Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Zacofane filozofie naszych matek

Polecane posty

Gość liko

Także wiek nie jest równoznaczny z zacofaniem jak widać 

x

 Jak najbardziej sie z tym zgadzam. Dla mnie, już babci, czasem pytania i wypowiedzi mlodych dziewczyn tu, na kafe , sa jak nie z tej epoki ( typu- niedawno -  jesz w ciazy ciastka, będzie dziewczynka, mieso - chłopiec).

Dodam, że moi dziadkowie, roczniki 1889 i 1891 wychowawali moją mame, a potem  nas, wnuczki, bardzo nowoczesnie, nawet jak na dzisiejsze czasy. Dobra dieta, duzo jarzyn, owoców , zieleniny, wykluczone  podejrzane farbowane cukierki i napoje, duzo ruchu na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody. Dziadkowie nie uznawali klapsów, tylko tłumaczenie, bardzo duzo czytali , takze w obcych językach, wielki nacisk kładli na naukę, byli na bieżąco z nowinkami technicznymi, naukowymi ,politycznymi , takze z modą, mieli do siebie dystans i wielkie  poczucie humoru. Mimo przeżytych dwóch wojen i rewolucji, otwarci na ludzi roznych narodowości. Ateiści, ale tolerancyjni wobec wierzących - kto w rodzinie chciał, brał slub koscielny i chrzcil dzieci, kto nie - to nie. Cześć rodziny była wegetarianami ( w tm babcia). Podobni byli też dziadkowie mojego męza, których jeszcze zdazyłam poznac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Takie byly pokolenia coz zrobic, najgorsza rzecza wsrod tych madrosci bylo to ze facet byl jakims bostwem, niewazne czy bije zone nawet ciezarna, nawet matka takiej kobiety bitej rzadko pozwolila jej sie rozwiezc bo co ludzie powiedza...co to wlasciwie za matki byly skoro niepomagaly bitym corkom,ze takie matki jeszcze trzeba szanowac,one wlasnie nie powinny byc matkami...gdybym ja sie dowiedziala ze moja corka jest bita, nawet bym z nia nie gadala,odrazu do sadu sprawe bym zalozyla bo taki damski bokser nie moze miec rodziny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Takie byly pokolenia coz zrobic, najgorsza rzecza wsrod tych madrosci bylo to ze facet byl jakims bostwem, niewazne czy bije zone nawet ciezarna, nawet matka takiej kobiety bitej rzadko pozwolila jej sie rozwiezc bo co ludzie powiedza...co to wlasciwie za matki byly skoro niepomagaly bitym corkom,ze takie matki jeszcze trzeba szanowac,one wlasnie nie powinny byc matkami...gdybym ja sie dowiedziala ze moja corka jest bita, nawet bym z nia nie gadala,odrazu do sadu sprawe bym zalozyla bo taki damski bokser nie moze miec rodziny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gro

Trzeba wziac pod uwage ze czasy naprawde są inne teraz i to co teraz jest oczywistym kiedys nie bylo.

Jeszcze do niedawna z 10 lat do tylu jak kierowca autobusu miejskiego prowadzil autobus miejski to sobie palił papierosy. Teraz to by go nagrali smartfonami a potem opisali w necie a na koncu pracodawca by go zwolnil. Tak samo jest tez z innymi aspektami w tym stosunek do kobiet i telacje w malzenstwie. Po prostu  zmienia sie szybk nasza swiadomosc spoleczna. Kiedys tego nie bylo. A wlasnie w tym "kiedys" wychowywały sie nasze babcie i matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karokana

Gość Gosc współczuję Ci takiego dzieciństwa, widać, że siedzi to w Tobie i nie możesz się uwolnić od przykrych wspomnień. Z jednej strony czujesz nienawiść i obrzydzenie do matki, a z drugiej źle się czujesz z tym uczuciem w sobie i męczy Cię to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

W tamtych czasach co 2 baba dostawlala w... a ze wszyscy mieli dzieci wiec dziecko z co drugiej rodziny maja takie wspomnienia, z taka roznica ze jeden widzial na wlasne oczy a drugiemu matka mowila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A to są głupie filozofie współczesne:

"Kobieta musi być niezależny od męża"

" Kobieta musi pracować zawodowo, nawet za grosze"

" Kobieta musi mieć własne pieniądze"

"Facet musi wykonywać połowę robót domowych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Gosc napisał:

A to są głupie filozofie współczesne:

"Kobieta musi być niezależny od męża"

" Kobieta musi pracować zawodowo, nawet za grosze"

" Kobieta musi mieć własne pieniądze"

"Facet musi wykonywać połowę robót domowych"

Dokładnie 👌

I nie ma co porównywać pokoleń.To jest bez sensu.

Nie śmiejmy się ze starszych,bo sami staruchami z filozofiami będziemy 😄 już niedługo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 minut temu, Gość Gosc napisał:

A to są głupie filozofie współczesne:

"Kobieta musi być niezależny od męża"

" Kobieta musi pracować zawodowo, nawet za grosze"

" Kobieta musi mieć własne pieniądze"

"Facet musi wykonywać połowę robót domowych"

Czesc Res. Dalej piszesz incognito?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Czesc Res. Dalej piszesz incognito?

A ty jak piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

A to są głupie filozofie współczesne:

"Kobieta musi być niezależny od męża"

" Kobieta musi pracować zawodowo, nawet za grosze"

" Kobieta musi mieć własne pieniądze"

"Facet musi wykonywać połowę robót domowych"

A dlaczego glupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
26 minut temu, Gość Gosc napisał:

A dlaczego glupie?

