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×