Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZUZANNA

Globalne ocieplenie

Polecane posty

Na naszych oczach znika cud natury! Wodospady Wiktorii wysychają w zatrważającym tempie. Wyjątkowo upalne lato spowodowało gwałtowną redukcję spływającej wody. Zwykle kaskadę można było dosłyszeć z odległości 8 mil, czyli niemal 13 kilometrów! Obecnie wodospad jest najcieńszy od 25 lat.

Wodospady Wiktorii

Odkryte w 1855 roku przez szkockiego misjonarza wodospady, uchodzą za jedne z najpiękniejszych na Ziemi. Niesamowity cud natury powstał na skutek wlewania się wody z rzeki do szczelin tektonicznych, które powstają w Afryce, rozrywając kontynent na dwie części. Przed przybyciem Europejczyków obszar ten był nazywany Mgła, która grzmi. W porównaniu z najwyższym na świecie wodospadem Salto Angel,  o wysokości 1054 m, niemal dziesięciokrotnie niższe wodospady Wiktorii wydają się być pestką. Jednak w ich przypadku największe wrażenie robi nie tyle wysokość cieku, co jego rozległość i ogrom spływającej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Globalne ocieplenie – obserwowane od połowy XX wieku podwyższenie średniej temperatury atmosfery przy powierzchni ziemi i oceanów, jednoczesne ochłodzenie stratosfery oraz przewidywane ocieplenie w przyszłości, wynikające z zaburzenia równowagi radiacyjnej Ziemi.

Całkowity wzrost średniej temperatury od wielolecia 1850–1900 do wielolecia 2003–2013, obliczony na podstawie najdłuższego dostępnego zbioru danych wynosi 0,78 [od 0,72 do 0,85]°C[1]. Istotą problemu związanego z wyjaśnieniem globalnego ocieplenia jest ustalenie, w jakim stopniu na to zjawisko wpływa działalność człowieka, a w jakim czynniki naturalne. Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) uważa, że „Wpływ człowieka na klimat jest oczywisty. Świadczą o tym rosnące koncentracje gazów cieplarnianych w atmosferze, dodatnie wymuszanie radiacyjne, obserwowane ocieplenie i zrozumienie systemu klimatycznego", oraz „Jest niezwykle prawdopodobne [zgodnie z konwencją przyjętą w raporcie oznacza to prawdopodobieństwo 95%–100%], że człowiek wpłynął w sposób dominujący na obserwowane od połowy XX wieku ocieplenie."[2][3]. W XX wieku czynniki naturalne, takie jak aktywność słoneczna i wulkany, spowodowały łącznie tylko niewielkie ocieplenie w stosunku do okresu sprzed rewolucji przemysłowej[A 1][A 2][A 3]. Wnioski te poparło ponad 45 stowarzyszeń i akademii naukowych[A 4], wliczając wszystkie narodowe akademie nauk 8 najbardziej uprzemysłowionych państw[4][5].

Podsumowane przez IPCC prognozy modeli klimatycznych wykazują, że średnia temperatura globalna powierzchni Ziemi podniesie się w XXI w. o 1,1–6,4 °C[6]. Rozrzut w szacunkach wzrostu temperatury jest spowodowany przyjęciem różnych scenariuszy z odmiennymi założeniami emisji gazów cieplarnianych i używaniem modeli prognostycznych, które nieco inaczej przewidują zmiany klimatyczne. Pomimo że większość badań skupia się na zmianach do roku 2100, to ocieplenie i wzrost poziomu morza trwać może ponad tysiąc lat, nawet w przypadku ustabilizowania się emisji gazów cieplarnianych. Opóźnienie w przywróceniu równowagi to skutek dużej pojemności cieplnej oceanów[6].

Wątpliwości naukowe pozostają w kwestiach skali przewidywanego wzrostu temperatury oraz tego, jak ocieplenie i jego konsekwencje będą różnić się w poszczególnych rejonach na Ziemi. Rządy większości państw podpisały i ratyfikowały protokół z Kioto, mający na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych. Trwa jednak światowa polityczno-publiczna debata, dotycząca działań w celu redukcji tempa ocieplania się klimatu oraz przystosowania się do już występujących i przewidywanych jego następstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

h ttps://www.youtube.com/watch?v=R3loPdEvOV0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy coraz czestrze swieta bez sniegu to tez wynik globalnego ocieplenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zeby bylo jeszcze cieplej

Naukowcy są pewni - w Ziemię uderzy asteroida. Czeka nas koniec świata? Oto najgroźniejsze asteroidy

Asteroida 216258 2006 WH1
Asteroida 216258 2006 WH1 zbliży się do Ziemi już 20 grudnia 2019 roku! Asteroida 216258 2006 WH1 mierzy 540 metrów. Do orbity Ziemi zbliża się z prędkością 43 000 km/h.

Asteroida 2006 WH1 najbliżej Ziemi 20 grudnia 2019 roku.

