Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

a1711

Ile miesięcznie pieniędzy potrzeba żeby na wszystko wystarczyło?

Polecane posty

Cześć, od ponad 10 lat mieszkamy z partnerem za granicą, mamy jedno dziecko. Ja wyjechałam z Polski sama będąc nastolatka, skończyłam tutaj studia. Coraz częściej zastanawiamy się czy nie wrócić do Polski za nim nasz syn rozpocznie szkole (obecnie ma 3 lata także jeszcze trochę czasu mu zostało). Wszyscy mamy podwójne obywatelstwo także w razie czego zawsze możemy wrócić za granicę. Do Polski przyjeżdżamy bardzo rzadko. Mój partner oprócz dalszej rodziny nie ma tam już nikogo, ja mam tylko dziadków. Moi rodzicie również mieszkają za granica. 
 

Planujemy postawić dom bez kredytu hipotecznego w średniej wielkości mieście, ale  około pół godz drogi od jednego z większych miast Polski. Do tego zakup nowego lub prawie nowego samochodu (również bez kredytu). Ogólnie oprócz opłat bieżących typu prąd, paliwo, jedzenie itp. nie będziemy mieć żadnych kredytów. I tutaj pojawia się moje pytanie, ile tak naprawdę potrzebujemy miesięcznie żeby spokojne żyć ? Wiem, ze to dość subiektywne pytanie i nie da się na nie do końca odpowiedzieć, ale czy np. w naszej w powyżej opisanej sytuacji 5tys miesięcznie to dużo czy mało? Czy wystarczy żeby zjeść obiad w restauracji raz w tyg, pójść do kina raz w miesiącu, pojechać na wakacje ? Zdaje sobie sprawę, ze niektórzy żyją za 2 tys, ale nie o to tutaj chodzi. Jak już przyjeżdżamy do Pl to wydajemy ogromne sumy, bo wiadomo traktujemy wyjazd jak wakacje i nie patrzymy na ceny . Dlatego nie mam pojęcia ile tak naprawdę trzeba zarabiać żeby na wszystko wystarczyło. 

Byłabym wdzięczna jeśli ktoś mógłby napisać ile średnio wydaje na jedzenie i wszystkie rachunki, oprócz kredytów.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

5 tysięcy miesięcznie na osobę to minimum by godnie żyć. Ale raczej nie z nowym autem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 4-os rodzinie, dom niecałe 300m'2, 4 stare samochody

2000 zl niecałe za wyżywienie, opłaty 400zl,  paliwo na miesiąc też około 1000zl, rozrywka to już zależy jak często i na co ale jedno wyjście do kina to ponad 100 zł, wycieczka jednodniowa też około 600zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Kiss napisał:

5 tysięcy miesięcznie na osobę to minimum by godnie żyć. Ale raczej nie z nowym autem.

5 tys miesiecznie na dziecko to chyba jednak lekka przesada. Przeciez kilku letnie dziecko nie musi miec co miesiac nowych ciuchow czy zabawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2019 o 11:02, a1711 napisał:

5 tys miesiecznie na dziecko to chyba jednak lekka przesada. Przeciez kilku letnie dziecko nie musi miec co miesiac nowych ciuchow czy zabawek.

zależy kto jak żyje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
Dnia 10.12.2019 o 11:02, a1711 napisał:

5 tys miesiecznie na dziecko to chyba jednak lekka przesada. Przeciez kilku letnie dziecko nie musi miec co miesiac nowych ciuchow czy zabawek.

Miałam na myśli osoby dorosłe na samodzielnym utrzymaniu i bez pomocy rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×