Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pysia01

Planuje dziecko

Polecane posty

Gość Pysia01

Witajcie!
Chciałabym mieć z partnerem dziecko. Do tej pory brałam tabletki antykoncepcyjne i je odstawiłam. Czy powinnam odczekać jakiś czas ze staraniem o dziecko? Czy mogę już się starać z moim narzeczonym? 

Co mogłabym zrobić żeby zwiększyć szanse na ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ile lat bralas tabletki? Ile Ty masz lat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hkvjm

Mozesz sie starac nawet juz ale do pół roku po odstawieniu antykoncepcji jest szansa na ciążę mnogą. 
jak chcecie miec dziecko to sie starajcie, nie zawsze jest tak ze od razu sie udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaPa81

NO JA BEDE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam że jeśli bierze się długo tabletki to trudniej jest zajść w ciążę jednak słyszałam też że niektóre zachodziły za pierwszym razem więc różnie to bywa.

Już gdzieś to pisałam żeby lepiej poczekać do pierwszej miesiączki. W razie gdy już zajdziesz aby wiedzieć mniej więcej kiedy mogło dojść do zapłodnienia i kiedy dziecko się urodzi. 

Jeśli już planujesz zajść w ciążę zacznij brać kwas foliowy, jakieś witaminy. Zadbaj o siebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala Mi

Wydaje mi sie ze juz odrazu mozecie sie starac o dziecko. Wazne jest tez aby kontakty byly czestsze w tych dniach plodnych. Kwas foliowy mozesz przyjmowac, wspomaga zajscie w ciaze i jest to dobry start dla plodu. Jesli palisz, To rzuc. Ja z moim partnerem staram sie o dziecko kilka dobrych miesiecy, takze czasem moze to nie byc taka prosta sprawa z zajsciem w ciaze ale Tobie zycze powodzenia i szybkiego zobaczenia tych dwoch kresek na tescie ciazowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja

Można się starać od razu, nawet płodność jest wtedy zwiększona i częściej niż „naturalnej” zdarzają się ciąże mnogie. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsądny
1 godzinę temu, Gość Pysia01 napisał:

Witajcie!
Chciałabym mieć z partnerem dziecko. Do tej pory brałam tabletki antykoncepcyjne i je odstawiłam. Czy powinnam odczekać jakiś czas ze staraniem o dziecko? Czy mogę już się starać z moim narzeczonym? 

Co mogłabym zrobić żeby zwiększyć szanse na ciaze?

Podstawowe pytanie: czy Twoj partner wie, ze je odstawilas? Wie, ze planujesz dziecko, czy to twoja egoistyczna decyzja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Weź ślub a nie zaczynasz od dypy strony🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giuja
10 minut temu, Gość rozsądny napisał:

Podstawowe pytanie: czy Twoj partner wie, ze je odstawilas? Wie, ze planujesz dziecko, czy to twoja egoistyczna decyzja?

Racja, to bardzo ważne pytanie. Moja koleżanka była z partnerem ponad dwa lata, odstawiła tabletki antykoncepcyjne bez jego wiedzy i łykała zwykłe witaminy, żeby się nie zorientował. Jak pytała co by było gdyby zaciążyła, to twierdził, że nie ma takiej możliwości, ale jak już, to sobie poradzą. Zaszła i on nie chciał tego dziecka, nalegał na aborcję, bo to było tym jego sposobem na poradzenie sobie. Ostatecznie rozstali się, płaci alimenty, ale do tego biednego dziecka nie żywi żadnych uczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giuja
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Weź ślub a nie zaczynasz od dypy strony🙄

Dokładnie. Zaręczyny jak tego chcecie i ślub chociaż cywilny, zróbcie to po kolei, a nie od razu dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaPa81

NO ...ALAM STAD NA ZAWSZE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaf555

2tyg temu zakończyła tabletki ,a w tamtym tyg zakończył jej się okres, w grudniu na początku ma dni płodne a później miesiączkę ma 15grudnia a dni płodne 24 grudnia. Jak by moja dziewczyna w połowie grudnia, na początku stycznia uprawiał sex cały czas z  dziewczyna to który był by jej cykl?

Pomóżcie mi bo ja tego nie ogarniam a ona nie chce mi wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pysia01

Jestem zaręczona z nim.. Wie że odstawiłam tabletki i razem podjęliśmy decyzję że staramy się o dziecko.

 

Kwas foliowy cały czas przyjmuje. Nie całe pół roku brałam tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×