Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego ateiści przeżywają święta?

Polecane posty

Gość Gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

katolicy, to nie jest 40 lat czy 400 lat temu i nie jesteśmy małymi dziećmi, religie są ale nie ma obowiązku ich wyznawania, róbcie sobie co chcecie, ale takimi ataki na niewierzących, sami sprawicie, że będziecie atakowani i jeszcze więcej was ubędzie (w sensie więcej odejdzie od kościoła)... ale wasz wybór...

Ja nigdy nie wyrzeknę się wiary!! Próbowano wiele razy przeciągnąć mnie na waszą strone. Pamiętaj o opłatku!! Wesołych Świąt 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ty de facto zejdz na ziemie, katolik to nieznaczy tylko kościół. [...]

Co Ty nie powiesz... *rolleyes* ... Pozdrawiam~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekatoliczka

a dleczego akurat katolicyzm są inne religie ja akurat katolicyzmu nie lubię i jeszcze bardziej nie lubię po tym co tutaj czytam. nie jesteście jedyni katolicy i nie jesteści lepsi od innych religii ani od niewierzących...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Ja nigdy nie wyrzeknę się wiary!! Próbowano wiele razy przeciągnąć mnie na waszą strone. Pamiętaj o opłatku!! Wesołych Świąt 🙂

Ja też się nie wyrzeknę wiary, nigdy! Mnie też próbowano przeciągnąć i w odwecie robili ze mnie psychicznie chorą i wolno im było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość gość napisał:

Wielu naukowców, profesorów jest wierzących, nawet gorliwie. 

Ludzie starszej daty pamiętają wojnę, systemy totalitarne i dokładnie zapamiętali jak wygląda życie bez Boga. A ty, wy - jesteście wychowani w dobrobycie i wygodnictwie, ale to się kiedyś zmieni, bo przed nami wszystkimi 3 wojna, właśnie przez takich, jak wy. Zobaczycie Pomstę Boga, o której mówi Stary Testament. Czy wtedy się nawrócicie? Wątpię. Bo czym serce obrosło, takie pozostanie i nie szybko narośl zniknie...

Oni w czasach biedy to zjadali by siebie nawzajem jak Zombiaki a katolik podzieliłby się ostatnią kromką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Ja nigdy nie wyrzeknę się wiary!! Próbowano wiele razy przeciągnąć mnie na waszą strone. Pamiętaj o opłatku!! Wesołych Świąt 🙂

opłatku nie widziałam od lat i wcale mi nie brak, pomimo twoich paranoji 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A ja nigdy nie wyrzeknę się wolności umysłu i zdrowego rozsądku. Wszystkim ateistom Smacznej Kolacji i wymarzonych prezentów z okazji zbliżającego się końca roku 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Ja też się nie wyrzeknę wiary, nigdy! Mnie też próbowano przeciągnąć i w odwecie robili ze mnie psychicznie chorą i wolno im było...

wiesz może czasami warto się nad sobą zastanowić skoro zostałaś uznana za chorą psychicznie to może coś w tym jest just saying

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

To właśnie obraz Wirtualnej Polski, nikczemny obraz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość gość napisał:

wiesz może czasami warto się nad sobą zastanowić skoro zostałaś uznana za chorą psychicznie to może coś w tym jest just saying

Nie jest i nie obrażaj mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Wcale się nie dziwię że ateiści też obchodzą święta. W takim kraju żyjemy, w takiej tradycji jesteśmy wychowani. Po co rezygnować z czegoś miłego i wyjątkowego. Większym problemem moim zdaniem jest to że ludzie którzy uważają się za wierzących obchodzą święta tak jak ateiści. Czyli skupiają się na porządkach, pracach kulinarnych, szukaniu prezentów. A czy był czas na jakąś refleksję i poprawę w adwencie? Czy Pasterka będzie przeżyta pobożnie czy tylko na zaliczenie obowiązku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Ja też się nie wyrzeknę wiary, nigdy! Mnie też próbowano przeciągnąć i w odwecie robili ze mnie psychicznie chorą i wolno im było...

