Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniela

Dlaczego niektóre matki głupieją po porodzie

Polecane posty

Gość Aniela

Mam koleżanke, mądra, inteligentna, po dobrych studiach. Zawsze ją lubiłam. Odkąd urodziła dziecko dostała jakoegoś pieluchowego zapalenia mózgu. Codziennie na facebooku dodaje zdjecia małego odkąd się urodził. Tych zdjęć już jest setki!! A mały nie ma nawet 2 miesięcy! Przykładowe opisy do zdjęć Pierwsza fota małego całego brudnego- opis  „ już jestem cały i zdrowy, mimo że mamusia bardzo cierpiała i popękała”, zdjęcię jak karmi piersią „ Tak się cycusiujemy”. Kolejne zdjecie małego i opis” taki szcześliwy bo mamusia mnie przebrała, zrobiłem taką wielką kupkę aż po pachy. Aż się boję co będzie dalej, Kubuś szcza, s.ra do nocnika, Kubulek żre. Jak można tak och.ujeć? Myślałam, że tylko patola ma zryty łeb! Jestem matką również cieszę się ze wszystkiego, ale nie ogłaszam tego całemu światu, a tymbardziej nie na facebooku. Musiałam ją usunąć bo to już chore jest. Pewnie nie ja jedna to uczyniłam. Napisałabym więcej, ale nie mam sił🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati

Mam podobny przypadek. Męża siostra urodziła 2 miesiące temu, pierwszy u nich potomek, zachwyty z ich strony oczywiście zrozumiałe, ale też przeginają, gdy zapraszają gości. Gościna jest wokół dziecka. Nie da sie pogadać normalnie. Gadka tylko o nim i jej cyckach. Np siedzimy i co chwile np do mnie no patrz jak sie śmieje!! No patrz jeszcze raz jak fajnie sie uśmiechnął. Irytuje to bardzo, ale cóż zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moje koleżanka też tak skończyła... Zawsze taka niby mądra, ambitna, studia i palny na życie a odkąd urodziła zapalenie pieluchowe odebrało jej rozum. Jedyny temat dziecko i krytyka wszystkiego co jest niby gorsze czyli cc, karmienie butelka itd. Wielka matka polka maskara.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erea

A moja koleżanka zrobiła z siebie wielką męczennice Matke Boską. Bo rodziła 20 godzin porozrywało ją, walczyła tak dzielnie o karmienie piersią. Tylko obgaduje swoja siostre, która miała CC. Ch.j że dzieciak się dusił, nie jest prawdziwa matka bo nie rodziła w cierpieniu. Ona tłusta brzydka i ma żale do każdej, która miała lepiej. Mąż jej od porodu nie dotyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dzieciak jej podziękuję za te foty jak pójdzie do szkoły hahahah, już na starcie będą się z niego nasmiewac 😂🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

wiesz,ze masz opcje "przestan obserwowac"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loooo

Sa ludzie głupsi i madrzejsi, niezaleznie, czy kto urodzil,. Kolezanka  byla prawdopodobnie juz wczesniej głupia tyle,ze sie to objawiało w inny sposób. Sa dziewczyny bezdzietne, wrzucajace na fejsa setki swoich zdjec , na ogol selfie do lustra w lazienca - z dziubkiem, z boolku, z przodu itd, albo zdjeciaze swoim misiem/facetem w kazdej sytuacji,czy pod palma, czy na sniegu,ten typ tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wqqq
5 godzin temu, Gość gosc napisał:

wiesz,ze masz opcje "przestan obserwowac"?

Przecież napisała, że usuneła ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość brr
4 godziny temu, Gość loooo napisał:

Sa ludzie głupsi i madrzejsi, niezaleznie, czy kto urodzil,. Kolezanka  byla prawdopodobnie juz wczesniej głupia tyle,ze sie to objawiało w inny sposób. Sa dziewczyny bezdzietne, wrzucajace na fejsa setki swoich zdjec , na ogol selfie do lustra w lazienca - z dziubkiem, z boolku, z przodu itd, albo zdjeciaze swoim misiem/facetem w kazdej sytuacji,czy pod palma, czy na sniegu,ten typ tak ma

Dokladnie. Moja koleżanka tak ma tyle, ze z pieskiem. Wysyła wszydykim zdjęcia i filmiki  jak jej sznaucerek bierze kapiel,  gryzie kostke, goni kota...co dzien byla jakas uwieczniona przygoda jej pieska na mojej poczcie. Powiedziałam stop  jak zaczela mi sie zwierzac ze jej pupil chyba zarazil sie tasiemcem. Powiedzialam dobitnie, ze nie chce znac szczegolow dotyczacych odrobaczania jej pieska bo to dla mnie obrzydliwe. Obraziła się i jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To wszystko przez zmiany w mózgu zachodzące po wpływem hormonów ciążowych. Mózg kobiety zmienia się. Jedne ośrodki w mózgu kurczą się inne rosną. Maleje ilość substancji szarej. Widać te procesy u jednych kobiet idą dużo dalej niż u innych. Cała tajemnica.

Pieluchowe zapalenie mózgu to nie mit. To natura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To wszystko przez zmiany w mózgu zachodzące po wpływem hormonów ciążowych. Mózg kobiety zmienia się. Jedne ośrodki w mózgu kurczą się inne rosną. Maleje ilość substancji szarej. Widać te procesy u jednych kobiet idą dużo dalej niż u innych. Cała tajemnica.

