Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia

Czy muszę kupić biały kombinezon do chrztu?

Polecane posty

Gość Basia

Witajcie. Niedługo chrzciny i tak się zastanawiam czy muszę kupić specjalnie biały kombinezon do chrztu. W kościele będzie bardzo ciepło, więc mały będzie w ubranku do chrztu. Na chwilę obecną ma kombinezon w ciemnych kolorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Jeśli miałabyś go wykorzystać tylko ten j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Jeśli miałabyś go wykorzystać tylko jeden raz to szkoda kupować. Ja widuję dzieci przynoszone do chrztu w rozmaitych ubrankach, kolorowych też. Ale jeśli zależy ci na białym kolorze to popytaj wśród dzieciatych znajomych, może ktoś pożyczy. Albo znajdziesz za parę złotych na olx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Jeśli miałabyś go wykorzystać tylko jeden raz to szkoda kupować. Ja widuję dzieci przynoszone do chrztu w rozmaitych ubrankach, kolorowych też. Ale jeśli zależy ci na białym kolorze to popytaj wśród dzieciatych znajomych, może ktoś pożyczy. Albo znajdziesz za parę złotych na olx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nic nie musisz, chrzcić też nie musisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada to

Jedyne co dziecko musi mieć białego do chrztu, to szatka czyli taka chusteczka, którą nakłada sie w trakcie(myślę,  że wiesz o czym mówię). Całe ubranko może być w kolorach tęczy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia
35 minut temu, Gość Gość napisał:

Nic nie musisz, chrzcić też nie musisz. 

Dziękuję za odpowiedź, ale już postanowione, że chrzcić będziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia
35 minut temu, Gość Gość napisał:

Nic nie musisz, chrzcić też nie musisz. 

Dziękuję za odpowiedź, ale już postanowione, że chrzcić będziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia
37 minut temu, Gość Gość napisał:

Nic nie musisz, chrzcić też nie musisz. 

Dziękuję za odpowiedź, ale już postanowione, że chrzcić będziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia
57 minut temu, Gość Vanessa napisał:

Jeśli miałabyś go wykorzystać tylko jeden raz to szkoda kupować. Ja widuję dzieci przynoszone do chrztu w rozmaitych ubrankach, kolorowych też. Ale jeśli zależy ci na białym kolorze to popytaj wśród dzieciatych znajomych, może ktoś pożyczy. Albo znajdziesz za parę złotych na olx.

Mi nie zależy, ale wydawało mi się, że wypada dziecko w białym do chrztu nieść. W sumie kupiłabym specjalnie na tą okazję, ale pewnie nałożyła bym też na inne okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia
16 minut temu, Gość Ada to napisał:

Jedyne co dziecko musi mieć białego do chrztu, to szatka czyli taka chusteczka, którą nakłada sie w trakcie(myślę,  że wiesz o czym mówię). Całe ubranko może być w kolorach tęczy 🙂

Kiedyś wiem, że dzieci musiały być ubrane na biało, teraz się to zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie musisz, daj spokój. Tylko szatka wystarczy czyli albo biala chustka albo taki dekoracyjny symboliczny kaftanik/...enka ale tego nawet się nie zakłada dziecku. Zwłaszcza zimą nikt na to nie patrzy, przecież wiadomo, że to nie ma znaczenia, byle dziecku było ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Basia napisał:

Kiedyś wiem, że dzieci musiały być ubrane na biało, teraz się to zmieniło?

Nigdy, nigdzie nie musiały byc ubrane na bialo. Był taki zwyczaj ale nie obowiązek. Chyba, że w twojej parafii był jakiś ksiądz świr 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona

Ja bym kupiła. Wiadomo że to dodatkowy wydatek ale chrzest jest raz w życiu. Prędko podobnych wydatków nie będzie. 

Może będą zdjęcia też przed kościołem albo zaraz po wejściu i mały powinien być odpowiednio ubrany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona

Ja bym kupiła. Wiadomo że to dodatkowy wydatek ale chrzest jest raz w życiu. Prędko podobnych wydatków nie będzie. 

Może będą zdjęcia też przed kościołem albo zaraz po wejściu i mały powinien być odpowiednio ubrany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Moj synek byl chrzczony latem i mial na sobiego bialego bodziaka i niebieskie spodenki. Dzieciaki byly poubierane w ciuszki w roznych kolorach a to byl sierpien wiec wybor ubranek ogromny. Nie musisz miec bialego kombinezonu. Jesli bardzo Ci zalezy kup w Pepco bialy kocyk w ktory mozesz owinac dziecko. 

Biale kombinezony sa niepraktyczne i kupowanie takiego na jedno wyjscie to bezsens. 

Biala musi byc tylko szatka ktora naklada sie na dziecko w trakcie chrztu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia
53 minuty temu, Gość gość napisał:

Nigdy, nigdzie nie musiały byc ubrane na bialo. Był taki zwyczaj ale nie obowiązek. Chyba, że w twojej parafii był jakiś ksiądz świr 😉

To czemu kiedyś był taki zwyczaj, a teraz od tego się odchodzi?

Ja w sumie nie wiem jak moja mama zareagowałaby gdybym chrzcilam dziecko w innym kolorze niż biały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia
53 minuty temu, Gość Iwona napisał:

Ja bym kupiła. Wiadomo że to dodatkowy wydatek ale chrzest jest raz w życiu. Prędko podobnych wydatków nie będzie. 

