Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Jak powiedzieć mężowi, żeby do naszego dziecka mówił w języku Polskim ?

Polecane posty

Gość gosc
1 minutę temu, Gość plisss napisał:

Polki jeżeli już popuszczacie szpary obcokrajowcom to chociaż z krajów wysokorozwiniętych

 

taaa,bo wszyscy polacy są wysokorozwinieci 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
53 minuty temu, Gość Gość napisał:

 

Oczywiście że ma, przecież Polska jest wolna od islamu i jest najszybciej rozwijającym się krajem w Europie.

W których to dziedzinach tak się rozwijamy? Opieka zdrowotna leży, rolnictwo pomału też, kopalnie, stocznie te które są to przeważnie w zagranicznych rękach. Produkujemy jakieś maszyny? Samochody? Może broń? Polacy cieszą się z odzyskane niepodległości a nie widzą że są coraz bardziej zależnie od innych państw. Zgadzam się ze angielski zna dziś wielu ludzi, węgierski nie i to może być atut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Nie ustaliliście z mężem wcześniej w jakim języku będziecie się porozumiewać z dzieckiem? Wiadomo, że każde z was będzie ciągnąć w swoją stronę, mąż uczy córkę swojego języka, bo to jego korzenie. Dlaczego niby język polski ma być ważniejszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Aaa napisał:

Nie ustaliliście z mężem wcześniej w jakim języku będziecie się porozumiewać z dzieckiem? Wiadomo, że każde z was będzie ciągnąć w swoją stronę, mąż uczy córkę swojego języka, bo to jego korzenie. Dlaczego niby język polski ma być ważniejszy? 

Pomyślmy ??? Bo tu mieszka ? Tu będzie chodzić do szkoły ? Tu ma rodzine ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pół polka
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ja to wszystko rozumiem, ale Ty zrozum, że to jest węgierski, a nie angielski, niemiecki czy francuski, ten język dla niej jest bezużyteczny, a tylko utrudni naukę polskiego. 

Ale polski na swiecie jest tak samo bezuzyteczny jak wegierski. Wyprowadzcie sie do francji, niemiec lub anglii i tam mowcie do dziecka tylko w tamtejszych jezykach. Twoja corka ma ojca Węgra, ma tam polowe swojej rodziny. Powinna mowic po wegiersku. Nie badz egoistka, niech zna swoje korzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Pomyślmy ??? Bo tu mieszka ? Tu będzie chodzić do szkoły ? Tu ma rodzine ?

No ale jej ojciec nie jest Polakiem i chce by córka znała jego język, historię kraju, kulturę. To, że urodziła się w Polsce nie znaczy, że będzie w niej mieszkać do końca życia. Trzeba było wziąć to pod uwagę i związać się z Polakiem jeśli dwujęzyczność to taki problem. Ja tam faceta rozumiem i podziwiam. To, że związał się z Polką nie oznacza, że ma wyrzec się swojej narodowości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Pomyślmy ??? Bo tu mieszka ? Tu będzie chodzić do szkoły ? Tu ma rodzine ?

No i co z tego? Może za 15 lat będzie chciała mieszkać "tam"? A rodzinę ma też "tam", i byłoby miło, jakby mogła się z nią porozumieć.

Jeśli to nie prowo, to jesteś zwyczajną ciemną kreeetynką, i szkoda dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mieszkam poza Polska ale ucze dzieci jezyka chociażby po to, zeby mogly porozmawiac z dzidkami czy kuzynostwem. Znajomosc 2 języków dla dziecka to same plusy, latwiej sie nauczyc kolejnego co jest potwierdzone naukowo. PS. Mojego meza byly szef jest Turkiem, mieszka za granica i nowa prace dobrze płatna  dostal tylko dlatego,  ze mówi po turecku. Kilka razy w roku ma tam delegacje. Swoich dzoeci jednak turrckiego nie nauczyl i teraz zaluje. Nie wiadomo co sie w zyciu przyda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
18 godzin temu, Gość Gość napisał:

Pomyślmy ??? Bo tu mieszka ? Tu będzie chodzić do szkoły ? Tu ma rodzine ?

Powinnaś dodać jeszcze "helooooł?!" Pasowałoby do reszty wypowiedzi. Pozwól uczyć się dziecku języka ojca, polski w Twoim wykonaniu i tak jest słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ja to wszystko rozumiem, ale Ty zrozum, że to jest węgierski, a nie angielski, niemiecki czy francuski, ten język dla niej jest bezużyteczny, a tylko utrudni naukę polskiego. 

Kto Ci takich bzdur nagadał? Są badania które dowodzą, że ucząc się dwóch języków równocześnie, nauczysz się ich szybciej niż uczyła ts się tylko jednego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yvonneeeee
21 godzin temu, Gość Gość napisał:

co prawda córka jeszcze wiele nie mówi i wiele nie rozumie, dlatego nie widzę powodu mieszania jej w głowie.

