Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Olga Tokarczuk z Literacką Nagrodą Nobla, co myśli o Polakach.

Polecane posty

Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

A dlaczego nic nie piszesz o represjonowanych Palakach ratujący Żydów. Polacy byli najczęściej rozstrzeliwani lub wysyłani do obozów koncentracyjnych.

Moze bo piszemy o winach Polaków szczególnie o ktorych nieczesto  sie mowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
29 minut temu, Rescator555 napisał:

"....rozdrapywać rany, żeby nie zabliźniły sie błona podłości".

o popatrz a u Niemców już dawno się zabliźniła jak nikt jej nie rozdrapuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oczywiście, że Polska zawsze była święta, bo to przecież Chrystus narodów, a jak ktos przypomina, że nie zawsze i nie do końca, to zaraz naskakują na niego, że lesba, feministka itd.

Nie sądzę, aby wiele z was przeczytało "Sławę i chwałę" ( lub cokolwiek innego poza reklamówką z biedry), ale tam jest scena, gdy zaraz po rozpoczęciu wojny w rozmowie pada stwierdzenie, że Polska nie potrzebowała kolonii, bo miała Ukrainę. No, ale Iwaszkiewicz był komunistą, Polacy na Ukrainę nieśli oświaty kaganiec, a rzeź wołyńska wzięła się znikąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Gość napisał:

A dlaczego nic nie piszesz o represjonowanych Palakach ratujący Żydów. Polacy byli najczęściej rozstrzeliwani lub wysyłani do obozów koncentracyjnych.

Nikt nie kwestionuje, że Polacy ratowali Żydów i wielu z nich wykazało się bohaterstwem, płacąc przy tym najwyższą cenę, co jest rzeczą godna najwyższego uznania. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu było podłych i o tym też trzeba mówić. Odwaga jednych nie wymazuje winy innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie zmienia to jednak faktu, że wielu było podłych i o tym też trzeba mówić

W takim razie należy też mówić ile Żydów nawzajem siebie mordowało. Nikt nie mówi o żydowskiej policji w getcie. 

Nie mówi też nikt, że NKWD, to byli sami Żydzi, którzy prześladowali i wysyłali Polaków na zsyłkę. Czy znajdzie się wśród nich przynajmniej jeden Żyd, który uratował Polaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Polacy na Ukrainę nieśli oświaty kaganiec, a rzeź wołyńska wzięła się znikąd

No jasne, to Polacy mordowali Ukraińców, a banderowcy byli ofiarami i ludźmi pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, Gość Gość napisał:

A dlaczego nic nie piszesz o represjonowanych Palakach ratujący Żydów. Polacy byli najczęściej rozstrzeliwani lub wysyłani do obozów koncentracyjnych.

I to ma niby zrównoważyć pogromy i dzialalnosc szmalcowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, Gość gość napisał:

o popatrz a u Niemców już dawno się zabliźniła jak nikt jej nie rozdrapuje

No są bardzo dumni z tego co zrobili za Hitlera i uroczyście obchodzą jego urodziny 😣. I czczą morderców jako bohaterów, tak jak u nas różnych Burych czy Lupaszkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, Gość Gość napisał:

W takim razie należy też mówić ile Żydów nawzajem siebie mordowało. Nikt nie mówi o żydowskiej policji w getcie. 

Nie mówi też nikt, że NKWD, to byli sami Żydzi, którzy prześladowali i wysyłali Polaków na zsyłkę. Czy znajdzie się wśród nich przynajmniej jeden Żyd, który uratował Polaka?

Ależ możesz mówić. Czy ktoś ci broni? Napisz o tym książki, może dostaniesz Nobla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Rescator555 napisał:

A choćby liczne pogromy Żydów. Zaczynając od tego, dokonanego we Lwowie przez wojska Piłsudskiego a kończąc na kieleckim. Dalej: Jedwabne i działalność szmalcowników w czasie okupacji. Czy to może byli Chińczycy? 

 

Co to znaczy liczne? Liczby poproszę w stosunku do liczebności narodu polskiego. Albo stosunek obliczę sobie sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Co to znaczy liczne? Liczby poproszę w stosunku do liczebności narodu polskiego. Albo stosunek obliczę sobie sama.

Tysiąc pięćset sto dziewiecset 😣.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Co to znaczy liczne? Liczby poproszę w stosunku do liczebności narodu polskiego. Albo stosunek obliczę sobie sama.

Tysiąc pięćset sto dziewiecset 😣.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Res jestes zydem czy twoja zona to zydowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Co to znaczy liczne? Liczby poproszę w stosunku do liczebności narodu polskiego. Albo stosunek obliczę sobie sama.

Tysiąc pięćset sto dziewiecset 😣.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, Gość gosc napisał:

Res jestes zydem czy twoja zona to zydowka

Tak, jestem żydem urodzonym w Chinach, wychowanym na Madagaskarze a mieszkam w Pernambuco, gdzie przeszedłem na islam. A żona odwrotnie, jest Chinka urodzona w Izraelu, wychowana na Mauritiusie. Przeszła na buddyzm ale jest obrzezana. Aha, w młodości pracowałem UB, wyrywałem paznokcie Lupaszce ale mnie wywalili, bo nie ochronilem Świerczewskiego pod Baligrodem. Zostałem zdemaskowany😣😣😣.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooo

Czytalam ksiazki Tokarczuk dlugo  przed jej Noblem. Mysle,ze te oskarzenia a ontypolskosc,rzucanie sa pzrez ludzi, ktozry nigdy sie nie zglębili w jej tworczość Ona po prostu pisze o ludziach - o ich dobrych i zlych cechach. Nie mozna wymagac od literatury, zeby sie upajała jakims narodem, rzadami itd. , jak robil Stalin, Hitler, Mao, Korea PN., wszelkie rządy totalitarne.Czy mamy isc w tym kierunku? juz teraz czysci " nieprawomyslne"lektury szkolne,  w ich miejsce trafia hołubiony przez wladzęJM Rymkiewicz z wierszem do J. Kaczynskiego.