Może będą zdjęcia też przed kościołem albo zaraz po wejściu i mały powinien być odpowiednio ubrany. 

To jednak biały jest tym odpowiednim kolorem ubioru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Basia napisał:

To czemu kiedyś był taki zwyczaj, a teraz od tego się odchodzi?

Ja w sumie nie wiem jak moja mama zareagowałaby gdybym chrzcilam dziecko w innym kolorze niż biały...

No tak, reakcja mamy i "'co ludzie powiedzo" najważniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia
17 minut temu, Maszka napisał:

No tak, reakcja mamy i "'co ludzie powiedzo" najważniejsze...

Tu, gdzie mieszkam wszyscy niosą dzieci do chrztu w białym kolorze, więc pewnie nie tylko redakcja mamy, ale wszystkich byłaby, może nawet i księdza...

A co do kombinezona nie jestem pewna, bo w kościele i tak go zdejmiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Basia napisał:

Tu, gdzie mieszkam wszyscy niosą dzieci do chrztu w białym kolorze, więc pewnie nie tylko redakcja mamy, ale wszystkich byłaby, może nawet i księdza...

A co do kombinezona nie jestem pewna, bo w kościele i tak go zdejmiemy.

Tak kup "kombinezona" i koniecznie wszystko białe łącznie z wózkiem, bo ludzie razem z księdzem się oburzą na tej twojej zabitej dechami  wsi i jeszcze Cię z pochodniami pogonią 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona
2 godziny temu, Gość Basia napisał:

To jednak biały jest tym odpowiednim kolorem ubioru?

Wydaje mi się że to nie jest obowiązek że dziecko ma być ubrane na biało. Ale jednak tak się przyjęło że większość w białych ubraniach chrzci. 

Będą jakieś zdjęcia, niech mały wygląda porządnie, w ubranku dostowanym do okazji. 

Wiadomo że to mało praktyczny strój. Ale po pierwsze zawsze możesz spróbować potem odsprzedać. Ja tak zrobiłam i zwróciła się prawie połowa kwoty. Po drugie, prędko nie będzie okazji żeby kupować takie niepraktyczne rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagi
3 godziny temu, Gość Iwona napisał:

Ja bym kupiła. Wiadomo że to dodatkowy wydatek ale chrzest jest raz w życiu. Prędko podobnych wydatków nie będzie. 

Może będą zdjęcia też przed kościołem albo zaraz po wejściu i mały powinien być odpowiednio ubrany. 

Tak, bo jak będzie na niebiesko albo szaro to zdjęcia nieważne i chrzest też. Chyba tylko w dziurach zapomnianych przez Boga takie standardy panują 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Iwona napisał:

Ale jednak tak się przyjęło że większość w białych ubraniach chrzci. 

Będą jakieś zdjęcia, niech mały wygląda porządnie, w ubranku dostowanym do okazji. 

hahahahaha i dostosowana do okazji jest tylko biel. Ludzie serio czy tu samo Podkarpacie i Podlasie siedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moja córka miała szary kombinezon z szarą czapką w komplecie, a pod spodem była ubrana na szaro-niebiesko. Żadne dziecko nie było przebrane za bałwanka tego dnia. Może jeszcze jakieś błyszczące poliestry i falbany do tego co? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmm

Ksiadz, zapytany, wyraznie odpowiedzial: Biala szatą moze byc chsteczka czy inny fragment ubioru, to symbol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Basia napisał:

To czemu kiedyś był taki zwyczaj, a teraz od tego się odchodzi?

Ja w sumie nie wiem jak moja mama zareagowałaby gdybym chrzcilam dziecko w innym kolorze niż biały...

A gdzie był  zwyczaj? Bo pierwsze o takim "zwyczaju" słyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 godzin temu, Gość gość napisał:

A gdzie był  zwyczaj? Bo pierwsze o takim "zwyczaju" słyszę...

zwyczaj mógł być taki niepisany jak np. Biała suknia ślubna. Jest w zwyczaju od przeszło 100 lat ale obowiązku nie ma. Niestety ludzie ciemni się nie wgłębiają w to i dla nich taki zwyczaj to mus, bo tak i już, no i "co powiedzo ludzie!" 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona
9 godzin temu, Gość dagi napisał:

Tak, bo jak będzie na niebiesko albo szaro to zdjęcia nieważne i chrzest też. Chyba tylko w dziurach zapomnianych przez Boga takie standardy panują 😄

No jak się chce dziadować to można ochrzcic i w czerwonym ubraniu z Pepco. 

Ja na dziecku nie oszczędzam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona
9 godzin temu, Gość gość napisał:

hahahahaha i dostosowana do okazji jest tylko biel. Ludzie serio czy tu samo Podkarpacie i Podlasie siedzi?

Mieszkam całe życie w wojewódzkim mieście. I to nie Podkarpacie ani Podlasie. 

Oprócz mojego dziecka była jeszcze dwójka innych chrzczone. Wszystkie na biało. 

Ale jak ktoś chce na dziecku oszczędzać to może i w czarnym ubraniu chrzcic. Jeszcze najlepiej takim ze 3 rozmiary za dużym to może pół roku ponosi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×