Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość baby towerr

Polećcie jakiś DOKŁADNY ciśnieniomierz który nie przekłamuje wyników

Polecane posty

Gość baby towerr

Czytam sporo opinii i ludzie narzekają dosyć często, ze ciśnieniomierze zaniżają pomiary, że wyniki niepowtarzalne itd.  Nawet na te niby dobre i drogie . 

Mi jest akurat potrzebny bardzo dokładny wynik. Mam w rodzinie sporo i nadciśnieniowców i niedociśnieniowców. 

Polecicie jakiś model?  Taki, który sprawdziłyście, że daje powtarzalne wyniki? 

Czy zostaje mi kupić jedynie taki zegarowy, ze stetoskopem? 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
29 minut temu, Gość baby towerr napisał:

Czytam sporo opinii i ludzie narzekają dosyć często, ze ciśnieniomierze zaniżają pomiary, że wyniki niepowtarzalne itd.  Nawet na te niby dobre i drogie . 

Mi jest akurat potrzebny bardzo dokładny wynik. Mam w rodzinie sporo i nadciśnieniowców i niedociśnieniowców. 

Polecicie jakiś model?  Taki, który sprawdziłyście, że daje powtarzalne wyniki? 

Czy zostaje mi kupić jedynie taki zegarowy, ze stetoskopem? 😞 

Nie zaniżają, tylko u lekarza pojawia się "efekt białego fartucha" i pomiar jest niesłusznie zawyżony. W domu właśnie masz pomiary prawidłowe. Kupujesz naramienny jakiejś znanej firmy, zwracając tylko uwagę na mankiety w zestawie albo do dokupienia (bo jak ma używać kilka osób, to mogą być potrzebne różnej wielkości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baby towerr
14 godzin temu, Gość gość napisał:

Nie zaniżają, tylko u lekarza pojawia się "efekt białego fartucha" i pomiar jest niesłusznie zawyżony. W domu właśnie masz pomiary prawidłowe. Kupujesz naramienny jakiejś znanej firmy, zwracając tylko uwagę na mankiety w zestawie albo do dokupienia (bo jak ma używać kilka osób, to mogą być potrzebne różnej wielkości).

Wiem o czym piszesz, ale nie chodzi mi o to. Sęk w tym, iż ludzie narzekają, ze nawet jak mierzą ciśnienie w domu, kilka razy w przeciągu kilku minut to wyniki są rozbieżne - o tym mówię. A takie coś kompletnie mija się z celem, zwłaszcza jak ktoś  ma nadciśnienie lub silne niedociśnienie (takie, ze musi brac na nie leki/suplementy)... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Też polecam Omron. Mamy już go z 8 lat i naprawdę się sprawdza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baby towerr

Ok, dzięki. A jakie dokładnie modele omrona ? M1, M2, M3 itd.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23 godziny temu, Gość baby towerr napisał:

Wiem o czym piszesz, ale nie chodzi mi o to. Sęk w tym, iż ludzie narzekają, ze nawet jak mierzą ciśnienie w domu, kilka razy w przeciągu kilku minut to wyniki są rozbieżne - o tym mówię. A takie coś kompletnie mija się z celem, zwłaszcza jak ktoś  ma nadciśnienie lub silne niedociśnienie (takie, ze musi brac na nie leki/suplementy)... 

Mierzenie ciśnienia kilka razy w przeciągu kilku minut nie ma najmniejszego sensu i zawsze da inne wyniki. Rękaw ściska naczynia krwionośne, jeśli nie zdążą wrócić do swojego naturalnego stanu to kolejny pomiar będzie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam microlife ale nie wiem czy mierzy dobrze. Czuje pulsowanie w rece np przy 120 a wyskakuje mi na wyswietlaczu 145. Mam tez taki stary reczny, zawsze wg tego recznego mam nizsze niz na elektrycznym. Mize ktos mi wytlumaczy dlaczego i ktorym powinnam sie sugerowac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 14.12.2019 o 17:00, Gość gość napisał:

Mierzenie ciśnienia kilka razy w przeciągu kilku minut nie ma najmniejszego sensu i zawsze da inne wyniki. Rękaw ściska naczynia krwionośne, jeśli nie zdążą wrócić do swojego naturalnego stanu to kolejny pomiar będzie inny.

Dokładnie. Moja babcia zawsze tak robi, jeszcze się w między czasie nakręci, zestresuje i finalnie więcej z takich pomiarów złego niż dobrego.

To tak jak z wchodzeniem na wagę parę razy w ciągu dnia i panikowanie, że dieta nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też gość

Po co mierzyc raz za razem? Mam nadcisnienie, poczatkowo prowadzilam dzienniczek i mierzylam trzy razy dziennie, z czasem coraz rzadziej, teraz wyrywkowo.  Leki biorę regularnie i mam wyrównane ciśnienie. Awaryjnie mam dodatkowy lęk gdyby nagle skonczylo za mocno, ale to się czuje juz bez mierzenia.

Wazne tez jak sie mierzy, trzeba się zrelaksować, nie bezpośrednio po wysiłku fizycznym, wygodnie usiasc, rano i wieczorem mierzyć przed lekami plus kontrolnie w połowie dnia i zapisywać przez dłuższy okres. To pozwoli lekarzowi ustawic leki. Przecież wystarczy troche wysiłku i ciśnienie sie podniesie a za chwilę spadnie. To nie tyle urządzenia przełamują co ludzie nie potrafia mierzyć. No chyba, ze wyniki sa mocno niepokojące to warto sprawdzić w aptece, u lekarza czy u znajomych, bo może być, ze aparat ogolnie zacznie wariowac.

A ciśnieniomierz mam Omron, kupiony kilka lat temu.  Jak bylam w szpitalu to pomiary byly porównywalne do tych  domowych, wiec chyba sie nie myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość.
Dnia 14.12.2019 o 16:39, Gość baby towerr napisał:

Ok, dzięki. A jakie dokładnie modele omrona ? M1, M2, M3 itd.? 

 Ja mam M3. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×