Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Lio

Skromne prezenty dla dziecka

Polecane posty

Gość Lio

W dalszej rodzinie jest dziecko dla którego w świeta (urodziny, dzień dziecka) całą rodziną składała się na jakąś super zabawkę za 500 700 zł, jak dostalo też dodatkowo książkę to rzucało ja z pogarda przy wszystkich, dla mnie to chore. Dziecko rozpieszczone na maxa, zawsze dostawlo to co chciało a i tak najwięcej energii traciło na zainteresowaniu sobą otoczenia tak żeby wszyscy na niego patrzyli, sluchaliObecnie sama mam dziecko malutkie jeszcze i mam nadzieję że uda mi się uniknąć takiego konsumpcjonizmu i rozpieszczania dziecka, spełniania kazdych jego zachcianek które za 10 minut rzuca w kat. Na święta będzie dostawało książkę lub jakis zwykły samochodzik, klocki, za to dużo uwagi i miłości rodziców. Stać nas na drogi prezenty ale nie tędy droga, chciałabym nauczyć szanować rzeczy. A wy jakie robicie prezenty dla dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może warto zdecydować się na jakieś gry planszowe? Nie kosztują dużo, a gwarantują fajną zabawę. Dodatkowo można zdecydować się na gry planszowe edukacyjne. To metoda, żeby połączyć po prostu przyjemne z pożytecznym

Edytowano przez karolyn
aa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Gość Lio napisał:

[...] A wy jakie robicie prezenty dla dzieci?

Takie, które sprawią im radość, bądź jakich potrzebują. Święta Bożego Narodzenia, Wielkanocne i urodziny, to jedyne okazje, przy których mogą dostać coś fajnego i większego, i nic w tym złego. Praca nad poszanowaniem innych ludzi, rzeczy i pieniądza, praca nad postawą i charakterem dzieciaków odbywa się na codzień. Także w przypadku, który przytoczyłaś, wyszły po prostu ogólne zaniedbania rodziców.

Edytowano przez Nenesh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moje dziecko na szczęście docenią każdy prezent, a książki są jednym z ulubionych. Uwielbia planszowki. Bez problemu spelnjamy więc i te droższe marzenia.

Autorko klocki to niekoniecznie skromny prezent. Dla maluszka to ok. Większy zestaw Lego dla przedszkolaka potrafi kosztować ponad 500 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona

A mnie denerwuje to wymuszanie wysokich składek, bo rodzice chca dla dziecka super drogi prezent. Prababcia, babcia dają po stowie i wiecej, bo przeciez sami to by badziew za polowe tej kwoty kupili. Nikt nie moze dzieciakowi drobnego upominku zrobic typu ksiazka czy puzzle, ze niby jeden konkretny lepiej. I takiej babci przykro jak dziecko sie tylko chwali co od rodzicow dostalo, bo przeciez nie wie, ze babcia emerytka tez z oszczędności wyskoczyla. 

Może lepiej uczyć dzieciaka oszczędzania, niech samo usklada na taka super droga zabawkę a swieta niech beda tradycyjne, gdzie jeden drugiemu od serca drobiazg kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oschła

Bardzo dobry tok myslenia autorko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Az strach miec dzieci w dzisiejszych czasach.W rodzinie meza istne szalenstwo na prezenty dla dzieci, wraz z lista prezentow jakie mozna kupic- jak na wesele.Ja mam podobne jak autorka poglady na wychowanie, tylko ze otoczenie moze wytracic z reki wszelka mozliwosc decydowania o wlasnym dziecku.Bo powie czemu tylko barbie czy lego, a kuzyn dostal tableta/ajfona/skuter.Nie wytlumacze, przeciez dziecku ze moim zdaniem ciocia ma nierowno i jest straszna materialistka a kuzyn jest rozpuszczony i ma wysoko ustawiona poprzeczke, oczywiscie przez doroslych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetne propozycje. U nas w rodzinie królują mądre edukacyjne prezenty. Takie dzięki którym dziecko będzie w stanie się czegoś nauczyć. Od siebie polecam
puzzle
gry edukacyjne
książki
ewentualnie karnet na wyjście razem do jakiegoś fajnego miasta, jak centrum nauki Kopernik

Sporo wartościowych gier i zabaw ma wydawnictwo edukacyjne https://www.eduksiegarnia.pl/wydawnictwo-edukacyjne Możecie je przejrzeć sobie na tej stronie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie może trochę "na wyrost" ale fajnym pomysłem wydaje się być drabinka do ćwiczeń z akcesoriami do zabawy - po wpisaniu hasła "drabinka dla dzieci do pokoju" wyskakuje dużo opcji  ja planuję właśnie dla dzieciaków na urodziny

Jeśli szukacie drobniejszych prezentów, polecam elementarze bookoliki

https://bookolika.pl/pokaz-produkt/elementarz-3-latka-z-cwiczeniami-wielka-akademia/18

Są dopasowane do róznego wieku i można dobrac książęczkę idelanie dla maluszka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na urodziny jest grubszy prezent, na święta taki co cieszy..rodzina daleko więc specjalnie nie rozpieszcza i nie są nauczeni że wszyscy im dają prezenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×