Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wigilia i potrawy

Polecane posty

Gość gość

Jakie potrawy szykujcie na 24 grudnia ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Barszcz, uszka, ryba po grecku, może karp, kapusta z grzybami,2 sałatki, dwa ciasta. Tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

barszcz czerwony ,filety z dorsza , ziemniaki , kapusta z grzybami , buraczki, sos pieczarkowy , 

2 rodzaje ciasta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jem 12 a przygotowuje żurek z torebki i gotuje ziemniaki... u mnie się gotuje i podgrzewa, jako że mamy największe mieszkanie ze znajomych to wigilia jest u nas. Dochodzi nam przygotowanie stołu i sprzątanie po... mieszkamy za granicą, tego wieczoru zbieramy się z przyjaciółmi i każda para robi jeden posiłek (podobnie organizujemy się na śniadanie wielkanocne) potrawy typowo staropolskie, żaden łosoś w śmietanie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhjjjggf

Barszcz z uszkami, pierogi z kapusta i grzybami, ziemniaki z sosem grzybowym i kapusta z grzybami, ryba panierowana, ryba po grecku, ryba po żydowsku, ryba z ananasem, krokiety, kutia, kluski z makiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllll

Nic, bo wyjeżdżam w ciepłe kraje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jedziemy do rodziny męża, będzie pieczona gęś, puree z kasztanów i nie wiem co jeszcze, ale na pewno masa pyszności, bo kuzyn męża super gotuje 🙂 My "przyjmujemy" u teściowej 25, jeszcze dopracowujemy menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Hhjjjggf napisał:

Barszcz z uszkami, pierogi z kapusta i grzybami, ziemniaki z sosem grzybowym i kapusta z grzybami, ryba panierowana, ryba po grecku, ryba po żydowsku, ryba z ananasem, krokiety, kutia, kluski z makiem. 

kluski z makiem to chyba wielkopolska, okolice Leszna, Poznania albo Kościana. Okropność dla mnie i zmora mojego dzieciństwa 😄 cała rodzina się tym zakładała, a ja nie mogłam tego nawet powąchać. Co dziwne lubię mak i kluski ale nie razem nie wiem dlaczego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Barszcz z uszkami, pierogi, salatka jarzynowa, jablecznik. Nie mam zamiaru sie urabiac po lokcie, bo swieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Gosc napisał:

Barszcz z uszkami, pierogi, salatka jarzynowa, jablecznik. Nie mam zamiaru sie urabiac po lokcie, bo swieta.

Podobnie. Mnie najbardziej denerwuje później dojadanie kilka dni tego co się zrobi na wigilię. Ile można... ja w sumie niż ugotuje, to sie nawącham i naprobuje tak ,że już nie chce tego jeść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bbdbdbd

Od kiedy sałatka jest potrawa wigilijna ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bbdbdbd
34 minuty temu, Gość gość napisał:

kluski z makiem to chyba wielkopolska, okolice Leszna, Poznania albo Kościana. Okropność dla mnie i zmora mojego dzieciństwa 😄 cała rodzina się tym zakładała, a ja nie mogłam tego nawet powąchać. Co dziwne lubię mak i kluski ale nie razem nie wiem dlaczego....

Tak, leszczyńskie 👍🏻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja jestem z  Leszna i moja rodzina tez robi kluski z makiem -makielki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Jakie potrawy szykujcie na 24 grudnia ? 

Barszcz, uszka, dorsz po grecku, sałatka jarzynowa, kapusta z grochem, kluski z makiem i bakaliami, pierogi z kapustą i grzybami, łosoś ze szpinakiem zapiekany w cieście francuskim, łosoś smażony, dorsz smażony, śledź po żydowsku, makowiec, sernik, piernik, miodownik.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmm

Barszcz z uszkami, pierogi ruskie i z kapusta, ryba po grecku, pieczony dorsz, sałatki na pewno jarzynowa i jeszcze jakaś(od zawsze jest potrawa wigilijna) karp w galarecie, pieczony indyk na drugi dzień, gołąbki z ziemniakami i zwykle z mięsem na drugi dzień, galareta, śledzie po kaszubsku i sałatka sledziowa, śledzie pod kolderka z burakow. 

Z ciast będzie sernik, miodwnik, piernik i makowiec 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmm
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Barszcz, uszka, dorsz po grecku, sałatka jarzynowa, kapusta z grochem, kluski z makiem i bakaliami, pierogi z kapustą i grzybami, łosoś ze szpinakiem zapiekany w cieście francuskim, łosoś smażony, dorsz smażony, śledź po żydowsku, makowiec, sernik, piernik, miodownik.  

