Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego ateiści przeżywają święta?

Polecane posty

Gość gość

Dlaczego swoje 5 gr. wtykają w chrześcijańskie Święta Bożego Narodzenia? 

Wara od naszych świąt? Chlają tylko i źrą, a świąt i tak nie przeżywają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bo od tego sa swieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama

My pijemy tylko jakieś wino, trochę ludzi Amarulę, Baileys, czy coś w tym rodzaju- więc nie przesadzałabym z tym pijaństwem. Nie jestem katoliczką, a święta obchodzę i obchodzić będę. Uwielbiam barszcz z uszkami, kompot z suszu, paszteciki- jem to raz do roku i jest to dla mnie tradycja. Uwielbiam komercyjną stronę świąt, dekoracje z przepychem, piękne prezenty, filmy na Hallmark. Niepotrzebnie tak się irytujesz, niech każdy obchodzi te dni jak chce, nie ma żadnego dowodu na narodziny Jezusa w tym okresie, ani w ogóle na istnienie Jezusa 😉 Wesołych! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Kama napisał:

My pijemy tylko jakieś wino, trochę ludzi Amarulę, Baileys, czy coś w tym rodzaju- więc nie przesadzałabym z tym pijaństwem. Nie jestem katoliczką, a święta obchodzę i obchodzić będę. Uwielbiam barszcz z uszkami, kompot z suszu, paszteciki- jem to raz do roku i jest to dla mnie tradycja. Uwielbiam komercyjną stronę świąt, dekoracje z przepychem, piękne prezenty, filmy na Hallmark. Niepotrzebnie tak się irytujesz, niech każdy obchodzi te dni jak chce, nie ma żadnego dowodu na narodziny Jezusa w tym okresie, ani w ogóle na istnienie Jezusa 😉 Wesołych! 

żałosne kłamstwa...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A gdzie w tym klamstwo widzisz? Chyba kazdy lubi prezenty i swiateczne jedzenie. W mojej rodzinie nawet nie ma religijnych elementow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama prawda

A to mnie jako ateistce nie wolno zapraszać gości między 24 a 26 grudnia???

Mam zakaz jedzenia kapusty z grzybami i picia alkoholu?

Nie wolno mi w tym czasie dać nikomu ani przyjąć prezentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie przeżywają tylko sobie jedzą i spotykają z rodziną. Akurat jest wolne więc dobra okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość gość napisał:

Nie przeżywają tylko sobie jedzą i spotykają z rodziną. Akurat jest wolne więc dobra okazja.

Dokładnie tak 🙂 Zresztą co to jest „przeżywanie świąt”. Święta mojej kumpeli, która jest katoliczką w ogóle nie różnią się od moich. Ona też ich nie „przeżywa” myśląc co się może wydarzyło, a może nie ileś tam lat temu. Nie dorabiamy niepotrzebnej ideologii do świąt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wredna

Akurat te wszystkie tradycje sa swieckie, wy madrzy katolicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
47 minut temu, Gość gość napisał:

Dlaczego swoje 5 gr. wtykają w chrześcijańskie Święta Bożego Narodzenia? 

Wara od naszych świąt? Chlają tylko i źrą, a świąt i tak nie przeżywają. 

nie przeżywam, a każde dni wolne od ciężkiej pracy celebruje odpoczynkiem i dobrym jedzeniem czy to przerwę swiąteczną czy długie weekendy majowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
59 minut temu, Gość gość napisał:

Wara od naszych świąt? Chlają tylko i źrą, a świąt i tak nie przeżywają

Miłosierdzie katolika!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahah
36 minut temu, Gość gość napisał:

Dlaczego swoje 5 gr. wtykają w chrześcijańskie Święta Bożego Narodzenia? 

Wara od naszych świąt? Chlają tylko i źrą, a świąt i tak nie przeżywają. 

Gamoniu nawet nie wiesz co bylo wczesniej w tych dniach, to ze sobie chrzescijanstwo przejelo ten czas jako ich czas to teraz placz, ze inni tez swietuja. Wiesz skad sie wziela choinka bambarylko?😅😅😅😅 ateisci przezywaja swieta😅😅😅😅😅a co mieliby umrzec???😅😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Dlaczego swoje 5 gr. wtykają w chrześcijańskie Święta Bożego Narodzenia? 

Wara od naszych świąt? Chlają tylko i źrą, a świąt i tak nie przeżywają. 