Dlatego, że nie pasują do realiów obecnych czasów. Podobnie jak zacofane filozofie matek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
29 minut temu, Gość Gosc napisał:

A dlaczego glupie?

Wycofuje poprzednia odpowiedz i podaje nowa:

A dlaczego tamte naszych matek są zacofane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kdnsn

Akurat uwazam ze kobieta w dzisiejszych czasach musi miec swoja kase,chyba tylko ...e uwazaja inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Kdnsn napisał:

Akurat uwazam ze kobieta w dzisiejszych czasach musi miec swoja kase,chyba tylko ...e uwazaja inaczej

A facet też, czy on już niekoniecznie? Oczywiście mówimy o osobach żyjących w małżeństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

moja mama ma dziwne podejscie do zwiazkow i zawsze tlumaczy mi jak powinnam odpuszczac jakies zachowania ktorych nietoleruje bo 'faceci tacy sa'. Mowie o glupich rzeczach typu wyrzucanie mezowi skarpetek jak zostawia je na podlodze, twierdzi, ze przesadzam 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czasy są niestabilne, wszystko inne tez. Mimo dobrego układu małżeńskiego, warto by w razie potrzeby umieć się odnaleźć i być niezależnym."

U mnie w rodzinie tez były przesady, czerwone kokardki itd. Podeszłam do wszystkiego z uszanowaniem, lecz na własnych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Kdnsn napisał:

Akurat uwazam ze kobieta w dzisiejszych czasach musi miec swoja kase,chyba tylko ...e uwazaja inaczej

Incele tak uważają. Res, który to napisał, jest jednym z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Czasy są niestabilne, wszystko inne tez. Mimo dobrego układu małżeńskiego, warto by w razie potrzeby umieć się odnaleźć i być niezależnym."

U mnie w rodzinie tez były przesady, czerwone kokardki itd. Podeszłam do wszystkiego z uszanowaniem, lecz na własnych zasadach.

To konkretnie: umieć się odnaleźć w razie czego, czy być niezależnym pozostając w związku małżeńskim? Bo są to dwie różne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Incele tak uważają. Res, który to napisał, jest jednym z nich.

Dlaczego uzywasz słów, których nie rozumiesz? Bo ci się spodobało ich brzmienie i powtarzasz jak dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

To konkretnie: umieć się odnaleźć w razie czego, czy być niezależnym pozostając w związku małżeńskim? Bo są to dwie różne sprawy.

Niewolnictwo i pełna zależność od drugiego człowieka są cool. I nie posiadanie własnych pięniędzy rówież. Po co komu pieniądze. I do tego własne. Lepiej żyć na koszt podatnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Dlaczego uzywasz słów, których nie rozumiesz? Bo ci się spodobało ich brzmienie i powtarzasz jak dziecko?

A dlaczego uważasz, że nie rozumiem słowa incel? Rozumiem je doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

A to są głupie filozofie współczesne:

"Kobieta musi być niezależny od męża"

" Kobieta musi pracować zawodowo, nawet za grosze"

" Kobieta musi mieć własne pieniądze"

"Facet musi wykonywać połowę robót domowych"

Masz rację tylko co do ostatniego. To jest rzeczywiście głuie, bo facet musi wykonywać większość robót domowych. Nie wiem skąd wzięła się ta połowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Masz rację tylko co do ostatniego. To jest rzeczywiście głuie, bo facet musi wykonywać większość robót domowych. Nie wiem skąd wzięła się ta połowa.

Czy w tej bajce są smoki 😣?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

A dlaczego uważasz, że nie rozumiem słowa incel? Rozumiem je doskonale.

Nie rozumiesz go kompletnie, tylko powtarzasz bezmyślnie jak papuga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Niewolnictwo i pełna zależność od drugiego człowieka są cool. I nie posiadanie własnych pięniędzy rówież. Po co komu pieniądze. I do tego własne. Lepiej żyć na koszt podatnika.

A potrafisz konkretnie odpowiedzieć na pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuu

moja mama ma dziwne podejscie do zwiazkow i zawsze tlumaczy mi jak powinnam odpuszczac jakies zachowania ktorych nietoleruje bo 'faceci tacy sa'. Mowie o glupich rzeczach typu wyrzucanie mezowi skarpetek jak zostawia je na podlodze, twierdzi, ze przesadzam 

xx

 no bo pzresadzasz, wyzrucajac kiedys podniesie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ubić
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

moja mama ma dziwne podejscie do zwiazkow i zawsze tlumaczy mi jak powinnam odpuszczac jakies zachowania ktorych nietoleruje bo 'faceci tacy sa'. Mowie o glupich rzeczach typu wyrzucanie mezowi skarpetek jak zostawia je na podlodze, twierdzi, ze przesadzam 😛

To dobre bo mój mąż mi i dzieciom zwraca uwagę na zostawione skarpetki,jest pedantem co układa ciuchy w kosteczkę a spodnie w kant.Naprawde wolałabym męża bałaganiarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Incele tak uważają. Res, który to napisał, jest jednym z nich.

Tak. Resi te jego filozofie, strach przez feminizmem to klasyczny przykład incelstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 minut temu, Gość gosc napisał:

Tak. Resi te jego filozofie, strach przez feminizmem to klasyczny przykład incelstwa.

Też używasz słowa, którego znaczenia nie rozumiesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×