Czys ty glupia, czy tylko udajesz?  dziecko ma teraz najbardziej chlonny mozg i uczy sie obu jezykow naraz. a pozniej bedzie tez jej duzo latwiej przyswoic np angielski, jak bedzie umiala od urodzenia dwa jezyki.

ja mam dwujezyczne od urodzenia dziecko. ja i maz jestesmy Polakami, ale mieszkamy w UK i tam urdzoilam syna.  wiaodmo my mowimy w domu po olsku, ale filmy i bajki od zawsze ogladal w obu jezykach, poza tym ten jezyk go wszedzie otaczal, potem przedszkole. zaczal mowic pozno ale w obu jezykach. ma teraz 11 lat, zna super dwa jezyki, w obu mowi pisze czyta (ja go nauczylam) i je rozumie. slowixtwo ma nieco obozsze w polskim jesli chodzi o trudne slowa, zyta niezbyt chetnie ale potrafi.  smsy do rodzicow zawsze sa po polsu, nawet jak uzyje zlego przypadku i smiesznie wyjdzie to sie stara. uzy sie obecnie francuskiego w szkole i ma z testow zwykle 90% wynik. 

dodam ze nam tu takei pary jak Slowaczka-Hiszpan i i dziecko ich zna 3 jezki bo w domu glownym jeykiem jest angielski, ale dziekco  rozumie trzy jezyki. pisze czyta tylko po nagielku ale od niedawna tata  go uczy po hiszpansku tez. znam tez dziewczyne ma 15 lat jest pol Plka pol Wloszka i zna trzy jezyki, pisze i czyta w kazdym z nich......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g o s c
3 minuty temu, Gość Yvonneeeee napisał:

Czys ty glupia, czy tylko udajesz?  dziecko ma teraz najbardziej chlonny mozg i uczy sie obu jezykow naraz. a pozniej bedzie tez jej duzo latwiej przyswoic np angielski, jak bedzie umiala od urodzenia dwa jezyki.

ja mam dwujezyczne od urodzenia dziecko. ja i maz jestesmy Polakami, ale mieszkamy w UK i tam urdzoilam syna.  wiaodmo my mowimy w domu po olsku, ale filmy i bajki od zawsze ogladal w obu jezykach, poza tym ten jezyk go wszedzie otaczal, potem przedszkole. zaczal mowic pozno ale w obu jezykach. ma teraz 11 lat, zna super dwa jezyki, w obu mowi pisze czyta (ja go nauczylam) i je rozumie. slowixtwo ma nieco obozsze w polskim jesli chodzi o trudne slowa, zyta niezbyt chetnie ale potrafi.  smsy do rodzicow zawsze sa po polsu, nawet jak uzyje zlego przypadku i smiesznie wyjdzie to sie stara. uzy sie obecnie francuskiego w szkole i ma z testow zwykle 90% wynik. 

dodam ze nam tu takei pary jak Slowaczka-Hiszpan i i dziecko ich zna 3 jezki bo w domu glownym jeykiem jest angielski, ale dziekco  rozumie trzy jezyki. pisze czyta tylko po nagielku ale od niedawna tata  go uczy po hiszpansku tez. znam tez dziewczyne ma 15 lat jest pol Plka pol Wloszka i zna trzy jezyki, pisze i czyta w kazdym z nich......

Fajnie, ale Ty chyba za to polskiego zapominasz bo okropnie sie to czyta... polykasz litery itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama prawda
23 godziny temu, Gość Gość napisał:
23 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Kobieto ciesz się że dziecko ma okazję poznać język bez wysiłku w sposób  naturalny. Nigdy w życiu nie wiadomo jak życie się potoczy

Ja to wszystko rozumiem, ale Ty zrozum, że to jest węgierski, a nie angielski, niemiecki czy francuski, ten język dla niej jest bezużyteczny, a tylko utrudni naukę polskiego

Jak mąż się z taką głupia tępą babą rozwiedzie, zabierze dziecko i wyprowadzi się do swojego kraju to małej bardzo przyda się znajomość węgierskiego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Co ja takiego napisałam, że mój poprzedni post musi być zatwierdzony przez moderatora? Cenzura na Kafe, jak w latach słusznie minionych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Powiedz prawdę: "Mężu drogi, mam głęboko w dvpie ciebie, twoją kulturę, język, kraj i rodzinę. Zapłodniłeś i wystarczy, nie masz już nic do gadania i do niczego  poza byciem bankomatem nie jesteś nam już potrzebny. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yvonneeeee
Dnia 11.12.2019 o 16:26, Gość g o s c napisał:

Fajnie, ale Ty chyba za to polskiego zapominasz bo okropnie sie to czyta... polykasz litery itd...

Wow, ależ Twój komentarz wiele wniósł do dyskusji ... brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×