W mojej rodzinie nie było nigdy antysemityzmu, rasizmu. Rodzina dostala w kosc  w czase wojny i od Niemcow, Rosjan, Ukraincow,  babcia pomgała Zydom nie liczac na wdziecznosc. Czy to znaczy,ze mamy czuc nienawisc calych narodów? Czu wsrod Polakow nie ma ludzi , za ktorych trzeba sie wstydzic? Wystaczy przejrzec ...yczne, antysemickie, rasistowskie teksty na kafeterii. Wystarczy przejsc sie londynską ulica gdzie Polakow poznajesz po  glosnym k... , we Francji czesto widziałam  awanturyujacych  się , zachlanych . A w  kraju - idealni? Nie bija zon, dzieci, nie zneczja sie nad zwierzetami, nie kradna, nie zabijają? Czy to znaczy,ze wszyscy Polacy tacy sa?Nie, ale tez nie mozna nie widzieć,ze takich nie ma. Ludzie sa rozni, w roznych narodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Moze bo piszemy o winach Polaków szczególnie o ktorych nieczesto  sie mowi

macie tendencje do masochizmu? dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Rescator555 napisał:

A nikt ci nie każe konkurować z Niemcami. Ale owszem, liczne. Na tyle, żeby Żydzi mieli uzasadnione powody by nas nienawidzić. I żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.

mogli obrać kierunek Madagaskar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kogo obchodzi co ma do powiedzenia sztucznie wypromowany "talent"? Może interesoać jedynie ludzi mających tendencje do ulegania z góry wykreowanym autorytetom, przypomina mi to debatę kurek z sąsiednego tematu, w którym insynuowały, że wróciły do pracy szybko po porodzie bo taki autorytet jak mąż im kazał. Na samodzielność w myśleniu i postępowaniu nie ma tu miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Kogo obchodzi co ma do powiedzenia sztucznie wypromowany "talent"? Może interesoać jedynie ludzi mających tendencje do ulegania z góry wykreowanym autorytetom, przypomina mi to debatę kurek z sąsiednego tematu, w którym insynuowały, że wróciły do pracy szybko po porodzie bo taki autorytet jak mąż im kazał. Na samodzielność w myśleniu i postępowaniu nie ma tu miejsca.

Prawdziwe talenty to Wolski albo Ziemkiewicz. Im należą się Noble. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Gość gość napisał:

macie tendencje do masochizmu? dziwne

Masochizmem jest świętowanie narodowych klęsk, jakby to były zwycięstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gości

w dzisiejszych czasach literacki nobel jest tak znaczący w literaturze jak eurowizja w świecie muzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Rescator555 napisał:

Tysiąc pięćset sto dziewiecset 😣.

Aha...to niewątpliwie masz rację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooo

 

Goście

Zgłoś post

Napisano 6 minut temu

w dzisiejszych czasach literacki nobel jest tak znaczący w literaturze jak eurowizja w świecie muzyki

x

 Rozumiem, ze jestes wybitnym znawcą jednego i drugiego, Znasz jury, przeczytales/as, ksiazki noblowskie i masz literature w mały, palcu. Nie tylko teksty z kafeterii 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Rescator555 napisał:

No, jednak coś są warte. Zresztą mogę się zgodzić jeśli chodzi o nagrodę pokojową i z ekonomii. Dla mnie to w ogóle jakaś bzdura przyznawanie nagród w tych dziedzinach. Ale literacka? Bo nie chcą jej przyznać wierszoklecie Wolskiemu?

Wtf? Nie ma nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Douczcie się wszystkie zanim zaczniecie komentować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaaaaaaaaaaaaa

Sama nie wierze w to co pisze ale  Rescator ma rację. Mój dziadek był antysemitą i opowiadał ze śmiechem jak Polacy się znęcali nad Żydami:( Inny sąsiad jak był dzieckiem widział jakiś mord nad grupką Żydów, stary dziadek a dalej mówił o tym z przerażeniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaaaaaaaa
1 minutę temu, Gość gośćaaaaaaaaaaaaa napisał:

Sama nie wierze w to co pisze ale  Rescator ma rację. Mój dziadek był antysemitą i opowiadał ze śmiechem jak Polacy się znęcali nad Żydami:( Inny sąsiad jak był dzieckiem widział jakiś mord nad grupką Żydów, stary dziadek a dalej mówił o tym z przerażeniem. 

Mord którego dokonali Polacy ze wsi. I nie tylko mord ale i tortury, nie wiem co im robili bo sąsiad pomimo tylu lat co minęły do tej pory nie był w stanie o tym mówic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

uwaga!mamy zone resa na topiku😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, Gość gośćaaaaaaaaaaaaa napisał:

Sama nie wierze w to co pisze ale  Rescator ma rację. Mój dziadek był antysemitą i opowiadał ze śmiechem jak Polacy się znęcali nad Żydami:( Inny sąsiad jak był dzieckiem widział jakiś mord nad grupką Żydów, stary dziadek a dalej mówił o tym z przerażeniem. 

Jesteś moją żoną 😀😀😀?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaaaaaaaa
16 minut temu, Gość gosc napisał:

uwaga!mamy zone resa na topiku😂

aha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×