Bo takie ich metody, tak się składa że to samo przeszedłem. Siła jest w naszych sercach 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

opłatku nie widziałam od lat i wcale mi nie brak, pomimo twoich paranoji 🙂

Heh współvzuje Zombiaku 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownica
Przed chwilą, Gość gość napisał:

To właśnie obraz Wirtualnej Polski, nikczemny obraz!!!

to idź na plebanie czy do zakonu, ktoś ci broni??

co do świąt, to kilka dni wolnych dla mnie może świąt być albo nie być, a dni wolnych od pracy ma być określona liczna dla odpoczynku pracownika, tyle w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Heh współvzuje Zombiaku 😉

ojej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

ojej

Ojej, zadłabyś nawet swoich bliskich mimo wszystko wesołych 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość Vanessa napisał:

Wcale się nie dziwię że ateiści też obchodzą święta. W takim kraju żyjemy, w takiej tradycji jesteśmy wychowani. Po co rezygnować z czegoś miłego i wyjątkowego. Większym problemem moim zdaniem jest to że ludzie którzy uważają się za wierzących obchodzą święta tak jak ateiści. Czyli skupiają się na porządkach, pracach kulinarnych, szukaniu prezentów. A czy był czas na jakąś refleksję i poprawę w adwencie? Czy Pasterka będzie przeżyta pobożnie czy tylko na zaliczenie obowiązku?

Masz dużo racji, są tacy. Ale my tu mówimy o ludziach, którzy deklarują odejście od Boga i od wiary, ale obchodzą Święta Bożego Narodzenia. Niech się zastanowią, co robią. To tak, jak ja bym poszła na wiec komunistów, tylko posłuchać co mówią a użytek z tego zrobiła inny. Niech każdy baczy jak postępuje. Bo ranią Boga takim chłodnym, pogardliwym obejściem świętując Jego Narodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Ojej, zadłabyś nawet swoich bliskich mimo wszystko wesołych 😉

ojejciu tak tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Masz dużo racji, są tacy. Ale my tu mówimy o ludziach, którzy deklarują odejście od Boga i od wiary, ale obchodzą Święta Bożego Narodzenia. Niech się zastanowią, co robią. To tak, jak ja bym poszła na wiec komunistów, tylko posłuchać co mówią a użytek z tego zrobiła inny. Niech każdy baczy jak postępuje. Bo ranią Boga takim chłodnym, pogardliwym obejściem świętując Jego Narodziny.

czy jak pomagam znajomym z Azji w ich swiętach to, też ranię ich Bogów i staje się np. tymczasowo buddystką ale taką niedobrą, zero logiki w tym twoim pisaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
54 minuty temu, Gość gość napisał:

Ja też nie rozumiem dlaczego osoba (celebrytka), która ogłosiła publiczny akt apostazji, śpiewa kolędy... I też nie rozumiem dlaczego osoby w mojej pracy, którzy deklarują się jako wojujący ateiści, niewierzący włączają się w przygotowanie świąt. Ja widzę w tych osobach tylko obłudę!!!!  nic więcej. 

Dokladnie, brak zrozumienia sensu Swiat i robienie przedstawienia, obluda, lenistwo w mysleniu i pewne tchorzostwo, podobnie jak niewierzace panny mlode chca slub koscielny i biala suknie.Z tym ze czesto ateisci maja wierzacych rodzicow, dziadkow i przyjaciol, wtedy te swieta sa np. "dla mamy", ale jesli ta osoba zyje swoim zyciem i nie walczy z wiara ani nikomu nie dosrywa.

