Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kurvva

Jak radzić sobie z chorobą bliskiej osoby?

Polecane posty

Gość Kurvva

Nie mam już sił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kch

Co to za choroba? Jak ktoś bliski ciężko choruje, to to jest tragedia i nieustanny stres dla całej rodziny. Pamiętam jak mój brat Chorowal, koszmar. Zamartwialam się o niego i o to jak z tym wszystkim poradzi sobie moja mama. Nie potrafiłam znaleźć żadnych słów pocieszenia, miałam wyrzuty sumienia że to spotkało jego, a nie mnie.. 

Przytulam mocno i życzę siły... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMamaja

Nie da się. To wyniszcza i wykańcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie ma recepty na "poradzenie sobie" z chorobą w rodzinie. Są ludzie, którzy dają sobie z tym radę, a są tacy którzy uciekają od tego. Moja mama chorowała i zmarła przez stwardnienie rozsiane. Całe moje dzieciństwo aż do osiągnięcia pełnoletniość było podporządkowane pod jej chorobę. Nie muszę chyba mówić, że ostatnie kilka lat jej życia to była wegetacji. Nie mówiła, musiała być karmiona, przewijana... Umysł zdrowy, a ciało jak więzienie. Zmarła jak miałam 21 lat. Zostawiło to we mnie ślad zapewne do końca życia. Nie byłam wtedy pogodzona z jej choroba. Wiele razy uciekałam od tego ale na szczęście empatia dawała górę i pomagałam jej jak mogłam. Tata z resztą również został do końca i także zapłacił za to zdrowiem psychicznym. Jedyne co mogę powiedzieć to trzymaj się. Słabość jest rzeczą ludzką ale trzeba czasem pomyśleć jak ta chora osoba się czuję. Szczerze współczuję jakakolwiek to jest choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hdffs

Trzeba się pogodzić, nie zadawać pytań tylko to przyjąć, bo inaczej człowiek zeswiruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wspolczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×