Pieluchowe zapalenie mózgu to nie mit. To natura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorelei

Niestety widzę to też u siebie. Nie wstawiam co prawda na neta  zdjęć dziecka z podobnymi komentarzami, ale widzę u siebie np pogorszenie pamięci i kojarzenia. 

Czy to wróci do normy? Trochę się obawiam bo niedługo planuje powrót do pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankaa
2 godziny temu, Gość Lorelei napisał:

Niestety widzę to też u siebie. Nie wstawiam co prawda na neta  zdjęć dziecka z podobnymi komentarzami, ale widzę u siebie np pogorszenie pamięci i kojarzenia. 

Czy to wróci do normy? Trochę się obawiam bo niedługo planuje powrót do pracy. 

To jest normalne, ale już takie zachowania wyżej są nienormalne!! One nie zdają sobie sprawy, że ludzi to może brzydzić, zszokować. Co kogo obchodzi czyjiś dzieciak? To jej dzieciak i jej zachwyty po co chwalić się tym w necie, od tego są babcie i ciocie. Rozumiem wstawić raz na dłuższy czas i pokazać jak maluch urósł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakasstamm

Niby normalne bo każdy z Nas był maluchem, kobiety są matkami nie od dziś. Nic co ludzkie nie jest Nam obce. Mając trzeźwy umysł trzeba być rozsądnym szczególnie w necie. Ja bym o takich sprawach nie pisała. Nie wiem co trzeba mieć w głowie by pisać w takim miejscu, że dziecko obs.rało się po pachy albo obnażać się publicznie zdjęcie jak dzieciak je z piersi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klosa

Dziwne że mężowie nie reagują na takie zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GośćC
11 minut temu, Gość Ankaa napisał:

To jest normalne, ale już takie zachowania wyżej są nienormalne!! One nie zdają sobie sprawy, że ludzi to może brzydzić, zszokować. Co kogo obchodzi czyjiś dzieciak? To jej dzieciak i jej zachwyty po co chwalić się tym w necie, od tego są babcie i ciocie. Rozumiem wstawić raz na dłuższy czas i pokazać jak maluch urósł. 

Cioci to też nie interesuje. Babcie też często gęsto mają to w 4 literach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GośćC
11 minut temu, Gość Ankaa napisał:

To jest normalne, ale już takie zachowania wyżej są nienormalne!! One nie zdają sobie sprawy, że ludzi to może brzydzić, zszokować. Co kogo obchodzi czyjiś dzieciak? To jej dzieciak i jej zachwyty po co chwalić się tym w necie, od tego są babcie i ciocie. Rozumiem wstawić raz na dłuższy czas i pokazać jak maluch urósł. 

Cioci to też nie interesuje. Babcie też często gęsto mają to w 4 literach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia

Moja szefoza zachowuje się identycznie, myślałby kto że wielce wykształcona i mądra. Jest przed 40, urodziła parę miesiecy temu dziecko i non stop wrzuca zdjęcia typu "brzusio maluszka" albo, autentyk z dzisiaj: "mama kontra kupa, kto wygra?" - a na zdjęciu dziecko z pokazaną TWARZĄ, roześmiane,  w pieluszce z której uciekła małemu kupa i ubrudził cały przewijak i siebie całehgo. Myślałam że zwrócę śniadanie, jak to zobaczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moooi

Są ludzie zameczajacy i tematami, ktore innych nie interesuja, Np o swojej pracy, faceci - ile kto wypil i jaki ma samochod, baby o swoich ciuchach, niektorzy męcza zdjeciami z podrozy, inni opowiesciami o budowie domu, o swoich chorobach, jesli dla takiego czlowieka cos sie staje wazne, nie liczy sie z tym, ze kogos to nudzi czy brzydzi..Oczywiscie , dla kazdej matki dzicko jest bardzo wazne, ale pzreciuez nie kazda zadrecza  tym tematem innych. To nie kwestia bycia matka , tylko charakteru.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

U nas zgłupiała teściowa... My próbujemy żyć normalnie. Cieszy nas nasze pierwsze dziecko, ale na Boga dajcie żyć! Teściowa z nami mieszka i na każdy dźwięk malucha reaguje jak pies na złodzieja.. zaraz puka do drzwi czy wszystko ok.. robi mu 726363 zdjęć.. z racji tego że nie karmię piersią (0 pokarmu..) wróciłam do nałogu - wyszłam na papierosa a ona z 3 sąsiadkami stoi i zachwyca małego, ba rozmawiała nawet o moich piersiach i ciekawi ja czy przy 2 też nie będzie pokarmu!! Z obcymi babami!! (Jak nie wierzę w przesady to do wózka czerwona wstążkę założyłam.. ) zwrócenie uwagi kończy się - co z ciebie za matka żeby z dziecka się nie cieszyć! To szczęście, cud!  - i wychodzę na gbura bo nie skacze nad małym, który czasami chce odpocząć od ''babci", a jak usłyszała że chcę dać małego do żłobka to wielki bulwers bo z 2-3 lata to się siedzi przy dziecku.. 

Przy obiedzie potrafi zacząć rozmawiać o kupce małego 🙂 oddałam do domu samotnej matki, dziecka itp z trylion zabawek bo co jedzie do miasta to mu coś kupuje. Mały ma pół roku, a tej nadal nie przeszło.. 

Dodam że to była poważna kobieta która dostała kurzego móżdżku a przez nią zaczyna męczyć mnie jej nadmierne szczęście i głupota.

 

W skrócie - zachowuje się jak dziecko po słodyczach rzucone na kupkę słodkich szczeniaczków.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×