A co to za celebrytka oglosila apostazje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość gość napisał:

czy jak pomagam znajomym z Azji w ich swiętach to, też ranię ich Bogów i staje się np. tymczasowo buddystką ale taką niedobrą, zero logiki w tym twoim pisaniu...

katolicy to jednak mają problemy, żałosne... nie wiem czy to trollowanie czy celowe ataki, ale cieszy mnie, że nie biorę udziału w katolickiej paranoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Dokladnie, brak zrozumienia sensu Swiat i robienie przedstawienia, obluda, lenistwo w mysleniu i pewne tchorzostwo, podobnie jak niewierzace panny mlode chca slub koscielny i biala suknie.Z tym ze czesto ateisci maja wierzacych rodzicow, dziadkow i przyjaciol, wtedy te swieta sa np. "dla mamy", ale jesli ta osoba zyje swoim zyciem i nie walczy z wiara ani nikomu nie dosrywa.

A co to za celebrytka oglosila apostazje?

@niewierzace panny mlode chca slub koscielny i biala suknie@

z tymże niechcemy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Masz dużo racji, są tacy. Ale my tu mówimy o ludziach, którzy deklarują odejście od Boga i od wiary, ale obchodzą Święta Bożego Narodzenia. Niech się zastanowią, co robią. To tak, jak ja bym poszła na wiec komunistów, tylko posłuchać co mówią a użytek z tego zrobiła inny. Niech każdy baczy jak postępuje. Bo ranią Boga takim chłodnym, pogardliwym obejściem świętując Jego Narodziny.

Przedstawie jeden przykład o który mnie zapytano. Czy jeśli brałbym udział w której doszłoby do katastrofy samolotu i tylko ja bym przeżył to czy zjadłbym kogoś bliskiego komu nie udało się przeżyć. Stanowczo mówię że nie i wielkie zdziwienie na twarzy tego kogoś. I właśnie to był ktoś który wyrzekł się wiary i mało tego ale resztę pozostawię dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Dokladnie, brak zrozumienia sensu Swiat i robienie przedstawienia, obluda, lenistwo w mysleniu i pewne tchorzostwo, podobnie jak niewierzace panny mlode chca slub koscielny i biala suknie.Z tym ze czesto ateisci maja wierzacych rodzicow, dziadkow i przyjaciol, wtedy te swieta sa np. "dla mamy", ale jesli ta osoba zyje swoim zyciem i nie walczy z wiara ani nikomu nie dosrywa.

A co to za celebrytka oglosila apostazje?

Margaret. 

Wystarczy poczytać, co wyprawiała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotykam się z rodziną na obiedzie, mimo że ja sam jestem ateistą. Co ci do tego? Opłatek jem bo muszę, jestem tam dla towarzsystwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, marcin_wawa napisał:

Spotykam się z rodziną na obiedzie, mimo że ja sam jestem ateistą. Co ci do tego? Opłatek jem bo muszę, jestem tam dla towarzsystwa.

A tobie co do mojego życia? nic

po co się chwalisz swoją nędzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość gość napisał:

A tobie co do mojego życia? nic

po co się chwalisz swoją nędzą?

O czym ty mówisz? Nawiązuję do tematu i pierwszego posta. W doopie mam kosciół i waszą religię, ale obiad chętnie zjem, odwiedzę dziadków. Oni też nie nadają temu wymiaru religijnego. Ot, tradycyjne rodzinne spotkanie w wolny dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, marcin_wawa napisał:

Spotykam się z rodziną na obiedzie, mimo że ja sam jestem ateistą. Co ci do tego? Opłatek jem bo muszę, jestem tam dla towarzsystwa.

Nic nie musisz, właśnie to sprawia że jesteś obłudny, postaraj się być sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Dlaczego swoje 5 gr. wtykają w chrześcijańskie Święta Bożego Narodzenia? 

Wara od naszych świąt? Chlają tylko i źrą, a świąt i tak nie przeżywają. 

Święta Bożego Narodzenia nie są chrześcijańskie, tylko pogańskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bo to hipokryci. Każdy wiara się brzydzi i mówi że jest ateistą bo wierzy wg nich tylko ciemnota a do ślubu i chrztu prawie każdy kto tak deklaruje leci. Nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×