Piona, będziemy miały te same ciasta 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Na pewno nie padlinę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klupss

U mnie bigos wigilijny postny, śledzie w oleju, ryba smażona, ryba po grecku, pierogi z kapustą i grzybami, sałatka jarzynowa, barszczyk, kompot z suszu i jakieś ciasto (w zeszłym roku sernik z lemon curdem). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bdhdhdh
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ja jestem z  Leszna i moja rodzina tez robi kluski z makiem -makielki.  

A na biskupiznie są makielki ale zamiast klusek to z bułki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Mmm napisał:

Piona, będziemy miały te same ciasta 🙂

👍😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxx

kluski z makiem to chyba wielkopolska, okolice Leszna, Poznania albo Kościana. Okropność dla mnie i zmora mojego dzieciństwa  cała rodzina się tym zakładała, a ja nie mogłam tego nawet powąchać. Co dziwne lubię mak i kluski ale nie razem nie wiem dlaczego....

ja pochodzę z Kujaw, a też jedliśmy kluski z makiem i tez ich nie lubiłam.. Generalnie nie lubię wigilijnych potraw... np. śledzi nienawidzę- sam zapach mnie odrzuca, karpia też nie lubię, wolę dorsza i tę rybę przygotowuję. Poza tym barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grzybami, ryba po grecku, kotlety rybne, kompot z owoców suszonych, smażone grzyby leśne z cebulką jako dodatek do ryby. Te nieszczęsne śledzie w śmietanie też są, bo mąż lubi. A ja z tego wszystkiego to tylko jem rybę smażoną i po grecku i to tyle. W tym roku Wigilika u nas, będzie moja mama, teście, brat męża - więc każdy coś tam przygotuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Będzie dwanaście, ale ja i tak będę się zajadac jedynie śledziem z cebulką w oleju z ziemniakami i pierogami z łososiem i camembertem 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nanuna

Pierogi z kapustą kiszoną i grzybami suszonymi, paszteciki ze świeżymi grzybami a do tego barszcz czerwony, ryby smażone, obowiązkowo śledzie, kluski z kompotem (nie mam pojęcia czy gdzieś to się jeszcze je), ryba po grecku, kasza z grzybami (coś jak krupnik tylko zamiast mięsa pokrojone świeże grzyby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Podobnie. Mnie najbardziej denerwuje później dojadanie kilka dni tego co się zrobi na wigilię. Ile można... ja w sumie niż ugotuje, to sie nawącham i naprobuje tak ,że już nie chce tego jeść.  

Ja to samo. Jak do stolu usiade, to glodna nie jestem. Przez to gotowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A je ktoś pierogi ruskie w wigilię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość Gość napisał:

A je ktoś pierogi ruskie w wigilię?

U nas sa z samym grzybami 😍 az slinka cieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Uszka i barszcz czerwony

krokiety z kapusta i grzybami

sledzie 2 rodzaje

Paszteciki z pieczarkami

losos z sosem chrzanowym 

ryba po grecku

wafel, ciasteczka korzenne i kutia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość xxxxxxxx napisał:

kluski z makiem to chyba wielkopolska, okolice Leszna, Poznania albo Kościana. Okropność dla mnie i zmora mojego dzieciństwa  cała rodzina się tym zakładała, a ja nie mogłam tego nawet powąchać. Co dziwne lubię mak i kluski ale nie razem nie wiem dlaczego....

ja pochodzę z Kujaw, a też jedliśmy kluski z makiem i tez ich nie lubiłam.. Generalnie nie lubię wigilijnych potraw... np. śledzi nienawidzę- sam zapach mnie odrzuca, karpia też nie lubię, wolę dorsza i tę rybę przygotowuję. Poza tym barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grzybami, ryba po grecku, kotlety rybne, kompot z owoców suszonych, smażone grzyby leśne z cebulką jako dodatek do ryby. Te nieszczęsne śledzie w śmietanie też są, bo mąż lubi. A ja z tego wszystkiego to tylko jem rybę smażoną i po grecku i to tyle. W tym roku Wigilika u nas, będzie moja mama, teście, brat męża - więc każdy coś tam przygotuje. 

Też nie cierpię większości wigilijnych potraw. Śledzie akurat zjem, najchętniej w cytrynach. Ryba po grecku, karp w każdej formie, ryby w panierce są fuj. A kompot z suszu to potrójne fuj, pamiętam jak jako dziecko przy którejś Wigilii prawie zwymiotowałam jak kazali mi to pić. Na szczęście mogę już decydować co i w jakiej formie będzie, więc np. zrobimy pieczonego szczupaka, barszcz czysty, tartę z kapustą i grzybami (mniej roboty niż przy pierogach, a i smaczniejsza niż pierogi), coś z fasoli jako dodatek do ryby (może puree, albo podsmażoną z cebulką), surówkę z buraczków, śledzie właśnie cytrynowe i tyle. Zamiast nieszczęsnego kompotu domowy cydr 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×