Asteroida 216258 2006 WH1 jest gigantyczna, ale powinna ominąć Ziemię w bezpiecznej odległości. Zdaniem ekspertów naszej planecie nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choc styczen dopiero sie zaczal ale temperatury mamy dodatnie i sniegu jak na lekarstwo. Dla tych , ktorzy musieliby odsniezac lub czyscic swoje samochody ze szronu to istny raj na ziemi. Dla dzieci to niezbyt ciekawy okres kiedy nie mozna pojezdzic ani na sankach ani na nartach ani na lyzwach. Dobrze , ze coraz widniej.

Wszyscy juz powitali nowy rok , przemysleli swoje postanowienia i teraz juz zaczeli normalne dni i tygodnie pracy.

Co nam przyniesie ten rok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odnaleziona na Schio

4.08.1973r.
Maryja : " ... Synu, córko twoje życie jest drogocenne, dlatego nie powinnaś go marnować ani przez chwilę. Ćwicz się więc w tym, by pozostawać w Moim Niepokalanym Sercu i by działać zawsze ze Mną: myśleć Moim umysłem, widzieć wszystko Moimi oczyma, dotykać Moimi rękoma i kochać Moim Sercem.
Są chwile, kiedy sobie to wszystko szczególnie uświadamiasz. Dzieje się tak, gdy trwasz ze Mną na modlitwie. Czujesz się wtedy naprawdę dzieckiem przy Sercu Mamy. Twoja dusza przeżywa chwile Raju .
Po modlitwie odczuwasz, że wszystko cię męczy i nudzi.
To jest Mój kolejny dar dla ciebie córko. Jest tak, gdy stale żyjesz we Mnie. Gdy wszystko czynisz ze Mną, wtedy jesteś zawsze we Mnie, nawet gdy rozmawiasz, korzystasz z rozrywek, spacerujesz...
... Moje Niepokalane Serce jest płomieniem najczystszego ognia. Wszystko spala, wszystko pochłania i wszystko przemienia. A ponieważ ci synowie , córki należą do Mnie, dlatego muszą się przyzwyczajać do powierzania się Mojemu kierownictwu - z prostotą i oddaniem.

Cieszę się, kiedy mogę ich prowadzić jak mama do wielkiej świętości. Chcę, by odznaczali się gorliwością. Pragnę, by bardzo kochali Mojego Syna Jezusa. Chcę, aby zawsze pozostawali wierni Ewangelii.
Powinni być ulegli w Moich rękach - dla współdziałania z wielkim planem Miłosierdzia.
Za ich pośrednictwem Mój Syn Jezus uratuję niezliczoną ilość dusz.
Będą Moją radością, najpiękniejszą pociechą Mojego Niepokalanego i Bolesnego Serca, które znowu chce stać się ratunkiem dla Kościoła i ludzkości... ".
    Maryja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Gość odnaleziona na Schio napisał:

4.08.1973r.
Maryja : " ...

a Ty kto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na pewno palenie węglem i inne wymysły wrogów innych państw nie mają wpływu na ocieplenie. Kiedyś była epoka lodowcowa aż klimat sam się ocieplił, To jest naturalna kolej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Na pewno palenie węglem i inne wymysły wrogów innych państw nie mają wpływu na ocieplenie. Kiedyś była epoka lodowcowa aż klimat sam się ocieplił, To jest naturalna kolej.

Naturalnie takie procesy są rozciągnięta w czasie tysięcy lat. A tu proszę, w naszej części świata w 20 czy tam 25 lat lat z klasycznych czterech pór roku zrobiły się dwie - pora sucha i pora deszczowa. Dzisiaj w Krakowie było 15 stopni w plusie (środek niby zimy). Naukowcy z całego świata potwierdzają, że obecna zmiana klimatu jest spowodowana działaniami człowieka, ale według Ciebie to są "wrogowie innych państw".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A mi odpowiada, nie potrzebuję śniegu, lubię dłuższe lato, a hu/j mnie obchodzą jakieś wodospady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam odwrotnie. Uwielbiam wodospady. W czasach roznych dolkow daja mi wiecej energii. Snieg tez lubie i bynajmniej nie podoba mi sie to globalne ocieplenie. Ale mysle , ze ten proces jest jednak nieodwracalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyzby zaczynaly sie skutki globalnego ocieplenia ?

Stan wody – wzniesienie zwierciadła wody w cieku ponad umowny poziom odniesienia (co nie jest równoznaczne z głębokością cieku). Należy rozróżnić pojęcia stan wody i poziom wody. Są to te same wielkości fizyczne, jednak podawane względem różnych odniesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak, a ludzie na przejściu słyszałam jak mówili, ze gdzie no PL przecież nic nie robi. Że UE się przyczepiła, a my tacy biedni.. JASNE. Wystarczy wieczorem jak jest zimno wyjść na dwór i czuć tylko węgiel i palony plastik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I spaliny przejezdzajacych samochodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

h ttps://www.youtube.com/watch?v=aUU3Gsf7M_U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×