Dla nich to tradycja zwyczaj tak przypuszczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Autorka ma rację. Wara fałszywe, podłe gęby od naszych kolęd i Tradycji! Tylko pluć na nas umiecie! Tak, wara!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja np. nie ma nawet choinki (pomimo ze jest pogańka) a takie typowo jesienno zimowe dekoracje typu szyszki, śnieżynki, wiewiórki, renifery itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Autorka ma rację. Wara fałszywe, podłe gęby od naszych kolęd i Tradycji! Tylko pluć na nas umiecie! Tak, wara!

ale kto ci śpiewa kolędy? małe dzieci i emeryci? bo ja nie znam nikogo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

a ja świętuje przesilenie zimowe i co katoliczko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

ale kto ci śpiewa kolędy? małe dzieci i emeryci? bo ja nie znam nikogo:D

nie, moja cała rodzina śpiewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja też nie rozumiem dlaczego osoba (celebrytka), która ogłosiła publiczny akt apostazji, śpiewa kolędy... I też nie rozumiem dlaczego osoby w mojej pracy, którzy deklarują się jako wojujący ateiści, niewierzący włączają się w przygotowanie świąt. Ja widzę w tych osobach tylko obłudę!!!!  nic więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gość napisał:

nie, moja cała rodzina śpiewa

u mnie nikt nie śpiewał w czasach gdy żyły jeszcze osoby religijne,a teraz nawet nie słuchamy kolend. także u nikogo w gościach też nie śpiewałam ani nie słyszałam żeby śpiewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

u mnie nikt nie śpiewał w czasach gdy żyły jeszcze osoby religijne,a teraz nawet nie słuchamy kolend. także u nikogo w gościach też nie śpiewałam ani nie słyszałam żeby śpiewał.

współczuję, Tradycję trzeba pielęgnować, WTEDY NIE ZANIKNIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Ja też nie rozumiem dlaczego osoba (celebrytka), która ogłosiła publiczny akt apostazji, śpiewa kolędy... I też nie rozumiem dlaczego osoby w mojej pracy, którzy deklarują się jako wojujący ateiści, niewierzący włączają się w przygotowanie świąt. Ja widzę w tych osobach tylko obłudę!!!!  nic więcej. 

no to powiedz im, że są niewystarczająco ateistyczni, ja uważam sie, że jestem wystarcząco dobrą ateistką, nie ma choinki(pogańskiej) ani nawet Mikołaja, ani kolend, do kościoła nie chodzę nawet na cudze komunie i pogrzeby to samo partner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość gość napisał:

współczuję, Tradycję trzeba pielęgnować, WTEDY NIE ZANIKNIE!

uważam inaczej, a ty rób jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

u mnie nikt nie śpiewał w czasach gdy żyły jeszcze osoby religijne,a teraz nawet nie słuchamy kolend. także u nikogo w gościach też nie śpiewałam ani nie słyszałam żeby śpiewał.

współczuję, Tradycję trzeba pielęgnować, WTEDY NIE ZANIKNIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Dlaczego swoje 5 gr. wtykają w chrześcijańskie Święta Bożego Narodzenia? 

Wara od naszych świąt? Chlają tylko i źrą, a świąt i tak nie przeżywają. 

Tak żyją ludzie bez wartości, wybierając tylko to co im pasuje. To takie życiowe chorągiewy które skierują swe oczy tam gdzie akurat wiatr zawieje. Jeszcze jakby tego było mało dzielą się opłatkiem 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość gość napisał:

Ja też nie rozumiem dlaczego osoba (celebrytka), która ogłosiła publiczny akt apostazji, śpiewa kolędy... I też nie rozumiem dlaczego osoby w mojej pracy, którzy deklarują się jako wojujący ateiści, niewierzący włączają się w przygotowanie świąt. Ja widzę w tych osobach tylko obłudę!!!!  nic więcej. 

Musi się zgadzać wartość na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Jestem ateistką, ale moja rodzina jest katolicka. Przejmuję tradycję , bo tak zostałam wychowana. Idę nawet do kościoła, bo taka jest tradycja i nie uważam żeby to była ujma ani dla mnie ani dla katolików. Spokojnie, ja zrobię swoje pierogi, nie będę podbierać Twoich i myślę że Tobie świąt nie ubędzie jeśli także będę je obchodzić 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Tak żyją ludzie bez wartości, wybierając tylko to co im pasuje. To takie życiowe chorągiewy które skierują swe oczy tam gdzie akurat wiatr zawieje. Jeszcze jakby tego było mało dzielą się opłatkiem 😄

jakie wartości ? przecież to wysztko bajki i wymysły, to, że przylepiasz sobie atykietke i ślepo ją podążasz w imię tradycji, która wcale nie musi być w żadnym razie dobra nie oznacza, że inni będą i chwała za to, że liczba ateistów rośnie z roku na rok i osób niereligijnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość gość napisał:

no to powiedz im, że są niewystarczająco ateistyczni, ja uważam sie, że jestem wystarcząco dobrą ateistką, nie ma choinki(pogańskiej) ani nawet Mikołaja, ani kolend, do kościoła nie chodzę nawet na cudze komunie i pogrzeby to samo partner.

Dobra ale ciekawe gdzie, chyba tam gdzie jest coś dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc
2 minuty temu, Gość Natalia napisał:

Jestem ateistką, ale moja rodzina jest katolicka. Przejmuję tradycję , bo tak zostałam wychowana. Idę nawet do kościoła, bo taka jest tradycja i nie uważam żeby to była ujma ani dla mnie ani dla katolików. Spokojnie, ja zrobię swoje pierogi, nie będę podbierać Twoich i myślę że Tobie świąt nie ubędzie jeśli także będę je obchodzić 🙂

a czy jak będąć z żydami pomogę im w przyrządzaniu ich swiąt to automatycznie jestem żydówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×